Родинний форум "Малеча" - форум для сучасних батьків: Виховуємо дитину без крику - Родинний форум "Малеча" - форум для сучасних батьків

Перейти до вмісту

• 6 Сторінок +
  • 1
  • 2
  • 3
  • »
  • Ви не можете створити нову тему
  • Ви не можете відповісти в тему

Виховуємо дитину без крику як? для чого? Оцінка: ***** 2 Голосів

Користувач поза мережею   Люлюка 

• Фахівець
  • PіpPіpPіpPіpPіpPіpPіp
  • Перейти до щоденника
  • Вставити нік
  • Цитувати
  • Група: Досвідчені користувачі

Відправлено 16 April 2011 - 18:38

Зображення Як виховати дитину без крику

Дитина з самого свого народження-це ОСОБИСТІСТЬ!

Маленька людина, яка потребує підтримки і мудрої поради батьків, а не крику, погроз і покарань. Не в жорстокому і злому відношенні, а в добрі, піклуванні і турботі. Проте нажаль, часто найменше любові дістається нашим найріднішим людям-нашим дітям :(
Криком люди в первісні часи сповіщали про наближення небезпеки.
Крик - це символ страху, тривоги. Людина не може адекватно реагувати на крик. Крик - це емоційний імпульс "Рятуй шкуру - смерть!" Як Ви думаєте, як реагує на Ваш крик дитина? Що у нього відбувається в голові, в душі? Як реагує його тільце? Дитина задкує? Зупиняється? Закриває очі? Плаче? Тікає? Всі Ваші зауваження можуть і повинні бути сказані спокійно, переконливо, узявши за руку, але без крику, різких вигуків. Лякаючи малюка своїм неадекватним криком, деформуючи його сприйняття,
ви штовхаєте його до страху, підвищеній збудливості, депресивним станом. Криком Ви виховуєте не особистість, а невротика, людину з оголеними нервами, з гострими моментальними реакціями на найменше підвищення голосу.
Якщо Ви самі використовуєте крик як ключ до виховання, не треба ворожити - Вас виховували криком теж. Не дозволяйте нікому, ніде і ні за яких обставин підвищувати на Вас голос, поясніть людині, що Ви чудово чуєте і готові розглянути ситуацію спокійно: "Дорогий, я чую. Давай спокійно, поважаючи один одного, адже ми приклад для нашого малюка". Чому Ви завжди, а не чоловік? Якщо не Ви, то хто? Хто подбає про Ваше майбутнє і про майбутнє Ваших дітей?
"Не дозволити кричати на себе я можу тільки власним криком".- Це слабка, дуже ледача позиція. Кричати найпростіше, усвідомте, що сил, необхідних для вирішення важливих життєвих завдань, може не вистачити через не потрібного крику.
"Скажи тихо, і тебе почує весь світ". Дорогі батьки, у Вас теж є батьки, психіка яких може перебувати в не зовсім стабільному емоційному стані. Це не діагноз, а порядок речей. Якщо людина щодня бурхливо реагує на будь-які дрібниці, стрессики стають його звичкою.
Звичка - це установка. Людини влаштовує кричати, можливо, по-іншому вирішувати ситуації він не навчився, але це не виправдання. Потрібно змінити установки на крик. Скажіть собі: з цієї хвилини, з сьогоднішнього дня я, як тільки захочу закричати, дуже боляче себе щипаю, прикусываю мову, закриваю рот рукою і не кричу, а посміхаюся або спокійно, стримано кажу.
Дитина ще не може і не вміє захистити себе не від фізичного насильства і вже тим більше від психічного тиску з боку дорослого. Але діти навчаються у нас поведінки, манерам спілкування, крику, якщо ми кричимо, грубості, якщо ми грубим, жорстокості, якщо ми це демонструємо.
Дитина, яка виховується в умовах безправ'я, ніколи не буде поважати прав іншої людини. І якщо він навчається чуються наші беззаперечні накази, він точно так само буде слухати накази інших людей.
І, навпаки, добре, хороша поведінка наших дітей породжується тільки добром. Дивно, що виховання без покарань набагато більше сприяє гармонійному розвитку особистості дитини.
Наші необдумані покарання по відношенню до дитини часом можуть бути викликані не провиною дитини, а нашій втомою, неприємностями і невдачами, роздратуванням і т.д.
Гнів, вилитий на дитину, нічому не вчить, а тільки принижує, ображає і дратує. І веде лише до розриву стосунків. Запам'ятайте - агресія будь-якої форми, завжди породжує агресію у відповідь!

Деякі батьки вважають, що правильно виховати дитину можна шляхом постійного крику, тобто вироблення у малюка певної поведінки за рахунок страху. А це і є основна помилка. Щоб дитина зрозумів, що ви від нього хочете, потрібно з ним розмовляти, як з дорослою людиною, розумно і терпляче. Крик в дітях породжує тільки злість і образу, але не більше. Якщо ваша дитина не слухає вас означає ви не стали для нього одним і, найголовніше, які поважають особою. Батьки для свого дитя не повинні бути монстрами, а поставити себе з такого боку, щоб воно їх поважало, цінила і любило.

Деякі мами і тата на питання про те, як правильно виховати дитину відповідають: "Нехай робить, що хоче, тільки б не діставав мене". Це інша ситуація, коли батьки ведуть пасивну роль у вихованні. Зрозуміло діти таких батьків і будуть вести як захочуть, крім того мама і тато навіть і не можуть чекати деякого поваги. Це теж одна з важливих помилок у вихованні.

Головне у вихованні дітей - це помірна суворість (без неї, звичайно, не обійтися), стати для своєї дитини кращим другом і порадником і найголовніше - більше спілкуватися зі своїм ще таким маленьким, але дуже дорогим людиною.

Щоб не зірватися на крик

Щоб не зірватися на крик, коли дитина скоїла обурливий вчинок, глибоко вдихніть, прикусіть губу, перш ніж щось сказати. Не приховуйте від нього, що сердиться, але не переходьте на крик. Якщо відчуваєте, що обов'язково х-зірветесь, підіть геть. Я це називаю втечею від себе. Ноги в руки і в іншу кімнату, нечутно вилаявшись собі під ніс. Як би потім не довелося вчитися стримуватися від лайки! Необхідно, щоб дитина зрозуміла, що Ви дуже сердиті, а розбиратися з ним будете, коли заспокоїтесь. Якщо вже Ви не втрималися від крику, постарайтеся не говорити речей, які особливо боляче б'ють по людської гідності. Говорите про те, чого б Ви хотіли, а не погрожуйте. Наприклад, "Я хочу, щоб ти зібрав всі іграшки", але у жодному випадку "Не підеш гуляти, поки не збереш іграшки".

Якщо у випадках лютого обурення батьки зайшли занадто далеко, розумно вибачитися перед дитиною, коли сварка уляжеться. Так, я знаю, роблять багато совісні мами, та все ж краще не доводити до мук сумління, у Вас вийде.

My Signature
Зображення

нехай весь світ зачекає поки Я його перевертаю!

Нагороди:

переглянути всі
  • 34
  • Back To Top

Користувач поза мережею   Ясна 

• Фахівець
  • PіpPіpPіpPіpPіpPіpPіp
  • Перейти до щоденника
  • Вставити нік
  • Цитувати

Відправлено 17 April 2011 - 11:38

складна тема...
і теж дуже неоднозначна.
у правилах дорожнього руху заборонено подавати звуковий сигнал у населеному пункті(там де це може заважати чи лякати інших).
Але для уникнення дтп сигналити можна.
показати, що ось межа, ти занадто близько від межі, де можна травмуватися ми зобов"язані попередити.
У тваринному світі теж так.
кричати просто так від неуміння стримати роздратування, емоції, власні притензії - це одне.
А крикнути, щоб зупинити дитину там, де вона дійсно має зупинитися в своїх словах чи вчинках - це мабуть інше.
Я почала підвищувати голос на меншу років з двух.
Не кричу сильно, але дозволяю собі змінити інтонацію і тон.
Сьогодні наприклад вночі вона намагалася прикластися кілька разів до грудей. я спочатку пояснила тихо, що мама спить і циця буде зранку. Потів на її повторну вимону сказала вже різкіше. На треиій раз прикрикнула.
З одного боку і жалко. Скільки там залишилося їй ту цицю їсти...
а з іншого, у 2 і 4 повинна ж дитина починати розуміти. що мама не приватна властність і має право на свою цицю хочаб уночі.
My Signature
Спойлер

Нагороди:

переглянути всі
  • 6
  • Back To Top

Користувач поза мережею   Зґарда 

• Завсідник
  • Перейти до щоденника
  • Вставити нік
  • Цитувати
  • Група: Орг СП Малечі

Відправлено 17 April 2011 - 13:04

Для мене ця тема дуже актуальна. Буває я теж можу прикрикнути на малечу, а потім так гризе совість. Те, що для нас очевидне дитина сприймає по іншому, тому батьки думають, що вона робить копості на зло їм. Хоча є й інші стуації, моя Софія останнім часу втікає з магазину, наприклад я стою розплачуюсь з продавцем а вона до виходу, я їй пояснюю там машини. НІ. Тому прийшлося підвищити голос у магазині. Хоча раніше ніколи цього не робила на очах у інших. Загалом, мені здається, що дуже важко на такому рівні управляти емоціями, щоб у деяких ситуаціях не вдаватися до крику. Коли я бачу, що на межі, то йду в іншу кімнату, або рахую до десяти(останнє ще з дитинства, так робила, щоб не заплакати, коли хтось образив)
My Signature
Спойлер

Нагороди:

переглянути всі
  • 0
  • Back To Top

Користувач поза мережею   X_Nataly 

• Вінтаж
  • PіpPіpPіpPіpPіpPіp
  • Перейти до щоденника
  • Вставити нік
  • Цитувати

Відправлено 17 April 2011 - 13:21

Як на мене, спочатку треба розібратися, що мається на увазі под словом Крик. Якщо це просто підвищення голосу, тоді буває, що я кричу на дитину. Востаннє це робила сьогодні зранку. Я готувала у кухні їсти, а дитина вирішила піти на пісок, який знаходиться за межами подвір"я (у нас кухня на подвір"ї, і відкривши двері, видно, що робить дочка). Я крикнула, щоб не йшла сама, бо там можуть бути чужі тьоті та дяді. Можливо треба було, по правилах, "спокійно, переконливо, узявши за руку, але без крику, різких вигуків" але я таке підвищення голосу не вважаю криком.
Для мене крик - це суттєве підвищення голосу, коли дитина знаходиться поруч. У таких випадках, звичайно, краще будь що пояснювати без крику. Для того, щоб говорити суворо, не обов"язково кричати.
Пам"ятаю, колись мені сказав один хлопчина, що коли на нього кричать, він "відключається", не сприймаючи ні одного слова "поки не перекричать". Я це завжди згадую, коли є бажання пояснити щось криком.
My Signature
Зображення

Нагороди:

переглянути всі
  • 0
  • Back To Top

Користувач поза мережею   Koshemana 

• Своя людина
  • PіpPіpPіpPіp
  • Перейти до щоденника
  • Вставити нік
  • Цитувати
  • Група: Користувачі

Відправлено 17 April 2011 - 14:50

Люлюка, дякую, що підняли цю тему. Нещодавно зловила себе на тому, що переходжу на крик і розумію, що це від безсилості, коли пояснення не діють і бракує терпіння. І дякую, що нагадали про самоконтроль:)
My Signature
Зображення
  • 0
  • Back To Top

• Фахівець
  • PіpPіpPіpPіpPіpPіpPіp
  • Перейти до щоденника
  • Вставити нік
  • Цитувати

Відправлено 17 April 2011 - 15:11

Koshemana, так я і для себе в тому ж числі сворила цю тему, тому що теж маю проблему з тим що інколи накричу а потім перепрошую і вибачаюсь. Я виховалась в атмосфері постійного крику, знаю наскільки крик-не метод, але...теж кричу, рідко та буває. МЕні це дуже не подобається от намагаюсь знаходити методи для свого самоконтролю над собою.
My Signature
Зображення

Нагороди:

переглянути всі
  • 0
  • Back To Top

Користувач поза мережею   Сонях 

• Фахівець
  • Перейти до щоденника
  • Вставити нік
  • Цитувати
  • Група: Орг СП Малечі

Відправлено 17 April 2011 - 15:30

я цим грішу, потім вибачаюсь, важко всі ті правила тримати в голові, коли емоції вирують.
My Signature
Спойлер

Нагороди:

переглянути всі
  • 0
  • Back To Top

Користувач поза мережею   Акуна Матата 

• Вінтаж
  • PіpPіpPіpPіpPіpPіp
  • Перейти до щоденника
  • Вставити нік
  • Цитувати

Відправлено 27 April 2011 - 07:32

Дякую за тему.
Ех.. в теорії все так гарно виглядає.
Думаю, на практиці усе набагато складніше.
Я б не сказала, що я кричу, але інколи кажу таким тоном, що, мабуть, краще кричала б.
Треба себе якось стримувати.
My Signature
Спойлер
  • 0
  • Back To Top

Користувач поза мережею   marijanka 

• Своя людина
  • PіpPіpPіpPіp
  • Перейти до щоденника
  • Вставити нік
  • Цитувати

Відправлено 27 April 2011 - 07:40

Я можу крикнути і еавіть по попі дати.але потім сама від цього мучусь.Так шкода вони ще такі маленкі але правельно Ясна написала інколи потрібно.щоб зупинити.
My Signature
Зображення
  • 0
  • Back To Top

Користувач поза мережею   мама_Тимура  

• Завсідник
  • PіpPіpPіpPіpPіp
  • Перейти до щоденника
  • Вставити нік
  • Цитувати

Відправлено 07 May 2011 - 11:20

Вчора на цю тему спілкувалась зі знайомим. Він мені так захопливо пояснював, що кричати не можна на дітей. Сидів би він удома з дочкою цілий день, а не 3-4години після роботи, то знав би :wacko3: , як важко контролювати себе, особливо коли малюк активно все досліджує :rofl:
My Signature
Зображення

Є час працювати, і є час кохати. Ніякого іншого часу не залишається.
Коко Шанель
  • 0
  • Back To Top

Користувач поза мережею   Котя 

• Вінтаж
  • PіpPіpPіpPіpPіpPіp
  • Перейти до щоденника
  • Вставити нік
  • Цитувати
  • Група: ЗАБЛОКОВАНІ

Відправлено 07 May 2011 - 11:28

Ясна надала дуже влучне порівняння. Шкода, що є "водії", які сигналять без потреби і їх за це ніхто не штрафує:)
My Signature
Спойлер

Нагороди:

переглянути всі
  • Back To Top

Користувач поза мережею   BeeMom 

• Своя людина
  • PіpPіpPіpPіp
  • Перейти до щоденника
  • Вставити нік
  • Цитувати

Відправлено 10 May 2011 - 15:12

моя дитина останнім часом якось дуже свідомо сприймає моє підвищення голосу. тобто раніше мій крик для неї був чимось незвичним, бо використовую його рідко, але дієвим - вона припиняла будь-яку діяльність і уважно дивилась на мене.
а тепер - це в першу чергу образа, у відповідь неодмінно почую: "не кичи на Юсю!" і потім протягом для може кілька раз повторити, щоб я на неї не кричала. навіть, коли вчили дитячу молитву перед сном самовільно замінила там слова "і вдень, і вночі будь мені до помочі" на "і вдень, і вночі ти на мене не кричи"
Виглядає, ніби кричу на неї постійно, але справа якраз в тому, що роблю це дуже рідко, лише тоді, коли доня намагається зробити щось небезпечне, а я не маю змоги попередити це якимось іншим чином. але, знаєте, такі її слова страшенно стимулюють до пошуку інших методів впливу, до опанування власних емоцій навіть у складних ситуаціях.
My Signature
Зображення

Не той розумний, хто вміє відрізняти добро від зла, а той, хто з двох бід вміє вибрати меншу. Талмуд

Нагороди:

переглянути всі
  • 0
  • Back To Top

Користувач поза мережею   turquoise 

• Фахівець
  • PіpPіpPіpPіpPіpPіpPіp
  • Перейти до щоденника
  • Вставити нік
  • Цитувати

Відправлено 10 May 2011 - 15:53

sftanya, а на кого вам кричати?) судячи по лінійці - немає на кого наразі)

я почала підвищувати голос на малюка десь з 1,3-1,4: саме тоді перші непослухи, спроби робити навпаки, тікати від мами і т.д...
у мене надзвичайно впертий малюк: інколи він, бачу, навіть страждає від своєї впертості, але всерівно не поступається(
крик у нашому випадку найгірша з моїх реакцій: хитрість, ігнорування, будь-що, однозначно ефективніше за крик і менш травматичне... інколи зриваюся, хоча розумію, що це добра не принесе, але емоції так зашкалюють, що не встигаю вийти чи порахувати до 10ти... тоді прошу у нього вибачення і бачу, як це для нього важливо, як він одразу міняється на личку і горнеться до мене...
ніколи не била і не б,ю, навіть разок і по попі... можу різко взяти за руку, потягнути від небезпеки (дорога, машини)... надворі кричу теж у разі небезпеки, але це нормально, коли він розбігався і не бачить ні тротуару, ні дороги, а машина "не спитає"...
у мене мама все вирішувала напівкриком та командним голосом, мені дуже важко з цим боротися, але я стараюся)
дякую за статтю... бути добрими батьками важко, але реально)

Повідомлення відредаговано turquoise: 10 May 2011 - 20:57

My Signature
Зображення

Нагороди:

переглянути всі
  • 2
  • Back To Top

Користувач поза мережею   tatka 29. 

• Завсідник
  • PіpPіpPіpPіpPіp
  • Перейти до щоденника
  • Вставити нік
  • Цитувати

Відправлено 10 May 2011 - 22:21

Раніше мені було легше спілкуватись з своїм синочком,якось обходилось все без крику,та тепер він стає старший і не слухняніший,а я все більше починаю на нього кричати,і розумію, що це не добре, та не можу себе контролювати.Ось перечитала темку,дякую!Тепер постараюсь взяти себе в руки.
  • 0
  • Back To Top

Користувач поза мережею   lemchyk 

• Завсідник
  • PіpPіpPіpPіpPіp
  • Перейти до щоденника
  • Вставити нік
  • Цитувати

Відправлено 10 May 2011 - 22:38

Скажіть, а в мене після перечитання статті (з якою важко не погодитися) виникло одне питання - не зовсім розумію ось це:

Цитата

Якщо вже Ви не втрималися від крику, постарайтеся не говорити речей, які особливо боляче б'ють по людської гідності. Говорите про те, чого б Ви хотіли, а не погрожуйте. Наприклад, "Я хочу, щоб ти зібрав всі іграшки", але у жодному випадку "Не підеш гуляти, поки не збереш іграшки".

Чому перший варіант кращий, а другий принижує???
  • 0
  • Back To Top

Користувач поза мережею   _ircja_ 

• Завсідник
  • PіpPіpPіpPіpPіp
  • Перейти до щоденника
  • Вставити нік
  • Цитувати

Відправлено 10 May 2011 - 23:41

перше - прохання, а друга - погроза
My Signature
Спойлер

На вулиці така хороша погода, треба підсунути комп'ютер поближче до вікна :)
  • 0
  • Back To Top

• Фахівець
  • PіpPіpPіpPіpPіpPіpPіp
  • Перейти до щоденника
  • Вставити нік
  • Цитувати

Відправлено 11 May 2011 - 23:36

lemchyk, ну власне, Вам _ircja_, вже відповіла, але от Ви скажіть якщо б одна із Ваших найкращих подруг сказала "Я хочу щоб ти спекла печивко" і "якщо не спечеш печива більше не прийду до тебе" який із запропонованих варіантів Вам особисто більше по-душі? От-так і дитина, одне вона сприймає як прохання інше як погрозу, прицьому розуміючи що раз мама більша за мене то вона властна наді мною. Дитина-це ж не річ, якій можна приказувати погрожувати і заставляти, можна ж попросити і не забути сказати "Дякую!" ;) Врешті у "світі дорослих" ми ж спілкуємось проханням, а чому не з дитиною?...
My Signature
Зображення

Нагороди:

переглянути всі
  • 1
  • Back To Top

Користувач поза мережею   Материнка 

• Вінтаж
  • PіpPіpPіpPіpPіpPіp
  • Перейти до щоденника
  • Вставити нік
  • Цитувати

Відправлено 12 November 2012 - 14:48

Я кричу на свого сина. Бо я не можу не кричати. От розумію що це не добре, але інакше не виходить. Не весь час звичайно, але декілька разів на день точно. Він постійно робить збитки, а я не можу підійти і спокійно сказати "Славчику, так не можна." У мене це виходить "СВЯТОСЛААААВ!!! ЩО ТИ НАРОБИВ!!!" і т.д. Криків моїх він зовсім не боїться і взагалі він нікого не боїться. А останнім часом він у відповідь починає на мене кричати. Дурдом.
Як навчитись контролювати себе? Чи все таки часом крикнути можна?
Можливо така тема десь є. Не знайшла. Об'єднайте.
My Signature
Спойлер

Дім має бути центром світу жінки, але не межею.
Маргарет Тетчер
  • 0
  • Back To Top

Користувач поза мережею   juliab 

• Завсідник
  • PіpPіpPіpPіpPіp
  • Перейти до щоденника
  • Вставити нік
  • Цитувати

Відправлено 12 November 2012 - 15:28

Перегляд повідомленняМатеринка (12 November 2012 - 14:48) писав:

Я кричу на свого сина. Бо я не можу не кричати. От розумію що це не добре, але інакше не виходить. Не весь час звичайно, але декілька разів на день точно. Він постійно робить збитки, а я не можу підійти і спокійно сказати "Славчику, так не можна." У мене це виходить "СВЯТОСЛААААВ!!! ЩО ТИ НАРОБИВ!!!" і т.д. Криків моїх він зовсім не боїться і взагалі він нікого не боїться. А останнім часом він у відповідь починає на мене кричати. Дурдом.
Як навчитись контролювати себе? Чи все таки часом крикнути можна?
Можливо така тема десь є. Не знайшла. Об'єднайте.

В мене теж така проблемка... І розумію, що це дуже погано, але не можу контролювати себе, бо нервова страшенно. Помітила, що коли приймаю заспокійливі, то якось себе все-таки стримую, а інакше - жах.
My Signature
Спойлер

• 1
  • Back To Top

Користувач поза мережею   Roza 

• Завсідник
  • PіpPіpPіpPіpPіp
  • Перейти до щоденника
  • Вставити нік
  • Цитувати

Відправлено 12 November 2012 - 15:35

Материнкав мене таке ж. Мені вже здається що він без крику мене і непочує. А на днях то почав кричати і до мене і до чоловіка. Хоч моя мама каже криком нічого недобєшся. Мені вже навіть заспокійливе недопомагає.
My Signature
Спойлер
  • 1
  • Back To Top

Поділитися темою:

• 6 Сторінок +
  • 1
  • 2
  • 3
  • »
  • Ви не можете створити нову тему
  • Ви не можете відповісти в тему

1 відвідувачів читають цю тему
0 користувачів, 1 гостей, 0 прихованих користувачів

Реклама

Останні зміни статусу

Коли я не знаю чогось - іду на форум.... Коли маю що розказати особистого - в щоденник... Коли хочу поділитися цікавим висловом, афоризмом, картинкою чи просто думкою без продовження і коментів - іду в статуси... Це ж так просто, логічно і виховано...

Olia12 світлина

Olia12  Всім привіт. Чи може бути овуляція перед місячними????

19 Sep 2019 10:29

Lacy світлина

Lacy  Я скучила за тобою Малеча! Нарешті я маю чим поділитись :)

19 Jul 2019 06:04

Lenka))) світлина

Lenka)))  Підкажіть будь ласка де можна зробити еег дитині у Львові, у суботу? Дуже треба! Буду дуже вдячна!!!

03 Jul 2019 10:18

Галина3 світлина

Галина3  Не знаю чи правильно користуюсь форумом. Але можливо мені хтось допоможе. У дитини 4 роки пахова грижа, направили на планову операцію. Хто з таким стикався, де оперували і сільки коштує зараз така працедура. Буду дуже вдячна за відповіді)))

13 May 2019 18:56

Показати коментарі (1)

Цинічна бандерівка світлина
Арабіка світлина

Арабіка  Привіт. Як добре повернутись на Форум Малеча

05 Apr 2019 14:49

Показати коментарі (2)

SEMA світлина

SEMA  Не довіряйте людям,бо обманюють на кожному кроці,робиш людині добро,а у відповідь отримуєш брехню

28 Mar 2019 22:43

Показати коментарі (2)

Tinkin світлина

Tinkin  Доброго дня, порадьте хорошого гастроентеролога у Львові

15 Mar 2019 11:17

Показати коментарі (1)

Iryska-selesta світлина

Iryska-selesta  Кожна мить життя—це можливість

13 Mar 2019 10:46

Мамуся Діанки світлина
Всі зміни →

Facebook стрічка