Шаблоны для Joomla 3 здесь

a_264Жінка
Дно Вашої матки тепер перебуває ледве вище рівня пупка.

Дуже важливо ознайомитися з ознаками передчасних пологів (три рази сплюнемо й постукаємо по дереву), щоб вони не змогли нікого захопити зненацька.

Передчасні пологи трохи частіше наступають у літні місяці, що, очевидно, пояснюється значними втратами рідини організмом вагітної жінки. Тому продовжуйте підтримувати оптимальний рідинний режим, якщо зараз на дворі літо й у Вас - кінець другого триместру вагітності. Ознаки передчасних пологів наступні:

скорочення матки із частотою 5 у годину й більше
виділення червоної крові з статевих шляхів
припухлість або набряклість обличчя чи рук, знаки прееклампсії
біль під час сечовипускання
гострий або тривалий біль у животі (знак прееклампсії)
гостра або безперервна блювота (знак прееклампсії)
раптове відходження прозорої водянистої рідини із статевих шляхів
монотонні ниючі болі в спині (попереку)
сильний тиск у нижній частині таза

Майбутня дитина


Плід продовжує запасати буру жирову тканину під шкірою. Бурий жир має високу енергетичну цінність - при його згоранні в організмі утворюється велика кількість тепла й АТФ (спеціальної речовини, що забезпечує всі процеси нашої життєдіяльності).

Новонароджені діти, особливо ті які народилися раніше від визначеного терміну, дуже погано зберігають постійну температуру тіла. У результаті вони дуже чутливі до переохолодження, яке для них смертельно небезпечне.

Зокрема, дитина, що народилася передчасно на цьому тижні вагітності, практично не має шансів вижити. У тих рідкісних випадках, коли лікарям вдавалося ціною неймовірних зусиль виходити таке немовля, воно було змушене перебувати в спеціальному тепловому інкубаторі 13 - 14 тижнів!

От чому Ваше маля так активно зайняте нагромадженням бурого жиру.

Вага плоду на цьому тижні - близько 600 грамів, а довжина - 30 сантиметрів.

a_264Жінка
На прийомі гінеколог пальпує (обмацує) Ваш живіт.

Це робиться для визначення позиції. Так називають одну з характеристик, завдяки якій визначають розташування плоду у Вашій черевній порожнині. Крім того, сантиметровою стрічкою вимірюється висота стояння дна матки.

Як уже говорилося, дно матки - це найвища її частина (звід). Вимірювання цього показника дозволяє судити про темпи росту плоду. Випереджаючи Ваші переживання відносно "занадто малих" або "занадто великих" змін цих показників, треба сказати, що допускають деякі відхилення.

Про неприємні моменти Ваш гінеколог обов'язково б Вас повідомив. Все ж таки, для повного Вашого заспокоєння, поставте йому це питання.

В цей час Ви можете відчувати, так звані, скорочення Брекстона Хікса.

Простіше кажучи, іноді поклавши руку на Вашу черевну стінку, Ви можете відчути незнайомі м'язові скорочення. Не хвилюйтеся - це всього-на-всього м'язи Вашої матки, які випробовують свої сили. Матка взагалі відіграє чималу роль у житті жінки, але при цьому часто соромливо залишається "у тіні". Вагітність іноді є єдиним моментом, коли вона привертає до себе увагу.

Майбутня дитина

Нігті Вашого маляти практично повністю сформовані. Пушкове волосся темніє. У кишечнику з'являється перший кал (називається меконій).

Вага плоду на цьому тижні - приблизно 510 грамів.

a_265Жінка
Ваше самопочуття, вірогідно, повинно бути таким як і раніше - хорошим.

Проблема статевого життя, під час вагітності, іноді часто обговорюється чоловіками, а іноді - не обговорюється зовсім. Найчастіше люди мають не зовсім правильне уявлення про секс у цей період. Саме час це обговорити.

Взагалі, у першому триместрі вагітності (під впливом токсикозу) жіноча сексуальна активність найчастіше знижується. В чоловіків вона залишається такою ж. Тому в перші 12 тижнів вагітності статеве життя найчастіше може протікати в альтернативних формах (не обов'язково як традиційний вагінальний статевий акт).

Із приходом другого триместру й поліпшенням самопочуття жінки її сексуальність наростає. Підсилюється статевий потяг (лібідо).

Оскільки збільшується загальний кровообіг в організмі вагітної, спостерігається посилення секреції в піхву, підвищується чутливість ерогенних зон.

Як наслідок цього - зростає здатність жінки до одержання оргазму під час статевого акту.

Багато жінок проявляють мультіоргастичність. За даними статистики, чимала кількість жінок уперше зазнали оргазм саме в цей період.

Що стосується чоловіків, то в цей час багато хто з них висловлюють побоювання - чи не небезпечний статевий акт для плоду? Деяких майбутніх батьків бентежить факт "присутності німого свідка" (тобто плоду) "по сусідству" з любовним актом.

Розвіюючи ці сумніви, треба сказати: існує небагато причин, що накладають обмеження на статеве життя в цей час. Про ці причини Ви напевно були б попереджені Вашим гінекологом. І якщо Ви хвилюєтеся з цього приводу - поставте таке питання своєму лікареві.

У всіх інших випадках дилеми "Бути чи не бути?" не існує! Звичайно, бути! По-перше, плід надійно захищений своїми оболонками, навколоплідними водами, тому зашкодити йому звичайним статевим актом практично неможливо.

По-друге, не так вже багато буває моментів у житті подружжя, коли проблема небажаної вагітності зовсім не відволікає Вас від основного заняття.

І, нарешті, хоча поручитися за відчуття плоду під час любовного акту його батьків на всі сто неможливо, ймовірність усвідомлення ним цього явища мала.

Більш того, якщо маля й сприймає це, то сприймає куди більш правильно та природньо, ніж дорослі. Адже, по суті, це найбільший у своїй гармонійності акт Природи, що дає Життя. Так що соромитися тут нема чого.

Майбутня дитина

Плід продовжує рости й готуватися до життя поза маткою. На цьому тижні є набутки - у Вашого хлопчика або дівчинки з'явилися брови!

Вага плоду - приблизно 420 грамів, а довжина - 27,5 сантиметрів.

Copyright © 2007 - 2019 Ресурс для батьків "Малеча" Всі права застережено.