Бесплатные шаблоны Joomla

a_254Жінка

Тепер Ви вже, напевно, можете розрізняти, чим саме штовхає Вас маля: колінами чи ліктями. Хоча, звичайно, зараз воно рухається менше, ніж раніше. Можливо, Вам доводилося відчувати легкі ритмічні поштовхи в порожнині матки. Швидше за все, вони обумовлені тим, що плід ... ікає! Це не мусить Вас непокоїти.

Продовжуйте вивчати інформацію про родовий процес, післяпологовий період і новонароджену дитину. Що більше Ви довідаєтеся зараз, то легше буде потім.

Майбутня дитина

Зараз в організмі маляти з"явилась особлива речовина - сурфактантом. Вона допомагає самостійно дихати дитині після пологів, тому що не дає склеюватись легеням маляти під час видиху. Недоношені діти, народжені цього тижня, мають набагато менше проблем з диханням.

Зараз малятко важить близько 1 кг 900 грамів.

a_255Жінка

Скорочення матки ( Брекстона-Хікса, пам'ятаєте?) можуть стати більш частими. Звичайно в цей час багато вагітних жінок всерйоз замислюються про пологи й проблеми, які вони несуть для жінки, дитини та всієї родини. У таких роздумах Ви не самотні. Коло питань типове: коли і яким чином буде відбуватися госпіталізація до пологового будинку? Що потрібно захопити з собою? Хто повинен Вас туди супроводжувати? І саме головне (для тих, хто народжує вперше) - чи боляче це?

Щодо госпіталізації до пологового, то найбільш точну інформацію може повідомити Ваш акушер-гінеколог. Якщо вагітність протікала нормально, то жінку (перебуваючу в першому періоді пологів (див. нижче)) зазвичай відвозять в районний (або черговий) пологовий будинок каретою "швидкої допомоги". Багато хто приїздить на таксі або на власному авто. В інших випадках можливі варіанти (наприклад, госпіталізація за два тижні до передбачуваних пологів і т.д.) У кожному випадку це вирішує Ваш лікар.

Що стосується "похідного рюкзака" породіллі, то його вміст в умовах нашої держави також сильно варіює. Обов'язкові Ваші документи, у тому числі й медичні (обмінна карта). Присутність інших речей (білизна, посуд, туалетні приналежності, а також ліки й "памперси" для маляти й т.д.) - залежить від умов пологового будинку, у якому Ви збираєтеся народжувати. Тому, не буде зайвим з'ясувати це заздалегідь (у прийомному покої пологового будинку).

Що ж стосується болючості самих пологів, то тут однозначної відповіді немає. Приблизно 10% жінок скажуть Вам, що пологи - вкрай болюча штука, у той же час як інші 10% жінок повідомлять, що пологи абсолютно безболісні. Інші 80% будуть мати думку, що буде коливатися між цими крайніми точками зору.

Спробуйте ще раз розібратися - а що ж саме може викликати біль у пологах? Кращий спосіб це зробити - заняття в Школі Материнства (психопрофілактична підготовка до пологів). Раніше нами вже відзначалося, що вагітні, які відвідували ці заняття народжують набагато м'якше.

Майбутня дитина

З личка маляти зникла більшість зморшок. На голові - пристойна кількість волосся. Вага набирається неймовірно швидко ( 900 грамів за останній місяць!).

Зараз плід "тягне" уже близько 1кг 700 грамів. Його/її зріст - 40 см.

a_256Жінка

Ваш живіт продовжує збільшуватися в об'ємі, турбують неприємні відчуття в грудній клітині й тазовій частині. Це природно, оскільки плід росте і вимагає для себе все більшого простору.

У деяких жінок у цей час з'являється стійка печія (раніше вона могла бути епізодично). Причина цього все та ж - матка, яка збільшується, зміщує інші внутрішні органи зі звичних місць, створюючи при цьому деякі труднощі для роботи шлунка. Спробуйте їсти менше, але частіше. Напівсидяче положення після їжі іноді теж дозволяє впоратися з печією.

Одна з найбільш частих скарг під час вагітності - болі в спині. Вони можуть виникати практично на будь-якому терміні, а іноді переслідують жінок і протягом декількох місяців після пологів. Полегшити ці болючі відчуття допомагають правильна постава й фізичні вправи. Не забувайте, до речі, нагадувати чоловікові, що поглажування Вашої спини - його щоденний обов'язок!

Організм вагітної жінки виробляє спеціальний гормон - релаксин. Ця речовина викликає ослаблення з'єднань кісток Вашого тазу, роблячи тазове кільце більш еластичним.
За це Ваш малюк неодмінно сказав би Вам "спасибі", якби вмів говорити відразу після пологів. Чим податливіше тазове кільце матері, тим менше труднощів для дитини під час її народження. Однак, для вагітної жінки робота релаксину - чергова неприємність. Ваша хода може нагадувати "качину". Проте, не турбуйтеся - після пологів це швидко зникне.

Деякі жінки пройдуть і через цю фазу вагітності без особливого дискомфорту. Це, звичайно, зовсім не означає, що їхнє тіло не готується до пологів. Адже всі, перераховані вище, неприємні відчуття залежать від дуже багатьох особливостей організму кожної конкретної жінки. Наприклад, індивідуальної чутливості до болю, рівня фізичної тренованості й т.д. Отже, якщо Ви належите до цієї категорії вагітних, то Вам можна тільки позаздрити!

Майбутня дитина

Якщо Вам прийде в голову думка, що Ваша задишка після прогулянки або навіть у спокої, може зашкодити дитині - женіть її геть. Плацента робить все, щоб маляти це не стосувалося.

У цей час зіниці плоду можуть реагувати на світло й темряву, майже як у дорослої людини. Під шкірою відкладається біла жирова тканина, тому сама шкіра приймає рожеве забарвлення (раніше вона була ближча до червоного). Нігті досягають кінчиків пальців (майже).

Вага плоду - близько півтора кілограмів.

Copyright © 2007 - 2019 Ресурс для батьків "Малеча" Всі права застережено.