Статьи и обзоры nachodki.ru
1 триместр 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12  
2 триместр 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26  
3 триместр 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42

2 тиждень

a_285Жінка

Робота триває.

Серед тисяч яйцеклітин вже можна виділити "лідера". Це найчастіше одна-єдина яйцеклітина, що розташовується в особливому, заповненому рідиною пухирці. До кінця цього тижня пухирець (його називають граафовим) збільшиться настільки, що буде виступати над поверхнею яєчника. Все це - підготовка до овуляції (так називається процес розриву граафового пухирця та вихід яйцеклітини в черевну порожнину).

Після цього яйцеклітина зазвичай потрапляє в маткову трубу, де і стає можливою її зустріч із сперматозоїдом. А на місці колишнього граафового пухирця з'являється спеціальне утворення - жовте тіло. Запам'ятаєте цю назву.
Роль жовтого тіла надзвичайно важлива! Жовте тіло є необхідним для гормональної підтримки вагітності. І воно ж є "винуватцем" раннього токсикозу вагітності, який у жінок зустрічається досить часто.
Швидше за все, овуляція відбудеться у Вас наступного тижня (менш ймовірно - що в самому кінці цього тижня). Деякі жінки можуть відчувати овуляцію (частіше - у вигляді однобічного болю в животі).

Крім того, довідатися про це можна, вимірюючи базальну температуру (тобто температуру в прямій кишці). Однак, у більшості випадків це не потрібно. Досить знати, що кінець другого - початок третього тижня, відраховуючи від першого дня останньої Вашої менструації - це і є найбільш підходящий період для зачаття.

У зв'язку з цим варто уточнити деякі моменти:
Бажано зробити дво-триденну перерву в статевому житті перед цим періодом. Це дозволить Вашому чоловікові "накопичити" достатню кількість сперматозоїдів. Хоча, як свідчить дійсність, це зовсім не обов'язково для багатьох подружніх пар. Перед статевим актом, "спрямованим" на зачаття, небажаний активний туалет жіночих статевих органів із застосуванням засобів, які можуть змінювати кислотність піхви. Особливо це стосується спринцювань. Цілком достатньо звичайних гігієнічних процедур. Результати досліджень показують: сперматозоїди дуже чутливі до хімічного складу середовища у яке попадають - навіть звичайна слина згубно діє на них.

Найбільш сприятливі позиції для зачаття - "місіонерська" (чоловік зверху) і при колінно-ліктьовому положенні жінки (чоловік ззаду). Імовірність зачаття підвищується, якщо жінка залишається в положенні лежачи 20- 30 хвилин після сім'явиверження. При цьому бажано трохи підняти тазову частину (наприклад, підклавши під поперек подушку).

І нарешті, з приводу дуже популярної проблеми - як зачати хлопчика (або дівчинку)?

Взагалі-то, цим питанням займається Природа. Тому "чиста" імовірність статі майбутньої дитини і для хлопчиків і для дівчаток - 1:1 (тобто 50%).

Останнім часом у популярній літературі з'явилося багато інформації про те, як Мати-Природу можна "перехитрити".
Див. "Ваше замовлення лелеці"
До діючих засобів зараховують спеціальні дієти, астрологічні розрахунки, магічні маніпуляції і ще багато чого. Можливо, дещо із цього й здатне підвищувати або знижувати ймовірності, але лише в межах декількох відсотків.

Найбільш обґрунтовані поради можна витягти із книги Дж. Мартіна Янга "Як зачати хлопчика".

Принаймні, вчений чесно зізнається, що шанси, за його технологією, скромні. Більш високі шанси "прицільного" зачаття дає техніка поділу "хлопчачих" і "дівчачих" сперматозоїдів за допомогою ультрацентрифугірування. Однак, удавшись до цього методу, Ви виключите для себе можливість зачаття природним шляхом.

Необхідність серйозного обговорення цієї проблеми виникає рідко (наприклад, у випадку спадкоємних хвороб, які проявляються тільки залежно від статі людини).

У всіх інших ситуаціях проблема статі дитини стоїть не так гостро. А тому, якщо Вам сподобалася яка-небудь із рекомендованих методик, - можете спробувати. Зрештою це може виявитися просто цікавим.

Рекомендації щодо першого тижня залишаються в силі.

Цей тиждень - непоганий час для візиту до лікаря-генетика (якщо Ви цього не зробили раніше).

Ретельний аналіз Вашої спадковості і сімейного анамнезу допоможе скласти прогноз для майбутньої дитини й виробити план своєчасної діагностики можливих проблем її розвитку.

Заразом довідаєтеся більше про періконцепціонну профілактику.

Майбутня дитина

Майже!

Психологія

Чекаємо дитину

Здоров'я

Copyright © 2007 - 2019 Ресурс для батьків "Малеча" Всі права застережено.