Родинний форум "Малеча" - форум для сучасних батьків: самообстеження грудей - Родинний форум "Малеча" - форум для сучасних батьків

Перейти до вмісту

• 6 Сторінок +
  • 1
  • 2
  • 3
  • »
  • Ви не можете створити нову тему
  • Ви не можете відповісти в тему

самообстеження грудей Оцінка: ***** 1 Голосів

Користувач поза мережею   мелочь 

• Початківець
  • PіpPіp
  • Перейти до щоденника
  • Вставити нік
  • Цитувати
  • Група: Початківці

Відправлено 22 January 2009 - 18:08

Дівчата, чи обстежуєте ви свої груди і як часто? Чи відвідуєте маммолога?
My Signature
Мне не надо много, достаточного самого лучшего
  • 0
  • Back To Top

Користувач поза мережею   Наталюсик 

• Вінтаж
  • PіpPіpPіpPіpPіpPіp
  • Перейти до щоденника
  • Вставити нік
  • Цитувати
  • Група: Досвідчені користувачі

Відправлено 22 January 2009 - 23:51

Перегляд повідомленнямелочь (22.1.2009, 17:08) писав:

Дівчата, чи обстежуєте ви свої груди і як часто? Чи відвідуєте маммолога?

груди обстежую щомісяця після закінчення місячних і раз в рік у гінеколога. До маммолога ще не була, бо нічого підозрілого не помітили як досі, а тут маммолога рекомендують відвідувати від 35 року життя раз в 2 роки. Я щойно 30 матиму в травні, то за віком не підходжу ще. Зрештою маммографія не надто дешеве дослідження, щоб отак самому бігати.
  • 0
  • Back To Top

Користувач поза мережею   Time Out 

• Фахівець
  • PіpPіpPіpPіpPіpPіpPіp
  • Перейти до щоденника
  • Вставити нік
  • Цитувати

Відправлено 23 January 2009 - 09:27

Обстежую сама під душем. Якось так наобстежувалася, що аж ребра намацала. Була рік назад на УЗІ. На мамографії не була, хоча десь влітку планую сходити (щоб бути спокійною).
My Signature
Спойлер
  • 0
  • Back To Top

Користувач поза мережею   olyalya83 

• Завсідник
  • PіpPіpPіpPіpPіp
  • Перейти до щоденника
  • Вставити нік
  • Цитувати

Відправлено 23 January 2009 - 09:29

я і в лікаря ні разу не обстежувала, і сама не обстежую, бо чесно кажучи, на знаю як... а хотіла б... може підкажете?
  • 0
  • Back To Top

Користувач поза мережею   mania4ka 

• Фахівець
  • PіpPіpPіpPіpPіpPіpPіp
  • Перейти до щоденника
  • Вставити нік
  • Цитувати

Відправлено 23 January 2009 - 09:40

Самообстеження молочних залоз

Пухлини молочних залоз здебільшого є доброякісними, але визначити їхній справжній характер може тільки лікар-маммолог. Ознаками передпухлинних і пухлинних захворювань грудей є: болісне нагрубання за кілька днів до початку менструації, наявність ущільнених вузликів, виділення із соска крапельок жовтуватого кольору або кров'янистої рідини (плями на бюстгальтері), зміна форми молочної залози, втягання (або виступ) шкірних покривів, соска.

Регулярне (щомісячне) самообстеження й негайний візит до лікаря при наявності одного із зазначених симптомів дозволяє попередити розвиток злоякісної пухлини й домогтися повного видужання у випадку її своєчасного виявлення. Найкращий час для: самообстеження - перший тиждень після закінчення місячних. Жінки, що не менструюють, повинні робити це щомісяця в той самий день.

ОГЛЯД проводять стоячи перед дзеркалом з опущеними, а потім з піднятими вгору руками. Повертаючись у півоберта праворуч і ліворуч, огляньте ліву і праву груди.

При цьому зверніть увагу, чи є:

* втягання або випирання ділянки шкіри;
* втягання соска або вкорочення радіуса ареоли;
* зміна звичайної форми й розміру однієї з молочних залоз;
* жовтуваті або кров'янисті виділення із соска або патологічні зміни - скоринки, подмокання.

ПАЛЬПАЦІЮ здійснюють у положенні лежачи на спині. Під лопатку обстежуваної сторони підкладають невеликий валик або подушечку, щоб грудна клітка була злегка піднята. Обмацувати груди потрібно протилежною рукою, ніжно, задіюючи долоню й пальці по всій довжині. Не слід грубо м'яти молочну залозу або захоплювати велику ділянку тканини, тому що при цьому створюється враження, що в ній є ущільнення, які насправді неіснують. Дослідження проводять у трьох положеннях: рука вгору за голову, вбік, вздовж тіла. Пальцями протилежної руки обмацують зовнішню половину молочної залози, починаючи від соска й просуваючись назовні й догори до бічної частини грудної стінки. Потім пальпують всі ділянки внутрішньої половини залози від соска до грудини, визначаючи, чи немає вузлів, ущільнень або змін у структурі тканини або в товщі шкіри.

Далі варто прощупати пахвові й надключичні області й при помірному стисненні ареоли й соска між пальцями перевірити, чи немає виділень.

ПРИ ВИЯВЛЕННІ ОДНІЄЇ ІЗ ЗАЗНАЧЕНИХ ОЗНАК ПОТРІБНО НЕГАЙНО ЗВЕРНУТИСЯ ДО МАММОЛОГА!

Зображення Зображення Зображення Зображення Зображення Зображення Зображення
My Signature
Спойлер

Чоловік завжди повинен говорити жінці всього три слова – Люблю! Куплю! Поїдемо!
  • 0
  • Back To Top

• Завсідник
  • PіpPіpPіpPіpPіp
  • Перейти до щоденника
  • Вставити нік
  • Цитувати

Відправлено 23 January 2009 - 10:48

mania4ka, дякую за інформацію))))))))
а що, болісне нагрубання за кілька днів до початку менструації - це ознака захворювання? у мене вони завжди нагрубають перед місячними ....
  • 0
  • Back To Top

Користувач поза мережею   mania4ka 

• Фахівець
  • PіpPіpPіpPіpPіpPіpPіp
  • Перейти до щоденника
  • Вставити нік
  • Цитувати

Відправлено 23 January 2009 - 11:16

В мене теж болючі і нагрубають, я думаю це нормально,це досить поширене явище...
My Signature
Спойлер

Чоловік завжди повинен говорити жінці всього три слова – Люблю! Куплю! Поїдемо!
  • 0
  • Back To Top

• Завсідник
  • PіpPіpPіpPіpPіp
  • Перейти до щоденника
  • Вставити нік
  • Цитувати

Відправлено 23 January 2009 - 12:49

Перегляд повідомленняmania4ka (23.1.2009, 11:16) писав:

В мене теж болючі і нагрубають, я думаю це нормально,це досить поширене явище...

ну да, мені теж так здається))))))) дякую)))
  • 0
  • Back To Top

Користувач поза мережею   наденька 

• Своя людина
  • PіpPіpPіpPіp
  • Перейти до щоденника
  • Вставити нік
  • Цитувати
  • Група: Комерсант

Відправлено 23 January 2009 - 14:20

набряк і поболювання грудей перед місячними не є ознакою захворювання якщо це є для вас постійним явищем і при цьому при самообстеженні грудей тиждень після менструації ви нічого не намацуєте - так сказав мені онколог. інша справа якщо груди ніколи перед менструацією не боліли - а тут раптом заболіли і десь збільшились - тоді варто звертатись до лікаря, хоча ще не факт що є якась серйозна причина
My Signature
Спойлер

Спойлер
  • 0
  • Back To Top

Користувач поза мережею   мелочь 

• Початківець
  • PіpPіp
  • Перейти до щоденника
  • Вставити нік
  • Цитувати

Відправлено 23 January 2009 - 14:23

Я теж намагаюсь обстежувати раз у місяць. Але вже побувала і у маммолога, так як сама собі не довіряю і можу такого познаходити. Так що краще хай знаючі люди переконають, що нічого страшного нема. В мене виявили початкову стадію мастопатії, яка не потребує лікування. Зараз я годую груддю, надіюсь, що допоможе
My Signature
Мне не надо много, достаточного самого лучшего
  • 0
  • Back To Top

Користувач поза мережею   FreeFlyer 

• Початківець
  • PіpPіp
  • Перейти до щоденника
  • Вставити нік
  • Цитувати
  • Група: Користувачі

Відправлено 26 January 2009 - 14:59

А де у львові можна зробити мамографію?
My Signature
Спойлер
  • 0
  • Back To Top

• Своя людина
  • PіpPіpPіpPіp
  • Перейти до щоденника
  • Вставити нік
  • Цитувати

Відправлено 26 January 2009 - 16:01

можна зробити в залізничній лікарні, але все ж таки лікарі не радять просто робити мамографію, оскільки сама процедура не є корисною :( - спочатку радять сходити до онколога або мамолога - і вже якщо той направить тоді робити, крім того якщо просто для перевірки - частіше направляють на узі грудей - там теж добре все видно.
My Signature
Спойлер

Спойлер
  • 0
  • Back To Top

• Початківець
  • PіpPіp
  • Перейти до щоденника
  • Вставити нік
  • Цитувати

Відправлено 26 January 2009 - 16:39

Перегляд повідомленнянаденька (26.1.2009, 16:01) писав:

можна зробити в залізничній лікарні, але все ж таки лікарі не радять просто робити мамографію, оскільки сама процедура не є корисною :( - спочатку радять сходити до онколога або мамолога - і вже якщо той направить тоді робити, крім того якщо просто для перевірки - частіше направляють на узі грудей - там теж добре все видно.

А взалізничній лікарні, мабуть повинні бути і самі мамологи? і чи можна от так з вулиці прийти до них і записатися на огляд. Мене просто що турбує, я пів року тому закінчила годування грудьми. Але ще досі інколи може з"являтися трошки молочка - при натискуванні, а переважно це такі собі шкірочки на сосках (я так думаю засохле молочко). Але от почитата тут статтю... ізадумаласясся. Треба перевірити груди в спеціаліста, хоча ніяких гульок ніби не намацую.
My Signature
Спойлер
  • 0
  • Back To Top

• Своя людина
  • PіpPіpPіpPіp
  • Перейти до щоденника
  • Вставити нік
  • Цитувати

Відправлено 26 January 2009 - 16:54

Мамолога у них немає - є гінекологи та онколог. Можна прийти просто з вулиці, офіційно консультація для не залізничників коштує 50 грн. + 35 грн. УЗД грудей - якщо лікар направить. Якщо ви нічого не намацуєте (і навіть якби намацали) - все рівно спочатку до лікаря. Мамографію роблять тільки якщо вже щось побачили на УЗД. А якщо вас турбують не вузлики і не ущільнення - то можна просто звернутись до гінеколога, але якогось толкового, хто розуміється в грудному годуванні...
My Signature
Спойлер

Спойлер
  • 0
  • Back To Top

• Початківець
  • PіpPіp
  • Перейти до щоденника
  • Вставити нік
  • Цитувати

Відправлено 26 January 2009 - 17:04

Перегляд повідомленнянаденька (26.1.2009, 16:54) писав:

Мамолога у них немає - є гінекологи та онколог. Можна прийти просто з вулиці, офіційно консультація для не залізничників коштує 50 грн. + 35 грн. УЗД грудей - якщо лікар направить. Якщо ви нічого не намацуєте (і навіть якби намацали) - все рівно спочатку до лікаря. Мамографію роблять тільки якщо вже щось побачили на УЗД. А якщо вас турбують не вузлики і не ущільнення - то можна просто звернутись до гінеколога, але якогось толкового, хто розуміється в грудному годуванні...

Дуже дякую, Наденька, що все роз"яснили!!!! Треба записатися на огляд.
My Signature
Спойлер
  • 0
  • Back To Top

Користувач поза мережею   Натусiк 

• Вінтаж
  • PіpPіpPіpPіpPіpPіp
  • Перейти до щоденника
  • Вставити нік
  • Цитувати

Відправлено 26 January 2009 - 17:09

У мене кілька років тому розболілась ліва цицунька,вона у мене більша за праву.Я до лікаря- він направив на УЗД(до 35років не рекомендують робити мамогафію),там нічого не знайшли.А мене болить так ,що аж у руку віддає.На УЗД порекомендували зробити мамографію,бо біль не припинялася.Лікар -мамолог не знайшов нічого,передивився всі знімки,общупав вручну,виписав крем і сказав,що інколи буває такий біль,можливо щось гормональне.Але що хочу сказати-на другий день біль припинилась,я навіть і крем не купила,видно все на нервах,ми якщо хоч щось не так, таке собі понапридамуємо.Зараз роблю самообстеження щомісяця.
My Signature
"Все, що існує на світі, колись було мрією". К. Сендберг
І не важливо куди закинула доля... просто будь до кінця з Україною в серці!!!!
  • 0
  • Back To Top

• Своя людина
  • PіpPіpPіpPіp
  • Перейти до щоденника
  • Вставити нік
  • Цитувати

Відправлено 26 January 2009 - 17:28

це ще могли бути не груди а хребет...
я теж вже була в онколога - а це виявляється защемлення нерва так віддає в груди...:(
Але самообстеження все рівно важливо робити :)
My Signature
Спойлер

Спойлер
  • 0
  • Back To Top

Користувач поза мережею   CatLeon 

• Завсідник
  • PіpPіpPіpPіpPіp
  • Перейти до щоденника
  • Вставити нік
  • Цитувати

Відправлено 24 March 2009 - 10:49

я вже задумуюся над цим питанням, самообстеження неробила і чогось боюся робити, бо як понамацаю сама то спати небуду. коли ходила на огляд до гінеколога то груди ніколи недивляться, вони забувають про них чи нехочуть дивитися незнаю...

Нагороди:

переглянути всі
  • 0
  • Back To Top

Користувач поза мережею   karamelka 

• Початківець
  • PіpPіp
  • Перейти до щоденника
  • Вставити нік
  • Цитувати

Відправлено 24 March 2009 - 11:51

Мій дільничий в жіночій консультації ні разу не дивилася моїх грудей, лише лікар з денного стаціонару захотіла їх оглянути.
Рік назад проходила медогляд на роботі, і попросила мене направити на мамографію. Так лікарка почала мене відмовляти - ти молода, навіщо. А в мене відразу після завмерлої вагітності дуже боліли груди - це ж великий стрес для організму, і я хотіла провірити, чи все гаразд. Тим більше, при медогляді ця процедура безкоштовна. Я її зробила, нічого не виявили. Після неї знову боліли груди, і не тільки в мене, а й моїх колег, бо це ж опромінення, радіація. На наступний раз навряд чи наважуся, краще робити самообстеження.
  • 0
  • Back To Top

Користувач поза мережею   Rusi4ka 

• Зацікавлений
  • PіpPіpPіp
  • Перейти до щоденника
  • Вставити нік
  • Цитувати

Відправлено 10 April 2009 - 11:17

груди потрібно обстежувати щомісяця, тим більше, що зараз відбувається омолодження патології, якщо раніше з такою проблемою зверталися жінки після 30, то зараз - з 18. якщо помітні якісь затвердіння - зверніться до онкохірурга, він подивиться і якщо потрібно - направить на узі. знаю з власного досвіду. і краще не затягувати, адже доброякісна пухлина може перерости у злоякісну.
My Signature
Спойлер
  • 0
  • Back To Top

Поділитися темою:

• 6 Сторінок +
  • 1
  • 2
  • 3
  • »
  • Ви не можете створити нову тему
  • Ви не можете відповісти в тему

1 відвідувачів читають цю тему
0 користувачів, 1 гостей, 0 прихованих користувачів

Реклама

Останні зміни статусу

Коли я не знаю чогось - іду на форум.... Коли маю що розказати особистого - в щоденник... Коли хочу поділитися цікавим висловом, афоризмом, картинкою чи просто думкою без продовження і коментів - іду в статуси... Це ж так просто, логічно і виховано...

Lacy світлина

Lacy  Я скучила за тобою Малеча! Нарешті я маю чим поділитись :)

19 Jul 2019 06:04

Lenka))) світлина

Lenka)))  Підкажіть будь ласка де можна зробити еег дитині у Львові, у суботу? Дуже треба! Буду дуже вдячна!!!

03 Jul 2019 10:18

Галина3 світлина

Галина3  Не знаю чи правильно користуюсь форумом. Але можливо мені хтось допоможе. У дитини 4 роки пахова грижа, направили на планову операцію. Хто з таким стикався, де оперували і сільки коштує зараз така працедура. Буду дуже вдячна за відповіді)))

13 May 2019 18:56

Показати коментарі (1)

Цинічна бандерівка світлина
Арабіка світлина

Арабіка  Привіт. Як добре повернутись на Форум Малеча

05 Apr 2019 14:49

Показати коментарі (2)

SEMA світлина

SEMA  Не довіряйте людям,бо обманюють на кожному кроці,робиш людині добро,а у відповідь отримуєш брехню

28 Mar 2019 22:43

Показати коментарі (2)

Tinkin світлина

Tinkin  Доброго дня, порадьте хорошого гастроентеролога у Львові

15 Mar 2019 11:17

Показати коментарі (1)

Iryska-selesta світлина

Iryska-selesta  Кожна мить життя—це можливість

13 Mar 2019 10:46

Мамуся Діанки світлина
ніколька світлина
Всі зміни →