Компоненты, модули, шаблоны и другие Расширения Joomla

a_278Жінка

Може зберігатися слабкість, нудота, іноді - навіть з'являються запаморочення. Мови нема: виношування вагітності - важка робота.
Придивіться до своїх грудей: якщо у Вас стали помітні підшкірні вени (у вигляді блакитної сіточки), значить стінки Ваших кровоносних судин схильні до розширення (звичайно ця проблема з'являється на пізніших термінах.
Не впадайте у відчай - краще прийміть деякі заходи для запобігання надмірного розширення вен:

підберіть собі бюстгальтер, що забезпечує гарну підтримку Вашим молочним залозам;
не піднімайте важких речей, уникайте зайвої напруги м'язів черевного преса;
тривале стояння або сидіння Вам протипоказано - краще прогуляйтеся зайвий раз;
якщо вже Ви сидите або лежите протягом тривалого часу, то спробуйте надати Вашим ногам припіднятого положення;
порадьтеся зі своїм лікарем щодо можливості носіння спеціальних еластичних панчох або колготок.

Ці заходи полегшують рух крові по судинах нижніх кінцівок, а значить - розвантажують і підшкірні вени. Не забудьте про вітамінні препарати - вітаміни зміцнюють стінки кровоносних судин і тим самим перешкоджають їхньому надмірному розширенню.

Рекомендації щодо першого тижня залишаються актуальними.

Майбутня дитина

Іде інтенсивний розвиток головного мозку - на цьому тижні починається формування мозочка (частини мозку, що забезпечує координацію рухів).

Відбувається закладка мозкової частини надниркових.

Напевно Вам доводилось хоча б раз чути слово "адреналін".

Отож, цей гормон виробляється саме мозковою частиною надниркових.

Вже можна розрізнити обличчя Вашого маляти. Підборіддя ще притиснуте до грудей.

Активно формуються кінцівки: йде зміцнення кісток, окреслюються суглоби, а також пальці кистей і стоп.

На цьому тижні можливі перші мимовільні рухи!

Маля підросло - його довжина від "верхівки" до "сідниць" близько 13 - 15 мм.

Вага - приблизно один-єдиний грам.

Прийміть привітання - це Перший Грам маси Вашого спадкоємця або спадкоємиці!

a_277Жінка

Якщо Вас усе ще переслідують підвищена стомлюваність і нудота - тримайтеся! Ще декілька тижнів - і справи покращаться (принаймні, саме так буває в переважної більшості вагітних жінок).

У районі ареол молочних залоз можуть з'явитися вузлики розміром із сочевичне зернятко. Це так звані "вузлики Монтгомері" - збільшені потові залози. Чергова типова для вагітності зміна Вашого тіла.

Не забудьте про рекомендації щодо першого тижня!

Майбутня дитина

Ваш малюк входить у новий період свого розвитку - фетальний. Тепер вже називається плодом. І на цей момент в нього - величезна кількість досягнень!

Сформовано ліктьові суглоби, пальці рук і ніг, вушні раковини, верхня губа. Практично "готова" діафрагма - перегородка, що відокремлює грудну порожнину від черевної. Починають формуватися зовнішні статеві органи. Зникає "хвіст".

Тільки що почався розвиток молочних зубів (які почнуть прорізуватися на першому році життя).

Маля з комфортом розташовуються усередині плодового міхура, заповненого амніотичною рідиною (або, по-іншому - навколоплідними водами). Кількість рідини в міхурі - майже 20 мл.

Вода практично прозора. Очі маляти широко відкриті, але сказати, "бачить" він що-небудь чи ні, не можна.

Сам плід важить уже близько 4 грамів, його довжина від "верхівки" до "сідниць" - 27 -35 мм. Якщо він торкається маткової стінки - то може від неї відштовхнутися! Хоча Ви, зрозуміло, цього не відчуєте.

a_276Жінка

Можливо, Ви втомилися від нескінченних змін власного настрою. Багато жінок відчувають у цей час перепади настрою, схожі до предменструальних (дратівливість, занепокоєння або безпричинна тривожність, плаксивість).

Причина - знов-таки гормональні зміни у Вашому організмі.

Кожна жінка шукає вихід із цього емоційного хаосу по-своєму. Комусь допомагають відволіктися клопоти по господарству, комусь - зосередження на своєму хобі.

Деякі жінки стверджують, що найкращий спосіб взяти своє самопочуття під контроль - заняття медитацією. Підійде будь-яка медитативна техніка (наприклад, з арсеналу йогів), при цьому можна використовувати спеціальну музику (відповідні касети й компакт-диски є в продажі). Дуже ефективною може виявитися допомога професійного психотерапевта.

Ну й, звичайно, Ваш нестійкий настрій важким тягарем лягає на плечі чоловіка.

З його боку не повинно бути нерозуміння. Любляча людина просто зобов'язана знайти в собі сили й допомогти Вам. Тим більше, що найчастіше ця допомога полягає тільки в співчутті, терпінні, дбайливому відношенні й наданні сильного чоловічого плеча, на якому Ви можете виплакатися (якщо така потреба є).

Проте, не забудьте потім подякувати чоловікові, оскільки в наш непростий час така підтримка часом вимагає від чоловіка мобілізації всіх його ресурсів.

Рекомендації до першого тижня залишаються в силі.

Майбутня дитина

Ростемо! Вага маляти вже близько 7 грамів.

Зовнішній вигляд плода усе ще дивний: руки виглядають більш довгими, ніж ноги (оскільки й розвиваються швидше).

Дуже вражають розміри голови. Однак не хвилюйтеся - до моменту пологів ці диспропорції практично зникнуть (адже певну кількість років і місяців тому Ви самі виглядали майже так). Цього тижня завершується формування грудини. Продовжують розвиватися пальці кистей і стоп.

З "новин": починається утворення радужки (так називають частину очного яблука, по кольору якого ми звичайно судимо про колір очей людини).

Copyright © 2007 - 2019 Ресурс для батьків "Малеча" Всі права застережено.