Расширения Joomla 3
1 триместр 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12  
2 триместр 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26  
3 триместр 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42

1 тиждень

Жінкаa_286

Отже, перший тиждень... Звичайно, це ще не вагітність, оскільки у Вас - чергова менструальна кровотеча. Однак, хочете Ви цього чи ні - організм почав готуватися до можливого материнства.

Уже зараз Ваша центральна нервова система активно перебудовує гормональний фон. Мета перебудови - поступово підготувати одну з 300 000 (!) Ваших яйцеклітин до запліднення. На це йде в середньому біля двох тижнів. Тому ми й вважаємо цей тиждень першим: адже праобраз Вашої майбутньої дитини формується саме зараз!

Для Вашого організму це звична робота (судіть самі - вона почалася з моменту появи першої менструації та проводиться знову і знову щомісяця , аж до сьогоднішнього дня). Тому будемо сподіватись, що він впорається і цього разу. Краще поговоримо про те, як Ви можете допомогти своєму організму у настільки важливій справі.

У сучасній медицині є поняття "періконцепційна профілактика". Цим словосполученням позначають цілу систему заходів, зміст яких - створення найкращих умов для розвитку статевих клітин і зародка.

Взагалі-то такі заходи краще починати за 3- 4 місяці до планованої вагітності (а іноді - і раніше). У цьому випадку фахівець враховує набагато більше Ваших індивідуальних особливостей, відповідно - і ефект від профілактичних заходів, які він порекомендує, значно вище.

Однак, якщо Ви не зробили цього раніше - почніть прямо зараз.

От кілька універсальних порад:

Максимально наблизьте свій спосіб життя до здорового - від алкоголю і тютюну бажано відмовитися. Врахуйте, що для плода шкідливо навіть пасивне паління (тому нехай Ваші члени сім"Ї, які палять, роблять це на свіжому повітрі).

Протизаплідні пігулки небезпечні для плода, тому позбудьтесь їх негайно. Будь-які медикаменти, призначені Вам лікарем, необхідно обговорити з ним - як впливають ці ліки на яйцеклітини і зародок?

Якщо з якихось причин Вас не задовольняють роз'яснення лікаря, зверніться в медико-генетичну консультацію (за родом роботи там концентрується інформація про вплив ліків на плід). Приймати будь-які ліки без призначення лікаря взагалі не треба. Ці рекомендації залишаться актуальними до кінця Вашої вагітності.

Дуже обережно потрібно поставитися до рентгенологічних досліджень, особливо області живота й тазу.

Бережіть своє здоров'я - чим менше Ви буваєте в багатолюдних місцях, то менша ймовірність підхопити інфекційне захворювання (наприклад, краснухою або ГРЗ). Ці інфекції часто вельми небезпечні для плода.

Для прогулянок краще використовувати парки та сквери, віддалені від автомагістралей. Якщо нежить з'явилася у Ваших домашніх - надягніть їм марлеві маски і одягніть таку ж самі. Корисним буде закапування в ніс інтерферону, або закладання оксолінової мазі, а додатково - не жалійте в раціоні цибулі і часнику.

Намагайтеся одержувати тільки позитивні емоції -Ви готуєтеся до дуже Важливої Справи! Тож інші проблеми існують осторонь від Вас. Стрес навряд чи буде корисний для Вашої майбутнньої дитини.

Якщо Ви продовжуєте працювати або вчитися - проаналізуйте рід Вашої діяльності на предмет шкідливості для майбутнього плода (радіація, електромагнітні впливи, контакт із ліками та іншими хімікатами). Всі незрозумілі моменти обговоріть із фахівцями (див. другий тиждень).

Період вагітності – не найкращий час для того, щоб заводити нового домашнього улюбленця.

Багато котів і кішок інфіковано токсоплазмою. При первинному попаданні до організму вагітної цей мікроб може викликати захворювання у матері, а також призвести до генетичних дефектів та інших уражень органів і тканин плоду.

Однак, якщо кіт у Вас в родині живе досить довго, цілком можливо, що Ви маєте природний захист від цього захворювання. Переконатися в цьому можна, перевіривши рівень спеціальних захисних антитіл у Вашій крові (де і яким чином це можна зробити - підкаже Ваш лікар). Крім того, бажано обстежити Вашого улюбленця у ветеринара.

У будь-якому випадку, займатися обслуговуванням туалетного посуду кота повинні не Ви, а хто-небудь із домашніх. Намагайтеся також не годувати кота сирим м'ясом і обмежити його можливості в плані лову мишей, пацюків і голубів. Його спілкування з вуличними побратимами є небажаним.

Що ж стосується собак, то існує не так вже й багато хвороб, якими вони можуть заразити людину. Уважно стежачи за чотириногим другом можна уникнути багатьох небезпек. Вчасно й правильно робіть щеплення собаці (особливо від сказу й лептоспірозу), у плані їжі, прогулянок, спілкування й іншого "сервісу" - рекомендації ті ж, що й для котів.

Придбайте комерційно доступний мультивітамінний препарат для вагітних і починайте його щодня приймати.

Підійде "Матерна" або "Пренатал". Взагалі їх дуже багато (самі розкішні мають практично ідеально розраховану вітамінну й мікроелементарну формулу, однак і досить пристойну вартість).

Найважливіше - такий препарат повинен містити не менш 0,4 мг. фолієвої кислоти. Саме цей вітамін, прийнятий за три місяці до зачаття і перші 12 тижнів вагітності вбереже плід від безлічі вроджених дефектів.

Уважно прочитайте статтю про харчування під час вагітності в цьому календарі або в інших книгах для майбутніх мам. Намагайтеся вже зараз дотримуватися найважливіших принципів дієти - достатнє по кількості й збалансоване по основним інгредієнтам харчування багато в чому є запорукою успішного розвитку Вашого майбутнього маляти.

Уже зараз обмежте вживання міцної кави і чаю, а також краще не зловживати шоколадом і колою (це може виявитися небезпечним для плоду).

Якщо перші 4 -6 тижнів планованої Вами вагітності припадають на кінець весни-початок літа, то бажано на цей період зменшити вживання в їжу страв з картоплі, яка перезимувала.

Якщо ж Ви не маєте сил обійтися 1,5 - 2 місяці без цього, безумовно найважливішого представника багатьох національних кухонь, то при чищенні бульби, зрізайте грубше шкірку, після чого піддавайте картоплю досить тривалому варінню. Цим Ви зменшите ризик деяких вроджених дефектів у плода.

Виберіть час і відвідайте фахівців. Якщо у Вас є будь-які проблеми зі здоров'ям (наприклад, хронічні захворювання, у тому числі й інфекційні), то лікар підкаже, коли і яким чином можна провести їхнє лікування. Природньо, з обліком того, (Звичайно, з врахуванням)наскільки шкідливими для плода можуть виявитися як ці самі хвороби, так і способи їхньої терапії.

Якщо здоров'я в цей момент Вас не турбує, то однаково візит до лікаря буде не зайвим (при ретельному вивченні Вашого анамнезу можуть "спливти" моменти, які насторожують, для уточнення яких Вам буде запропоновано медичне обстеження). Обов'язково відвідайте лікаря-генетика (якщо Ви в нього раніше не були).

Цих рекомендацій бажано дотримуватись під час всієї вагітності, але особливо вони важливі в перші 12 тижнів.

Отже - у добрий шлях!

Майбутня дитина

Поки що Ваше маля - це більше ідея, ніж реальний організм. Його праобраз (точніше, половина праобразу) - це одна з багатьох тисяч Ваших яйцеклітин, що перебувають у своїй "колисці" - яєчниках. Друга ж половина праобразу (батьківська) ще навіть не встигла сформуватися в зрілий сперматозоїд (це відбудеться приблизно через два тижні). Чекаємо.

Психологія

Чекаємо дитину

Здоров'я

Copyright © 2007 - 2019 Ресурс для батьків "Малеча" Всі права застережено.