Шаблоны для Joomla 3 здесь

Термоковдра

termoodeialo Silver enlТермоковдра найчастіше має одну з назв: «casualty blanket», «rescue blanket», «space blanket», «рятувальна ковдра», «термоковдра» та навіть «космічна ковдра», тому що їх розробка велася в космічній програмі NASA в 1964 році. Виробляються подібні ковдри шляхом напилення алюмінію на гнучку і відносно міцну основу, якою виступає поліетиленова плівка або майлар. Напилення найчастіше має сріблястий або золотавий відтінок. Отримана в такий спосіб плівка здатна відбивати до 90% тепла, що й призвело до широкого використання такого роду плівок у складі автомобільних аптечок, надзвичайних наборів та аварійних комплектів.

 

Розглянемо що ж таке термоковдра на прикладі NDūR Emergency Survival Blanket, що володіє наступними характеристиками:

  1. Компактність і мала вага.
  2. Здатність блокувати тепловтрату шляхом випромінювання, конвекцією та випаровуванням.

Термоковдра не здатна блокувати втрати тепла, що пов'язані з теплопровідністю, тому ми не рекомендуємо використовувати її в якості альтернативи туристичним килимкам (карематам).

Розміри в розкладеному стані: 120 см. на 213 см (висота \ ширина).

Вага: 15 гр.

Доступні кольори: Olive \ Silver, Orange \ Silver.                 

Зовнішній бік термоковдри, виконаний з майлару. Він блокує потрапляння вітру та опадів, що вже істотно підвищує можливість створення мікроклімату навколо користувача, відкидаючи вплив конвекції. Відбиваючий бік повністю блокує тепловтрати, пов'язані з випромінюванням і випаровуванням вологи, надійно затримуючи тепло, що виділяється тілом користувача всередині плівки. Саме ці характеристики дозволяють мало не вмить блокувати подальший розвиток гіпотермії, а також позитивно впливають на поліпшення самостійної терморегуляції тіла потерпілого. Для цього достатньо просто загорнути потерпілого в термоковдру як показано на фото нижче.

Термоковдра володіє поганою паропроникністю, через що на внутрішній стороні утворюється конденсат. У зв'язку з цією особливістю постраждалого не рекомендується тримати всередині термоковдри тривалий час, або бажано періодично розгортати, щоб конденсат міг стекти або випаруватися.

 

Використовуватися термоковдра для профілактики гіпотермії. Якщо гіпотермія вже розвинулася – термоковдра, фактично, нічим не допоможе. Термоковдра зберігає тепло, а не утворює його! Тому, якщо тіло вже значно охололо і тепло не виділяє – термоковдра не допоможе. Також термоковдру використовують в якості навісів і екранів, що відбивають тепло багаття розведеного навпроти. У контексті туризму та виживання використовується так само і контрастність, з метою привернути увагу у разі такої необхідності. Розрізана або розірвана термоковдра може використовуватися для створення маячків (контрастних, добре помітних орієнтирів), що полегшують навігацію і пошук зворотної дороги.

Термоковдра має один вагомий недолік - низьку міцність. Більшість подібних ковдр на догоду компактних розмірів і малої ваги мають дуже малу товщину, через що дуже легко рвуться при необережному поводженні, контакті з елементами оточення, швидко зношуються і т.п. Відкривши і розгорнувши термоковдру ви вже не зможете повернути її у первісний компактний вигляд і малоймовірно зможете скористатися повторно. Тому подібних ковдр краще мати при собі декілька.

Разом з тим, ми неодноразово тестили китайські дешеві термоковдри в якості засобу для перенесення пораненого. Витримує вагу в 90-100 кг. 

 

Copyright © 2007 - 2019 Ресурс для батьків "Малеча" Всі права застережено.