ВЛАДА КРАСИ І ЧАРИ РЕКЛАМИ

Друк

health27Мрія кожної жінки — щодня мати якомога кращий вигляд незалежно від погоди, стресів і навіть віку. Упродовж усієї історії людство намагалося пізнати суть краси, розгадати її таємницю. У багатьох первісних народів існував звичай розбивати і знищувати красиві вироби. Оскільки вважалося, що краса може засліпити очі і зробити людину одержимою. Окрім того, був ще один аспект: майстер не мав права зупинятися, створивши шедевр, він мусив удосконалюватися далі. Щоб тішити інших своїми творами.

[B]Привабливість — це PR, зовнішність — це візуальна реклама.[/B]Зрозуміло, що перше поняття набагато ширше, і саме PR забезпечує успіх товару. Саме на цьому акцентують увагу наші жіночі журнали і телепередачі. Не згодні? Тоді назвіть хоч одне видання і ТВ-передачу, де жінок навчали б іншому. На простому і природному бажанні жінок бути красивими базується фінансове благополуччя цих виробників. От вони і спекулюють на цьому бажанні. А якщо реклама раптом почне переконувати, що зморшки - не лихо, а головне для жінки - внутрішній світ, уявляєте, як це підірве легку промисловість?

Якщо вірити рекламі, наше життя прекрасне. Сівши перед телевізором, усвідомлюєш, що жодних проблем і труднощів у нас немає, а якщо раптом і з\'являться, то можна не хвилюватися: реклама обов\'язково допоможе їх здолати.

Крем від зморщок звичайно рекламує юна особа, у якої немає і не може бути ніяких зморщок. Зрозуміло, що це зроблено з естетичних розумінь, але стало однією з причин того, що останнім часом біологічно активною косметикою починають користатися навіть 18-літні, а то й 16-літні дівчата, які глибоко переконані, що їм просто необхідно щодня користуватися кремами. А наслідком таких ранніх експериментів стає… передчасне старіння.

Косметичні прилавки виграють усіма барвами веселки; надлишок реклами косметики не дозволяє розслабитися: тільки склав якесь уявлення про продукцію однієї фірми, дивишся, а на ринку вже веде перед інша фірма зі своєю продукцією. Усі косметичні фірми обіцяють вічну молодість вам і вашій шкірі. І найчастіше, спокусившись обіцянками реклами, ви купуєте красиву обгортку, до пуття не розуміючи, що ж там усередині.

Однак якщо на одну чашу терезів покласти найдорожчий крем, а на іншу – нашу спадковість, екологічну обстановку, спосіб життя і те, як ми харчуємося, переважить, звичайно, друга чаша. А тому абсолютно безглуздо витрачати 100 доларів за баночку ефективного крему, якщо при цьому ви спите по три години на добу, палите та харчуєтеся чіпсами і колою. Про гарну шкіру в цьому випадку можна просто забути.

[B]Прямий продаж [/B]

Останнім часом на українському ринку з\'явилося чимало фірм, які працюють за системою прямого продажу. Головне у багаторівневому маркетингу - контакт із людьми, вміння завоювати довіру потенційного покупця. Американська компанія “Avon”, перш ніж прийти на український ринок, встигла побувати у Росії. Там спершу створила мережу крамниць, але з часом повернулася до системи прямого продажу. Практика показала, що так реалізовувати продукцію значно прибутковіше. Тож в Україні “Avon” з самого початку вирішила вдатися до традиційних методів роботи. Деінде клієнту дистриб’ютор може \"всучити\" каталог, в якому можна знайти великий вибір привабливого товару на всі випадки життя.

Компанія “Oriflame” вже добре відома українському споживачеві. Прийшовши на ринки СНД, фірма вперше за усю свою історію вдалася до послуг роздрібної мережі крамниць. Але останнім часом продукцію “Oriflame” рідко зустрінеш на поличках крамниць, оскільки компанія також перейшла на систему прямого продажу, і, як кажуть самі працівники (котрі, до речі, дуже переконливі та чемні), жінки товар замовляють на \"ура\". Мовляв, менше часу витрачаєш на біганину по крамницях.[B]Чи завжди відповідає вміст упаковці? [/B]Жіноцтво підфарбовує губи з давніх-давен. У стародавніх похованнях археологи знайшли червоні палички, за допомогою яких чарівні пра-пра-пра...-бабусі окреслювали лінію вуст. Вперше такі косметичні засоби з\'явилися у Давньому Єгипті понад чотири з половиною тисячі років тому. Слово “помада” походить від французького “pommade”, що в перекладі означає “яблуко”.

Наші сучасниці користуються губною помадою постійно і майже всі без винятку. Кожна споживачка, котра вранці підмальовує губи, сподівається, що фарбу певний час буде видно. Щороку ми з вами, любі пані, з\'їдаємо чотири грами, тобто тюбик цього косметичного засобу, облизуючи губи. А все злизане потрапляє до організму і всмоктується у кров. На жаль, із 12 губних помад, протестованих фахівцями науково-дослідного центру незалежних споживчих експертиз “Тест”, майже усі зразки не мали на упаковці напису про інгредієнти або вказівки про тон чи вагу тюбика. А інгредієнтів у помаді може бути до 30. Косметологи не радять користуватися засобами, запах яких людина просто не сприймає. Через це не тільки погіршується настрій, а ще й голова може розболітися. Найбільш незручними під час щоденного користування виявилися тюбики з прозорими пластиковими ковпачками (випробування споживчих якостей помади тривало майже 30 днів). Вони такі крихкі, що можуть зламатися, вже при спробі відкрити.

Чи вдасться заощадити на косметиці, придбавши губну помаду пристойної якості за помірну ціну? За результатами тестування з\'ясували, що найкращі засоби є найдорожчими (вартістю 22,75 та 27,60 гривні). “Відмінниця” (за оцінками випробувальників) коштує 13,95 гривні. Тож за п\'ять-сім гривень у наших крамницях важко придбати якісний косметичний засіб.

Фахівці центру “Тест” дослідили тональні креми, що користуються найширшим попитом — від двох-трьох до 40 гривень за тюбик. Перевірку розпочали з упаковок. Як з’ясувалося, повний перелік інгредієнтів тонального крему подається, здебільшого, англійською мовою. Однак, як відзначили експерти, на упаковках деяких тональних кремів взагалі відсутні якісь відомості про склад продукту.

Споживачі зазвичай цікавляться терміном придатності тонального засобу. Майже на кожному з досліджуваних зразків виробники позначили лише кінцеву дату використання, однак не було вказано дати виготовлення.

Доброякісний тональний засіб непомітний на обличчі. Косметологи стверджують, що більшість проблем зі шкірою виникає через неправильний вибір засобів догляду. І, зокрема, через недостатнє зволоження шкіри. Конкуренція на ринку косметичних засобів змушує виробників винаходити все нові й нові рецепти лосьйонів, бальзамів, тональних кремів. У супровідних анотаціях до продукції відомих і новостворених фабрик споживачів запевняють: без тюбика крему з довгим переліком складників краса і молодість зів\'януть дуже швидко. Нині дедалі популярнішою стає натуральна косметика. Адже вона виготовлена на основі природних, а не штучних препаратів. Серед натуральних складників є вже традиційні “улюбленці” виробників, такі як соя, екстракти виноградних, грейпфрутових, персикових кісточок, паростків злаків, бджолиний мед та маточкове молочко. Екзотичні рослини, такі як гінгко чи чайне дерево, час від часу роблять сенсацію на ринку косметики. Також “хітом” сезону стають водорості та трави. Проте навіть знайомі усім лаванда і м\'ята перцева, які теж часто використовують у косметиці, здатні викликати подразнення шкіри й дерматит. Хоч про такий “ефект” на упаковці навряд чи й напишуть. Тож косметологи попереджають, що натуральна косметика частіше спричиняє алергію і швидше псується, ніж традиційні засоби для макіяжу. З\'являються і неординарні ноу-хау. Наприклад, одна з вітчизняних фірм запевняє, що сила новостворених виробів для омолодження шкіри — в екстракті з медичних п\'явок. Винахід належить, вказано в рекламному проспекті, колективу лікарів з Росії, України та Франції.

Нові чудодійні рецепти з\'являються мало не щодня. І кожний виробник обіцяє своїм покупцям розгладжування зморщок та свіжий колір обличчя у будь-якому віці. Проте результати опитування, здійсненого західними соціологами, свідчать: кожні дев\'ять із десяти споживачів оцінюють такі казкові перспективи реально.

Однак вітчизняним виробникам косметики, котрі наважилися пробитися на свій внутрішній ринок, доводиться долати неабиякі маркетингові проблеми. Та сама, відверто кажучи, сіренька упаковка, навіть і з повним маркуванням, покупця не задовольняє.

Утім, у складі вітчизняних кремів значно більша частка натуральних речовин. Наприклад, витяжки із зародків пшениці, молочна сироватка. Науковці свідомо відмовилися від багатьох штучних складників — консервантів, ароматизаторів. Якщо й використовують, то аналогічні до харчових.

Косметологи радять купувати косметику у великих крамницях. Бо там принаймні клієнт застрахований від підробок. Фахівці радять також купувати косметику в аптеках.

Слід уважно читати, які інгредієнти входять до обраного крему. Ніколи не купувати косметику в метро, кіоску чи на ринку.[B]Косметика для чоловіків [/B]Представники сильної статі запозичують окремі прийоми з арсеналу жіночих принад. Подейкують, що чимало чоловіків літнього віку відновлюють природний колір волосся за допомогою фарби. У засобах масової інформації з\'явилося повідомлення (з посиланням на представника всесвітньо відомої американської компанії) про те, що окремі можновладці Південної Кореї потай користуються косметикою для обличчя.

На Заході досить давно з\'явилися так звані метросексуали — заможні пани, котрі охоче витрачають гроші на вдосконалення зовнішності. Багато з них послуговуються досить розвиненою південнокорейською індустрією краси. Нещодавно тамтешня реклама почала вихваляти косметичний засіб, який дістав назву “кольоровий лосьйон”. Новий товар призначений для чоловічої шкіри — щоб маскувати різноманітні дрібні вади на носі, лобі, щоках. Фактично це різновид тонального крему. Також почали виробляти й засіб для відбілювання шкіри у представників сильної статі. Виробники косметичних новинок упродовж кількох місяців одержали багатомільйонні прибутки. У рекламній кампанії взяли участь відомі корейські футболісти та чоловіки-моделі. Для хлопців із жіночими рисами обличчя, на яких і була розрахована реклама, фахівці вигадали навіть назву — чоловіки-квітки. Утім, саме у них, несподівано для виробників, нова продукція користується значно меншим попитом, ніж передбачалося. Натомість гладеньку шкіру обличчя воліють мати здебільшого бізнесмени середнього віку, котрі пояснюють свою дружбу з індустрією краси бажанням... робити кар\'єру, інформує News.ru.[B]Реклама, як двигун торгівлі [/B]Виправдалися найоптимістичніші очікування української рекламної спільноти. Згідно з консолідованою експертною оцінкою, обсяг рекламного ринку України в 2003 році зріс більш ніж на 60% - до 420 млн. дол. (без врахування податків). Ці дані одержала Всеукраїнська рекламна коаліція, зібравши думки групи провідних експертів. Прогнози на поточний рік також оптимістичні: очікується, що на рекламу витратять на 26% більше, ніж торік. У цілому очікується приріст обсягу медіа-реклами на 27%.

Згідно з дослідженням, середньостатистичному мешканцю Заходу щодня пропонується понад 4 тис. рекламних оголошень, з яких досить велику частину займає реклама косметики та жіночої гігієни.

Більшість наших бажань є наслідком привчання: ніхто, крім норки, не народжується з бажанням мати норкову шубу. Але сприймати рекламу, як суто експлуатаційну маніпуляцію нашими смаками, було б надто примітивно. Попит на норкові шуби є простим наслідком наполегливої реклами і геть нічого, окрім винищення норок, не дає суспільству. Проте безліч нових широко рекламованих виробів справді полегшують наше життя і роблять його цікавішим і наповненішим.

До того ж, реклама формує наші звички. Скажімо, без жувальної гумки чи якихось косметичних засобів людина може обійтися або знайти їм заміну, але реклама зробила звичним їхнє використання. Чи зможуть жінки встояти перед чарами реклами косметики, яка обіцяє їм схуднути, помолодшати та взагалі стати нездоланно привабливими?

Леся Буценко

[URL=https://www.eedi.org.ua]За матеріалами Східно Европейський монітор[/URL]