Joomla шаблоны бесплатно https://joomla3x.ru

Продукти про запас: на що звернути увагу, обираючи молоко

milk1 zam

Обираючи продукти до новорічного столу, ми завжди купуємо із запасом. Розраховуємо, щоб вистачило ще на кілька днів після свят. Тут обов'язково слід врахувати кілька моментів – якість продукту і терміни зберігання. І особливо це важливо, коли мова йде про продукти для дитини, один з головних серед яких – молоко.

Без молока у будинку ніяк: чи то кашу або какао дитині зварити, чи то собі легкий омлет і каву з молоком, чи то молочний різдвяний коктейль для усієї родини. Словом, молока повинно бути достатньо і зберігатися воно повинно добре. На що ж потрібно звернути увагу, обираючи цей продукт?

Де купувати?

Ми звикли вважати, що краще молоко – домашнє, від перевіреної господині, або ж базарне. Свіжонадоєне від здорової корови дійсно найкорисніше, адже у ньому міститься максимум вітамінів і корисних речовин. Але мало хто знає, що таким воно залишається тільки протягом кількох годин. Потім із зовнішнього середовища у молоко потрапляють і починають розмножуватися сторонні бактерії – так починається процес скисання. Щоб довести молоко до ринку, деякі продавці можуть додавати в нього антибіотики або соду. Крім того, ви ніколи не будете впевнені у тому, чи була здорова корова, яка дала молоко, в яких умовах її утримують, як доїли. Якщо живете у місті, краще вирушати за таким продуктом у супермаркет. Обираючи молоко від перевірених виробників, можна бути впевненим у тому, що контроль якості воно пройшло.

 milk2

На яку упаковку звертати увагу?

Багато хто за звичкою вважає, що скляна тара для зберігання молока – найкраща. Але молоко у скляній тарі коштує дорого. Ще є поліетиленовий пакет і пластикова пляшка – у такій упаковці продукт має  зберігатися виключно у холодильнику. На жаль, необхідний температурний режим можуть порушувати під час транспортування або зберігання у торговій точці, тому завжди є ризик придбати молоко, яке вже почало скисати. Краще вибирати герметично упакований продукт у картонному пакеті. А ще краще, у багатошаровому, в якому, наприклад, продають ультрапастеризоване молоко. Шари, один з яких фольга, захищають і від вологи, і від світла, і від кисню, а фольга ще й виконує роль холодильника. У такій упаковці можна сміливо зберігати молоко навіть при кімнатній температурі.

Яким має бути термін зберігання?

Ми знаємо, що молоко швидкопсувний продукт. Господині навіть кип'ятять його, щоб продовжити термін зберігання. Однак тривале кип'ятіння вбиває усі корисні речовини. У магазинах продається пастеризоване молоко – його нагрівають до 60 градусів протягом години або до 80 градусів за півгодини. Від високої температури хвороботворні мікроби і бактерії гинуть, але залишаються спори, які поступово перетворюються на дорослі бактерії. Термін зберігання такого молока збільшується до тижня, але тільки у холодильнику. При кімнатній температурі – всього кілька годин. А якщо у нас холодильник зайнятий салатами і закусками? Тоді варто звернути увагу на ультрапастеризоване молоко.

888 01

При ультрапастеризації молоко миттєво нагрівають до 140 градусів, витримують 4 секунди і швидко охолоджують до кімнатної температури. Висока температура знищує всю шкідливу мікрофлору, але за рахунок короткочасності впливу зберігається користь молока – вітаміни, мікро- і макроелементи, а також молочний білок. Бактерії, які викликають бродіння, знищені (включаючи спори, котрі з часом перетворюються на бактерії), тож пакет ультрапастеризованого молока можна спокійно зберігати досить тривалий час. Єдина умова – у герметичному (закритому) пакеті. Якщо ви вже відкрили пакет, його треба поставити у холодильнику і випити молоко протягом двох діб. І кип'ятити його не потрібно – ідеально для тих, хто не любить присмак кип'яченого молока. Саме ця технологія переважно використовується для виробництва дитячого молока, як найбільш щадна та сучасна.

Робимо висновки: щоб запастися молоком на довгий період новорічних свят і канікул потрібно купувати його у магазині від перевіреного виробника, обов'язково у герметичній багатошаровій картонній упаковці і ультрапастеризоване. 

Copyright © 2007 - 2019 Ресурс для батьків "Малеча" Всі права застережено.