Існує думка, що у професію няні йдуть від безвиходдя ті, хто не має пристойної роботи чи особистого життя. Насправді це все забобони, та робота няня є покликанням і предметом гордості справжніх професіоналів своєї справи.
Гарна няня – яка вона?
Стати добрим вихователем для дитини під силу кожній жінці навіть без педагогічної освіти. Гарна няня має відповідати наступним критеріям:
- любити дітей – саме ця якість відіграє найважливішу роль, без цього почуття йти у професію не варто категорично;
- бути акуратною та охайною – як відомо з популярного прислів'я, «зустрічають по одягу»; мінімум макіяжу, строгий дрес-код, та посада ваша;
- мати добродушність та чарівність – дивлячись на няню, у малюка та його батьків повинні виникати виключно позитивні емоції;
- мати освіту та культуру спілкування – неприпустимо, щоб фахівець цієї професії дозволяв собі лаятися та грубо висловлюватися;
- бути відповідальною та пунктуальною – виконувати бездоганно всі доручення батьків та мати гарну пам'ять;
- не мати шкідливих звичок.
Про те, що відбувається всередині сім'ї, гарна вихователька не має поширюватися. Знання іноземних мов та педагогічних методик для розвитку дитини буде значною перевагою. Своєму роботодавцю на першу вимогу няня повинна надати медичні довідки про стан здоров'я та рекомендації з попереднього місця працевлаштування, якщо такі є.
Обов'язки професійної няні
Без батьків вихователь повинен годувати малюка, виводити його на прогулянку, читати йому книжки, всіляко розвивати мислення та творчі навички, укладати спати. Невпинно стежити за дитиною – це її основне завдання, щоб малюк повернувся до батьків у цілісності та безпеці.
Додатково до обов'язків можуть входити готування, прибирання, прання, закупівля продуктів, навчання шкільної програми та іноземної мови. Знайшовши вакансію за допомогою сервісу OLX Робота, усі ці нюанси обговорюються під час співбесіди с потенційним роботодавцем.