Joomla шаблоны бесплатно https://joomla3x.ru

a_251Жінка
Тепер Ви будете бачитися зі своїм лікарем щотижня.
Більшість малят до цього часу розташовуються в матці головою долілиць. Однак деякі малята (у середньому - 4 з 100) займають положення долілиць сідницями. Це називається сідничним або тазовим передлежанням. У такому випадку можливі деякі проблеми при пологах, хоча й не обов'язково. Досить часто акушери попереджають майбутню маму про те, що пологи за допомогою кесарського розтину для неї повинні розглядатися одним з реальних варіантів.
Існує кілька способів, що дають шанс виправити передлежання. Їх варто починати застосовувати саме на цьому терміні.
1-й спосіб - "Переконання"
При всій "ненауковості" цієї методики, вона часто дає позитивний результат! Суть її в тому, що фахівець, який вмієкористуватися цим методом, наче "подумки переконує" малюка йти за руками лікаря, що торкаються живота жінки. Найголовніше - відсутність опору з боку мускулатури жіночої матки й передньої черевної стінки.
2-й спосіб - "Примус"
Незважаючи на таку недобру назву, нічого страшного під час спроби повороту плода цим методом не відбувається. Просто майбутня мама кілька хвилин у день проводить в особливому положенні - на спині, упираючись ногами в стіну, з підкладеною під поперек подушкою. І так двічі на тиждень протягом півмісяця. Маля, що у такому положенні \почуває себе досить дискомфортно, іноді самостійно розвертається на 180 градусів.
3-й спосіб - Рефлексотерапевтичний
За допомогою спеціальної полинової сигарети для лікувальних припікань виконується вплив на особливу акупунктурну (біологічно активну) точку, яка контролює деякі функції матки. Використання цього методу, запозиченого з арсеналу традиційної східної медицини, теж здатне викликати поворот плода.
4-й спосіб - Зовнішній акушерський поворот
Цією методикою користуються лише в акушерському стаціонарі. Для початку необхідно провести детальне ультрасонографічне дослідження положення плода, потім ввести жінці медикаменти, що запобігають передчасній появі переймів. Сам поворот здійснюється лікарем, який руками піднімає плід з порожнини таза, одночасно роблячи м'який різноспрямований тиск на місце розташування голівки та сідниць маляти. У разі серйозних ускладнень під час цих дій, проводиться екстрений кесарів розтин.
Наведені вище способи виявляються корисними майже в половині всіх випадків. Але навіть якщо все це виявилося безурезультатним для повороту маляти, впадати у розпач немає жодних причин. Щорічно тисячі дітей народжуються в тазовому передлежанні, і переважна більшість із них не має значимих ускладнень.
Майбутня дитина
Маля продовжує рости. Вага - приблизно 2 кг 400 грамів, довжина - 45 см.
Як ми вже заувважували, вага дитини на цьому терміні може значно коливатися (залежно від спадкових і зовнішніх причин). Лікар, ретельно обмацавши живіт вагітної, робить деякі виміри й потім вираховує передбачувану вагу немовляти за нескладною формулою. Ви повинні знати, що це тільки дуже приблизне значення, хоча в багатьох випадках воно дійсно збігається з реальною вагою немовлят.

a_252Жінка

Ваша вагітність триває. Можуть з'явитись певні труднощі зі сном. Це не дивно, адже ходіння в туалет кожні 45-60 хвилин не спонукає до спокійного сну, не кажучи вже про постійні болючі відчуття в спині. Є думка, що це нібито "природа готує Вас до майбутніх безсонних ночей". Безсоння може бути викликане також і почуттям тривоги за дитину, очікуванням пологів і т.д.
Щоб упоратися із цим, Вам потрібно пити трохи менше рідини, робити обертові рухи тазом перед вкладанням у постіль. Тоді шанси на нормальний відпочинок уночі підвищаться.
Майбутня дитина
Вага плода - приблизно 2 кг 200 грамів.
Хоча на цьому терміні можлива значна варіабельність ваги плода,але все це може бути варіантом норми. Із цього моменту маля буде набирати приблизно 220 грамів щотижня. Довжина плода зараз близько 45 см.
Всі органи й системи існують та функціонують досить давно, однак триває "дошліфовка" окремих систем (нервової, сечостатевої та ін.)

a_253Жінка
Ваше тіло продовжує готуватися до пологів. Іноді Ви можете помітити, що маткові скорочення починають трохи відрізнятися від тих, які були у Вас раніше. Давайте обговоримо основні моменти родового акту.
У пологах є три основних стадії:
1. Стадія розкриття. Вона починається з появи регулярних скорочень матки, які звуться переймами. Перейми поступово наростають в силі та стають все частішими. Піж час цієї стадії відбувається розкриття шийки матки. Вона стає тонкою, а її зів широко розкривається, щоб випустити "на волю" Вашого малюка. М'язи матки потихеньку опускаються ближче до її дна, формуючи потужний згусток мускул, що повинен виштовхнути плід.
Багато жінок відчувають сумніви з приводу: почалися пологи чи ні? Деякі вагітні думають, що це прояви "застуди", у деяких виникає непереборне бажання поспати. Для того, щоб відкинути усі сумніви, Вам дуже важливо вміти заміряти тривалість перейм та інтервали між ними за часом. Якщо тривалість перейм зростає, а інтервали між ними скорочуються, можете не сумніватися - у Вас почалися пологи. Про те, які ще ознаки вказують на початок пологів, ми поговоримо трохи пізніше.
Отже, перейми будуть посилюватись й частішати, вимагаючи усе більше Вашої уваги. Це активна фаза 1-ї стадії пологів. За нею піде дуже короткий перехідний період. Він найважчий. У цей час перейми йдуть одна за одною, але в силі вже не наростають. Наприкінці перехідного періоду шийка матки буде розкрита повністю.
Десь у проміжку між активною фазою й перехідним періодом Вам треба прибути в пологовий будинок.
2. Стадія вигнання. Американці називають її стадією виштовхування, що звучить трохи краще.
Переважній більшості жінок ця стадія подобається найбільше. У цей час шийка матки вже розкрита до межі, мускульна платформа дна матки невблаганно штовхає маля вперед, а у Вас починаються потуги. Так називають скорочення м'язів черевного преса й тазового дна, які допомагають матці виштовхнути плід на Світ Божий. Тепер жінка дійсно починає відчувати, що вона - головна діюча особа в пологах.
Якщо Ви не отримували знеболювання на цій стадії пологів, то відчуєте, які непереборні й наказові за своєю суттю потуги. Якщо ж знеболювання проводилося, то цього відчуття може й не бути, але не турбуйтеся - Вам скажуть, коли потрібно потужитись.
Кінець цієї стадії знаменується народженням дитини.
3. Стадія посліду.
Через якийсь час після народження дитини у Вас з'явиться непереборне бажання потужитись знову. Це - народження посліду (плаценти й оболонок плода).

Породілі в цей час, зазвичай, настільки захоплені своєю щойно народженою дитиною (яка лежить у них на животі), що частенько забувають про цю стадію. Прикладання немовляти до грудей прямо в пологовому залі та тісний контакт з тілом матері має великий позитивний ефект. Зокрема - прискорює народження посліду й сприяє зменшенню кровотеч, не кажучи вже про величезний емоційний підйом, якій відчуває жінка. Однак для такого тривалого і раннього контакту породілі зі своїм малям потрібна велика кількість спеціальних умов, які не завжди є в наших пологових .
Майбутня дитина
малюк продовжує рости. Його вага - трохи більша від 2 кг, ріст - 42,5 см.
Плацентарні гормони починають активізувати вироблення молока Вашими грудьми. Добовий обсяг сечі, яку виділяє плід в амніотичну рідину, - майже півлітра!

Copyright © 2007 - 2019 Ресурс для батьків "Малеча" Всі права застережено.