Шаблоны Joomla здесь

Приємно в літню спеку випити склянку свіжого соку, розбавленого мінеральною водою. Але чи корисні такі напої, чи можуть вони втамувати спрагу і поповнити скарбничку нашого здоров'я?

Що таке фреші?

Фрешами (від англійського слова frеsh) називають свіжовичавлені соки овочів, фруктів, ягід або садової зелені, лікарських рослин і трав, які вживаються для угамування спраги або з лікувально-профілактичною метою.

Сік - це вода з плодів у поєднанні з органічними та неорганічними сполуками, вітамінами і пектинами (якщо додається м'якоть плодів). В принципі, сучасними соковитискачами можна отримати соки з будь-яких плодів, навіть бананів, які особливою соковитістю не відрізняються.


Навряд чи хтось буде заперечувати, що кожен повинен займатися своєю справою. Архітектор - проектувати, будівельник - будувати, а лікар - лікувати. Однак коли в цю просту схему «вклинюється» чиновник, вважай - пропало.

Так сьогодні відбувається з виділенням коштів з державного бюджету на потреби онкохворих. Деякі чиновники, розуміючи, що «доживають» в уряді останні дні, намагаються за будь-яку ціну «урвати» свій шматок державної скарбниці, пише Цензор.net. Незважаючи на те, що, тим самим, позбавляють хворих на рак українців останньої надії на порятунок. І, звичайно, всі ці «дрібні справи» прикриваються «благими» мотивами.

Суть історії така: клініці Охматдит чиновники Кабміну пообіцяли до кінця 2012 року виділити близько 200 млн. грн. на закупівлю обладнання для лікування хворих дітей. Проте ці кошти виділяються аж ніяк не з державного бюджету. Гроші на обладнання для Охматдит раптово «з'явилися» з іншої програми допомоги онкохворим. Їх «урвали» з коштів на модернізацію та реконструкцію Національного інституту раку (НІР). Тобто гроші підуть зовсім не на будівництво в Охматдиті, що ще можна було б якось зрозуміти, а на закупівлю обладнання. Але найцікавіше в цій історії в тому, що 200 млн., найімовірніше, «не дійдуть» до Охматдиту. І, природньо, не дістануться НДР. Як говориться: ні собі, ні людям. І про це варто розповісти детальніше.

Інститут раку залишиться без грошей

200 млн. грн., які «кров з носу» знадобилися для закупівлі медичного обладнання для Охматдит (в кінці року, після парламентських виборів, перед переформатуванням уряду і вельми прибуткова справа), насправді були виділені на реконструкцію Інституту раку, проект реконструкції якого вже успішно стартував. Перша черга реконструкції та розширення Інституту раку розрахована на 2012-2013 роки. Вона передбачає реконструкцію інженерних мереж з урахуванням навантажень існуючих корпусів, будівництва нових корпусів радіології та клініки № 3, патологоанатомічного корпусу. Також в найближчий рік планують звести надземну галерею для об'єднання корпусів лікувально-діагностичного комплексу і підземну галерею для об'єднання лікувальних корпусів інституту корпусами господарської зони.

Тим не менш, чиновники з Кабміну прийняли рішення забрати гроші в Інституту. Власне, це зведе до мінімуму динаміку модернізації НДР. Причому, це відбувається з повним розумінням того, що, зберігаючи сьогоднішню динаміку, будівельникам вдалося б до кінця 2013 року вийти на пускові роботи по клініці № 1 і по клініці № 3 і завершити роботу в першому кварталі 2014 року.


 

То щo ж таке щастя, така загадкова і зваблива субстанція?

Якщо вірити словникам, то це просто стан достатку, благополуччя і радості від повноти життя.

Для початку спробуємо з’ясувати, що сказали з цього приводу видатні уми людства. Приміром, Короленко був упевнений, що людина створена для щастя, як птах для польоту. Тургенєв вважав, що щастя, як здоров’я, — коли його не помічаєш, то це означає, що воно є. А ось Толстой стверджував, що тільки в одному незаперечне щастя — жити для інших.

Думки закордонних мислителів найчастіше разюче відрізняються від наведених вище сентенцій. Так, Дені Дідро пояснював, що для щастя треба мати добрий шлунок, лихе серце і не мати совісті. Зигмунд Фрейд зазначав, що завдання зробити людину щасливою не входило у план створення світу. А Гюстав Флобер навіть заявив, що щастя — вигадка, а пошуки його — причина всіх бідувань у житті.

Copyright © 2007 - 2019 Ресурс для батьків "Малеча" Всі права застережено.