Joomla модули на https://joomla3x.ru и компоненты.

termoodeialo Silver enlТермоковдра найчастіше має одну з назв: «casualty blanket», «rescue blanket», «space blanket», «рятувальна ковдра», «термоковдра» та навіть «космічна ковдра», тому що їх розробка велася в космічній програмі NASA в 1964 році. Виробляються подібні ковдри шляхом напилення алюмінію на гнучку і відносно міцну основу, якою виступає поліетиленова плівка або майлар. Напилення найчастіше має сріблястий або золотавий відтінок. Отримана в такий спосіб плівка здатна відбивати до 90% тепла, що й призвело до широкого використання такого роду плівок у складі автомобільних аптечок, надзвичайних наборів та аварійних комплектів.

 

Розглянемо що ж таке термоковдра на прикладі NDūR Emergency Survival Blanket, що володіє наступними характеристиками:

 1. Компактність і мала вага.
 2. Здатність блокувати тепловтрату шляхом випромінювання, конвекцією та випаровуванням.

Термоковдра не здатна блокувати втрати тепла, що пов'язані з теплопровідністю, тому ми не рекомендуємо використовувати її в якості альтернативи туристичним килимкам (карематам).

Розміри в розкладеному стані: 120 см. на 213 см (висота \ ширина).

Вага: 15 гр.

Доступні кольори: Olive \ Silver, Orange \ Silver.                 

Зовнішній бік термоковдри, виконаний з майлару. Він блокує потрапляння вітру та опадів, що вже істотно підвищує можливість створення мікроклімату навколо користувача, відкидаючи вплив конвекції. Відбиваючий бік повністю блокує тепловтрати, пов'язані з випромінюванням і випаровуванням вологи, надійно затримуючи тепло, що виділяється тілом користувача всередині плівки. Саме ці характеристики дозволяють мало не вмить блокувати подальший розвиток гіпотермії, а також позитивно впливають на поліпшення самостійної терморегуляції тіла потерпілого. Для цього достатньо просто загорнути потерпілого в термоковдру як показано на фото нижче.

Термоковдра володіє поганою паропроникністю, через що на внутрішній стороні утворюється конденсат. У зв'язку з цією особливістю постраждалого не рекомендується тримати всередині термоковдри тривалий час, або бажано періодично розгортати, щоб конденсат міг стекти або випаруватися.

 

Використовуватися термоковдра для профілактики гіпотермії. Якщо гіпотермія вже розвинулася – термоковдра, фактично, нічим не допоможе. Термоковдра зберігає тепло, а не утворює його! Тому, якщо тіло вже значно охололо і тепло не виділяє – термоковдра не допоможе. Також термоковдру використовують в якості навісів і екранів, що відбивають тепло багаття розведеного навпроти. У контексті туризму та виживання використовується так само і контрастність, з метою привернути увагу у разі такої необхідності. Розрізана або розірвана термоковдра може використовуватися для створення маячків (контрастних, добре помітних орієнтирів), що полегшують навігацію і пошук зворотної дороги.

Термоковдра має один вагомий недолік - низьку міцність. Більшість подібних ковдр на догоду компактних розмірів і малої ваги мають дуже малу товщину, через що дуже легко рвуться при необережному поводженні, контакті з елементами оточення, швидко зношуються і т.п. Відкривши і розгорнувши термоковдру ви вже не зможете повернути її у первісний компактний вигляд і малоймовірно зможете скористатися повторно. Тому подібних ковдр краще мати при собі декілька.

Разом з тим, ми неодноразово тестили китайські дешеві термоковдри в якості засобу для перенесення пораненого. Витримує вагу в 90-100 кг. 

 

halo1HALO Chest Seal - оклюзійний пластир від компанії Progressive Medical Internation (PMI), визнаний в TCCC як один з найбільш ефективних засобів боротьби з відкритим пневмотораксом. Основне завдання HALO Chest Seal - герметично закрити місце проникаючого поранення, через яке всередину плевральної порожнини потрапляє повітря з навколишнього середовища, тим самим протидіючи розвитку пневмотораксу і колапсу легені.

HALO Chest Seal має такі особливості:

 • Виготовлено без використання латексу.
 • Два пластирі в упаковці для закриття вхідного і вихідного отворів при проникаючому пораненні.
 • Особливий адгезивний склад забезпечує відмінне зчеплення зі шкірою.
 • Зручні хлястики для відривання.
 • Застосування при температурі в межах 0 - 60 градусів за       Цельсієм.
 • Розміри: 27,4 см. на 19 см. на 0,5 см. (Висота \ ширина \ глибина)
 • Вага: 45 г.

Конструктивні особливості PMI Halo Chest Seal

 

Поставляється HALO Chest Seal в герметично запакованому пакеті із застібкою, яку після розкриття можна повторно використовувати для зберігання невикористаного пластиру.

Сама упаковка, до слова, також може використовуватися в якості герметизуючого компонента оклюзійної пов'язки у разі якщо вміст вже використано для одного з декількох поранених, яким ви надаєте допомогу.

 

Всередині розташовується плівкова основа на яку і наклеєні два оклюзійних пластири HALO Chest Seal пелюсткоподібної форми. Чому два? Тому як поранення, при яких розвивається травматичний пневмоторакс, зазвичай мають два отвори: вхідний та вихідний. Якщо вам доводиться мати справу не з наскрізним пораненням (які згідно зі статистикою становлять усього близько 15% від загального числа вогнепальних поранень), тоді ви зможете надати допомогу двом постраждалим. Площа Halo Cheast Seal підібрана таким чином, щоб повністю закривати вихідні отвори навіть від великих калібрів. Клейка сторона має спеціальний адгезивний склад з гідрогелю, який забезпечує приклеювання до шкіри навіть якщо вона забруднена, змочена водою, потом, кров'ю або іншою рідиною.

 halo2

Застосування PMI Halo Chest Seal

 

Для надання першої допомоги при відкритому пневмотораксі та закриття поранення за допомогою HALO Chest Seal вам належить виконати наступні дії:

Витягти HALO Chest Seal з упаковки.

Очистити рану від крові та іншої рідини (для поліпшення зчеплення).

Відклеїти пластир від плівкової основи, використовуючи спеціальні хлястики.

Клейкою стороною накласти HALO Chest Seal на отвір рани так, щоб поранення розташовувалося в центрі пластиру.

Використовуючи м'який тиск розрівняти пластир по всій площі, простеживши при цьому за тим, щоб вся окружність була рівномірно приклеєна.

Вчинити тиск на рану шляхом притискання, накладання еластичного бинта чи пов’язки. Повторити всі попередні кроки для другого отвору, якщо є потреба.

Після застосування HALO Chest Seal пневмоторакс може перейти з відкритої форми в закриту, тому потерпілий терміново потребує транспортування до лікувального закладу, в якому йому буде надана кваліфікована медична допомога.

Bandage1The Emergency Bandage від FirstCare, більш відомий як «Israeli Bandage» або «ізраїльський бандаж» - перев'язувальний пакет, що комбінує в собі властивості гемостатичного аплікатора, еластичного бинта і джгута-закрутки, воістину справді найефективніший засіб боротьби з масивними кровотечами. Про те що ж таке FirstCare Emergency Bandage і як його застосовувати наш сьогоднішній огляд.

Винахід Emergency Bandage свого часу зробив революцію у військово-польовій медицині. Все через те, що перев'язувальні матеріали, котрі використовувалися до цього для блокування масивних кровотеч не сильно еволюціонували з часів двох світових воєн. Слухачам курсів військово-польової медицини, яким був і винахідник FirstCare Emergancy Bandage курсант Бернард Бар-Натан (Bernard Bar-Natan) навіть радили використовувати камінь для створення додаткового тиску на місце пошкодження. Бернард Бар-Натан почав замислюватися про дизайн перев'язувального матеріалу, в якому пристрій для збільшення тиску буде передбачено конструкцією спочатку, щоб не довелося використовувати для цього каміння та інші підручні засоби. У підсумку з цього вийшов FirstCare Emergency Bandage в якому було об'єднано наступні конструктивні особливості:

 • Вбудований гемостатичний аплікатор, що прискорює процес згортання крові в місці кровотечі.
 • Гемостатичний аплікатор не прилипає до рани.
 • Вбудована платформа, що створює додатковий тиск на пошкоджені кровоносні судини.
 • Подвійна вакуумна упаковка.
 • Доступні кольори: White, Green.
 • Розміри гемостатичного аплікатора: 10 см. на 17 см. (Висота \ ширина).
 • Розміри: 10 см. на 450 см. (Висота \ довжина).

У продуктовій лінійці FirstCare є варіанти Emergency Bandage висотою 4, 6 і 12 дюймів (так званий «абдомінальний бандаж»), що складає приблизно 10, 15 і 30 сантиметрів відповідно. Нижче представлений FirstCare Emergency Bandage армійської версії заввишки десять сантиметрів (4 дюйми).


З метою максимального захисту від впливу середовища, FirstCare Emergency Bandage упаковано в два вакуумних пакета. Внутрішній прозорий пакет менш щільний і виконує роль додаткового ізолятора.

 Bandage2

Конструктивні особливості FirstCare Emergency Bandage

FirstCare Emergency Bandage – це еластичний бинт, шириною 10 сантиметрів і завдовжки 4,5 метри. На внутрішній стороні бинта розташована біла подушка-аплікатор розмірами 10х17 см, основне завдання якої – вбирати кров. Подушка чотиридюймової версії FirstCare Emergency Bandage здатна вмістити в себе до 250 мл крові, шестидюймова – до 500 мл, а 12 дюймова аж до 1000 мл. Саме цією стороною з аплікатором потрібно прикладати FirstCare Emergency Bandage до місця кровотечі. Зовнішній шар подушки має дрібнопористу фактуру за рахунок чого аплікатор не прилипає до пошкоджених тканин після змочування кров'ю або лімфою. Це обов’язково стане у нагоді, коли доведеться знімати перев'язувальний матеріал з місця ушкодження.

На зовнішній стороні бинта над гемостатичною подушкою розташована пластикова платформа з С-подібною скобою, основна функція якої – надавати додатковий тиск на місце кровотечі, тим самим перекриваючи притік крові до дрібних судин у місці пошкодження і зменшуючи обсяг та інтенсивність кровотечі. Ось ця платформа зі скобою і виконують функцію каменю, з якого і починалася розробка FirstCare Emergency Bandage.

У центрі скоби є проріз, призначений полегшити процес пропускання вільного кінця бинта крізь С-подібну скобу.

 

Застосування FirstCare Emergency Bandage

Для правильного застосування FirstCare Emergency Bandage вам потрібно виконати кілька простих і послідовних дій, перелічених зазначених нижче:

 • Вийміть FirstCare Emergency Bandage з упаковки і розташуйте подушку-аплікатор поверх місця пошкодження. Щільно притисніть подушку до рани й утримуйте для вбирання крові. Якщо кровотеча масивна та \ або тиску, що додається недостатньо - переходьте до наступних кроків.
 • Розтягуючи бинт зробіть перший прохід навколо кінцівки. Один край робочого кінця бинта пропустіть крізь проріз в С-подібній скобі, розташованій поверх гемостатичної подушки.
 • Повністю пропустіть робочий кінець бинта крізь С-подібну скобу і затягніть бинт тугіше.
 • Поверніть робочий кінець бинта у зворотному напрямку таким чином, щоб він був надійно зафіксований всередині С-подібної скоби. Розтягніть бинт, посилюючи тим самим тиск скоби і платформи на місце пошкодження.
 • Розтягуючи бинт зробіть один прохід навколо кінцівки тим самим щільно притискаючи С-подібну скобу і платформу зовні до місця пошкодження.
 • Злегка розтягуючи бинт зробіть другий прохід трохи нижче рани, щоб уникнути подальшого розвитку набряклості.
 • Злегка розтягуючи бинт зробіть один прохід джгута трохи вище рани, це збільшує тиск на рану і запобігає зміщенню і забрудненню гемостатичного аплікатора.
 • Злегка розтягуючи бинт поперемінно накладайте наступні проходи бинта поверх рани \ нижче рани на всю доступну довжину.
 • Візьміть фіксатор, розташований біля робочого кінця, і підверніть його петлі під попередній прохід бинта.
 • Якщо утвореного тиску недостатньо, загорніть фіксатор під попередній прохід бинта і проверніть його кінці на 180 градусів, накручуючи бинт на фіксатор як закрутку. Після цього підверніть петлі фіксатора під попередній прохід бинта.
 • Зафіксуйте робочий кінець, проведіть повторну оцінку місця кровотечі і підготуйте постраждалого до транспортування.

Якщо кровотеча критична (масивна) - спочатку на кінцівку потрібно накласти ЗМЗК (джгут чи турнікет), після цього затампонувати рану і лише після цього накладати ІБ. Повністю послабити ЗМЗК. Якщо рана в місці не доступному для накладання ЗМЗК - спочатку затампонувати, потім накладати ІБ.

instruction bandages1

Завдяки наявності гемостатичного аплікатора, С-подібної скоби і платформи, які створюють додатковий тиск, а також еластичної основи, яка додатково підсилює цей тиск, FirstCare Emergency Bandage може послужити відмінною альтернативою джуту для боротьби з кровотечами середнього ступеня тяжкості. Також дана пов'язка буде вельми доречною для обробки поранень з масивною кровотечею паралельно з використанням джгута або гемостатичного агента.

При пораненнях голови, зазвичай потрібно кілька пов'язок, щоб утримувати подушечку на місці. І медикам доводиться щільно замотувати голову пораненого навхрест - аби пов'язка трималася на місці.
bandage israeli 4 1
Достатньо, FirstCare Emergency Bandage, він «не сповзає» тиск подушечки на рану створюється вже під час накладення пов'язки, що дозволяє в лічені миті зупинити кровотечу.

FirstCare Emergency Bandage можна застосовувати на будь-якій частині тіла - навіть «складних» частинах тіла (наприклад шия, пах, сідниці, пахви і т.п. ).
hqdefault
Завдяки апплікатору, FirstCare Emergency Bandage міцно фіксує постраждалу кінцівку, що дозволяє використовувати його як бандаж або шийну хустку. Більше того - одним шаром можна обмотати рану, а другим - знерухомити кінцівку, примотавши її до тіла.

 

За матеріалами: secretsquirrel.com.ua

Copyright © 2007 - 2019 Ресурс для батьків "Малеча" Всі права застережено.