Расширения Joomla 3

a_250Жінка
Ваша вагітність впритул підібралася до визначення "доношена". Якби пологи почалися тепер, лікарі навряд чи почали б їх зупиняти.
Постарайтеся побільше довідатися про пологовий будинок, в якому Ви збираєтеся народити на світ свого карапуза. Особливо це стосується можливості присутності чоловіка або інших родичів при Ваших пологах. Про це ми поговоримо трохи пізніше, а зараз хотілося б сказати кілька слів про грудне вигодовування дитини.
На відміну від закордонних "колег по вагітності" наші жінки в переважній більшості інформовані, що годувати дитину грудьми - не лише природно, але й корисно. Навіть саме скромне перерахування переваг грудного вигодовування перед штучним виглядає переконливо. Коротко нагадаємо: дітки, які вигодовуються материнським молоком менше хворіють на інфекційні захворювання, рідше страждають від алергії, мають менший ризик синдрому раптової смерті, формують більш правильний прикус і до того ж у майбутньому - мають більш високий інтелект! Мама, яка годує отримує колосальний емоційний підйом, що позитивно впливає на її здоров'я. Дослідження показують, що годування грудьми істотно знижує ризик раку молочної залози в жінок.
Зараз комерційно доступні практично будь-які продукти для дитячого харчування. Більшість із них виробляється із використанням високих технологій та мають збалансовану формулу, яка наближує склад суміші до складу жіночого молока. Однак ці продукти створюються на основі коров'ячого або соєвого молока. Мудрою Природою (або Творцем, якщо хочете) коров'яче молоко "розроблялося" для телят, а не для новонароджених людей. Представники старших поколінь можуть заперечити - мов, раніше годування коров'ячим молоком не викликало подиву в лікарів, та й нічого страшного з дітьми не відбувалося. Що можна сказати із цього приводу? Усе змінюється, в тому числі й знання людства в області біології та медицини. Тому, відводячи убік дискусію про плюси й мінуси різних видів вигодовування дітей, давайте довіримося мудрості Природи, що передбачила у Вашім організмі можливість створення ідеального харчування для маляти - грудного молока.
До речі, якщо все-таки з яких-небудь об'єктивних причин грудне вигодовування неможливо - потрібний дуже серйозний підхід до штучного харчування. Величезне значення має практично все - склад сумішей, технологія їхнього готування, техніка годування маляти і т.д. Тому в цьому випадку абсолютно необхідна участь фахівця ( лікаря-педіатра, а то й дитячого дієтолога).
Майбутня дитина
Плід робить дихальні рухи. Під час вдиху в його легені попадає амніотична рідина, яка потім виводиться під час видиху. Часом малюка турбує гикавка.
Постарайтеся запам'ятати відчуття рухів плода усередині Вашого тіла. Пройде ще трохи часу, і, повірте - Ви будете за ними сумувати!
Переглянути галерею 3D зображень розвитку малюка тиждень за тижнем

a_251Жінка
Тепер Ви будете бачитися зі своїм лікарем щотижня.
Більшість малят до цього часу розташовуються в матці головою долілиць. Однак деякі малята (у середньому - 4 з 100) займають положення долілиць сідницями. Це називається сідничним або тазовим передлежанням. У такому випадку можливі деякі проблеми при пологах, хоча й не обов'язково. Досить часто акушери попереджають майбутню маму про те, що пологи за допомогою кесарського розтину для неї повинні розглядатися одним з реальних варіантів.
Існує кілька способів, що дають шанс виправити передлежання. Їх варто починати застосовувати саме на цьому терміні.
1-й спосіб - "Переконання"
При всій "ненауковості" цієї методики, вона часто дає позитивний результат! Суть її в тому, що фахівець, який вмієкористуватися цим методом, наче "подумки переконує" малюка йти за руками лікаря, що торкаються живота жінки. Найголовніше - відсутність опору з боку мускулатури жіночої матки й передньої черевної стінки.
2-й спосіб - "Примус"
Незважаючи на таку недобру назву, нічого страшного під час спроби повороту плода цим методом не відбувається. Просто майбутня мама кілька хвилин у день проводить в особливому положенні - на спині, упираючись ногами в стіну, з підкладеною під поперек подушкою. І так двічі на тиждень протягом півмісяця. Маля, що у такому положенні \почуває себе досить дискомфортно, іноді самостійно розвертається на 180 градусів.
3-й спосіб - Рефлексотерапевтичний
За допомогою спеціальної полинової сигарети для лікувальних припікань виконується вплив на особливу акупунктурну (біологічно активну) точку, яка контролює деякі функції матки. Використання цього методу, запозиченого з арсеналу традиційної східної медицини, теж здатне викликати поворот плода.
4-й спосіб - Зовнішній акушерський поворот
Цією методикою користуються лише в акушерському стаціонарі. Для початку необхідно провести детальне ультрасонографічне дослідження положення плода, потім ввести жінці медикаменти, що запобігають передчасній появі переймів. Сам поворот здійснюється лікарем, який руками піднімає плід з порожнини таза, одночасно роблячи м'який різноспрямований тиск на місце розташування голівки та сідниць маляти. У разі серйозних ускладнень під час цих дій, проводиться екстрений кесарів розтин.
Наведені вище способи виявляються корисними майже в половині всіх випадків. Але навіть якщо все це виявилося безурезультатним для повороту маляти, впадати у розпач немає жодних причин. Щорічно тисячі дітей народжуються в тазовому передлежанні, і переважна більшість із них не має значимих ускладнень.
Майбутня дитина
Маля продовжує рости. Вага - приблизно 2 кг 400 грамів, довжина - 45 см.
Як ми вже заувважували, вага дитини на цьому терміні може значно коливатися (залежно від спадкових і зовнішніх причин). Лікар, ретельно обмацавши живіт вагітної, робить деякі виміри й потім вираховує передбачувану вагу немовляти за нескладною формулою. Ви повинні знати, що це тільки дуже приблизне значення, хоча в багатьох випадках воно дійсно збігається з реальною вагою немовлят.

a_252Жінка

Ваша вагітність триває. Можуть з'явитись певні труднощі зі сном. Це не дивно, адже ходіння в туалет кожні 45-60 хвилин не спонукає до спокійного сну, не кажучи вже про постійні болючі відчуття в спині. Є думка, що це нібито "природа готує Вас до майбутніх безсонних ночей". Безсоння може бути викликане також і почуттям тривоги за дитину, очікуванням пологів і т.д.
Щоб упоратися із цим, Вам потрібно пити трохи менше рідини, робити обертові рухи тазом перед вкладанням у постіль. Тоді шанси на нормальний відпочинок уночі підвищаться.
Майбутня дитина
Вага плода - приблизно 2 кг 200 грамів.
Хоча на цьому терміні можлива значна варіабельність ваги плода,але все це може бути варіантом норми. Із цього моменту маля буде набирати приблизно 220 грамів щотижня. Довжина плода зараз близько 45 см.
Всі органи й системи існують та функціонують досить давно, однак триває "дошліфовка" окремих систем (нервової, сечостатевої та ін.)

Copyright © 2007 - 2019 Ресурс для батьків "Малеча" Всі права застережено.