Весь день з малюком: носиш його на руках, обіймаєш і цілуєш, а ввечері не хочеш обійняти чоловіка, який повернувся з роботи? Швидше за все, у тебе тактильна втома. Читати далі
Сенсорне перевантаження у дітей — явище дуже поширене в сучасному світі й зустрічається далеко не лише у тих, хто має особливості розвитку. У дитини може бути просто підвищена вестибулярна та/або тактильна чутливість. Це саме стосується і дорослих, але в цьому матеріалі ми зосередимося на дітях
Виражається сенсорне перевантаження по-різному. Часто виглядає як неврівноваженість, дратівливість, надмірна активність, коли дитину неможливо зупинити, коли вона «не чує», коли сильно вередує, кричить, влаштовує те, що дорослі називають «істерикою», коли її неможливо вкласти спати, коли вона після дуже активної поведінки падає і засинає (чи «відключається» ще раніше, прямо у торговельно-розважальному центрі, наприклад). Дитину може буквально нудити або їй може бути просто «погано». Або вона може почати уникати контакту — і емоційного, і фізичного, замикатися у собі, ставати млявою тощо.
До цього призводить непомірна сенсорна стимуляція: гамірні місця з музикою, великою кількістю яскравих деталей, запахів, усюдисущі екрани (будь-які: телевізор, комп'ютер, планшет, телефон, відеореклама скрізь), багато людей, що снують навколо. Тут можна одразу поміркувати про ТРК, ТРЦ та інші перенасичені звуками, світлом і рухливими об'єктами місця, куди дітей часто возять «відпочити» і «розважитись». Важливо знати, що вестибулярна система (наша рівновага в усіх сенсах) стимулюється не лише різними видами гойдання і зміною положення тіла у просторі, а й через зір.
Весь день з малюком: носиш його на руках, обіймаєш і цілуєш, а ввечері не хочеш обійняти чоловіка, який повернувся з роботи? Швидше за все, у тебе тактильна втома.
Якщо тобі пощастило з крихіткою, який мирно сопе в ліжечку, коли ти готуєш обід і пилососиш, далі можна не читати. Але матусям, чиї дітки висять на грудях і на руках, які не встигають навіть почистити зуби, тема статті буде зрозумілою.
Багато англомовних форумів рясніють темами про мамину втому, при цьому багато уваги приділяють окремо тактильній.
Англійською це звучить як touched-out
Весь день мама повністю віддає себе малюкові, причому не тільки в психологічному сенсі: її тіло потрібне дитині для їжі, розради, обіймів, поцілунків, пізнання навколишнього світу ... І список можна продовжувати. Навіть якщо до пологів ти обожнювала обійми, то після них у якийсь момент хочеться сказати «Стоп» чоловікові, який натякає на секс або намагається стиснути тебе як раніше. Не поспішай звинувачувати гормони або панікувати, що тепер тобі не хочеться близькості.
Сезон різдвяних поробок офіційно розпочато! Адвент - календар вже став традиційним в нашій країні. Щодня можна відкривати паперову зірочку та знаходити цікаве завдання для виконання.
Це приємний спосіб провести трохи більше часу разом… врешті-решт, це саме час Різдва. Діти також можуть брати участь і вносити свої пропозиції та побажання щодо завдань. Що можна робити? Грати в сімейні ігри, спекти торт, битися подушками, піти на майданчик, їсти більше корисної їжі.
Зробіть самостійно календар з паперових зірочок
Цей різдвяний календар дуже простий, тут подається перелік потрібних вам матеріалів:
24 аркуші коричневого паперу (або будь-якого іншого кольору)
Одне із самих популярних питань, що ще в пологовому будинку мами задають фахівцям з грудного вигодовування: «Що мені потрібно їсти, щоб молока було достатньо і воно було якісне?» Дати відповідь…
Прорізування зубів – це, мабуть, найголовніша сторінка в «книзі розвитку» вашої дитини до року.Це є своєрідним сигналом організму про те, що грудне маля вже дорослішає і незабаром з пасивного спостерігача…
Вечір напередодні Різдва має назви Святвечір, Багата кутя, Вілія. Щойно на небосхилі з'являється перша зірка, всією родиною сідають за стіл, який звуть багатим, бо на ньому має бути дванадцять різноманітних…
Кожна майбутня мама знає про те, що правильне харчування є однією з необхідних умов для нормального перебігу вагітності, росту й розвитку майбутньої дитини. Помилки в харчуванні вагітної жінки можуть не…
Відлучення дитини від грудей, як правило, в уявленні мам - дуже складний і психологічно болісний процес. Причому склалася громадська думка, що чим старше дитина, тим складніше відлучити її від грудей…
За даними Організації економічного співробітництва та розвитку, Данія була батьківщиною «найщасливіших у світі людей» протягом майже 40 років. Як саме данським…
Грудне молоко забезпечує захист від багатьох респіраторних захворювань, включаючи грип . Мати з підозрою або підтвердженим діагнозом повинна вживати всіх…
Наразі відомо, що новий коронавірус передається краплинним та контактним шляхами.
Переважає контактний шлях, коли вірус потрапляє на слизові оболонки носа, очей через руки або…