Календар вагітності 24 тиждень

Друк

a_264Жінка
Дно Вашої матки тепер перебуває ледве вище рівня пупка.

Дуже важливо ознайомитися з ознаками передчасних пологів (три рази сплюнемо й постукаємо по дереву), щоб вони не змогли нікого захопити зненацька.

Передчасні пологи трохи частіше наступають у літні місяці, що, очевидно, пояснюється значними втратами рідини організмом вагітної жінки. Тому продовжуйте підтримувати оптимальний рідинний режим, якщо зараз на дворі літо й у Вас - кінець другого триместру вагітності. Ознаки передчасних пологів наступні:

скорочення матки із частотою 5 у годину й більше
виділення червоної крові з статевих шляхів
припухлість або набряклість обличчя чи рук, знаки прееклампсії
біль під час сечовипускання
гострий або тривалий біль у животі (знак прееклампсії)
гостра або безперервна блювота (знак прееклампсії)
раптове відходження прозорої водянистої рідини із статевих шляхів
монотонні ниючі болі в спині (попереку)
сильний тиск у нижній частині таза

Майбутня дитина


Плід продовжує запасати буру жирову тканину під шкірою. Бурий жир має високу енергетичну цінність - при його згоранні в організмі утворюється велика кількість тепла й АТФ (спеціальної речовини, що забезпечує всі процеси нашої життєдіяльності).

Новонароджені діти, особливо ті які народилися раніше від визначеного терміну, дуже погано зберігають постійну температуру тіла. У результаті вони дуже чутливі до переохолодження, яке для них смертельно небезпечне.

Зокрема, дитина, що народилася передчасно на цьому тижні вагітності, практично не має шансів вижити. У тих рідкісних випадках, коли лікарям вдавалося ціною неймовірних зусиль виходити таке немовля, воно було змушене перебувати в спеціальному тепловому інкубаторі 13 - 14 тижнів!

От чому Ваше маля так активно зайняте нагромадженням бурого жиру.

Вага плоду на цьому тижні - близько 600 грамів, а довжина - 30 сантиметрів.