Шаблоны Joomla 3 тут

a_256Жінка

Ваш живіт продовжує збільшуватися в об'ємі, турбують неприємні відчуття в грудній клітині й тазовій частині. Це природно, оскільки плід росте і вимагає для себе все більшого простору.

У деяких жінок у цей час з'являється стійка печія (раніше вона могла бути епізодично). Причина цього все та ж - матка, яка збільшується, зміщує інші внутрішні органи зі звичних місць, створюючи при цьому деякі труднощі для роботи шлунка. Спробуйте їсти менше, але частіше. Напівсидяче положення після їжі іноді теж дозволяє впоратися з печією.

Одна з найбільш частих скарг під час вагітності - болі в спині. Вони можуть виникати практично на будь-якому терміні, а іноді переслідують жінок і протягом декількох місяців після пологів. Полегшити ці болючі відчуття допомагають правильна постава й фізичні вправи. Не забувайте, до речі, нагадувати чоловікові, що поглажування Вашої спини - його щоденний обов'язок!

Організм вагітної жінки виробляє спеціальний гормон - релаксин. Ця речовина викликає ослаблення з'єднань кісток Вашого тазу, роблячи тазове кільце більш еластичним.
За це Ваш малюк неодмінно сказав би Вам "спасибі", якби вмів говорити відразу після пологів. Чим податливіше тазове кільце матері, тим менше труднощів для дитини під час її народження. Однак, для вагітної жінки робота релаксину - чергова неприємність. Ваша хода може нагадувати "качину". Проте, не турбуйтеся - після пологів це швидко зникне.

Деякі жінки пройдуть і через цю фазу вагітності без особливого дискомфорту. Це, звичайно, зовсім не означає, що їхнє тіло не готується до пологів. Адже всі, перераховані вище, неприємні відчуття залежать від дуже багатьох особливостей організму кожної конкретної жінки. Наприклад, індивідуальної чутливості до болю, рівня фізичної тренованості й т.д. Отже, якщо Ви належите до цієї категорії вагітних, то Вам можна тільки позаздрити!

Майбутня дитина

Якщо Вам прийде в голову думка, що Ваша задишка після прогулянки або навіть у спокої, може зашкодити дитині - женіть її геть. Плацента робить все, щоб маляти це не стосувалося.

У цей час зіниці плоду можуть реагувати на світло й темряву, майже як у дорослої людини. Під шкірою відкладається біла жирова тканина, тому сама шкіра приймає рожеве забарвлення (раніше вона була ближча до червоного). Нігті досягають кінчиків пальців (майже).

Вага плоду - близько півтора кілограмів.

a_257Жінка

Ваша постава як і раніше важлива для зменшення дискомфорту. Центр ваги Вашого тіла й надалі зміщується, тому продовжуйте стежити за поставою.

Важливу роль у збереженні Вашого гарного самопочуття й підтримці енергії грають фізичні вправи. Вони ж допоможуть Вам належним чином підготуватися до пологів.

Найголовніше тут - не перестаратися, особливо, якщо Ваш спосіб життя до цього не можна було вважати активним.

Оптимальне навантаження можна одержати під час піших прогулянок або плавання (тільки на короткі дистанції та аж ніяк не на швидкість!). Корисні різного роду потягування.

Це, зазвичай, допомагає знизити кількість неприємних відчуттів, викликаних вагітністю.

Майбутня дитина

Маля вже має досить пристойне уявлення про середовище, що його оточує. Ми звикли думати про матку як про абсолютно темне місце, однак у дійсності це не так. Кількість світла, що проникає у матку, залежить від освітлення середовища, в якому знаходиться вагітна жінка.
Так що, Ваше маля знайоме з відчуттям світла й темряви.

Тепер Ви можете з великою вірогідністю визначати, коли плід спить, а коли - ні. Хоча більшості вагітних здається, що дитина спить, коли мати активна, і навпаки – занадто пожвавлюється в моменти, коли в матері буквально "злипаються очі". Однак це зовсім не показник того, що в плода безсоння.

Якщо у Вас є скорочення Брекстона-Хікса (про них ми писали раніше), то використовуйте їх для тренування навичок, отриманих у Школі Материнства (при психопрофілактичній підготовці до пологів). Ваше тіло інтенсивно готується до пологів. Плід, звичайно, звертає увагу на ці маткові скорочення, але шкоди йому вони не завдають.

Ваше маля важить майже 1400 грамів, а його довжина - близько 37,5 см.

a_258Жінка

Ласкаво просимо в третій триместр!

Оскільки плід продовжує рости, Ви можете відчувати дискомфорт, якій підсилюється. Це природно, оскільки Вашим внутрішнім органам стає усе тісніше по сусідству з вагітною маткою.

Для зменшення неприємних відчуттів використовуйте правильну поставу, відповідне харчування (менше клітковини, яке дає високе газоутворення в кишечнику), фізичні вправи й, звичайно, відпочинок.

Проте, затруднення дихання, вага й неприємні відчуття в попереку й ногах можуть залишатися. Тримайтеся!

Майбутня дитина

Малюк зайнятий підготовкою до народження. Він уже навчився більш-менш регулювати власну температуру тіла. За вироблення червоних кров'яних кульок у його організмі вже повністю відповідає кістковий мозок. Маля виділяє в навколоплідні води майже півлітра сечі щодня!

Ворушіння плоду тепер є дещо іншими: на зміну диким кульбітам приходять поштовхи й стусани ліктями та колінами. Це закономірно, оскільки плід уже досить великий і в матці йому затісно.

Спробуйте самі контролювати стан маляти, підраховуючи ці рухи.

Вага плоду - приблизно 1150 грамів.

Copyright © 2007 - 2019 Ресурс для батьків "Малеча" Всі права застережено.