Шаблоны для Joomla 3 здесь
1 триместр 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12  
2 триместр 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26  
3 триместр 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42

Центр дитячої кардіології і кардіохірургії МОЗ України.

Зламані стереотипи

Минулого четверга мені довелося бути присутньою на вельми цікавій прес-конференції вDSC_3146

Ми вже давно звикли вважати, що сучасна українська медицина занедбана, що лікарні та дитячі поліклініки у жахливому стані, лікарі – далекі від професійності і у змові з фармацевтичними компаніями. І, напевно всі ці явища дійсно присутні. АЛЕ… Є приємні, неочікувані винятки!

От як раз таким винятком є Центр дитячої кардіології і кардіохірургії.

Розташована будівля на території Охматдит в м. Києві.

Побудована ще у 1894 році на кошти видатного підприємця та мецената М.А.Терещенка. Будівлю було побудовано, як  Київську безоплатну Цесаревича Миколая лікарню для чорноробів та незаможних людей.

Тільки коли потрапляєш в хол центру, виникає відчуття, що магічним чином тебе перенесли з нашої реальності в дорогобюджетний голлівудський серіал про лікарів. Бездоганний ремонт, ігровий майданчик, зручно розташовані дивани та крісла для відвідувачів, охайний, привітний персонал… В центрі є велика зала, де постійно проводять різноманітні розважальні акції для маленьких пацієнтів та батьків. В той день якраз був концерт одного колишнього маленького пацієнта.

Як наголошують самі лікарі центру,  головне у їхній роботі – це пацієнт. ПЕРШ ЗА ВСЕ!!!

І це кредо відчувається в кожній дії!

Науково-практичний медичний центр дитячої кардіології та кардіохірургії – єдиний в Україні заклад, де дітей з вродженою вадою серця оперують в перші дні життя. Високопрофесійний, досвідчений і відданий своїй справі персонал і найсучасніша апаратура Центру дозволяє проводити високоточну діагностику і хірургічну корекцію вроджених вад серця. А завдяки державній підтримці всі операції для українських дітей проводяться безкоштовно.

Мало кому відомо, але до 1992 року в Україні такі операції не проводилися, лише в центрі Амосова брали на операції діток з вагою не менше 20ти кілограмів. Але по-перше, діткам з вадами серця набрати таку вагу дуже важко, а по-друге, без операційного втручання половина діток помирає в перший місяць після народження, а 80% з них в перший рік.

Тому творець Центру – Ілля Миколайович Ємець, (кардіохірург, доктор медичних наук, заслужений лікар України, що має багаторічний досвід роботи у провідних дитячих кардіоцентрах: у Мельбурні, Сіднеї, Торонто, Парижі) зробив перші дуже важливі кроки по подолання цієї страшної проблеми.

У 1992 році вже було прооперовано приблизно 100 дітей. На сьогодні в центрі щорічно роблять майже 1700 операцій! Центр найпотужніший в Європі; для порівняння:

У найбільших центрах Європи проводять 500-700 операцій на рік.

Але, на жаль, один центр не може вирішити всі проблеми.

За статистикою 14% дітей народжується з вадами серця. Це майже сталий відсоток, який мало залежить від країни, соціальних, екологічних та інших показників.

Якщо в Україні зараз народжується близько пів мільйона дітей на рік, то виходить 7000 немовлят народжується з вадами серця. З них 40% (2800 дітей) – це критичні випадки, коли операція необхідна одразу після народження чи в перші місяці життя.

Центр просто фізично не може врятувати всіх. І зараз дуже гостро стоїть питання про розширення діяльності центру в областях України.

Значення УЗД під час вагітності для своєчасної діагностики вад серця у дітей.

Вродженні вади серця – це доволі широка група захворювань, серед яких є достатньо легкі форми, а є несумісні з життям. Вади серця виникають внутрішньоутробно і можуть бути діагностовані під час вагітності.  І при своєчасній діагностиці 95% дітей отримують здорове серце і надалі живуть повноцінним життям.

DSC_3328Вродженні вади серця можуть бути діагностовані на 20тому тижні вагітності, на другому плановому УЗД.  І вже під час вагітності в такому випадку лікарі мають час для формування тактики лікування. В деяких випадках важлива кожна година після народження. В такому разі, мама обов’язково народжує в Києві, за лічені хвилини реанімомобіль  доставляє немовля в кардіологічний центр, де вже все готово для операції.

А від того, наскільки оперативно буде розпочате лікування чи проведена операція, залежить життя дитини.

Коли потрібно проводити УЗД?

В Україні лікарі рекомендують проходити планові УЗД на 10-14, 20-24, 32-34 тижнях вагітності.

Коли потрібно звернути особливу увагу на формування структур серця під час УЗД?

На розвиток вроджених вад серця впливають багато факторів, серед яких:
§ Генетична схильність (наприклад, якщо перша дитина народилася з вадою серця, існує ймовірність розвитку недуги і у другої дитини)
§ Вік матері (чим старша вагітна жінка, тим вища ймовірність розвитку вади серця у дитини)
§ Схильність матері до  вірусних захворювань в період вагітності
§ Хронічний алкоголізм матері
§ Діабет у матері
Ці фактори можуть вплинути на розвиток вроджених вад серця, тому важливо проводити ретельне ультразвукове обстеження для своєчасної діагностики.

Про такі фактори ви маєте повідомити свого лікаря та спеціаліста УЗД. І, звичайно, бажано проводити діагностику у професійного спеціаліста на сучасній апаратурі.

Новий погляд на компанію Philips

У середньостатистичного українця компанія Philips асоціюється з побутовою та електронною технікою, але мало кому відомо про дуже важливий інший напрямок компанії.

Мета компанії Philips – зробити медичну допомогу більш простою і доступною, зосередивши свою увагу на всіх учасниках цього процесу: лікарях і медичному персоналу, пацієнтах та їхніх родичах, адміністраторах лікарень і поліклінік. Безперервно працюючи над вивченням потреб людей і розвитком медичних технологій, Philips прагне підвищити рівень обслуговування пацієнтів і одночасно знизити практичні навантаження на систему охорони здоров'я.
Philips займає провідні позиції в світі серед компаній, що спеціалізуються на розробці та продажу медичних рішень, і задає високі стандарти на ринках кардіосистем, госпітального та амбулаторного медичного обладнання. Повний спектр рішень від Philips включає:


Клінічні системи: ультразвук, кардіосистеми, клінічні респіраторні системи;


Системи візуалізації: медична радіологія, комп'ютерна томографія, магнітно-резонансна томографія, ПЕТ, рентгенографія;


Медична інформатика: радіологія, кардіологія, клінічні відділення, моніторинг пацієнтів;


Сервісне обслуговування: консалтинг, навчання, фінансові послуги, встановлення та обслуговування;


Амбулаторне лікування: системи медичного оповіщення, телемоніторинг, домашні респіраторні системи

В секторі Охорона здоров’я працює 33 000 співробітників по всьому світу, а географія продажів і сервісного обслуговування включає більше 60 країн. Виробничі майданчики розташовані в Нідерландах, Німеччині, Фінляндії, Ізраїлі та США.

Нашому кардіологічному центру компанія допомагає не тільки своїм ультрасучасним обладнанням, а й сервісним обслуговуванням. (Про яке наші можновладці забувають під час фінансування).

DSC_3376Зараз компанія Philips разом з кардіологічним центром розпочинає великий та дуже важливий проект. Компанія виділяє переносний апарат УЗД з всіма необхідними датчиками, програмним забезпеченням. Цей апарат буде «мандрувати» обласними центрами України, щоб навчити спеціалістів УЗД вчасно та правильно діагностувати вади серця під час вагітності. Будуть проводитись семінари, курси для персоналу. І це лише початок. Згодом, кардіологічні центри будуть відкриватись в обласних центрах України, а врятованих дітей завдяки цьому буде набагато більше!

І я в цьому впевнена, тому що, коли за справу беруться професіонали, люди, які люблять свою роботу, які не лишаються байдужими до чужої біди, коли є воля та бажання робити цей світ кращим – ВСЕ ВИЙДЕ!

Особливо хочеться подякувати засновнику і директору центру дитячої кардіології і кардіохірургії МОЗ України – Ємцю Іллі Миколайовичу

Головному лікарю Центру Жовніру Володимиру Аполлінарійовичу

Найкращому спеціалісту УЗД, лікарю кардіологу Куркевичу Андрію Казимировичу

Представнику Philips в Україні в секторі Охорони здоров’я – Сіваку Андрію

 

Психологія

Чекаємо дитину

Здоров'я

Copyright © 2007 - 2019 Ресурс для батьків "Малеча" Всі права застережено.