Компоненты, модули, шаблоны и другие Расширения Joomla

Дитяча кімната: страхи та радості

[B]Розпал літа — саме час подумати про ремонт і облаштування дитячої кімнати, адже багато дітей з тієї чи іншої причини проводять канікули в місті. Нагріті сонцем багатоповерхівки і розпечене повітря в квартирах роблять середовище проживання дитини неблагополучним.
[/B]
Та навіть якщо малюк поїхав відпочивати, не слід забувати, що не за горами початок навчального року. Постарайтеся підготувати до його приїзду екологічно чисту, здорову дитячу кімнату, вона йому ой як знадобиться.

За даними Всесвітньої організації охорони довкілля, квартири, в яких діти проводять більшу частину часу, занесені до списку п’яти найзабрудненіших точок середовища проживання...

Екологи стверджують, що в повітрі житлових будинків присутні водночас понад сто летких хімічних речовин, більшість із яких мають високу токсичність. А повітря в помешканні перевершує рівень забруднення вуличного повітря в середньому в 1,8–4 рази!

Влітку, з настанням спеки, деякі хімічні сполуки починають виділятися більш активно, що може призвести до розвитку серйозних захворювань. На думку педіатрів, питання вмісту кисню в повітрі одне з найважливіших із перших днів життя дитини.

Якщо вміст кисню в дитячій кімнаті становить менш як 18%, дитина відчуває кисневе голодування: знижується концентрація уваги, порушується сон, паморочиться в голові. В особливо важких випадках може спостерігатися відставання в розвитку, а тривалий брак кисню може позначитися на всьому майбутньому житті — з’являється зниження інтелекту, анемія та вегето-судинна дистонія.

У мегаполісі, навіть якщо дитина гуляє на вулиці, це мало впливає на ситуацію.

Не менш важлива й температура в помешканні, де живе дитина, особливо маленька — для доношеного новонародженого оптимальною є температура від 20 до 22 градусів, а для недоношеного — від 23 до 26. Для дітей від 1 до 18 місяців комфортною вважається температура від 18 до 20 градусів, а дітлахам після півтора року лікарі рекомендують таку саму температуру вдень і на градус нижче в нічний час.

— На жаль, батьки практично ніколи не звертаються до нас по рекомендації щодо облаштування дитячої кімнати, — каже завідувач відділення гігієни дітей і підлітків Білоцерківської санстанції Наталя Шегеда. — У полі нашого зору перебувають лише дошкільні та шкільні навчальні заклади. Але й там у нас руки зв’язані — чинні в Україні санітарні правила затверджувалися ще 1985 року і досі не змінювалися. В цьому нормативному документі, наприклад, навіть рівень вмісту кисню в дитячих установах не нормований! Ми знаємо, що він має становити не менш як 18% відсотків, але це ніде не записано. Трапляється, що в приміщеннях, де перебувають діти, підвищений вміст вуглекислого газу, а це дуже шкідливо.

Відносна вологість у дитячих приміщеннях має становити 40–55%, а температура — від 18 до 23 градусів залежно від віку дітей і функціонального призначення приміщення.

Ясно, що в цих санітарних правилах немає нічого про кондиціонери, іонізатори повітря, гіпоалергенні мийні засоби, сучасні екологічно чисті будівельні матеріали та килимові покриття — все це з’явилося недавно.

Наприклад, зараз літо, і хоча ми з обережністю ставимося до кондиціонерів, за такої спеки й нашій екології я вважаю їх аж ніяк не зайвими...
[COLOR=blue]
Водоспад і фонтан —
з доставкою додому![/COLOR]

Спеціалісти давно помітили, що найлегше дихається біля водоспадів, річок і фонтанів — завдяки вологості повітря та його іонізації. Біля води повітря насичене негативно зарядженими мікрочастинками, котрі благотворно впливають на самопочуття дитини.

За оптимального рівня вологості та іонізації поліпшується сон, тонус шкіри і слизових оболонок. І навпаки — у пересушеному приміщенні зростає захворюваність на різні дерматити, риніти тощо.

Ну а якщо кімната вашої дитини виходить вікнами на південь, а поруч пролягає траса з пожвавленим рухом, тоді відчиняти кватирку влітку немає ані найменшого сенсу.

Спробуйте самі створити в дитячій ідеальний мікроклімат.

Для цього підійдуть усілякі моделі люстри Чижевського, пиловловлювачі, іонізаційні очисники повітря й електрофільтри. У таких приладах пил під впливом електричного поля збирається в спеціальному приймальнику.

Така техніка абсолютно нешкідлива для використання в дитячій кімнаті, хоча й не може регулювати температуру в приміщенні.

— Ідеальний варіант створення потрібного мікроклімату для дітей —встановити сучасний кондиціонер, — розповідає продавець одного з київських магазинів електроніки Сергій Остапенко. — Це може бути спліт-система, що регулює температуру у всій квартирі, мобільний кондиціонер, який можна переносити з кімнати до кімнати, або віконний кондиціонер у дитячій. Однак не забувайте, що на відстані 1,5–2 метри від нього – в напрямку викиду холодного повітря – дитині краще не перебувати. Тому, встановлюючи стаціонарну систему, шукайте місце чимдалі від ліжка дитини. Не рекомендується розміщати віконні кондиціонери в кімнатах площею менше ніж 9 кв. м — дитину може «протягти».

Сучасні кондиціонери нового покоління, оснащені різноманітними фільтрами та унікальними функціями, здатні створити ідеальний мікроклімат навіть у найнесприятливішому середовищі проживання дитини. Існують фільтри, що мають одразу три ефекти — протиалергенний, антивірусний та антибактеріальний. Вони знешкоджують 99% алергенів, пригнічуючи їхню активність.

Сьогодні не кожні тато й мама знають, що кондиціонери допомагають і взимку, під час епідемій грипу й ГРЗ — катехінові фільтри знищують 99% вірусів і бактерій.

А кондиціонери з функцією О2аir пропускають повітря помешкання через спеціальну киснезбагачувальну мембрану, завдяки чому концентрація кисню підвищується до 30% і наближається до природного фону.

Не менш корисні й кондиціонери з іонними освіжувачами, що генерують негативні іони (аероіони), котрі уповільнюють старіння організму і поліпшують сон...

[COLOR=blue]Кімната жахів...
у дитячій?[/COLOR]

Часто зовні благополучна й добре обладнана дитяча кімната насправді виявляється не чим іншим, як кімнатою жахів...

— Попри загальну думку, що рослини поглинають вуглекислий газ і виділяють кисень, за відсутності сонячного світла (наприклад уночі) відбувається зворотна реакція: листя починає активно вбирати кисень, — розповідає флорист магазину квітів Ольга Щербина. — Тому ми не рекомендуємо ставити рослини в дитячій кімнаті чи хоча б не ближче ніж за п’ять метрів від ліжечка дитини. Крім того, якщо дитина має схильність до алергії, їй протипоказане сусідство з алое, гортензією, кімнатним кленом, примулою та драценою. Не можна застосовувати в дитячій кімнаті рідкі добрива для квітів — їхні пари іноді отруйні.

Якщо на рослинах з’явилися шкідники, наприклад попелиця, категорично протипоказано їх обробляти хімікатами в квартирі, особливо — в дитячій. Не забувайте протирати листя рослин вологою губкою бодай раз на тиждень — вони ідеальні пилозбірники.

Певна річ, деякі види квітів убирають шкідливі випари і навіть поглинають частину радіаційного випромінювання — визначити їх можна за товстим стеблом темно-зеленого кольору без світлих прожилків, на них зазвичай мало листя. Це численні види кактусів — астрофітум, ферокактус, ребуція й деякі інші...

Екологічна безпека будівельних матеріалів — це таємниця за сімома печатками, принаймні на ринках або в невеличких сумнівних магазинчиках. Продавці не квапляться ділитися секретами щодо шкідливості чи корисності свого товару, бажаючи продати його якомога дорожче. А ми в гонитві за дешевизною часто можемо придбати не тільки неякісний, а й смертельно небезпечний товар!

Купуючи матеріали для ремонту дитячої кімнати, обов’язково перевіряйте екологічний сертифікат кожного рулону шпалер.

Фахівці стверджують, що виокремити букет токсичних речовин у лінолеумі, оздоблювальних матеріалах, меблях та інших товарах дуже важко — всі разом вони можуть згубно позначитися на здоров’ї дитини.

— Сьогодні в Україні заборонене застосування полімерних оздоблювальних матеріалів у дитячих дошкільних і навчальних закладах, — пояснює Наталя Шегеда. — Перевагу віддають натуральним перевіреним матеріалам, наприклад, стіни ми рекомендуємо білити крейдою, для підлоги — натуральне дерево. Стелити лінолеум можна лише за наявності висновку Державної санітарно-епідеміологічної експертизи. Якщо такий висновок є, то краще лінолеум на теплій основі — на ньому дитині комфортніше взимку.

В санітарно-технічних приміщеннях для дітей дозволяється ремонт із застосуванням олійних фарб і кахлю — для підлоги та стін на висоту не більш як 1,5 метра.

Що ж до рекомендацій батькам, то ми радимо гарненько розібратися в сучасних будівельних і оздоблювальних матеріалах. Можливо, є нові види екологічно чистих шпалер, килимових покриттів і багато іншого — у старих санітарних правилах цього просто немає. Але в будь-якому разі килим із натуральної вовни на підлозі в дитячій кімнаті значно безпечніший, ніж синтетичний ковролін — саме натуральні килими дозволені в дитячих закладах.

У жодному разі не починайте ремонту в присутності дитини — дочекайтеся літа, коли вона поїде відпочивати. Більшість фарб після нанесення їх на поверхню ще тривалий час продовжують виділяти шкідливі речовини. З моменту висихання фарби і до приїзду малюка має минути не менше ніж 30 днів, та й то за регулярного провітрювання приміщення.

Вирушаючи до магазина, не забувайте, що краще використовувати прості паперові шпалери або шпалери під фарбування. Вінілові довго тримають важкий специфічний запах, якого неможливо позбутися навіть з допомогою вивітрювання.

Багато оздоблювальних матеріалів містять шкідливі речовини: мастика для паркету і водоемульсійні фарби — ртуть, а олійні фарби й оздоблювальні лаки — велику кількість свинцю.

Але «рекордсменами» з небезпечного впливу на організм дитини серед речовин, що містяться в будівельних та оздоблювальних матеріалах, є формальдегід, фенол, радон, молекули стиролу й аерозолі важких металів.
[COLOR=blue]
Сучасний дизайн:
краса та здоров’я[/COLOR]

Отже, ви успішно впоралися з ремонтом, і настав час визначитися з декором дитячої.

— Деякі риси японського інтер’єра проявляються й у дитячій кімнаті, котра у японців зазвичай є суміжною з вітальнею, де збирається вся родина, — розповідає продавець магазину «Будинок меблів» Тетяна Кравченко. — Модна гама кольорів — нейтральні, натуральні тони. Дуже популярним є поєднання предметів контрастної фактури: татамі грубого плетіння на лакованій підлозі, камінці або галька вигадливої форми на дитячій полиці або на блюді. Японські традиції виховання дозволяють дітям до шести років геть усе, тому в кімнаті має бути якнайбільше місця для ігор і творчості.

У США надзвичайно популярні меблі з ефектом «непрофарбованості», вони не тільки виглядають ефектно, на них менше видно подряпини і плями — результат діяльності вашого малюка. Люблять американці й садові набори дитячих меблів — дерев’яне ліжечко, плетене крісло, фарбована шафа й стільці.

«Хіт сезону» у США — світильники у формі місяців і зірок, вони заспокоюють малюка перед сном.

А ось у Європі – популярний романтичний стиль, близький до природи. Він затишний, але не старомодний, із приємними на дотик пастельними тканинами...

На жаль, у нас зовсім інші турботи — дитячі меблі, що продаються на наших ринках і в магазинах (найчастіше імпортні від невідомого виробника), просто небезпечні для здоров’я! Спеціалісти не рекомендують купувати дітям меблі з ДСП (деревно-стружкових плит) — меблі з натурального дерева хоч і дорожчі, але значно безпечніші.

А найкраще – перш ніж купити меблі, проконсультуйтеся у відділі гігієни праці місцевої санітарної станції. Виріб повинен мати спеціальний гігієнічний висновок.

Поки дитина відпочиває, облаштуйте їй нову постіль — важкі ватяні й жорсткі байкові ковдри нині не в моді, їм на зміну прийшли наповнені холофайбером. Вони дорожчі за синтепонові, зате легкі, добре зберігають температуру в ліжку й витримують машинне прання. Крім того, дитина під ними не впріває.

— Дитячі ковдри, подушки, матраци й постільна білизна, куплені в спеціалізованих крамницях, як правило, мають сертифікат якості, — розповідає продавець магазину «Світ дитини» Олена Дмитренко. — Вони пошиті або обтягнуті виключно натуральними бавовняними тканинами.

Ми рекомендуємо для дітей лляну або сатинову білизну — вона довговічніша, ніж ситцева. Білизна з махрової тканини тепла й затишна, але занадто жорстка махра може натирати ніжну дитячу шкіру. Сьогодні популярні прибалтійські байкові ковдри та російські напіввовняні — вони виготовлені з суміші вовни і синтетичного волокна.

Оскільки дітям до року спати на звичайних подушках не рекомендується, у продажу є спеціальні ортопедичні подушечки й комплекти для колясок — матрац і маленька подушечка (вона тонка, і її можна використовувати в грудному віці).

Популярні ортопедичні матраци із натуральними наповнювачами — сухими водоростями, лушпинням гречки або кокосовою стружкою. Найкращий із них — кокосовий матрац, він наповнений копрою кокосових горіхів і силіконом, а за ціною — не найдорожчий...

Якщо ваш малюк іще в пологовому будинку, і ви збираєтеся забрати його додому, незайве потурбуватися про колиску з бортиками і балдахіном біля узголів’я. Вони міцно ввійшли в моду і є не лише прикрасою: коли малюк навчиться підводитися, бортики допоможуть уникнути синців і гуль. Такі вироби з наповнювачем із овечої вовни довговічніші, ніж синтепонові.

Балдахіни влітку рятують від мух і комарів, а також захищають від яскравого сонця, однак прати їх спеціалісти рекомендують не рідше ніж раз на тиждень — він активно збирає пилюку.

Ну і, звісно, перед приїздом дитини необхідно влаштувати генеральне прибирання та прання, не забувши про екологічно безпечні побутові засоби...

[URL=https://www.dt.ua]www.dt.ua[/URL]

Стиль життя

Як діяти у кризовій ситуації. Пам'ятка для родини

More details
ВМІСТ НЕВІДКЛАДНОГО ЕВАКУАЦІЙНОГО РЮКЗАКА ДЛЯ КЛАСУ/ГРУПИ, ЗАКЛАДУ ОСВІТИ ТА ДИТИНИ

ВМІСТ НЕВІДКЛАДНОГО ЕВАКУАЦІЙНОГО РЮКЗАКА ДЛЯ КЛАСУ/ГРУПИ, ЗАКЛАДУ ОСВІТИ ТА ДИТИНИ

More details
Ялинка чи Дідух?

Ялинка чи Дідух?

More details
Сучасні страви на Святу Вечерю

Сучасні страви на Святу Вечерю

More details
Copyright © 2007 - 2019 Ресурс для батьків "Малеча" Всі права застережено.