Родинний форум "Малеча" - форум для сучасних батьків: Фемінітиви, використовуєте? - Родинний форум "Малеча" - форум для сучасних батьків

Перейти до вмісту

Сторінка 1 з 1
  • Ви не можете створити нову тему
  • Ви не можете відповісти в тему

Фемінітиви, використовуєте? Оцінка: -----

Користувач поза мережею   ❤❤❤ 

• Виконавчий адмін
  • Перейти до щоденника
  • Вставити нік
  • Цитувати
  • Група: Адміністратор
  • Подякували: 5

Відправлено 06 June 2017 - 15:15

Цитата

"Моя дружина - фотографиня", - каже менi мiй знайомий. Хм, фотографиня? Звичнiше ж - фотограф. Та, виявляється, вживання фемiнiтивiв дуже важливе у щоденному мовленнi. По-перше, це те, що чiтко вiдмежовує солов'їну вiд схожостей з росiйською мовою. По-друге, наявнiсть фемiнiтивiв у мовленнi - ознака громадянського суспiльства, яке поважає жiнок, кажуть фахiвцi.

Цитата

«Фемінітиви часто використовують для посилення гендерної чутливості, і основне із завдань фемінітивів – відновити гендерну рівність, оскільки сучасні мовні норми сприяють дискримінації жінок і завищенню значущості чоловіків. Фемінітивам протиставляються маскулінітиви, тобто це назви чоловічого роду, які вживаються в більшості випадків до всіх людей, незалежно від статі. І вживання маскулінітивів сприяє мовному сексизму. І в мові закріплюються стереотипи підпорядкованого становища жінк. Одним із виявів такого мовного сексизму є професійні найменування».

Цитата

Поки що основний спосiб творення фемiнiтивiв -- вiд iменника чоловiчого роду (маскулiнiтиву) за допомогою суфiксiв. Бувають також випадки, коли важко утворити фемiнiтиви або вже є iменник жiночого роду з iншим значенням. Наприклад, "пiлот" -- це людина, яка керує лiтаком, а от "пiлотка" -- головний убiр. Тому для називання жiнки за штурвалом лiтака вживають варiант "пiлотеса".

Прихований текст

А ви як ставитеся до такої мовної парадигми, підтримуєте чи навпаки вам не подобається така ініціатива? Як думаєте приживеться?
І ще, на вашу думку, наскільки справа у розвитку мови (що декларується як основа), а наскільки у грантах з розробки гендерних проектів? Інші причини?

Нагороди:

переглянути всі
  • Back To Top

Користувач поза мережею   Лорелея 

• Завсідник
  • PіpPіpPіpPіpPіp
  • Перейти до щоденника
  • Вставити нік
  • Цитувати
  • Група: Досвідчені користувачі
  • Подякували: 0

Відправлено 06 June 2017 - 20:33

Чесно кажучи, я цього зовсім не розумію. Професія є професія, і додавати до її найменування суфікс -ка, -иня тощо - навіщо?
Чи це навпаки, якщо жінка - водійка, директорка чи ще хтось там, може це навпаки підкреслює те, що вона не професіонал своєї справи, а так, випадково опинилася у професії чи діяльності, і тому для послаблення вимог потрібно підкреслити що це жінка???

My Signature
Зображення
Спойлер

Нагороди:

переглянути всі
  • Back To Top

Користувач поза мережею   Беллатриса Лестрейндж 

• Завсідник
  • Перейти до щоденника
  • Вставити нік
  • Цитувати
  • Група: Модератори
  • Подякували: 2

Відправлено 08 June 2017 - 19:53

Я - філолог. Категорично проти) Страшенно дратує. Не хочу бути директоркою, філологинею) Тьху.

My Signature
Зображення

Нагороди:

переглянути всі
  • Back To Top

Користувач поза мережею   ❤❤❤ 

• Виконавчий адмін
  • Перейти до щоденника
  • Вставити нік
  • Цитувати
  • Група: Адміністратор
  • Подякували: 5

Відправлено 12 June 2017 - 22:58

Мені теж не подобається, не розумію для чого це підкреслення статті, це ж професія, де професіоналізм не залежить від статі.
З іншого боку лікар-лікарка у нас прижилося, може тому фотографині й відчувають трошки дискомфорт.
Не знаю, я ніколи про таке не задумувалася, але для мене незвично фотографиня, пілотеса і т.п. Менше знаєш краще спиш)))
А раптом для когось важливо... може це так, щоб дбати про ближнього, бо як фахівцю, мені все рівно чи буде в назві моєї професії визначення моєї статі чи ні, а от комусь буває комфортніше з фахівцем певної статі. Як от багато жінок хочуть бачити своїм доктором лікарку, а не лікаря.

Нагороди:

переглянути всі
  • Back To Top

Користувач поза мережею   Sakyra 

• Завсідник
  • Перейти до щоденника
  • Вставити нік
  • Цитувати
  • Група: Орг СП Малечі

Відправлено 13 June 2017 - 10:27

Для мене ці фемінітиви звучать дивно, ну крім тих що ми звикли, як от лікарка, вчителька і т.д. особливо після того як нам в школі довбали що професії не мають роду, зараз перевчитися важко,і звучить дивно фотографиня, пілотесе, філософиня, чесно можна язика зломати, і якщо в розмовній мові, ще куди не йшло, то в діловій мові, воно звучить якось незвично кострубато..

My Signature
Зображення

Життя пройде , немов вода , i вiдцвiте , немов вишнева гiлка...
В життi одна помилка - не бiда... Бiда , коли усе життя - помилка.

© Лiна Костенко

Нагороди:

переглянути всі
  • Back To Top

Користувач поза мережею   ведмежа 

• Своя людина
  • PіpPіpPіpPіp
  • Перейти до щоденника
  • Вставити нік
  • Цитувати
  • Група: Користувачі

Відправлено 13 June 2017 - 21:54

Думаю, хтось захистив по фемінітивам дисертацію і от тепер пробує закріпити офіційно. Ураїнський правопис і так занадто обтяжений плодами такої діяльності.
Хотілося б, щоб нас, жінок поважали достатньо довгим декретом (дякувати Богові це ще фемінізм у нас не забрав, як в західних країнах), рівною з чоловіками зарплатнею, рівноправним підходом у виборі на посаду. Якось так. Бо що з того чи жінка - бібліотекар чи бібліотекарка, якщо в неї менша зарплата, ніж в колеги чоловічої статі, наприклад?

My Signature
Зображення
  • Back To Top

Користувач поза мережею   Любомирівка 

• Фахівець
  • PіpPіpPіpPіpPіpPіpPіp
  • Перейти до щоденника
  • Вставити нік
  • Цитувати
  • Група: Досвідчені користувачі
  • Подякували: 54

Відправлено 14 June 2017 - 15:42

Телеканал СТБ у новинах вже давно оперує фемінітивами, спершу було дуже незвично чути, а зараз коли трапляється чути, то вже й уваги особливої не викликає.
Колись чула їх пояснення, то вони оперують даними давньої української вимови, мовляв колись так і говорили. А вже совєти уніфікували все на свій лад. Стверджувати чи заперечувати не беруся, але особисте ставлення лояльне.
Батько часто дражнить мене бухгалтеринею, то вже й звикла:)))

My Signature
-Мені всього пару днів, ймення ще не дали мені!
-Як же мені називать тебе?
-Радію я, що живу, Радістю і називай мене...
Зображення

Нагороди:

переглянути всі
  • Back To Top

Користувач поза мережею   Martlet 

• Фахівець
  • Перейти до щоденника
  • Вставити нік
  • Цитувати
  • Група: Vip-модератор
  • Подякували: 39

Відправлено 14 June 2017 - 21:45

Вікіпедія:
Спойлер

Особисто я ставлюся до фемінитивів нейтрально =) У своєму мовленні часто не вживаю, але не проти, якщо інші використовують.
Думаю, більшість протестів саме через те, зо це щось незвичне для нас. Нове завжди якщо не лякає, то дивує, або дратує. Але у випадку із фемінітивами, то це ,скоріше, не нове, а призабуте старе...
:11_1_211v:

My Signature
Зображення

Нагороди:

переглянути всі
  • Back To Top

Поділитися темою:

Сторінка 1 з 1
  • Ви не можете створити нову тему
  • Ви не можете відповісти в тему

1 відвідувачів читають цю тему
0 користувачів, 1 гостей, 0 прихованих користувачів

Реклама

Останні зміни статусу

Коли я не знаю чогось - іду на форум.... Коли маю що розказати особистого - в щоденник... Коли хочу поділитися цікавим висловом, афоризмом, картинкою чи просто думкою без продовження і коментів - іду в статуси... Це ж так просто, логічно і виховано...

Мама трьох малят світлина

Мама трьох малят  Дівчата, порадьте дитячого невролога та епілептолога у Львові. Дитина має СУДОМИ ВВР головного мозку, лісенцефалія

07 Jun 2022 18:27

Показати коментарі (2)

Ліза Маркович світлина

Ліза Маркович  Напишіть, будь ласка, хто має контакти хорошого дитячого ендокринолога у Львові, який вилікує у дитини(хлопчика) крипторхізм?

25 Feb 2022 17:15

Осіння симфонія світлина

Осіння симфонія  ДІвчатка, старожили, а загляньте но в щоденники. Маю для вас шалені новини. Цьом!

31 Jan 2022 22:20

Показати коментарі (3)

Foreve світлина

Foreve  Доброго дня. Місяць після кс. Виділення закінчились через три тижні. Спробували статевий акт, рано помастилася кров, ниє живіт. У кого було? Що робили?

17 Dec 2021 15:48

Зесічка світлина

Зесічка  Дівчата! нагадую, що 8 грудня -- Година ласк! не забудьте, будь ласка, хто має намір)) як і минулі роки -- Мати Божа чекає на вас!) https://www.malecha.org.ua/forum/index.php?showtopic=29011&view=findpost&p=1120266 ; https://www.instagram.com/stories/hnatiuk_ivan/2723371720714020239/?utm_medium=share_sheet

07 Dec 2021 18:16

КоКеЕтКа світлина

КоКеЕтКа  Чи є тут діюча група, теревені вагітних?? Не можу знайти…

26 Nov 2021 17:30

Sweet.Donut світлина
лолала світлина

лолала  Хто зіштовхувався із таким заключенням гістології після ЗВ і чи змогли в подальшому народити здорових діток?(буду вдячна за коментарі). Завмерла маткова вагітність малого терміну за типом гідропічного аборту.

04 Aug 2021 16:23

diana252 світлина

diana252  Який Ваш улюбений парфум? :)

13 Mar 2021 14:01

07natali світлина
Всі зміни →

Facebook стрічка

birthday Іменинники ( 30 June 22 )

• Немає іменинників сьогодні

Перекладач онлайн