Компоненты, модули, шаблоны и другие Расширения Joomla

В цьому розділі статті про розвиток дитини від народження і до року.

Перший рік життя малюка - відповідальний етап. Формується фундамент здоров'я. У даний період відбувається емоційний, психічний і фізичний розвиток дитини по місяцях. Важливо в цей проміжок часу розпізнавати відхилення у стані здоров'я. Якщо вони є, то батьки повинні допомогти своїй дитині наздогнати однолітків або звернутися до педіатра.

Дитячий організм пластичний, але і податливий. Батьки повинні сприяти розвитку та вдосконаленню сприятливих задатків. Дар, закладений природою від народження, під впливом несприятливого середовища, в якій дитина може перебувати, здатний згаснути. Тому важливо знати особливості розвитку малюків першого року життя, щоб навчити дитину оволодіти новими навичками, а також легше його розуміти.

До 3 місяців дитина вивчає світ, кольори, звуки, прагнути спілкуватися і наслідувати. До 5 місяців у малюка добре виходить перевертатися. Якщо йому складно, то краще трохи допомогти. До 7-8 місяців дитина вже вміє повзати і сидіти. Багато діти до року освоюють самостійне ходіння, а також мають невеликий запас слів.

Батьки повинні не тільки милуватися і радіти досягненням малюка, але і допомагати. Якщо він не намагається в 5 місяців, повзати на животі, слід стимулювати бажання, поманив іграшкою. Але не можна раніше покладеного садити дитину або змушувати ходити, якщо він ще сам не намагається це зробити.

Не потрібно турбуватися, якщо ваша дитина проходить етапи розвитку трохи пізніше або раніше за інших, адже кожен індивідуальний. Але якщо це відбувається регулярно, то слід звернутися до педіатра. Головне завдання батьків в період новонародженості - стежити, як відбувається розвиток дитини по місяцях, і своєчасно виявляти різні відхилення.

kids4

Перший мiсяць життя немовляти вiдповiдає перiоду новонародженостi, або неонатальному. Вiн є дуже важливим для формування повноцiнного органiзму. Також це перiод адаптацiї дитини до навколишнього середовища, тому вiд того, як ваш малюк пристосується до життя, залежить його майбутнє здоров\'я.

Фiзичний розвиток

Протягом першого мiсяця життя немовля набирає в масi в середньому 600 г. Але, любi мами, не сприймайте це безапеляцiйно! Кожна дитина, навiть на першому мiсяцi життя, - це вже iндивiдуальнiсть, яка має свої темпи розвитку. Тому, якщо ваш малюк набирає в масі менше або бiльше вiд цiєї цифри, i почуває себе вiн непогано (висмоктує свою норму молока, не проявляє нiяких ознак захворювань тощо), то пiдстав для хвилювань абсолютно немає. Iншi показники фiзичного розвитку також змiнюються: зрiст збiльшується в середньому на 3 см, об\'єм голови та грудей - на 1,3-1,5 см.

kids4

Другий мiсяць життя стає своєрiдним пiдсумком попереднього, сповненого клопотiв перiоду. Немовля вже адаптувалося до навколишнього середовища i зайняло своє мiсце у вашiй сiм\'ї, проявивши першi риси свого темпераменту. Ви потроху звикли до шаленого розпорядку дня, дивуючись, як усе вдається зробити за 24 години на добу. А маля все бiльше i бiльше часу перебуває в перiодi неспання, бажаючи проявити себе. Тепер ви вже можете сказати, чи є ваш малюк \"лiнивцем\" пiд час годування або ж, навпаки, \"активiстом\", який атакує груди за \"першим подихом\". Однi дiтки можуть прекрасно проводити свiй час неспання в колисцi, а iншi невгамовно вимагають огляду оточуючих предметiв, сидячи на ваших руках.

Однак усi батьки в цей перiод стверджують - маля вмiє вiдчути та повiдомити про своє вдоволення чи невдоволення i вже формує свої смаки.

Copyright © 2007 - 2019 Ресурс для батьків "Малеча" Всі права застережено.