Родинний форум "Малеча" - форум для сучасних батьків: Поради католицького катехита - Родинний форум "Малеча" - форум для сучасних батьків

Перейти до вмісту

Іконка Важливе оголошення

ЗображенняПризовий фотоконкурс "Братики-сестрички.."

#Теплий Осінній Щоденник
Парад Осінніх аватарів

Увага! Деякі зміни в роботі форуму.
Зміни в особовому складі. Адміністратор : ❤❤❤ у відпустці, виконує обов'язки головного адміна: Цинічна бандерівка.
З 15 жовтня всі теми Спільної покупки безоплатні.
Найближчим часом буде оновлено модераторський склад.

• 37 Сторінок +
  • 1
  • 2
  • 3
  • »
  • Ви не можете створити нову тему
  • Ви не можете відповісти в тему

Поради католицького катехита Оцінка: ***** 1 Голосів

Користувач поза мережею   Антік 

• Симпатія форуму-Романтик форуму
  • PіpPіpPіpPіpPіpPіpPіp
  • Перейти до щоденника
  • Вставити нік
  • Цитувати
  • Група: Досвідчені користувачі

Відправлено 05 December 2008 - 08:19

Повідомлення від модератора Антік
Мартин люб*язно запропонував надавати поради в сфері духовній. Його дружина дипломований катехит, закінчила "Інститут вищої Релігійної культури при Люблінському Католицькому Університеті" (Польща) і готова допомогти кожному, хто цього потребує, в межах своєї кваліфікації

Нагадуємо! Для теологічних суперечок існують інші теми, зокрема така як Спілкування зі знавцями догм християнської віри.

My Signature
Спойлер
  • 0
  • Back To Top

• PіpPіpPіpPіpPіpPіpPіp
  • Перейти до щоденника
  • Вставити нік
  • Цитувати

Відправлено 06 December 2008 - 09:40

от мене ціавить таке. Чому церква негативно відноситься до штучного заплідення, сурогатного материнства? Адже діти - це щастя. Чи може такі діти на від Бога? Я не зовсім розумію таке відношення...
My Signature
Спойлер
  • 0
  • Back To Top

Користувач поза мережею   ❤❤❤ 

• Виконавчий адмін
  • Перейти до щоденника
  • Вставити нік
  • Цитувати
  • Група: Адміністратор

Відправлено 06 December 2008 - 15:55

Суворе попередження від модератора гра з вогнем
Дівчата це консультативина тема. У ній консультації надає Мартин або його дружина. Виключно. Якщо вам кортить поспілкуватися з приводу якогось запитання, висловити власну думку, не погодитися тощо - будьте ласкаві робити це у відповідних темах, якщо таких не має створіть! Думаю до вашого обговорення з радістю приєднаються інші форумчани.
У цій темі виключно запитання-відповіді_від_Мартина

Нагороди:

переглянути всі
  • 0
  • Back To Top

Користувач поза мережею   Мартин 

• Вінтаж
  • PіpPіpPіpPіpPіpPіp
  • Перейти до щоденника
  • Вставити нік
  • Цитувати

Відправлено 06 December 2008 - 19:10

Дівчата, не судіть строго за спізнені відповіді. Не завжди вдається на протязі дня заглянути на улюблений форум...
Але обіцяємо, що жодне питання не залишиться без відповіді.

Щодо питання заданого Антік, добру відповідь дала Dzvinka.
Оскільки її пост перемістили, я дозволю собі її ще раз процитувати.

Цитата

Право надавати життя людині має лише Бог. Рівно як і його забирати. А будь-яке втручання у цей процес (чи то штучне запліднення, чи аборт, чи щось інше) вважається гріхом, бо людина ніби бере на себе Божу роль, намагається виконувати те, що не в її компетенції

My Signature
Бог є любов, і хто перебуває в любові, той перебуває в Бозі, і Бог перебуває в ньому. (1 Ів. 4:16)
There are two ways to live: you can live as if nothing is a miracle; you can live as if everything is a miracle. (Albert Einstein)
  • 0
  • Back To Top

Користувач поза мережею   marjanochka 

• Своя людина
  • PіpPіpPіpPіp
  • Перейти до щоденника
  • Вставити нік
  • Цитувати
  • Група: Користувачі

Відправлено 06 December 2008 - 19:25

маю питання щодо шлюбу. ми церковний шлюб ще не брали, бо я не готова до такого важливого кроку. але донечка в нас вже є і ми плануємо ще народити діток в недалекому майбутньому. то виходить що в нас позашлюбні діти? і живем ми в гріху? може краще взяти шлюб, бо всі беруть і якось живуть, чи все таки дочекатись коли ми самі доростем до цього?
My Signature
Зображення Зображення
  • 0
  • Back To Top

• Вінтаж
  • PіpPіpPіpPіpPіpPіp
  • Перейти до щоденника
  • Вставити нік
  • Цитувати

Відправлено 06 December 2008 - 20:32

Перегляд повідомленняmarjanochka (6.12.2008, 19:25) писав:

маю питання щодо шлюбу. ми церковний шлюб ще не брали, бо я не готова до такого важливого кроку. але донечка в нас вже є і ми плануємо ще народити діток в недалекому майбутньому. то виходить що в нас позашлюбні діти? і живем ми в гріху? може краще взяти шлюб, бо всі беруть і якось живуть, чи все таки дочекатись коли ми самі доростем до цього?

То виходить, що завести дитинку вже доросли, а шлюб взяти ні...

Звичайно вам НЕОБХІДНО взяти шлюб! Але не тому "що всі беруть і якось живуть" а тому що:

Шлюб - це велика таїна, яка дає сім'ї особливші Господні ласки. Взявши шлюб, ви перестанете жити в гріху і зможете отримувати розгрішення через таїну Св.Сповіді та приймати Св.Причастя.
Для того, щоб взяти шлюб, вам необхідно звернутись до священника вашого храму, пройти катехизацію та передшлюбні науки, які конкретно - то вам вже розповість священник.

Не зволікайте з цим, передрізвяний піст - добрий час для приготування. А взяти шлюб на Різдвяні свята - велика благодать!
My Signature
Бог є любов, і хто перебуває в любові, той перебуває в Бозі, і Бог перебуває в ньому. (1 Ів. 4:16)
There are two ways to live: you can live as if nothing is a miracle; you can live as if everything is a miracle. (Albert Einstein)
  • 0
  • Back To Top

Користувач поза мережею   zajka 

• Вінтаж
  • PіpPіpPіpPіpPіpPіp
  • Перейти до щоденника
  • Вставити нік
  • Цитувати

Відправлено 07 December 2008 - 00:56

У мене питання практичне, якщо так можна сказати. Навіть не питання, а роздуми і потребую, швидше, поради.
З якого часу брати дитину в храм? Що робити, коли дитина дуже голосно розмовляє, кричить? Я свою доцю беру змалку, практично від хрестин. Але одне діло, коли вона спокійно спала протягом усієї служби, а зараз - як виходимо з храму, у мене враження, що я вагони розвантажувала. Постійно пояснюю, що треба тихо себе поводити, але моя мала все коментує, причому тихо розмовляти вона не може (обіцяє мені, що буде тихо сидіти і буде чемна, але де там...вона ВЕСЬ ЧАС говорить. Не брати її з собою - іноді просто ні з ким залишити вдома, крім того, хочеться, щоб вона змалечку звикала і розуміла потроху що то таке і що є дні, коли "до Бога" ходити обов"язково. Для мене проблема в тому, що храм невеликий, іноді вона й священника перекрикує, мені соромно і ніяково перед людьми, їм же заважає, але поки що впоратися з цим я не можу. Підкажіть щось...
І ще. Я беру з собою іграшку або листок і олівець, щоб вона чимось була зайнята хоч якийсь час. Не знаю, чи правильно це. Чи не викличе це в майбутньому проблем з усвідомленням того, що в церкву ходять не гратися?
My Signature
Спойлер

Нагороди:

переглянути всі
  • 0
  • Back To Top

Користувач поза мережею   Іннуся 

• Вінтаж
  • Перейти до щоденника
  • Вставити нік
  • Цитувати
  • Група: Орг СП Малечі

Відправлено 07 December 2008 - 01:11

В мене до Вас таке питаннячко;коли потрібно дитинку вести до причастя?моя мама зі мною свариться(живе в Закарпатті),що дитинку вже давно потрібно було причастити,як це так,я вас маленьких несла місяць було... Незнаю як їй правильно відповісти,і як бути?
2,щоб ви порадили ,коли дитинка перелякається?під час купання дуже налякався качечки,що дуже зашуміла-почав несвоїм голосом кричати ,плакати-боюся щоб небуло потім у синочка проблем якихось,фобій. ...
Наперед вдячна за відповіді!
  • 0
  • Back To Top

Користувач поза мережею   marjanochka 

• Своя людина
  • PіpPіpPіpPіp
  • Перейти до щоденника
  • Вставити нік
  • Цитувати

Відправлено 07 December 2008 - 10:37

Мартин, , дуже дякую за відповідь. я розумію,що це швидше психологічна проблема. боюсь відповідальності, чи що?
на Різдво не встигнем, але до Паски будем старатись.
ще раз дякую!
My Signature
Зображення Зображення
  • 0
  • Back To Top

• PіpPіpPіpPіpPіpPіpPіp
  • Перейти до щоденника
  • Вставити нік
  • Цитувати

Відправлено 07 December 2008 - 10:47

Як церква відноситься до:
- розтину,
- ексгумації,
- трансплантації органів,
- пізнього аборту за медичними показниками (коли дитина має вади розвитку)?
My Signature
Спойлер
  • 0
  • Back To Top

Користувач поза мережею   ❤❤❤ 

• Виконавчий адмін
  • Перейти до щоденника
  • Вставити нік
  • Цитувати
  • Група: Адміністратор

Відправлено 07 December 2008 - 22:16

Чи дає церква шлюб особам з психічними розладами чи вадами розумового розвитку; які обгрунтування?

Нагороди:

переглянути всі
  • 0
  • Back To Top

Користувач поза мережею   mary 

• Своя людина
  • PіpPіpPіpPіp
  • Перейти до щоденника
  • Вставити нік
  • Цитувати

Відправлено 08 December 2008 - 11:03

Маю таке питання:
як церква регулює шлюб між людьми різних віросповідань?
Розкажіть будь-ласка детальніше як правильно вчинити.
  • 0
  • Back To Top

Користувач поза мережею   Levandovskij 

• Завсідник
  • PіpPіpPіpPіpPіp
  • Перейти до щоденника
  • Вставити нік
  • Цитувати

Відправлено 08 December 2008 - 11:58

Порадьте, коли краще дитину почати готувати до першого причастя? Бачу, що в нашій церкві катехизація є для старших діток 2-3 класу. Моїй доні буде 7 років. До цього часу приймала причастя щонеділі, влітку виникла перерва. То не знаю, чи записати її швидше на катехизацію? Оскільки цього року ми вже запізнилися, то чи має дитина приймати причастя?
Дякую.
My Signature
Зображення
  • 0
  • Back To Top

Користувач поза мережею   Оленка2008 

• Вінтаж
  • PіpPіpPіpPіpPіpPіp
  • Перейти до щоденника
  • Вставити нік
  • Цитувати

Відправлено 10 December 2008 - 12:22

Шановний Мартин! Є у мене запитання, яке турбує мене вже давно. Можливо, Ви чи ваша дружина зможете мені пояснити. :blum1:
Якщо всяка контрацепція є гріх, то не можна займатись сексом, окрім випадків, коли хочеш народити дитину??? :blum1: Чи все таки можна? А якщо застерігаєшся, то що кожний раз іти до сповіді і говорити те саме? Чи взагалі народив дітей і ну, його того чоловіка? Живеш сам і виховуєш дітей (зате без гріха)!
My Signature
Зображення
  • 0
  • Back To Top

• Вінтаж
  • PіpPіpPіpPіpPіpPіp
  • Перейти до щоденника
  • Вставити нік
  • Цитувати

Відправлено 16 December 2008 - 18:55

Перегляд повідомленняzajka (7.12.2008, 0:56) писав:

У мене питання практичне, якщо так можна сказати. Навіть не питання, а роздуми і потребую, швидше, поради.
З якого часу брати дитину в храм? Що робити, коли дитина дуже голосно розмовляє, кричить? Я свою доцю беру змалку, практично від хрестин. Але одне діло, коли вона спокійно спала протягом усієї служби, а зараз - як виходимо з храму, у мене враження, що я вагони розвантажувала. Постійно пояснюю, що треба тихо себе поводити, але моя мала все коментує, причому тихо розмовляти вона не може (обіцяє мені, що буде тихо сидіти і буде чемна, але де там...вона ВЕСЬ ЧАС говорить. Не брати її з собою - іноді просто ні з ким залишити вдома, крім того, хочеться, щоб вона змалечку звикала і розуміла потроху що то таке і що є дні, коли "до Бога" ходити обов"язково. Для мене проблема в тому, що храм невеликий, іноді вона й священника перекрикує, мені соромно і ніяково перед людьми, їм же заважає, але поки що впоратися з цим я не можу. Підкажіть щось...
І ще. Я беру з собою іграшку або листок і олівець, щоб вона чимось була зайнята хоч якийсь час. Не знаю, чи правильно це. Чи не викличе це в майбутньому проблем з усвідомленням того, що в церкву ходять не гратися?

Ми би радили все-таки брати дитину з собою по мірі можливості. Бог любить дітей такими, як вони є.
Ми зараз самі маємо подібну проблему, яку вирішуємо простою почерговістю відвідування храму. Зрештою, для Вас не буде гріхом часом пропустити Службу Божу, адже догляд за дитиною є достатньо поважною причиною. Бог бачить Ваше бажання бути з Ним.

Щодо іграшок, це не є наразі проблемою, якщо це відволікає дитину від пустощів у храмі. З часом дитина підросте і з Вашою допомогою розуміння прийде.

Користувач подумав і додав через 15 хв.:

Перегляд повідомленняІннуся (7.12.2008, 1:11) писав:

В мене до Вас таке питаннячко;коли потрібно дитинку вести до причастя?моя мама зі мною свариться(живе в Закарпатті),що дитинку вже давно потрібно було причастити,як це так,я вас маленьких несла місяць було... Незнаю як їй правильно відповісти,і як бути?
2,щоб ви порадили ,коли дитинка перелякається?під час купання дуже налякався качечки,що дуже зашуміла-почав несвоїм голосом кричати ,плакати-боюся щоб небуло потім у синочка проблем якихось,фобій. ...
Наперед вдячна за відповіді!

1. Щодо Першого Святого Причастя існує багато різних думок. Ми притримуємось тієї, яка говорить, що дитину потрібно вести до Причастя, коли вона вповні усвідомить важливість цієї Таїни, тобто від 6 до 10 років. І звичайно, дитина повинна до цього бути відповідно підготованою і обов'язково повинна знати катехизмову частину (Шість Правд Віри, Шість Заповідей Церковних, Десять Заповідей Божих, Дві Заповіді Любови...) і молитви (Отче Наш, Богородице Діво, Символ Віри та Молитву перед Святим Причастям...)

2. В першу чергу ні в якому разі не йдіть до ворожки. Зверніться до свого Пароха, він прочитає молитву над дитиною. Також можете самі покропити дитинку свяченою водою. Ми ще клали в ліжечко під подушку свячене зілля.

Користувач подумав і додав через 22 хв.:

Перегляд повідомленняАнтік (7.12.2008, 10:47) писав:

Як церква відноситься до:
- розтину,
- ексгумації,
- трансплантації органів,
- пізнього аборту за медичними показниками (коли дитина має вади розвитку)?

Щодо розтину існує багато різних суджень, не беремося наразі їх коментувати.

Щодо ексгумації - Свята Церква таких дій не одобрює. Якщо священник запечатав гріб, ніхто не вправі його відкривати. Але тут теж можуть бути винятки в особливих ситуаціях, в яких єпископ може дати дозвіл на відкриття гробу.

Щодо трансплантації органів та будь-якого аборту, чи згаданого Вами, чи навіть якщо є пряма загроза життю матері - однозначно НІ! Це є великий гріх, один Господь може давати чи забирати життя.

Користувач подумав і додав через 25 хв.:

Перегляд повідомленнягра з вогнем (7.12.2008, 22:16) писав:

Чи дає церква шлюб особам з психічними розладами чи вадами розумового розвитку; які обгрунтування?

Шлюб дається при умові, що кожна сторона є обізнана з вадами іншої, якщо така вада була прихована і це було виявлено після шлюбу, такий шлюб може вважатися недійсним.

Користувач подумав і додав через 37 хв.:

Перегляд повідомленняmary (8.12.2008, 11:03) писав:

Маю таке питання:
як церква регулює шлюб між людьми різних віросповідань?
Розкажіть будь-ласка детальніше як правильно вчинити.

Кодекс Канонів Східних Церков говорить наступне:
Арт. ІV: Мішані подружжя

Кан. 813 – Подружжя між двома хрещеними особами, з яких одна католицька, а друга некатолицька, без попереднього дозволу компетентної влади є заборонене.
Кан. 814 – Дозвіл з виправданої причини може дати місцевий Ієрарх але нехай його не дає, якщо не будуть виконані такі умови:

* 1-е - католицька сторона повинна заявити, що вона готова відсунути від себе небезпеку втрати віри, і дати щиру обіцянку, що зробить усе в міру сил, щоб усі діти були охрещені і виховані в католицькій Церкві;
	* 2-е - друга сторона повинна бути своєчасно повідомленою про обіцянки, які дала католицька сторона, так щоб справді була свідома змісту обіцянки і зобов'язання католицької сторони;
	* 3-є - обидві сторони повинні бути ознайомленими з цілями й істотними особливостями подружжя, яких не може виключити жодна сторона.

Кан. 815 – Партикулярним правом кожної Церкви свого права повинен бути установлений спосіб, як треба робити такі заяви й обіцянки, що завжди вимагаються, і повинен бути окреслений спосіб, яким чином це має бути відомо у зовнішній сфері й як має бути повідомлена некатолицька сторона.

Кан. 816 – Місцеві Ієрархи та інші душпастирі повинні дбати про те, щоб католицькому супругові і дітям з мішаного подружжя не бракувало духовної допомоги для виконання їх обов'язків совісті. Вони мають також допомагати супругам у плеканні єдності у спільному подружньому і родинному житті.

За детальнішими роз'ясненнями можете звернутись до свого пароха, чи будь-якого іншого священника.

Користувач подумав і додав через 40 хв.:

Перегляд повідомленняLevandovskij (8.12.2008, 11:58) писав:

Порадьте, коли краще дитину почати готувати до першого причастя? Бачу, що в нашій церкві катехизація є для старших діток 2-3 класу. Моїй доні буде 7 років. До цього часу приймала причастя щонеділі, влітку виникла перерва. То не знаю, чи записати її швидше на катехизацію? Оскільки цього року ми вже запізнилися, то чи має дитина приймати причастя?
Дякую.

Якщо на Вашу думку дитина свідома і готова до Святої Сповіді то немає жодних перешкод, щоб не посилати її на катехизацію.
My Signature
  • 0
  • Back To Top

Користувач поза мережею   Котя 

• Вінтаж
  • PіpPіpPіpPіpPіpPіp
  • Перейти до щоденника
  • Вставити нік
  • Цитувати
  • Група: ЗАБЛОКОВАНІ

Відправлено 16 December 2008 - 19:40

Мартин, у мене часто бувають сумніви щодо віри. Не так самої віри, як певних обрядів і ритуалів. Розумію, що всі вони мають логічне пояснення, та все ж... Чоловік каже, що я єритичка( сподіваюся, що жартує). А чи у вас бувають сумніви?
My Signature
Спойлер

Нагороди:

переглянути всі
  • Back To Top

• Вінтаж
  • PіpPіpPіpPіpPіpPіp
  • Перейти до щоденника
  • Вставити нік
  • Цитувати

Відправлено 16 December 2008 - 19:49

Перегляд повідомленняОленка2008 (10.12.2008, 12:22) писав:

Шановний Мартин! Є у мене запитання, яке турбує мене вже давно. Можливо, Ви чи ваша дружина зможете мені пояснити. :wub:
Якщо всяка контрацепція є гріх, то не можна займатись сексом, окрім випадків, коли хочеш народити дитину??? :dance2: Чи все таки можна? А якщо застерігаєшся, то що кожний раз іти до сповіді і говорити те саме? Чи взагалі народив дітей і ну, його того чоловіка? Живеш сам і виховуєш дітей (зате без гріха)!

Цікаве питання :)
Всяка контрацепція є гріх, але кохатися (а не займатися сексом) - не гріх. Просто не забувайте природній спосіб запобігання, не мені Вас вчити Вашого календарика... ;)

Користувач подумав і додав через 4 хв.:

Перегляд повідомленняКотя (16.12.2008, 19:40) писав:

Мартин, у мене часто бувають сумніви щодо віри. Не так самої віри, як певних обрядів і ритуалів. Розумію, що всі вони мають логічне пояснення, та все ж... Чоловік каже, що я єритичка( сподіваюся, що жартує). А чи у вас бувають сумніви?

Взагалі-то кожній людині властиво сумніватись. Направду деякі наші обряди викликають, по меншій мірі здивування...
Можете конкретизувати своє питання? Які саме обряди чи ритуали викликають у Вас сумнів? Можна в приват, якщо не хочете тут...
My Signature
  • 0
  • Back To Top

Користувач поза мережею   Lara! 

• Фахівець
  • PіpPіpPіpPіpPіpPіpPіp
  • Перейти до щоденника
  • Вставити нік
  • Цитувати

Відправлено 16 December 2008 - 20:14

Пане Мартин! Маю запитання щодо обряду хрещення. Моя свекруха увесь час наголошує, що не можна "перехресно" обирати хресних. Тобто, якщо мій чоловік хрестив сина своєї сестри, то вона, чоловікова сестра, не може стати хресною нашій дитині. Я таке вперше чую, аргументів вона ніяких не має, не можна і край. Для мене це явно якісь забобони, чи я помиляюсь? По-моєму, хресними однієї дитини не може стати подружня пара, а такого правила, про яке вона згадує, я не знаю.
My Signature
Мій смачний сайт

Те, що ми говоримо про інших людей, більше розповідає про нас самих. © Un.Known
  • 0
  • Back To Top

Користувач поза мережею   Parybok 

• Своя людина
  • PіpPіpPіpPіp
  • Перейти до щоденника
  • Вставити нік
  • Цитувати

Відправлено 16 December 2008 - 20:28

Перегляд повідомленняМартин (16.12.2008, 11:49) писав:

..Всяка контрацепція є гріх, але кохатися (а не займатися сексом) - не гріх. Просто не забувайте природній спосіб запобігання, не мені Вас вчити Вашого календарика... ;)

В мене давно виникло питання: Яка різниця між природніми способами запобігання вагітності і побутовими з точки зору церкви як на сам акт кохання. Ажде якщо метою кохання є лише дітонародження, то відповідь тут однозначна - кохатися лише з метою народження дітей і не більше ні меньше.
Якщо все ж таки ми кохаємося не лише для дітонародження і церква це підтримує, коли ми користуємося природнішми способами, щоб уникнути вагітності (календарик, базальна тепература, виділення і так талі) - то як це називається і як на це дивиться церква. Адже ми хочемо уникнути вагітності? Природній спосіб - це також контраценпція!
Для мене важливо саме ставлення до акту, а не способу уникнення, бо навіть при використанні природніх способів ми вдаємося до так званих способів(чи то вимірювання, чи рахування...), тобто це не стається само по собі і не без нашої волі. А хтось також може сказати що для нього це метод перерваного акту чи ще щось...
Щось трошки заплутано написав...просто для мене тут вчення церкви протирічить одне одному.
  • 0
  • Back To Top

• Вінтаж
  • PіpPіpPіpPіpPіpPіp
  • Перейти до щоденника
  • Вставити нік
  • Цитувати

Відправлено 17 December 2008 - 22:01

Перегляд повідомленняLara! (16.12.2008, 20:14) писав:

Пане Мартин! Маю запитання щодо обряду хрещення. Моя свекруха увесь час наголошує, що не можна "перехресно" обирати хресних. Тобто, якщо мій чоловік хрестив сина своєї сестри, то вона, чоловікова сестра, не може стати хресною нашій дитині. Я таке вперше чую, аргументів вона ніяких не має, не можна і край. Для мене це явно якісь забобони, чи я помиляюсь? По-моєму, хресними однієї дитини не може стати подружня пара, а такого правила, про яке вона згадує, я не знаю.

Цілком з Вами згодні - це "чисті" забобони.

Єдина вимога щодо хресних - вони самі повинні бути охрещеними і перебувати на момент хрещення дитини у власті Божій, тобто без тяжкого гріха. (Добре, щоб хресні висповідались перед самим хрещенням).
My Signature
  • 0
  • Back To Top

Поділитися темою:

• 37 Сторінок +
  • 1
  • 2
  • 3
  • »
  • Ви не можете створити нову тему
  • Ви не можете відповісти в тему

1 відвідувачів читають цю тему
0 користувачів, 1 гостей, 0 прихованих користувачів

Реклама

Останні зміни статусу

Коли я не знаю чогось - іду на форум.... Коли маю що розказати особистого - в щоденник... Коли хочу поділитися цікавим висловом, афоризмом, картинкою чи просто думкою без продовження і коментів - іду в статуси... Це ж так просто, логічно і виховано...

Stasuk_Nata світлина

Stasuk_Nata  23.10 буде 8років як я на Малечі))

13 Oct 2018 22:59

Цинічна бандерівка світлина
трендючка світлина
Руслана Воротняк світлина

Руслана Воротняк  Доброго вечора! Звертаюся до мам особливих дітей яким поставлено діагноз синдром Веста.Підскажіть в кого лікуватися що дали результат лікування. Буду вдячна за любу інформацію.

16 Sep 2018 20:44

Показати коментарі (2)

Любомирівка світлина

Любомирівка  Дівчатка, може хто пам'ятає. Колись було СП нижньої білизни здається з Тернополя. Магазин For you (чи плутаю)..

27 Aug 2018 10:25

Показати коментарі (4)

Санджана світлина

Санджана  Люди схожі на книжки. Одних, почав читати, відкидаєш у сторону..... В інших - потопаєш і розчиняєшся.. Одні чомусь ніколи не затримуються в твоїй бібліотеці. А інші ніколи не покинуть твоє серце....

26 Aug 2018 13:26

ЛяляМанюня світлина

ЛяляМанюня  Не активується опція щоденник. Порадьте будь ласка що робити. Дякую

23 Aug 2018 18:38

Показати коментарі (1)

NikaZ світлина
Lenka))) світлина

Lenka)))  Дівчата дуже треба невропатолога хорошого дитячого в Чернівцях!!!!Порадьте будь-ласка, дуже треба терміново!!!

16 Aug 2018 09:28

Показати коментарі (1)

Мама Вероніки світлина

Мама Вероніки  Маля відмовляється смоктати груди що робити, а дурачок і бутилочку не бере від народження що робити??((

06 Aug 2018 20:56

Показати коментарі (2)

Всі зміни →

Facebook стрічка

birthday Іменинники ( 20 October 18 )

Перекладач онлайн