Календар вагітності 31 тиждень

Друк

a_256Жінка

Ваш живіт продовжує збільшуватися в об'ємі, турбують неприємні відчуття в грудній клітині й тазовій частині. Це природно, оскільки плід росте і вимагає для себе все більшого простору.

У деяких жінок у цей час з'являється стійка печія (раніше вона могла бути епізодично). Причина цього все та ж - матка, яка збільшується, зміщує інші внутрішні органи зі звичних місць, створюючи при цьому деякі труднощі для роботи шлунка. Спробуйте їсти менше, але частіше. Напівсидяче положення після їжі іноді теж дозволяє впоратися з печією.

Одна з найбільш частих скарг під час вагітності - болі в спині. Вони можуть виникати практично на будь-якому терміні, а іноді переслідують жінок і протягом декількох місяців після пологів. Полегшити ці болючі відчуття допомагають правильна постава й фізичні вправи. Не забувайте, до речі, нагадувати чоловікові, що поглажування Вашої спини - його щоденний обов'язок!

Організм вагітної жінки виробляє спеціальний гормон - релаксин. Ця речовина викликає ослаблення з'єднань кісток Вашого тазу, роблячи тазове кільце більш еластичним.
За це Ваш малюк неодмінно сказав би Вам "спасибі", якби вмів говорити відразу після пологів. Чим податливіше тазове кільце матері, тим менше труднощів для дитини під час її народження. Однак, для вагітної жінки робота релаксину - чергова неприємність. Ваша хода може нагадувати "качину". Проте, не турбуйтеся - після пологів це швидко зникне.

Деякі жінки пройдуть і через цю фазу вагітності без особливого дискомфорту. Це, звичайно, зовсім не означає, що їхнє тіло не готується до пологів. Адже всі, перераховані вище, неприємні відчуття залежать від дуже багатьох особливостей організму кожної конкретної жінки. Наприклад, індивідуальної чутливості до болю, рівня фізичної тренованості й т.д. Отже, якщо Ви належите до цієї категорії вагітних, то Вам можна тільки позаздрити!

Майбутня дитина

Якщо Вам прийде в голову думка, що Ваша задишка після прогулянки або навіть у спокої, може зашкодити дитині - женіть її геть. Плацента робить все, щоб маляти це не стосувалося.

У цей час зіниці плоду можуть реагувати на світло й темряву, майже як у дорослої людини. Під шкірою відкладається біла жирова тканина, тому сама шкіра приймає рожеве забарвлення (раніше вона була ближча до червоного). Нігті досягають кінчиків пальців (майже).

Вага плоду - близько півтора кілограмів.