Скачать бесплатные шаблоны Joomla

ГЕМОСТАТИЧНІ ЗАСОБИ

Причиною більшості (за підрахунками експертів, 60-80%) фатальних випадків серед військовослужбовців і цивільного населення під час збройного конфлікту на Сході нашої країни стали крововтрати, що не сумісні з життям.

Надання долікарської допомоги при пораненні і травмі, яка супроводжується масивною крововтратою, неможливо без сучасних засобів зупинки кровотечі. Для екстреної зупинки зовнішньої кровотечі (артеріальної, венозної, капілярної) розроблені й успішно застосовуються сучасні контактні гемостатики гемостопи, які при контакті з кров’ю в результаті хімічної або фізичної реакції формують згусток крові (тромб), що дозволяє зупинити кровотечу.

 

Гемостатики на основі хітозану (Celox, ChitoGause) та (QuikClot)

Особливості:

- ефективність не знижується при зниженій температурі;

- ефективність не залежить від порушених факторів згортання крові (гемофілія, коагулопатія);

- наявність хітозану в рані забезпечує ефект склеювання пошкоджених м’яких тканин і запобігає відновленню кровотеч при транспортуванні.

Гемостатики: гранули, аплікатори, бинти

Контактні гемостатики виробляють у трьох формах.

1. Порошок гранули, що засипають на місце кровотечі.

2. Бинти, пов'язки, просочені хітозаном або коаліном.

Сьогодні звичайні рулонні бинти замінюють Z-fold (бинт, складений гармошкою), упаковки якого мають плоску форму, зручнішу для зберігання і накладення на рану.

3. Аплікатори, за допомогою яких можна зупинити кровотечу в глибоких ранах із вузьким вхідним отвором.

 Застосування контактних гемостатиків кардинально змінило статистику смертності у випадку масивних кровотеч. Особливо при кровотечах у тих місцях, де неможливе використання джгута (сідниці, пах, шия). Тому CELOX, ChitoGauze, QuikClot − необхідні медичні засоби, які повинні бути у кожного військового, рятувальника, людини, яка займається екстремальним видами спорту, для моментальної надання допомоги собі і при необхідності пораненому.

 

Огляд засобів Celox

Фірма-виробник: Medtrade Products

Країна-виробник: Великобританія

1. Бинт

alt3-метровий стерильний бинт, просочений гемостатичним засобом. Наголошую – стерильний!!! Після розпакування він уже таким не є, навіть якщо використано тільки 10 см бинта. Класти його назад в аптечку чи ні − вибір за вами. Підходить для зупинки обільних кровотеч.

Механізм застосування:

- за можливості максимально прибираємо кров з рани;

- «тампнуємо» бинт у рану;

тампонувати потрібно ПРАВИЛЬНО - намагаючись відразу подавати бинт не будь куди в рані, а безпосередньо до джерела кровотечі + тампонувати дуже щільно!

- натискаємо на цю ділянку протягом 3 хв;

- фіксуємо зупинку кровотечі і бинтуємо рану (бинт при цьому не виймається, це вже зроблять лікарі).

2. Серветки

Те ж саме, що і бинт, але менших розмірів. Упаковка відповідно менша, ніж у бинта. Дуже мала вага! Механізми застосування бинта і серветок ідентичні.

Серветки використовуються переважно в хірургічній практиці чи побуті;

3. Гранули (порошок)

altГемостатик на гранульованій основі, яким можна зупинити кровотечу майже в будь-якому типі ран. Винятком є проникаючі поранення. Після потрапляння гранул на рану (попередньо не забуваємо прибрати кров) і натиснувши протягом 2-3 хв утворюється той самий згусток, кровотечу зупинено.

 

 

 

4. Аплікатор - шприц

alt

 - Призначений для внутрішнього введення гранул гемостатика в рану з вузьким отвором. Наприклад, ножове ріжуче поранення.
- Форма аплікатора (гібрид шприца і тампона)
- Підходить для складних в лікуванні проникаючих поранень (глибоких ножових ран, осколкових і шрапнельних влучень, кульових отворів, дірок від гострих країв каменів, суків, рогів, кігтів, зубів і т.д.)

 

Огляд засобів QuikClot®

Фірма-виробник: Z-Medica

Країна-виробник: США

Як і Celox має різновиди:

        бинт, просочений гемостатиком (довжина 3,7 м).

        QuikClot − пов’язки різного розміру (підходять і для використання у побуті).

        QuikClot Tonsil Sponge Hemostatic Sponges − кульки діаметром 2,54 см. Застосування: глибокі рани, внутрішня кровотеча; потрібно втискувати.

 

Інші засоби:

alt

HemCon

Фірма-виробник: HemCon

Країна-виробник: США

ChitoGauze®

- Швидка зупинка масивної кровотечі (включаючи артеріальну) в рані з утворенням масивного згустка - при накладенні в рану володіє доведеною антимікробною дією проти 26 видів аеробних і анаеробних бактерій - компактна вакуумна Z-Fold (гармошка) упаковка бинта для зручного зберігання і накладення на ранову поверхню - не викликає нагрівання і підвищення температури в зоні застосування - нетканий поліестер-віскозний медичний бинт просочений хітозаном для максимального залучення хітозану в зупинці кровотеч

 

 

 

"КРОВОСПАС" - Україна

У результаті численних експериментів розроблено велику групу хімічних гемостатичних засобів «КРОВОСПАС», що налічує понад 30 найменувань і представлена бинтами, серветками, тампонами й губками, призначеними для зупинки обільних (критичних) кровотеч.

 

 

Copyright © 2007 - 2019 Ресурс для батьків "Малеча" Всі права застережено.