Родинний форум "Малеча" - форум для сучасних батьків: ОСББ - Родинний форум "Малеча" - форум для сучасних батьків

Перейти до вмісту

Іконка Важливе оголошення

Осінній настрій Парад аватарів

• 2 Сторінок +
  • 1
  • 2
  • Ви не можете створити нову тему
  • Ви не можете відповісти в тему

ОСББ Оцінка: -----

Користувач поза мережею   cherri 

• Завсідник
  • PіpPіpPіpPіpPіp
  • Перейти до щоденника
  • Вставити нік
  • Цитувати
  • Група: Досвідчені користувачі

Відправлено 26 February 2016 - 14:01

Привіт усім! Відповідної теми не знайшла, а цікавить , тому питаю. Чи є тут люди котрі живуть у таких будинках. Поділіться враженнями, які + чи - такого об"єднання. Бо у нашому будинку є люди котрі хочуть, а є котрі категорично проти - бо не будуть більше платити ніж платять зараз. А як вам, які зміни, як воно чи дієво і на скільки?
My Signature
Спойлер
  • 0
  • Back To Top

Користувач поза мережею   Нічлава 

• Найактивніша форумчанка
  • PіpPіpPіpPіpPіpPіpPіpPіp
  • Перейти до щоденника
  • Вставити нік
  • Цитувати

Відправлено 27 March 2016 - 22:11

cherri, ми стали на шлях створення ОСББ. Про результат говорити ще рано. Є різні версії і думки. Одні хочуть, інші - ні. От коли вже відбудеться голосування, то буде видно що з того вийде.
Але наші люди далі чекають на "доброго дядечка", який має все зробити. Чомусь ми звикли, що наша власність обмежується нашим порогом, а далі хоч "грім з неба", але не зрушаться. І далі нарікають на владу, жеки, а самі не хочуть нічого змінювати.
Ну, це в мене емоції після двох днів зборів )))
Реально мене хвилює не так саме створення ОСББ, як воно буде діяти після. Бо треба принаймні 2 серйозних і відповідальних людей, які розуміються в господарчих питаннях.

Повідомлення відредаговано Нічлава: 27 March 2016 - 22:15

My Signature
Свобода - це не те, що вам дали. Це те, що не можна у вас забрати. (Вольтер)
Спойлер

Нагороди:

переглянути всі
  • 0
  • Back To Top

Користувач поза мережею   ірра 

• Перехожий
  • Pіp
  • Перейти до щоденника
  • Вставити нік
  • Цитувати
  • Група: Новачки

Відправлено 28 March 2016 - 12:30

Привіт!!! Ми живемо в Осбб уже з 1998 року. Будинок на два підїзди по 12 квартир. Плюсів є більше, ніж мінусів. Тому раджу без зайвих думок вступати в ОСББ. Дуже важливу роль у тому всьому відіграє голова ОСББ, як поставить роботу, оплати, звітність і кількість зборів мешканців будинку, хто і що робитиме.
У нас є голова, який видає всякі різні довідки без черг і шоколадок (телефоную і кажу що мені потрібно, домовляємось про час і я з домовою книгою іду до нього по довідку - бувало і у 7 год ранку), керує витратами, ну і відповідно звітує перед нами. Прибираємо ми самі на території будинку, фарбуємо щороку дерева вапном і бордюри, сніг прочищаємо теж. Зробили за гроші ОСББ ремонт у підїзді, замінили дерев. вікна на пластикові, двері поставили металеві з кодовим замком, лампочки маємо енергозберігаючі.
А з мінусів - як завжди є люди, а є людиська!!!
Не завжди миють сходову (розлила молоко і весь підїзд смердить скислим, шваброю то все розтерла по плитці), на збори не ходять, на прибирання не приходять - зато багато розказують
як то мало би бути по правильному(((((((((((((
  • 0
  • Back To Top

Користувач поза мережею   @Iryna@ 

• Завсідник
  • PіpPіpPіpPіpPіp
  • Перейти до щоденника
  • Вставити нік
  • Цитувати

Відправлено 28 March 2016 - 12:52

Моя мама живе в будинку з ОСББ.Таки правда,все залежить від того голови,який має тим всім керувати.Дуже довго і в натяжку,але поставили вхідні двері,над входом в підвал дашки і грати,щоб по підвалах не швендяли хто попало,от і все. Вікна в під"їздах не замінюють,ремонти не роблять,поки хтось не вийде на вулицю і не поприбирає самостійно,так і нічого не буде.Дитячий майданчик робили ті мами у кого є дітки,пісок привіз дідусь одної дівчинки,клумби з квітами садять 2 -3 сусідки,один сусід малює постійно дерева і бардюри.Дуже важкі люди на підйом,дуже.
My Signature
Спойлер

Нагороди:

переглянути всі
  • 0
  • Back To Top

• Перейти до щоденника
  • Вставити нік
  • Цитувати

Відправлено 28 March 2016 - 13:28

Дівчата, по якому тарифу ви оплачуєте? В нас зараз виходить приблизно 2 грн 50 коп. за 1 кв. метр.
My Signature
Спойлер

Нагороди:

переглянути всі
  • 0
  • Back To Top

Користувач поза мережею   ірра 

• Перехожий
  • Pіp
  • Перейти до щоденника
  • Вставити нік
  • Цитувати
  • Група: Новачки

Відправлено 28 March 2016 - 16:54

У нас тариф був по 50 коп за кв.м.
А на останніх зборах проголосували за підвищення, бо не вистачає коштів на наступні ремонти, оскільки не маленька сума зависла на рахунках одного із банків-банкрутів. А димоходи треба вже і сьогодні ремонтувати :girl_cray:
  • 0
  • Back To Top

• Перейти до щоденника
  • Вставити нік
  • Цитувати

Відправлено 28 March 2016 - 17:55

В мої батьків теж ОСББ. Містечко маленьке, квартир десь 20. Всі один одного знають, всі готові стати до того ж прибирання. У Львові все трохи складно. Із сусідів я знаю не більше 10-15%. І люди не готові по черзі прибирати. Реально потрібно наймати прибиральника/двірника. Головувати і вести бухгалтерію теж безкоштовно ніхто не буде. На разі одна сусідка зголосилась на "громадських" засадах попрацювати безкоштовно.
А про тариф 0,50 коп. то мови немає. Ми хоч би в 2,50 -3 грн вклались.
My Signature
Спойлер

Нагороди:

переглянути всі
  • 0
  • Back To Top

Користувач поза мережею   Рената 

• Завсідник
  • PіpPіpPіpPіpPіp
  • Перейти до щоденника
  • Вставити нік
  • Цитувати

Відправлено 28 March 2016 - 20:54

Вже кілька років як утворили ОСББ в нашому будинку. Спочатку було важко прийти до спільної згоди, поки вирішили всі організаційні питання. Зробили косметичний ремонт під"їзду, відреставрували вхідні двері та встановили кодовий замок, розчистили підвали, найняли прибиральницю. А восени минулого року із допомогою міської ради почали зовнішню реставрацію будинку.
  • 0
  • Back To Top

Користувач поза мережею   cherri 

• Завсідник
  • PіpPіpPіpPіpPіp
  • Перейти до щоденника
  • Вставити нік
  • Цитувати

Відправлено 30 March 2016 - 11:41

Живу у центральній частині міста. На зборах все ж таки було багато проти, деяких взагалі не було. Всього в будинку 28 квартир. 7 з яких в постійних орендах подобових, тобто щоразу хтось інший. Думку власників не чула. А як з тими, що не згідні? Щось я трохи в роздумах... Наш будинок виграв тендер - німці будуть реставрувати нам внутрішній дворик. І навіть тут люди не всі готові здати ту 1000 грн. Так багато, але коли це буде гарно, приємно буде на те все дивитись... Хоч багато закидують - то ваша зацікавленість, бо ваші вікна у двір, а в неї бачте ні... і їй це нецікаво...
My Signature
Спойлер
  • 0
  • Back To Top

Користувач поза мережею   Любомирівка 

• Фахівець
  • PіpPіpPіpPіpPіpPіpPіp
  • Перейти до щоденника
  • Вставити нік
  • Цитувати

Відправлено 30 March 2016 - 12:19

Тема болюча, бо ж наша влада добровільно-примусово запроваджує те все. І строк не такий вже і далекий-1 липня. Взяла почитати журнал роз'яснення про правові аспекти роботи ОСББ. Як прочитаю-поділюся з вами.
My Signature
-Мені всього пару днів, ймення ще не дали мені!
-Як же мені називать тебе?
-Радію я, що живу, Радістю і називай мене...
Зображення

Нагороди:

переглянути всі
  • 0
  • Back To Top

Користувач поза мережею   Schwarze Rose 

• Вінтаж
  • PіpPіpPіpPіpPіpPіp
  • Перейти до щоденника
  • Вставити нік
  • Цитувати

Відправлено 30 March 2016 - 15:19

Дівчата, у мене не ОСББ, а кооперативний дім, ми живемо в ньому з 2000 року, а до того жили в ЖЕКівському - хочу вам сказати, що різниця є в кращу сторону кооперативу (ну і ОСББ думаю буде схоже), все вирішуємо самі, за ці роки поміняли і трубу каналізаційну до врізки в мережу, і всі труби у підвалі, вхідні двері, робили ремонт на даху, 2а рази ремонт у під"їздах, поставили 3 роки тому лічильник на опалення на будинок, із вивозом сміття НІКОЛИ не було перебоїв, зробили площадку для смітних баків, ліфт обслуговується нормально, завжди в робочому стані, на зарплаті в кооперативі 3 людини - голова, бухгалтер і двірник, під"їзд прибираємо самі (ну звісно, що не всі, але як вже писали - є люди, а є людиська), довідку у голови можна попросить будь-коли і не вистоювати черги в ЖЕЦі. Прибудинкову територію облагороджуємо самі, не за кошти кооперативу - хто хоче - той садить клумби, навесні і восени оголошується толока на висадку дерев нпр, обрізання - ясно, що приходять не всі, але хтось і виходить, як і влітку зголошується пару чоловіків покосити траву навколо. Пісочницю зробили теж батьки малих діток.Що стосується електрика і сантехніка - або кожен свого кличе, або у голови є знайомі і вона може домовитися, розраховуєшся за роботу сам. Т.як за ці роки сві вже поміняли внутрішні труби, то сантехніка я вже і не пам"ятаю коли хто викликав. Однозначно потрібні 2і людини - голова і бухгалтер.
My Signature
Спойлер

І ось, коли ми майме там, де холодно і сніг, і зовсім близько наша самота,
Бажання сильні, як любов, поможуть нам дійти і буде вся та наша висота.

І все буде добре для кожного з нас, і все буде добре, настане наш час.
  • 1
  • Back To Top

Користувач поза мережею   Ukrajinochka 

• Фахівець
  • Перейти до щоденника
  • Вставити нік
  • Цитувати
  • Група: Vip-модератор

Відправлено 30 March 2016 - 15:48

У нас в цю суботу будуть збори. Будинок великий, на 170 квартир, побудований в 1987 році. Труби ніхто в підвалі з роки не міняв, є кілька боржників...
Чи живе хтось в будинках ОССБ з такою кількістю квартир?
My Signature
Щастя в дрібницях...
  • 0
  • Back To Top

• Перейти до щоденника
  • Вставити нік
  • Цитувати

Відправлено 30 March 2016 - 18:33

В нас ОСББ має бути на 2 будинки, десь на 130 квартир. Один на 108, а другий менший.
В неділю вже проведемо голосування. Теж багато людей проти, але реально ще не знаємо картини. На разі ще не всі подали потрібну інформацію для формування списків (кількість співвласників та площу).
Але реально мене хвилює хто згодиться на голову та бухгалтера. Наразі охочих немає.
І щось лячно. Одна сусідка була ініціатором, кілька сімей підтримали і допомагають.Але якщо вилізуть якісь проблеми, то бочки полетять на нас.
Багато хто льє сльози по "дому управи" і кажуть "та за що ви беретеся?", "та що ви знаєте?"... і т.д.

My Signature
Спойлер

Нагороди:

переглянути всі
  • 0
  • Back To Top

Користувач поза мережею   Цьомулька 

• Вінтаж
  • PіpPіpPіpPіpPіpPіp
  • Перейти до щоденника
  • Вставити нік
  • Цитувати

Відправлено 30 March 2016 - 21:15

Нічлава, по роботі співпрацюю з головами ОСББ. багато з них жаліються, що люди не розуміють, яка це велика складність організувати роботу всього будинку, дзвонять і після 12 ночі, якщо потекла труба, або щоб втихомирили шумних сусідів (бо той хто звонить не хоче з ними сваритися , а голова нехай зробить тишу у під"їзді).
Багато хто поєднує посаду голови і бухгалтера, на добровільних засадах ніхто не працює, але за мінімальну зарплату. Був випадок у минулому році - по закону дозволялося індексувати заробітну плату, голова-бухгалтер так і зробила., самі розумієте був великий скандал.
Майте на увазі, що є люди (і заможні також) які все одно не будуть платити тарифи, і ви їм нічого не зробите.
Що потрібно буде вести облік пільговиків, надавати до відповідних органів довідки для відшкодування, видавати довідки для субсидій, а потім, хто не розуміє, багато пояснювати, що до чого.
Я не лякаю, просто розказую про те, що знаю і бачу.

З гарних історій- декілька ОСББ виграли програми на утеплення будинків та заміни криші від Світового банку, багато бюрократії, але це можливо.
My Signature
Спойлер

"А что это за звуки, вон там?"- спросила Алиса... "Это чудеса",- равнодушно пояснил Чеширский Кот. "И что же они там делают?" "Как и положено,- Кот зевнул,- случаются"..

Нагороди:

переглянути всі
  • 1
  • Back To Top

• Перейти до щоденника
  • Вставити нік
  • Цитувати

Відправлено 30 March 2016 - 22:02

Цьомулька, власне в нас на разі ніхто не хоче головувати. Всі мали надію на мого чоловіка))) Але він відмовився, бо має і так відповідальну роботу, яка його втомлює+ще має свої власні проекти по астрономії.
Тому це питання на разі відкрите.
Бухгалтерія начебто не складна, але ніхто за це братися не хоче.
От і замкнуте коло виходить.

My Signature
Спойлер

Нагороди:

переглянути всі
  • 0
  • Back To Top

Користувач поза мережею   Krav4yk 

• Вінтаж
  • PіpPіpPіpPіpPіpPіp
  • Перейти до щоденника
  • Вставити нік
  • Цитувати
  • Група: Новинарі

Відправлено 03 April 2016 - 16:50

Оооо і у мене ОСББ!!!!....тільки збираємо інформацію по власниках і площі..готовимося до установчих зборів!!

Будинок великий А, Б, В,...по 2 підізди 9- ти поверхові...тобто 6 підіздів близько 200 квартир.
Збори були вже три рази..все про те саме ''інформаційні''' що таке ОСББ?? І так далі!!
Ох а люди в нас....то ще ті!!! Такі бувають ''городські сумашедшиє'' ми так називаємо...все ім не так, все їм не те....грошей ще більше потрібно здавати...і таке верзуть що капець!!
Знаю одне так, легко не буде!!! Так ОСББ то не є ідеальна форма правління..., бо у нас для наших деякоі категорї людей ідеальна форма буде тільки '' сталіньська'' чуть що зразу в ''сибір''...не вийшов квіти сади, чи харькнув в підізді...все ''посадили, чи ''розтріляли'' '' я вже мовчу за боржників....так для деякоі кагорти потрібно тільки це!! Тоді вони будуть все розуміти ..
А ОСББ, то що, то для відповідальних, не байдужих, хазяйновитих, які знають, що то вони хазяіни свого ліфта, мусоропровода, сходів, дитячого майданчика...і готові то берегти, платити, і тим керувати!!
Бо хто ще може бути зацікавлений у порядку як не люди що там живуть, і в економіі теж..
А все решта: жекі, різні управляючі компаніі, вних основне то бізнес- заробити гроші!!!

Тому вихід : або ти сам берешся за своє, або платиш гроші управителю, а тут вже не відомо якої якості будуть ці послуги, і контроль обмежений!!

Я вагітна ....і так мені хочеться щоб наш будинок дійшов до створення, є підїзди активніші, а є дуже тугі.....потрібно хоч дві чи три людини ініціативних з підізду!!! І все можна зробити!!! У нас теж ще нема наміченого голови чи бугалтера....будемо розбиратися...як там все буде працювати теж не знаємо....ну як тільки по прозповідях...але я і думаю ті ініціативні що зарез є готові вчитися....і щось робити...ну бо як інакше!! Якщо зарез ні...то потім прийдеться іти до управителя і пікутувати, щоб нижчі тарифи зробив і подумав про людей!!

А все якраз залежить від нас,....нас людей..бо люди то держава, то місто, то село, то і школа, то і содок, і будинок теж!!!
My Signature
Спойлер

Нагороди:

переглянути всі
  • 2
  • Back To Top

• Перейти до щоденника
  • Вставити нік
  • Цитувати

Відправлено 03 April 2016 - 17:58

Krav4yk, ви так ніби нашу ситуацію описуєте ))) Сьогодні знову були збори.

Krav4yk, як йде збір по власниках? В нас багато хто не хоче надати інформацію. Реально за 3 години я зібрала дані з 15 квартир. Злить це страшно. Бо якби кожен потратив 15-20 хвилин і сам приніс ці дані, то значно пришвидшило процес.
My Signature
Спойлер

Нагороди:

переглянути всі
  • 0
  • Back To Top

• Вінтаж
  • PіpPіpPіpPіpPіpPіp
  • Перейти до щоденника
  • Вставити нік
  • Цитувати

Відправлено 03 April 2016 - 19:12

Нічлава, у нас збори були три рази....один раз я організовувала збори у міськвиконкомі в сесійній залі!!
Все ми вирішили що нікого переконувати не будемо,..якщо у людей є конкретні адекватні питання тоді відповідаємо. А як починають тільки лити воду, розвертаємося і йдемо, бо не вистачить на них слів і нервів.

Ми розробили інформацій листок...з ПІП-власника/ загальна плоша/житлова/ свідоццтво про власність/частка/ дата/ номер тел./ підпис/ роздаємо по квартирах...ті хто проти ті не беруть листки. Ті що за даємо і просимо принести...але з 33 квартир принесли тільки 9... Все решта цілий тиждень збирали, ну ми не кожного дня ходили днів три....це один підізд.
Ну плануємо за цей тиждень все звібрати...і думати вже про установчі збори..ще раз прийдеться обійти під підпис повідомити про дату зборів...ну а комусь прийдеться і відправляти заказного листа!!
My Signature
Спойлер

Нагороди:

переглянути всі
  • 0
  • Back To Top

• Перейти до щоденника
  • Вставити нік
  • Цитувати

Відправлено 03 April 2016 - 19:34

Цитата

Ми розробили інформацій листок...з ПІП-власника/ загальна плоша/житлова/ свідоццтво про власність/частка/ дата/ номер тел./ підпис/ роздаємо по квартирах...ті хто проти ті не беруть листки.

Хто проти теж має підписати цей листок. Ну так нам сказали, що мусять проголосувати всі співвласники. Навіть, якщо прийдеться вручати рекомендованим листом під розписку.

My Signature
Спойлер

Нагороди:

переглянути всі
  • 0
  • Back To Top

• Вінтаж
  • PіpPіpPіpPіpPіpPіp
  • Перейти до щоденника
  • Вставити нік
  • Цитувати

Відправлено 03 April 2016 - 20:02

Нічлава, хто проти той не хоче заповнювати.
ми робимо так! ніяких даних не беремо в них... а просто відсилаємо рекомендований лист
....Для тих хто відмовився- відправляти повідомлення рекомендованим листом де вказати шановний власник квартири 13. Ви ж незнаєте іх даних, а потім ці чеки прикріпете до списку де люди розписалися за отримання повідомлення

Обовязкова умова відправити рекомендований лист не менше ніж за 14 днів до установчих зборів

а чи прийдуть всі чи ні ...то ми не знаємо головне щоб прийшли ті що "за"!!!!!
My Signature
Спойлер

Нагороди:

переглянути всі
  • 0
  • Back To Top

Поділитися темою:

• 2 Сторінок +
  • 1
  • 2
  • Ви не можете створити нову тему
  • Ви не можете відповісти в тему

1 відвідувачів читають цю тему
0 користувачів, 1 гостей, 0 прихованих користувачів

Реклама

Останні теми

Останні зміни статусу

Коли я не знаю чогось - іду на форум.... Коли маю що розказати особистого - в щоденник... Коли хочу поділитися цікавим висловом, афоризмом, картинкою чи просто думкою без продовження і коментів - іду в статуси... Це ж так просто, логічно і виховано...

О.Катя світлина

О.Катя  Дівчата,чи знає хтось номер телефону Сидорук з ЖК Луцьк?

01 Nov 2019 17:55

Martlet світлина
Стасівчанка світлина

Стасівчанка  Я не знаю чи є тут такі теми, не знаю де писати тому залишу тут посилання https://m.facebook.com/profile.php?id=100014393529894&fref=nf&pn_ref=story допоможіть дитині, особисто знаю цю сім'ю. Хто чим може, молитвою, грошовим внеском. Допоможіть хлопчику, дайте шанс на повноцінне життя. Адміни не сваріть. Я не знаю чи є такі теми на форумі, пошуком користувалась не знайшла. Посилання на ФБ сторінку мами.

19 Oct 2019 18:25

Алея Ромашкова світлина

Алея Ромашкова  Оглянися, щастя завжди поруч

11 Oct 2019 14:22

Lacy світлина

Lacy  Я скучила за тобою Малеча! Нарешті я маю чим поділитись :)

19 Jul 2019 06:04

Lenka))) світлина

Lenka)))  Підкажіть будь ласка де можна зробити еег дитині у Львові, у суботу? Дуже треба! Буду дуже вдячна!!!

03 Jul 2019 10:18

Галина3 світлина

Галина3  Не знаю чи правильно користуюсь форумом. Але можливо мені хтось допоможе. У дитини 4 роки пахова грижа, направили на планову операцію. Хто з таким стикався, де оперували і сільки коштує зараз така працедура. Буду дуже вдячна за відповіді)))

13 May 2019 18:56

Показати коментарі (1)

Цинічна бандерівка світлина
Арабіка світлина

Арабіка  Привіт. Як добре повернутись на Форум Малеча

05 Apr 2019 14:49

Показати коментарі (2)

SEMA світлина

SEMA  Не довіряйте людям,бо обманюють на кожному кроці,робиш людині добро,а у відповідь отримуєш брехню

28 Mar 2019 22:43

Показати коментарі (2)

Всі зміни →

Facebook стрічка

birthday Іменинники ( 12 November 19 )

Перекладач онлайн