Joomla модули на https://joomla3x.ru и компоненты.

Джгут турнікет - ефективна зупинка кровотеч. CAT Tourniquet та інші перевірені марки

Tourniquet1Після того, як сучасний джгут-турнікет став обов'язковим у польовій аптечці бійців армій США, НАТО, Ізраїлю, спецпризначенців і рятувальників усіх служб, статистика смертності від масивних кровотеч на догоспітальному етапі зменшилася в рази. Публікуємо огляд кращих джгутів-турнікетів: CAT Tourniquet виробництва NA Rescue (США), SOFT Tourniquet виробництва TacMedSolution (США), SWAT Tourniquet виробництва TEMS Solutions (США), Січ-турнікет виробництва Україна.

Кровоспинний джгут турнікет - історія питання

З кінця ХIX століття для зупинки сильних артеріальних кровотеч використовували гумовий джгут, що носить ім'я їх розробників - джгут Есмарха - бинт Лангенбека. Фрідріх Август фон Есмарх (1823-1908) був одним із основоположників медицини критичних ситуацій та медицини катастроф, і на той час впровадження бинта-джгута Есмарха - Лангенбека дозволило зменшити смертність від кровотеч, але це вже стосувалося етапу лікарської допомоги, що наступала після доставки пораненого в польовий шпиталь. Бинт Есмарха - Лангенбека успішно застосовувався в Першій, а потім у Другій Світовій війні, та й зараз є засобом першої допомоги в тих країнах, де оснащення польових аптечок залишилося на рівні 70-х років минулого століття.


Статистика поранень за період Другої світової війни і всіх наступних військових конфліктів свідчить: якщо загальну кількість поранених, яких можна врятувати на полі бою, надавши правильну і своєчасну допомогу, прийняти за 100%, то 60% з цієї кількості - поранені з масивними кровотечами, тобто, при правильному підході ми врятуємо життя 60 пораненим зі ста на полі бою і дамо надію та впевненість на подальший порятунок їхнього життя в госпіталях під контролем лікарів.

Tourniquets

Джгути-турнікети

Другим важливим фактом є те, що у випадку масивної артеріальної кровотечі в нас є не більше 120 секунд для можливості надання допомоги. Польові медики часів Другої Світової війни і наступних військових конфліктів констатували: більшість поранених з масивною артеріальною кровотечею вмирали до надання бодай якоїсь першої допомоги.

Висновок напрошувався сам собою - необхідно було щось винайти, що дозволяло б за 120 секунд простому солдату (не медику) ефективно зупинити артеріальну кровотечу пораненому товаришеві або собі.

Це конкретизувало вимоги до пристрою чи засобу, який слід було розробити:

- Це має бути щось невелике;

- Те, що знаходиться у прямому доступі на амуніції;

- Час накладання - 120 секунд;

- Повинно ефективно працювати з використанням однієї руки (у разі надання допомоги самому собі);

- Навчання навичкам користування повинно бути просте і зрозуміле будь-якій людині.

Завдання досить складне, але ціною питання було 60 врятованих життів зі 100 поранених на полі бою.

                                                       

Сучасні розробки. Джгути турнікети

Наприкінці 90-х років ХХ століття були запропоновані перші прототипи сучасних джгутів-турнікетів, а в 2004 році, після масштабних досліджень і польових випробувань, проведених Військовим інститутом хірургії США (USAISR), де аналізувалися 10 різних моделей турнікетів, були визначені конкретні їх моделі, рекомендовані до використання в армії і рятувальних службах.

Які ж турнікети зараз застосовуються в арміях США, НАТО, Ізраїлю?

Це:

Tourniquet2CAT Tourniquet виробництва NA Rescue (США)

CAT (Combat-Application-Tourniquet) - це виріб, що зупиняє кровотечі. Компактний і легкий, турнікет повністю зупиняє артеріальну або венозну кровотечу в екстреній ситуації. CAT запобігає крововтраті, перекриваючи канал виходу крові шляхом прикладання тиску на постраждалу кінцівку. Турнікет містить саморегулюючу систему натягу і стійку до ривків пряжку. Його можна використовувати навіть однією рукою завдяки фірмовому кріпленню. CAT є офіційним турнікетом армії США і схвалений US Army's Institute of Surgical Research (Інститут хірургічних досліджень армії США) як засіб, що довів свою 100% ефективність при кровотечі кінцівок.

SOFT Tourniquet виробництва TacMedSolution (США)

softtw 02

SWAT Tourniquet виробництва TEMS Solutions (США)

swat-tourniquet.jpg

І ще хочеться звернути увагу на український аналог Турнікет Січ.

Олександр Іванчук, один з проектувальників кровоспинних турнікетів торгової марки "СІЧ", зазначає, що «СІЧ-турнікет» почали виготовляти, коли розпочалась АТО. Турнікет постійно вдосконалюється, аби він був максимально надійним та зручним у користуванні».

tursichБезкомпромісна металева та дюралюмінієва фурнітура, липучка, яка працює в засніженому, забрудненому та мокрому стані. Виробник гарантує якість даного українського виробу, надійну фіксацію та зупинку кровотечі в будь-яких умовах однією рукою. Ще однією перевагою «СІЧ-Турнікету» є те, що для зазначення часу його накладання не обов’язково потрібен маркер. Достатньо будь-якого гострого предмета, наприклад патрона, який є в кожного військового, щоб стерти захисну плівку та написати час накладання джгута.

 

На завершення хотілося б сказати:

В ідеалі у бійця повинно бути два засоби механічної зупинки кровотечі : турнікет (для верхньої кінцівки) та джгут Есмарха (для нижньої кінцівки та шиї). Окрім того, джгут Есмарха є незамінним допоміжним засобом в багатьох інших ситуаціях (розкажемо та покажемо на тренінгу). Не списуйте Есмарх з рахунків!

Життя безцінне, і якщо у нас є можливість його врятувати - то треба діяти.

 

 

Copyright © 2007 - 2019 Ресурс для батьків "Малеча" Всі права застережено.