Интернет-магазин nachodki.ru

a_273Жінка

Відчуття прийдешнього материнства найчастіше з'являється на межі першого і другого триместра вагітності. І це відчуття, яке міцніє з кожним днем, безумовно, є одним з найцінніших відчуттів, що переживаються багатьма жінками.

Насолоджуйтеся ним, плекайте й бережіть його. Саме воно краще за всякі медикаменти допоможе Вам справитися з багатьма великими і маленькими труднощами, без яких не обходиться жодна вагітність.

Отже, Ви - на порозі періоду Розквіту Вагітності. А тому зараз не займатимемося обговоренням тактики боротьби з різними труднощами - для цього ще буде час.

Майбутня дитина

Довжина плоду тепер - 12,5 см.

Малюк вже виробляє сечу і виділяє її в навколоплідні води. Він також "тренується" в диханні, втягуючи навколоплідні води в легені і виштовхуючи їх з легенів назад.

a_272Жінка

Отже, Ви цілком освоїлися з роллю головної героїні в приголомшливому спектаклі за назвою "Другий триместр вагітності". Можете з гордістю нести високе звання Майбутньої Мами. І Вашим домашнім це потрібно усвідомити повною мірою.

Зазвичай в цей час в сім'ї встановлюється нормальне "робоче" відношення до поповнення в сім"ї. Всі прагнуть допомогти, підтримати. Заохочуйте будь-яку участь рідних - приємний сумісний клопіт зближує, як би "цементує" сім'ю.

Що стосується зміни Вашого іміджу - то, поглянувши в дзеркало, Ви можете виявити коричневу лінію, що тягнеться посередині живота, від лобка до пупка. Причина її появи - відкладення спеціальної пігментної речовини, званої меланіном. Чергова витівка гормонів. Не хвилюйтесь - після пологів ця лінія зникне.

Майбутня дитина

На голові малюка з'являється волосся. Звичайно, це ще не те волосся, яке Ви згодом будете старанно розчісувати (а може, і заплітати в кіски або збирати у хвостики?).

Шкіра ще дуже тонка, а за кольором - ближче до червоної, ніж до рожевої. Вчені підрахували - в цей час крихітне сердечко малюка "прокачує" близько 23 літрів крові на добу!

Плід періодично спорожнює свій сечовий міхур. Сеча поступає в амніотічну рідину, чим підтримує її склад. Однак сеча Вашого маляти - далеко не найголовніший компонент навколоплідних вод, принаймні, зараз. Вони виробляються клітинами плодового міхура.

Навколоплідні води "оновлюються" 8 - 10 разів на добу! Це дозволяє підтримувати їх стерильність при збереженні потрібного хімічного складу (співвідношення води, мінералів і органічних речовин).

Значення плодового міхура й амніотичної рідини для маляти величезне. Це і захист від механічних пошкоджень, і забезпечення свободи рухів, і істотна допомога в розвитку легенів, нирок, травної системи. Не говорячи вже про те, що амніотична рідина - це перше в житті Вашого маляти середовище перебування.

Він активно її вивчає, обмінюється з нею інформацією і хімічними речовинами.

Окремо потрібно сказати про комфортність цього середовища.

Уявіть - тепла, чиста, практично прозора рідина, що згладжує суворі реалії нашого світу - закон всесвітнього тяжіння, сліпуче світло і хаос індустріальних шумів.

Чудове відчуття невагомості, неяскраве освітлення, магічне відлуння звуків, які проходять крізь навколоплідні води, - недивно, що більшість людей назавжди зберігають підсвідому любов до середовища, в якому вони провели перші дев'ять місяців свого життя.

Невтомні японські вчені сконструювали "штучну матку" - спеціальну камеру, у якій імітуються внутрішньоутробні умови.

Це ємність, виготовлена з пружних матеріалів, заповнена особливою рідиною, в якій може розміститися доросла людина, якщо прийме позу, характерну для плоду. За словами людей, що побували усередині "штучної матки", такого відчуття захищеності, комфорту і релаксації вони не відчували ніколи (краще сказати - давно).

Водне середовище - звичне і улюблене для плоду місце існування. Саме тому величезну популярність в світі зайняла ідея пологів у воді або ідея раннього навчання малюків плаванню.

Саме тому в передових педіатричних клініках для реабілітації новонароджених з різними відхиленнями використовуються вправи у воді, а також техніка "сухої іммерсії" (тобто моделювання невагомості, такої звичної для малюка, що недавно з'явився на світ.

І саме тому Вашим завданням буде перетворення звичайного купання Вашого спадкоємця (або спадкоємиці) на чарівне таїнство, яке дарує малюкові радість. І хоча це буде потрібно тільки через півроку, починайте обдумувати це вже зараз (а що ще робити тихими вечорами Очікування?).

a_271Жінка
Цього тижня Ви можете вперше відчути ворушіння Вашого плоду. Це ймовірніше, якщо Ви вже народжували раніше, або відрізняєтеся сухуватою комплекцією.

Взагалі, жінки відчувають ворушіння плоду при повторних вагітностях приблизно на 2-4 тижні раніше, ніж при першій. Відбувається це головним чином тому, що жінка вже знайома з цим відчуттям. В принципі те, що жінка не розпізнає ворушінь плоду при першій вагітності до 22-23 тижнів, зовсім не дивно: часто ці найперші ворушіння вельми делікатні, на відміну від стусанів, які щедро відпускаються плодом на пізніших термінах.

Перші ворушіння плоду можуть бути використані при обчисленні передбачуваної дати пологів. Хоча, як Ви самі розумієте, точність цього критерію не така вже велика.

Цього тижня Вам потрібно здати кров для визначення в ній рівнів альфа-фетопротеїну (АФП), хоріонічного гонадотропіну (ХГ) і некон'югованого (вільного) естріолу (НЕ).

При деяких інвалідизуючих хворобах (наприклад, синдромі Дауна, черепно-мозковій грижі,аненцефалії, розщеплюванні передньої черевної стінки плоду і т.д.) рівні цих речовин в крові вагітних жінок можуть відхилятися від норми.

В принципі, Ви можете здати кров і наступного тижня, і, навіть, пізніше, але бажано, щоб Ви встигли здати кров двічі, з інтервалом в 1 - 2 тижні в період між 15-м і 20-м тижнями вагітності. Наприклад, на 16-му і 19-му, або на 17-му і 20-му. Зверніться з цього приводу до свого гінеколога або до медико-генетичної консультації.

Майбутня дитина

Малюк продовжує з Вашою і Божою допомогою невтомно трудитися над своїм вдосконаленням.

Тепер його вушні раковини (те, що в побуті називають "вухами") розташовуються майже на своєму місці. Раніше вони перебували нижче (тобто ближче до шиї). Ще один штрих до портрета - практично повністю сформовані нігті.

Що стосується роботи нирок і сечового міхура, то і тут відзначається прогрес - практично кожні 45 хвилин малюк вносить "внесок" до складу навколоплідних вод. Росте координація рухів рук і ніг. Та і сам малюк додав у зрості - його довжина вже майже 16 сантиметрів!

Copyright © 2007 - 2019 Ресурс для батьків "Малеча" Всі права застережено.