Календар вагітності 32 тиждень

Друк

a_255Жінка

Скорочення матки ( Брекстона-Хікса, пам'ятаєте?) можуть стати більш частими. Звичайно в цей час багато вагітних жінок всерйоз замислюються про пологи й проблеми, які вони несуть для жінки, дитини та всієї родини. У таких роздумах Ви не самотні. Коло питань типове: коли і яким чином буде відбуватися госпіталізація до пологового будинку? Що потрібно захопити з собою? Хто повинен Вас туди супроводжувати? І саме головне (для тих, хто народжує вперше) - чи боляче це?

Щодо госпіталізації до пологового, то найбільш точну інформацію може повідомити Ваш акушер-гінеколог. Якщо вагітність протікала нормально, то жінку (перебуваючу в першому періоді пологів (див. нижче)) зазвичай відвозять в районний (або черговий) пологовий будинок каретою "швидкої допомоги". Багато хто приїздить на таксі або на власному авто. В інших випадках можливі варіанти (наприклад, госпіталізація за два тижні до передбачуваних пологів і т.д.) У кожному випадку це вирішує Ваш лікар.

Що стосується "похідного рюкзака" породіллі, то його вміст в умовах нашої держави також сильно варіює. Обов'язкові Ваші документи, у тому числі й медичні (обмінна карта). Присутність інших речей (білизна, посуд, туалетні приналежності, а також ліки й "памперси" для маляти й т.д.) - залежить від умов пологового будинку, у якому Ви збираєтеся народжувати. Тому, не буде зайвим з'ясувати це заздалегідь (у прийомному покої пологового будинку).

Що ж стосується болючості самих пологів, то тут однозначної відповіді немає. Приблизно 10% жінок скажуть Вам, що пологи - вкрай болюча штука, у той же час як інші 10% жінок повідомлять, що пологи абсолютно безболісні. Інші 80% будуть мати думку, що буде коливатися між цими крайніми точками зору.

Спробуйте ще раз розібратися - а що ж саме може викликати біль у пологах? Кращий спосіб це зробити - заняття в Школі Материнства (психопрофілактична підготовка до пологів). Раніше нами вже відзначалося, що вагітні, які відвідували ці заняття народжують набагато м'якше.

Майбутня дитина

З личка маляти зникла більшість зморшок. На голові - пристойна кількість волосся. Вага набирається неймовірно швидко ( 900 грамів за останній місяць!).

Зараз плід "тягне" уже близько 1кг 700 грамів. Його/її зріст - 40 см.