Бесплатные шаблоны Joomla

a_283Жінка

Якщо у Вас з'явилися дратівливість, яку важко пояснити, підвищена стомлюваність, набрякання молочних залоз або незвична чутливість сосків - жовте тіло у Вашому яєчнику працює без відпочинку. Отже, Ви - вагітні.

Однак варто зауважити, що подібні зміни в самопочутті можуть з'явитися й незадовго до чергової менструації. То вагітність це, чи ні? На щастя, є можливість відповісти на це питання.

Цього тижня у Вашому організмі з'являється новий гормон - хоріонічний гонадотропін. Виявити його в сечі допомагають спеціальні тест-системи, які продаються в аптечних магазинах без рецептів. Виконати в домашніх умовах такий тест легко, дотримуючись доданих до нього інструкцій. І якщо тест виявився позитивним - то, швидше за все, Ви - вагітні.

Хоча справедливо було б зауважити, що робити цей тест краще все ж наступного тижня, коли рівень хоріонічного гонадотропіну стане вищим.

Рекомендації першого тижня продовжують залишатися актуальними.

Пам'ятайте, що перші 12 тижнів - найбільш відповідальний, критичний період у розвитку Вашої майбутньої дитини. Помилятися не можна - помилки дуже дорого коштують. Якщо у Вас виникають будь-які питання, звертайтеся до фахівця!

Майбутня дитина

Те, що відбувається цього тижня, є надзвичайно важливим для плода.

У цей час активно розвиваються так звані позазародкові органи.

Їх три: хоріон, амніон і жовтковий мішок. Мабуть, ці назви мало про що Вам говорять.

Але без цих "скромних", невідомих широкому загалу людей органів неможливий подальший розвиток маляти. От чому природа надала цілий тиждень на їх екстрене "складання", знизивши при цьому темпи розвитку клітин самого зародка.

Якщо говорити дуже стисло про завдання, які виконуються позазародковими органами, то це забезпечення живлення, дихання, біохімічної підтримки і всестороннього захисту Вашого малюка. Хоріон згодом перетворюється на плаценту (див. нижче), а амніон - на плодовий міхур, про який ми теж поговоримо пізніше.

Цікаво, що над створенням цих органів батьківські гени працюють активніше, ніж материнські. Одвічне завдання чоловіка - забезпечити життя і захист тих, за кого він несе відповідальність, виявляється навіть на генетичному рівні (образно кажучи, сперматозоїд "поводиться як справжній чоловік", хоча є тільки єдиною клітиною чоловічого організму).

Стосовно Вашого малюка: зараз він нагадує плаский диск, що складається з кількох шарів. Кожному шару призначено стати прабатьком різних органів і тканин.

a_282Жінка

До змін у самопочутті, які з'явилися минулого тижня, можуть додатися нові: головний біль, прискорене сечовипускання, сонливість, зниження апетиту, нудота й навіть блювота. Ви можете виявити в себе непереборну тягу, яка взялася невідомо-звідки, до солінь і маринадів. Всі ці явища - ознаки раннього токсикозу вагітності. А їхня причина - гормональна перебудова, що триває у вашому організмі.

Варто зауважити, що багато вагітних жінок можуть не мати жодної з вищевказаних ознак. Вони спокійно пройдуть через ранню вагітність без нудоти та блювоти, які в народі вважаються правдивими ознаками вагітності. Тому якщо Ви позбавлені цих "маленьких радощів", можна тільки позаздрити. А якщо ні - тримайтеся: полегшення буде після 12 тижня.

Є жінки, які вважають прояви раннього токсикозу звичайним явищем і просто не звертають на це уваги. Спробуйте й Ви так вчинити.

Однак, якщо токсикоз приносить Вам надто багато незручностей, зверніться до фахівця, але в жодному разі не вдавайтеся до самолікування.

Рекомендації до першого тижня залишаються актуальними.

Майбутня дитина

Цього тижня зародок зазнає значних змін.

По-перше, змінюється його форма: тепер малюк уже не схожий на плаский диск, а більше нагадує симпатичний циліндрик, довжиною 1,5 - 2,5 мм. Зараз лікарі назвали б малятко ембріоном.

Протягом цього тижня з'являться зачатки печінки й підшлункової залози.

Починається закладка серця та верхніх дихальних шляхів (гортані та трахеї).

Відбувається часткове зімкнення нервової трубки (поки тільки в середніх її відділах).

Нервова трубка - це праобраз центральної нервової системи, тому її своєчасне закриття є важливою подією.

Чималу роль у цьому процесі відіграє прийнята Вами фолієва кислота (у складі мультівітамінів або окремо).

І ще одна значна подія: цього тижня в ембріона з'являються гонобласти - попередники його (або її) сперматозоїдів або (яйцеклітин). Інакше кажучи, Ваше маля вже несе в собі праобрази Ваших же майбутніх онуків і онучок! Дивовижно, чи не так?

a_281Жінка


Якщо вже Вам не судилося обійтися без "принад" раннього токсикозу, то цього тижня нудота може підсилитися. У деяких жінок з'являються непереносимість окремих ароматів, підвищене слиновиділення. До відчуття "повноти" у молочних залозах можуть додатися періодичні "поколювання" там же.

Причиною цьому є гормональні зміни у Вашому організмі. Вони спрямовані на забезпечення найкращих умов для розвитку Вашого маляти. І те, що Ваш організм саме так реагує на мінливий гормональний фон - це, так би мовити, "побічні ефекти".

Оскільки причини погіршення самопочуття позбутися не можна, то Вам доведеться спробувати пристосуватися до цього. От кілька корисних порад:

Продовжуйте (або почніть зараз) прийом вітамінних препаратів для вагітних, причому намагайтеся вживати їх у той час доби, коли блювота Вас зазвичай не турбує. Це не завжди допомагає знизити прояву токсикозу, зате забезпечить плід необхідною кількістю вітамінів.


Спробуйте їсти менше, але частіше (6 -7 разів у день). Перший прийом їжі влаштуйте собі прямо в ліжку, ще до підйому, а останній - не задовго до відходу до сну. Експериментуйте з різними продуктами - цілком можливо, що сухарики або крекери, а може бути родзинки або крабові чіпси будуть зменшувати нудоту.

Не забувайте про рідину - її Ви можете одержувати із соками та мінеральною водою, а також з фруктами (кавун, диня, хурма або груші) або овочами (салат з огірків і помідорів і т.д.). Особливо це важливо, якщо Вас турбує блювота, оскільки при цьому губиться багато рідини й солей.

Більше відпочивайте. Лягаєте раніше й вставайте пізніше. Намагайтеся не перевантажувати себе протягом дня, і особливо - зранку.


Постарайтеся уникати контактів з дратівливими для Вас ароматами (дезодоранти, туалетна вода та інші парфумерні продукти, харчові аромати й т.п.) і смаками. Рідні повинні всіляко цьому сприяти, навіть якщо це трохи обмежує їхню свободу. Деякі жінки стверджують, що зменшувати нудоту з ранку дозволяє гарна зубна паста або жувальна гумка. Спробуйте - раптом допоможе й Вам.

Обмежте стресові навантаження. Якщо не можна усунути причину стресу (наприклад, Вашу роботу), то спробуйте вдатися до допомоги фахівця-психотерапевта. У ході спільної роботи Ви одержите необхідне психо-емоційне розвантаження, що дозволить Вам інакше відчувати Ваш новий стан. Крім того, Ви можете опанувати основи аутотренінгу, що також часто виявляється ефективною зброєю в боротьбі з раннім токсикозом.


Іноді допомагають методи Східної медицини. Один важливий момент - перед тим як звернутися по допомогу до фахівців зі Східної медицини, необхідно переконатися в їх гарному професійному рівні. На жаль, зараз на ринку медичних послуг з'явилася велика кількість некомпетентних людей, що активно працюють у цій галузі. Спробуйте дізнатись більше в родичів або друзів, що зверталися в ті або інші центри нетрадиційної медицини.

Тільки в жодному разі не займайтеся самолікуванням. Краще спочатку зверніться до фахівця. Гарний лікар завжди постарається знайти оптимальний спосіб рішення Ваших проблем (з огляду на інтереси Вашого майбутнього маляти).

Не забудьте про рекомендації, щодо першого тижня.

Майбутня дитина

Цього тижня в організмі Вашого маляти відбулося багато великих здійснень! Але, безумовно, найголовніших новин - дві.

Перша - його серце б'ється! При використанні гарного ультразвукового сканера можна вловити скорочення малюсінького серденька, що перебуває в тілі довжиною всього 4 - 6 міліметрів!

Друга - відбулося повне закриття нервової трубки. Важливу роль у цьому зіграла прийнята Вами фолієва кислота (у складі мультівітамінів або окремо).

Крім того, з'являються зачатки ручок і ніжок, починається формування окремих частин внутрішнього вуха та гортані. Інтенсивно розвивається плацента (дитяче місце) - спеціальний орган, що надалі буде відповідати за дихання, харчування, захист плода, а також - за виробництво гормонів.

Copyright © 2007 - 2019 Ресурс для батьків "Малеча" Всі права застережено.