Статьи и обзоры nachodki.ru

a_285Жінка

Робота триває.

Серед тисяч яйцеклітин вже можна виділити "лідера". Це найчастіше одна-єдина яйцеклітина, що розташовується в особливому, заповненому рідиною пухирці. До кінця цього тижня пухирець (його називають граафовим) збільшиться настільки, що буде виступати над поверхнею яєчника. Все це - підготовка до овуляції (так називається процес розриву граафового пухирця та вихід яйцеклітини в черевну порожнину).

Після цього яйцеклітина зазвичай потрапляє в маткову трубу, де і стає можливою її зустріч із сперматозоїдом. А на місці колишнього граафового пухирця з'являється спеціальне утворення - жовте тіло. Запам'ятаєте цю назву.
Роль жовтого тіла надзвичайно важлива! Жовте тіло є необхідним для гормональної підтримки вагітності. І воно ж є "винуватцем" раннього токсикозу вагітності, який у жінок зустрічається досить часто.
Швидше за все, овуляція відбудеться у Вас наступного тижня (менш ймовірно - що в самому кінці цього тижня). Деякі жінки можуть відчувати овуляцію (частіше - у вигляді однобічного болю в животі).

Крім того, довідатися про це можна, вимірюючи базальну температуру (тобто температуру в прямій кишці). Однак, у більшості випадків це не потрібно. Досить знати, що кінець другого - початок третього тижня, відраховуючи від першого дня останньої Вашої менструації - це і є найбільш підходящий період для зачаття.

У зв'язку з цим варто уточнити деякі моменти:
Бажано зробити дво-триденну перерву в статевому житті перед цим періодом. Це дозволить Вашому чоловікові "накопичити" достатню кількість сперматозоїдів. Хоча, як свідчить дійсність, це зовсім не обов'язково для багатьох подружніх пар. Перед статевим актом, "спрямованим" на зачаття, небажаний активний туалет жіночих статевих органів із застосуванням засобів, які можуть змінювати кислотність піхви. Особливо це стосується спринцювань. Цілком достатньо звичайних гігієнічних процедур. Результати досліджень показують: сперматозоїди дуже чутливі до хімічного складу середовища у яке попадають - навіть звичайна слина згубно діє на них.

Найбільш сприятливі позиції для зачаття - "місіонерська" (чоловік зверху) і при колінно-ліктьовому положенні жінки (чоловік ззаду). Імовірність зачаття підвищується, якщо жінка залишається в положенні лежачи 20- 30 хвилин після сім'явиверження. При цьому бажано трохи підняти тазову частину (наприклад, підклавши під поперек подушку).

І нарешті, з приводу дуже популярної проблеми - як зачати хлопчика (або дівчинку)?

Взагалі-то, цим питанням займається Природа. Тому "чиста" імовірність статі майбутньої дитини і для хлопчиків і для дівчаток - 1:1 (тобто 50%).

Останнім часом у популярній літературі з'явилося багато інформації про те, як Мати-Природу можна "перехитрити".
Див. "Ваше замовлення лелеці"
До діючих засобів зараховують спеціальні дієти, астрологічні розрахунки, магічні маніпуляції і ще багато чого. Можливо, дещо із цього й здатне підвищувати або знижувати ймовірності, але лише в межах декількох відсотків.

Найбільш обґрунтовані поради можна витягти із книги Дж. Мартіна Янга "Як зачати хлопчика".

Принаймні, вчений чесно зізнається, що шанси, за його технологією, скромні. Більш високі шанси "прицільного" зачаття дає техніка поділу "хлопчачих" і "дівчачих" сперматозоїдів за допомогою ультрацентрифугірування. Однак, удавшись до цього методу, Ви виключите для себе можливість зачаття природним шляхом.

Необхідність серйозного обговорення цієї проблеми виникає рідко (наприклад, у випадку спадкоємних хвороб, які проявляються тільки залежно від статі людини).

У всіх інших ситуаціях проблема статі дитини стоїть не так гостро. А тому, якщо Вам сподобалася яка-небудь із рекомендованих методик, - можете спробувати. Зрештою це може виявитися просто цікавим.

Рекомендації щодо першого тижня залишаються в силі.

Цей тиждень - непоганий час для візиту до лікаря-генетика (якщо Ви цього не зробили раніше).

Ретельний аналіз Вашої спадковості і сімейного анамнезу допоможе скласти прогноз для майбутньої дитини й виробити план своєчасної діагностики можливих проблем її розвитку.

Заразом довідаєтеся більше про періконцепціонну профілактику.

Майбутня дитина

Майже!

a_284Жінка

На цьому тижні вирішиться найголовніше питання - бути або не бути вагітності? У Вас відбулася овуляція і яйцеклітина в матковій трубі готова до запліднення.

Настав для зустрічі із заповзятливими сперматозоїдами! Якщо така зустріч пройшла вдало, можете привітати себе з вагітністю. Наприкінці цього тижня відбудеться впровадження (імплантація) плодового яйця в стінку Вашої матки. У деяких жінок це супроводжується мікрокровотечею, яку не варто сприймати навіть як незначну проблему .

З"являються перші зміни у Вашій імунній системі: виробляється Ранній Фактор Вагітності (англійською - EPF). Ця речовина допомагає плодовому яйцю "обдурити" Ваш організм (справа в тому, що половина генів Вашого майбутнього маляти має батьківське походження, а тому білки плода є чужорідними для Вашого організму). Для запобігання конфлікту між Вашими імунними клітинами й клітинами плода й потрібний EPF.

Рекомендації до першого тижня залишаються актуальними.

Майбутня дитина

Яйцеклітина й сперматозоїд зустрілися в матковій трубі. У результаті їхнього злиття утворилася зигота - перша й найголовніша клітина Вашої майбутньої дитини. Всі наступні 100 000 000 000 000 клітин його організму є дочками зиготи! Зигота починає ділитися, одночасно подорожуючи по матковій трубі в напрямку до Вашої матки. Через три доби після запліднення зародок складається з 32 клітин і за формою схожий на ягоду шовковиці. До кінця цього тижня число клітин зросте до 250, форма буде нагадувати порожню кульку з діаметром 0,1 - 0,2 мм.

Тепер вчені назвали б Вашого майбутнього малюка бластоцистою.

Бластоциста руйнує маленькі ділянки слизової оболонки й інших тканин матки,наче "викопуючи" для себе невелику "нірку", після чого затишно в ній влаштовується. До речі, при цьому навколо "нірки" виникають мікроскопічні крововиливи, про які йшлося трохи раніше.

Процес впровадження називається імплантацією. Якщо імплантація пройшла успішно, то розвиток зародка піднімається на новий щабель: тепер його "постачання" забезпечуватимуть Ваші органи і системи, а не скромні запаси поживних речовин, зроблені яйцеклітиною.

У період від запліднення до імплантації вплив різних згубних факторів може пошкодити зародок. В такому випадку він або гине, або знаходить резерви для виправлення пошкоджень

a_283Жінка

Якщо у Вас з'явилися дратівливість, яку важко пояснити, підвищена стомлюваність, набрякання молочних залоз або незвична чутливість сосків - жовте тіло у Вашому яєчнику працює без відпочинку. Отже, Ви - вагітні.

Однак варто зауважити, що подібні зміни в самопочутті можуть з'явитися й незадовго до чергової менструації. То вагітність це, чи ні? На щастя, є можливість відповісти на це питання.

Цього тижня у Вашому організмі з'являється новий гормон - хоріонічний гонадотропін. Виявити його в сечі допомагають спеціальні тест-системи, які продаються в аптечних магазинах без рецептів. Виконати в домашніх умовах такий тест легко, дотримуючись доданих до нього інструкцій. І якщо тест виявився позитивним - то, швидше за все, Ви - вагітні.

Хоча справедливо було б зауважити, що робити цей тест краще все ж наступного тижня, коли рівень хоріонічного гонадотропіну стане вищим.

Рекомендації першого тижня продовжують залишатися актуальними.

Пам'ятайте, що перші 12 тижнів - найбільш відповідальний, критичний період у розвитку Вашої майбутньої дитини. Помилятися не можна - помилки дуже дорого коштують. Якщо у Вас виникають будь-які питання, звертайтеся до фахівця!

Майбутня дитина

Те, що відбувається цього тижня, є надзвичайно важливим для плода.

У цей час активно розвиваються так звані позазародкові органи.

Їх три: хоріон, амніон і жовтковий мішок. Мабуть, ці назви мало про що Вам говорять.

Але без цих "скромних", невідомих широкому загалу людей органів неможливий подальший розвиток маляти. От чому природа надала цілий тиждень на їх екстрене "складання", знизивши при цьому темпи розвитку клітин самого зародка.

Якщо говорити дуже стисло про завдання, які виконуються позазародковими органами, то це забезпечення живлення, дихання, біохімічної підтримки і всестороннього захисту Вашого малюка. Хоріон згодом перетворюється на плаценту (див. нижче), а амніон - на плодовий міхур, про який ми теж поговоримо пізніше.

Цікаво, що над створенням цих органів батьківські гени працюють активніше, ніж материнські. Одвічне завдання чоловіка - забезпечити життя і захист тих, за кого він несе відповідальність, виявляється навіть на генетичному рівні (образно кажучи, сперматозоїд "поводиться як справжній чоловік", хоча є тільки єдиною клітиною чоловічого організму).

Стосовно Вашого малюка: зараз він нагадує плаский диск, що складається з кількох шарів. Кожному шару призначено стати прабатьком різних органів і тканин.

Copyright © 2007 - 2019 Ресурс для батьків "Малеча" Всі права застережено.