Интернет-магазин nachodki.ru

a_246Назначений день пройшов, але пологи усе ще не починаються. Не засмучуйтесь: тільки 4% жінок народжують точно у визначений термін. Близько 98% вагітних народжують у межах 1 - 2 тижнів до або після розрахованої дати. У більшості випадків це нормальне явище.

У багатьох жінок, особливо при першій вагітності, яка затягнулася на 42 тижні, виникає занепокоєння за життя та здоров'я дитини. Ви не повинні нервувати з цього приводу, тому що, можливо, неправильно визначений термін вагітності.

Але, навіть якщо ви й переношуєте свою дитину, зараз у більшості випадків прийнято викликати пологи після 42 тижнів вагітності.

Для відповіді на питання, чи дійсно переношена вагітність, ваш лікар повинен буде визначити наступне:

Відповідність величини матки та висоти дна матки (найвища точка матки) терміну вагітності, дати, коли вагітна відчула перші рухи малятка, дати прослуховування лікарем перших ударів серця плода. Ультрасонографічні дослідження теж можуть виявити термін вагітності.

Умови розвитку дитини. Багато дітей правильно зростають і розвиваються на десятому місяці вагітності. Але часто старіюче дитяче місце не доставляє постачає достатньої кількості поживних речовин і кисню, а вироблення амніотичної рідини зменшуються. У цих умовах подальший розвиток плоду в матці стає ускладненим.

Відрізнити переношену вагітність від пролонгованої можна за допомогою ультразвукового сканування. Якщо плацента надто тонка й деформована, жінці назначають гормональну терапію, щоб наблизити початок пологів, або ж при переношеній вагітності, для уникнення можливих ускладнень, лікарі наполягають на кесаревому розтині.

Лікар, що спостерігає за вагітною жінкою, може виявити зупинку приросту маси тіла або її зниження, зменшення окружності живота. Ці симптоми теж часто пов'язані зі зменшенням кількості навколоплідних вод. При переношеній вагітності часто виникає посилення або ослаблення рухів плода, що вказує на нестачу кисню через порушення кровообігу в матці та плаценті.

Якщо переношування вагітності підтверджується, починають стимуляцію пологів.

Переношені діти, зазвичай, є худими, із сухою, зморщеною шкірою, яка лущиться, без шару першородної родової змазки (яка є на шкірі доношеного немовляти). У них довші нігті та волосся, відкриті очі, і вони більш активні. Шкіра й пуповина цих дітей часто мають жовтий або зеленуватий відтінок.

Для того щоб наблизити термін пологів, деякі жінки вдаються до стимуляції сосків грудей протягом 15 хвилин. Для цьогоВи можете використовувати креми, а допомога вашого чоловіка може бути незамінною. Ця процедура вимагає витрат часу та енергії, але результат вартий зусиль.

Тільки перш, ніж починати стимуляцію сосків, необхідно проконсультуватися зі своїм лікарем, адже існує ризик, що можуть з'явитися сильні спазми м'язів матки.

Існують й інші способи стимуляції родової діяльності.

Способи проведення пологів, які застосовують при переношеній вагітності

Кесарів розтин. Робиться ще й тому, що діти, які перебували в утробі (лоні??) матері більше 40 тижнів, мають більшу голівку. Вони погано забезпечуються киснем і поживними речовинами. Крім того, під час пологів вони можуть втягнути первородний кал.

Стимуляція пологів. У випадку переношеної вагітності визначають стан шийки матки. Якщо вона буде м'яка, то стимуляція пологів можлива. Якщо шийка не дозріла, лікар може пришвидшити цей процес введенням відповідних ліків перед стимуляцією пологів.

Стимуляція пологів або кесарів розтин будуть невідкладно застосовуватися при переношеній вагітності, якщо:

мати має такі хвороби як гіпертонія (хронічна або викликана вагітністю), цукровий діабет; амніотична рідина буде мати зелений колір, викликаний виділенням первородного калу, сповільниться ріст плоду.

a_247Жінка
Народження маляти!
Ваш організм довго готувався до цього моменту. І от він настав. Хоча треба відзначити, що ця дата може все-таки виявитися не зовсім точною. Насправді тільки 4% жінок народжують у визначений термін. Близько 98% вагітних народжують у межах 1 - 2 тижнів до або після розрахованої дати. В більшості випадків це нормальне явище.

Пам'ятайте, що не так важливо, як саме Ваша дитина прийшла в цей світ. Не завжди варто червоніти, згадуючи те, що Ви, можливо, говорили під час пологів. Ви виконали колосальну роботу, яку з упевненістю можна назвати подвигом.

Немовля

Швидше за все, Ваше маля належить до тих 96% немовлят, які з'явилися на світ головою уперед. Щойно голівка плода прорізується за вульварне кільце, лікар відсмоктує слиз із дихальних шляхів маляти, використовуючи вакуумний електровідсмоктувач. Це дозволяє немовляті швидше зробити перший у своєму житті вдих. Ви відразу про це довідаєтеся, почувши голосний крик, яким маля сповіщає всіх про власний прихід у цей світ. Позаматкове життя почалося!

Буває так, що перший вдих трохи затримується. Причин тому багато: дитя тільки прорвалося через серйозні перешкоди, позбавляючись при цьому звичного комфорту, який не залишав його протягом 9ти місяців! І що його отут чекає? Незрозумілий перепад температури навколишнього середовища (у матці - близько 38 градусів за Цельсієм, а в пологовому залі - близько 24 градусів); уявіть, що Вас голяка кидають у холодну воду, або згадайте, як Ви входите в річку чи море при купанні. Крім того - зміна освітлення. Можете дофантазувати попередню ситуацію: уявіть, що Ви купалися в напівтемряві, а на виході Вам послужливо посвітили прямо в очі аеродромним прожектором. Окрім всього, звуки, які дитятко чуло в матці, дуже відрізняються від того, що воно чує в родильному залі, оскільки вони проходять у його слуховий аналізатор через повітряне середовище, а не через водне. А насамкінець родовий стрес супроводжується викидом гормонів, зокрема адреналіну. Це відчуття Вам повинне бути знайоме, якщо хоча б раз у житті хтось жартував над Вами, зненацька з лементом вискакуючи з-за рогу в неосвітленому під'їзді.

Тому невеличка затримка з першим вдохом пояснюється просто. У легких випадках маля приходить у себе після легкого пощипування п'ят. У будь-якому випадку, не хвилюйтеся,адже лікарі присутні при пологах для того, щоб зробити появу дитини на світ максимально безпечною.

Потім обробляється й перерізається пуповина, маля показують мамі, називають його стать. На першій і п'ятій хвилинах життя стан дитини оцінюють за шкалою Апгар. Можете не запам'ятовувати кількість балів - її вкажуть у Вашій обмінній карті. Якщо дозволяють умови, Вам можуть дати дитину прямо зараз і Ви навіть зможете прикласти її до грудей. Далі Ваше немовля йде грітися, зважуватися, вимірювати ріст, окружність голови й грудей, приймати свій перший туалет і одержувати профілактику гонобленорреї (захворювання очей), тобто закапування в очні щілини спеціальних лікувальних крапель. Потім на ручку й ніжку маляти прив'яжуть клейончасту бірку з Вашим прізвищем і номером медичної історії, а також часом, числом і роком народження. І все! Далі почнеться повне радостей і турбот нове життя - життя з Вашим малям.

a_248Жінка
Ви вже досить точно можете визначати характер змін у своєму організмі. Давайте обговоримо ознаки пологів, що починаються.
Ваш плід усе глибше поринає в таз і, відповідно, опускається дно матки. Вам одразу стане легше дихати. Якщо Ви народжуєте не в перший раз, то будьте готові - пологи практично "на носі". Шийка матки починає розм'якшуватися. Лікарі часто роблять пальцеві дослідження шийки в цей час, однак по ступеню "зрілості" шийки матки не завжди можна судити про термін початку пологів.
У дні, перед пологами, Ви можете відзначити наступні ознаки: - кров'янисті виділення з статевих шляхів
- відходження слизової пробки (звідти ж)
- деяке зниження ваги
- розрідження стулу - підвищення апетиту
- поява "інстинкту гніздування" (так називають особливу поведінку, настрой на пошук спокійного, затишного місця) Однак ці ознаки не завжди пророкують швидкий початок пологів.
Тримаєтеся! Все вже майже закінчилося!
Майбутня дитина
Первородний стул якій зветься меконієм зазвичай з'являється протягом першої доби після народження дитини. Це речовина темного кольору, схожа на дьоготь. Приблизно в однієї третини плодів меконій відходить перед пологами прямо в навколоплідні води. Частіше це трапляється через кисневу недостатність, яку плід може відчувати в пізній термін вагітності. З навколоплідними водами меконій може потрапляти в плодові легені. Однак не турбуйтеся - якщо в Ваших навколоплідних водах буде виявлений меконій, то лікарі в родовій палаті проведуть спеціальний захід - лаваж. Це робиться для того, щоб очистити бронхи маляти та зменшити ризик ускладнень у стадії новонародженності.

Copyright © 2007 - 2019 Ресурс для батьків "Малеча" Всі права застережено.