Весь день з малюком: носиш його на руках, обіймаєш і цілуєш, а ввечері не хочеш обійняти чоловіка, який повернувся з роботи? Швидше за все, у тебе тактильна втома. Читати далі
Ще на початку ХХ віку в українських селах на Різдво ставили не ялинку, а Дідуха (сніп жита). Згодом почали робити Дідухи і з інших зернових, з яких випікали хліб, із додаванням запашних трав.
Дідух – це символ урожаю, добробуту, безсмертного предка, зачинателя роду, духовного життя українців.
Дідух ставили на покуті (найпочеснішому місці у хаті). На столі ставили 12 (або 13, бо у прадавні часи було 13 місяців) страв. Серед традиційних страв обов’язково були кутя, коровай (калач, круглий, як Сонце), узвар, вареники (символ Місяця)…
Стародавні свята і вірування забуваються або їх спотворюють. Свого часу через як об’єктивні (перехід на інше літочислення), так і інші відомі причини найважливіші свята було зсунуто в часі. А це призводить до повної втрати магічної дії свята і перериває зв’язок минулого, сучасного і майбутнього народу.
Виготовлявся він всією сім’єю, і на його виготовлення брали колоски жита, вівса, пшениці – необмолочені, як є. Прикрасами слугували сухі квіти, ягоді калини, різнокольорові стрічки.
Сьогодні дерево Роду як старовинний оберіг потроху вертається в наше життя та домівки.
Різдво — одне з найбільш чарівних сімейних свят, на яке чекають та готуються всі. Не завжди ми святкуємо його з дотриманням усіх канонів — все частіше Різдво перетворюється на красиву й теплу сімейну вечерю, коли за одним столом збираються всі рідні та близькі. Напевно, в цьому і полягає найголовніша цінність будь-яких свят. У новій статті ми підготували для вас сучасні рецепти пісних страв до святкового столу, щоб ваша вечеря відповідала традиціям і водночас була незвичайною.
Традиції святкування Різдва
6 січня — Святий Вечір — символізує мир і багатство в кожній родині. На відміну від веселого Різдва це свято спокійне та сімейне: вечеряють при свічках і обов’язково лишають за столом місце для неочікуваних гостей. У цей вечір головне багатство родини — у її злагодженості та повазі один до одного.
До Святої Вечері на столі мали бути всі культури, що є в господарстві родини (окрім м’яса, яєць, молочних продуктів), щоб кожна з них принесла багатий врожай у новому році. За традицією подавали 12 пісних страв — за кількістю апостолів, що брали участь у Тайній Вечері, та кількістю місяців у році.
Ні, це не той ацетон, яким змивають лак з нігтів. При слові "ацетон" багато хто з батьків хитають головою: так, знаємо, намучились вже з тим "ацетоном"... Отже, поговоримо.
Як це буває? Раптом у дитини починається нудота і блювання. Блювання може супроводжуватись болем в животі, частим сечовипусканням, слабкістю, відмовою від їжі, головним болем. У дитини специфічний запах з рота - дихання різко і неприємно пахне моченими яблуками (в літературі запах "прілих фруктів"). Є ескпрес-тест сечі у вигляді смужечки для визначення кетонових тіл в сечі.
Цей стан досить поширений у дітей молодшого віку, проходить до підліткового періоду. По-науковому називається недіабетичний кетоацидоз. В якості основного джерела енергії організм використовує глюкозу. Коли запас вичерпано - починається розщеплення жирів. В процесі використання жирів як джерела енергії утворюються кетонові тіла ("ацетон" в побуті).
Одне із самих популярних питань, що ще в пологовому будинку мами задають фахівцям з грудного вигодовування: «Що мені потрібно їсти, щоб молока було достатньо і воно було якісне?» Дати відповідь…
Прорізування зубів – це, мабуть, найголовніша сторінка в «книзі розвитку» вашої дитини до року.Це є своєрідним сигналом організму про те, що грудне маля вже дорослішає і незабаром з пасивного спостерігача…
Вечір напередодні Різдва має назви Святвечір, Багата кутя, Вілія. Щойно на небосхилі з'являється перша зірка, всією родиною сідають за стіл, який звуть багатим, бо на ньому має бути дванадцять різноманітних…
Кожна майбутня мама знає про те, що правильне харчування є однією з необхідних умов для нормального перебігу вагітності, росту й розвитку майбутньої дитини. Помилки в харчуванні вагітної жінки можуть не…
Відлучення дитини від грудей, як правило, в уявленні мам - дуже складний і психологічно болісний процес. Причому склалася громадська думка, що чим старше дитина, тим складніше відлучити її від грудей…
За даними Організації економічного співробітництва та розвитку, Данія була батьківщиною «найщасливіших у світі людей» протягом майже 40 років. Як саме данським…
Грудне молоко забезпечує захист від багатьох респіраторних захворювань, включаючи грип . Мати з підозрою або підтвердженим діагнозом повинна вживати всіх…
Наразі відомо, що новий коронавірус передається краплинним та контактним шляхами.
Переважає контактний шлях, коли вірус потрапляє на слизові оболонки носа, очей через руки або…