Родинний форум "Малеча" - форум для сучасних батьків: Антибіотики і дітки - Родинний форум "Малеча" - форум для сучасних батьків

Перейти до вмісту

Іконка Важливе оголошення

Осінній настрій Парад аватарів

• 18 Сторінок +
  • 1
  • 2
  • 3
  • »
  • Ви не можете створити нову тему
  • Ви не можете відповісти в тему

Антибіотики і дітки Страшно... Та чи варто??? Оцінка: -----

Користувач поза мережею   Емма 

• Завсідник
  • PіpPіpPіpPіpPіp
  • Перейти до щоденника
  • Вставити нік
  • Цитувати
  • Група: Досвідчені користувачі

Відправлено 16 December 2008 - 17:52

Моїй доні лише 1,5 рочків і ми вже встигли за цей період так простудитися, що я змушена була давати 1раз антибіотики.
Мене постійно мучать сумління, що я щось не так зробила, що можливо було обійтися без них. От і цього разу. У нас 2 тижні не проходило червоне горло і вуха до кінця не заліковувалися. Температури не було і ми користувалися лише назначеною лікарем гомеопатією(Умкалор, Вокара, Отіпакс) але покращень не було, мало того дитина почала кахикати і на додачу піднялася температура.... І вже наш приватний лікар оглянувши поставила діагноз трахеїт, і назначила АУГМЕНТИН.....
Своє назначення пояснила тим, що наслідки затяжної хвороби можуть бути гіршими, чим від антибіотика, от я і зважилась. Але все одно в душі щось шкребе...
А як ставитесь до антибіотиків ви?
My Signature
Зображення
  • 0
  • Back To Top

Користувач поза мережею   Сеструлька 

• Дока
  • PіpPіpPіpPіpPіpPіpPіpPіp
  • Перейти до щоденника
  • Вставити нік
  • Цитувати

Відправлено 16 December 2008 - 18:01

Емма, мне кажется что отношение к ним может быть одно - иногда они необходимы и действительно иногда лучше с ними,чем без них.
  • 0
  • Back To Top

Користувач поза мережею   Levandovskij 

• Завсідник
  • PіpPіpPіpPіpPіp
  • Перейти до щоденника
  • Вставити нік
  • Цитувати

Відправлено 16 December 2008 - 18:08

Моя бабуня і мама --медики, завжди займають таку позицію, що інфекцію "треба бити по голові, а не бавитися з нею". Антибіотик іноді необхідний.
Під час першої вагітності в мене було запалення нирок. Лікар Лозинський в КЛЛЗ призначив чи не 40 уколів ампіциліном(чи пеніциліном--вже не пригадую). Я тоді так переживала за дитинку, я вже готова була втікати з стаціонару.
Він мене втримав силою і долікував. І про нирки більше не згадую, і дитя здорове. Велике йому спасибі.
My Signature
Зображення
  • 0
  • Back To Top

Користувач поза мережею   Маруся 

• Вінтаж
  • PіpPіpPіpPіpPіpPіp
  • Перейти до щоденника
  • Вставити нік
  • Цитувати

Відправлено 16 December 2008 - 18:08

Антибіотики я не дуже полюбляю, але без них іноді не можливо обійтись. Якщо у вашої малечі все так серйозно, то краще пропити антибіотик, призначений лікарем. Скажіть, а що до антибіотику вона вам приписала? Бо мій чоловік нещодавно пропив Аугментин, нак ще Лорано і ще якийсь йогурт в таблетках, не пам'ятаю як називається, а дуже жаль.
  • 0
  • Back To Top

Користувач поза мережею   Татіка 

• Мама трьох принцес
  • Перейти до щоденника
  • Вставити нік
  • Цитувати
  • Група: Vip-модератор

Відправлено 16 December 2008 - 18:10

Я великий противник антибіотиків, але в багатьох випадках вони і дійсно потрібні. Інакше як подолати сильні запальні процеси не помирати ж, тому, що тобі не довподоби такий метод лікування :( До тогож альтернативу, ще не винайдено. Чого ще не сприймаю так це антибактеріальне мило - вважаю, що його також можна спокійно віднести до антибіотиків, а привчати організм до стерильності не варто
My Signature
Відвідувачe, пам'ятай: найкращий модератор - твоя совість!
"...щоб всім було видно, що ця частка глобусу вкрита найкращою в світі країною..."

Нагороди:

переглянути всі
  • 0
  • Back To Top

Користувач поза мережею   Levandovskij 

• Завсідник
  • PіpPіpPіpPіpPіp
  • Перейти до щоденника
  • Вставити нік
  • Цитувати

Відправлено 16 December 2008 - 18:15

так, після антибіотиків ще треба щось для флори кишечника.Емма,спитайте в лікаря. Може Хілак чи щось того типу.
My Signature
Зображення
  • 0
  • Back To Top

Користувач поза мережею   ирис 

• Завсідник
  • PіpPіpPіpPіpPіp
  • Перейти до щоденника
  • Вставити нік
  • Цитувати

Відправлено 16 December 2008 - 18:22

Ми теж зараз приймаемо антибіотики, бо якщо не давати то зеперли б в лікарню в кращому випадку , тому інколи це необхідність. Тож якщо ви довіряете своему лікарю мабудь все таки прислухаться до її рекомендацій, і хай вас не мучить сумління Емма. Я наприклад зразу побачила результат від антебіотика (бо ні що інше не допомогло) а після нього вона себе краще відчула, до цього лежала і нічого не їла.
My Signature
Спойлер
  • 0
  • Back To Top

• Завсідник
  • PіpPіpPіpPіpPіp
  • Перейти до щоденника
  • Вставити нік
  • Цитувати

Відправлено 16 December 2008 - 18:30

Перегляд повідомленняМаруся (16.12.2008, 18:08) писав:

Антибіотики я не дуже полюбляю, але без них іноді не можливо обійтись. Якщо у вашої малечі все так серйозно, то краще пропити антибіотик, призначений лікарем. Скажіть, а що до антибіотику вона вам приписала? Бо мій чоловік нещодавно пропив Аугментин, нак ще Лорано і ще якийсь йогурт в таблетках, не пам'ятаю як називається, а дуже жаль.

Наша лікарка сказала що пробіотичні препарати краще приймати після курсу антибіотиків, бо вони можуть ослабити дію останніх (тобто відбудеться в організмі тяганина між про- іантибіотиками). Хоча багато хто в інеті пише що після Аугментину не було дисбіозу. Мені вона порадила препарат Біо гая (Швеція) хтось чув таке?
My Signature
Зображення
  • 0
  • Back To Top

Користувач поза мережею   Lara! 

• Фахівець
  • PіpPіpPіpPіpPіpPіpPіp
  • Перейти до щоденника
  • Вставити нік
  • Цитувати

Відправлено 16 December 2008 - 18:37

Юльці недавно теж призначили Аугментин, у неї був отит. Взагалі то дисбактеріоз вона мала ще зовсім крихіткою, це вперше я їй антибіотик давала і дуже боялась. Давала їй 10 днів Біфіформ і Лактовіт і все було супер.
Ну а щодо антибіотиків, то я також дуже не хотіла їх давати і боялась дисбіозу, але 5 днів гарячки минули тільки після їх прийому. Все-таки є випадки, коли шкода від їх прийому ні в яке порівняння не йде з ускладненнями, які може дати нелікована хвороба.
My Signature
Мій смачний сайт

Те, що ми говоримо про інших людей, більше розповідає про нас самих. © Un.Known
  • 0
  • Back To Top

Користувач поза мережею   Татіка 

• Мама трьох принцес
  • Перейти до щоденника
  • Вставити нік
  • Цитувати
  • Група: Vip-модератор

Відправлено 16 December 2008 - 18:38

Дуже багато знайомих останнім часом жалуються, що Аугментин не допомогає і після курсу лікування ним доводиться приймати ще один антибіотик, щоб одужати
My Signature
Відвідувачe, пам'ятай: найкращий модератор - твоя совість!
"...щоб всім було видно, що ця частка глобусу вкрита найкращою в світі країною..."

Нагороди:

переглянути всі
  • 0
  • Back To Top

Користувач поза мережею   jane 

• Молода мама
  • PіpPіpPіpPіpPіpPіpPіp
  • Перейти до щоденника
  • Вставити нік
  • Цитувати

Відправлено 16 December 2008 - 18:49

Вважаю, що альтернативу антибіотикам в будь-якому випадку знайти можна, інша справа - що не у всіх і не завше є доступ до достатньої кількості інформації, щоб ці альтернативи знайти. І від замінників не варто чекати миттєвого результату, який може бути від самих антибіотиків. Але щоб лікувати без застосування антибактериальних препаратів (гомеопатією чи народними методами, чи іншим), треба мати бага-а-ато терпіння і рішучості. А якщо мама не впевнена, що в неї всього цього вистачить, щоб вилікувати дитинку без шкоди, то в такому випадку краще, мабуть, антибіотики..
My Signature
Виникло питання? Відповідь може бути в ЧаПах!

Дитинство закінчується вагітністю. Чоловіки не дорослішають ніколи.

мій блог

Нагороди:

переглянути всі
  • 0
  • Back To Top

Користувач поза мережею   Котя 

• Вінтаж
  • PіpPіpPіpPіpPіpPіp
  • Перейти до щоденника
  • Вставити нік
  • Цитувати
  • Група: ЗАБЛОКОВАНІ

Відправлено 16 December 2008 - 18:50

В нас зараз теж отит. Це вже хронічне. Лікували і Аугментином і Суамедом (цей краще допомагав). Цього разу колемося Цифатоксимом, бо суспензії можуть не допомогти. До антибіотиків ставлюся з великою осторогою, але це ситуації не міняє, мусимо їх застосовувати.
My Signature
Спойлер

Нагороди:

переглянути всі
  • Back To Top

Користувач поза мережею   Луська 

• Своя людина
  • PіpPіpPіpPіp
  • Перейти до щоденника
  • Вставити нік
  • Цитувати
  • Група: Користувачі

Відправлено 16 December 2008 - 19:18

Отит потрібно лікувати не лише антибіотиками, а й капати краплі, це з власного досвіду. Буде кращий ефект. Порадьтесь з лікарем, можливо назначить дитячі. Бо собі я крапаю Софрадекс (там є антибіотики), але то ліки для дорослих та дітей старше 7-ми років.
My Signature
Спойлер
  • 0
  • Back To Top

Користувач поза мережею   Котя 

• Вінтаж
  • PіpPіpPіpPіpPіpPіp
  • Перейти до щоденника
  • Вставити нік
  • Цитувати
  • Група: ЗАБЛОКОВАНІ

Відправлено 16 December 2008 - 19:25

Перегляд повідомленняЛуська (16.12.2008, 19:18) писав:

Отит потрібно лікувати не лише антибіотиками, а й капати краплі, це з власного досвіду. Буде кращий ефект. Порадьтесь з лікарем, можливо назначить дитячі. Бо собі я крапаю Софрадекс (там є антибіотики), але то ліки для дорослих та дітей старше 7-ми років.

Дякую, що турбуєтеся. Ми це знаємо. Зараз капаю Отофа, це теж антибіотик, місцевий.
My Signature
Спойлер

Нагороди:

переглянути всі
  • Back To Top

Користувач поза мережею   oksanocka 

• Вінтаж
  • PіpPіpPіpPіpPіpPіp
  • Перейти до щоденника
  • Вставити нік
  • Цитувати

Відправлено 16 December 2008 - 19:49

Я теж займаю позицію проти, але коли дійсно без них нікуди, то приходиться зціпити зуби й все ж таки їх використовувати. Коли малому було 9 місяців прихопив його бронхіт, й добряче прихопив, тож ми змушені були колоти йому антибіотик. Цей тиждень промучився мій масік й я біля нього, бо все переживала щоб не вилізли йому ті антибіотики боком. Та дякувати Богу все минулось. Йбронхіт ми здолали.
My Signature
Зображення
  • 0
  • Back To Top

Користувач поза мережею   Тоська2008 

• Початківець
  • PіpPіp
  • Перейти до щоденника
  • Вставити нік
  • Цитувати
  • Група: Початківці

Відправлено 16 December 2008 - 22:55

Я вважаю, що є ситуації, коли вживання антибіотиків є необхідністю. Особливо це стосується маленьких дітей, оскільки різноманітні ускладнення від банальних вірусних чи інших інфекцій, в них розвиваються з блискавичною швидкістю. Сьогодні маєм соплі - завтра бронхіт. Це звичайно не означає, що антибіотики треба давати, як тільки маєм соплі, але якщо температура тримається протягом 3 днів, варто здати аналізи крові і сечі. В нас з банальної температури, наприклад, коли ми думали,що це на зуби, виліз двосторонній пієлонефрит. А щодо гомеопатичних засобів можу сказати лише те, що не на всіх вони діють і діло не в часі їхнього прийому і не в кількості. Скорішого вам одужання. Не хворійте. :closedeyes:
My Signature
ЗображенняЗображення
  • 0
  • Back To Top

Користувач поза мережею   Ірина І 

• Дока
  • Перейти до щоденника
  • Вставити нік
  • Цитувати

Відправлено 16 December 2008 - 23:05

Емма, в нас на той аугмантин бав сильний понос. зразу. Це був ужас. Я дала його,бо моя тьотя була в Турції(вона педіатр) а тел. залишила тут.Я не мала з нею зв'язку і тому викликала дільничого. Подавала 3 дні і перестала.Серцем відчувала,що то не 'наш' антибіотик. І взагалі знаю,що їх слід приймати після аналізів. Тьотя нам завжди каже,якщо горло-то макропен. Я його купила,стоїть запечатаний. Небуло нагоди давати,тому незнаю його дії.
моє ставлення до атибіотиків таке-призначають їх деколи без потреби,або зразу дуже сильні.Хоч є моменти,що без них неможливо.
2 роки назад від призначення бісептолу померла племінниця маминої коліжанки. Тому при виборі антибіотиків,не тіль для дітей,а й для себе,треба бути дуже уважним.
My Signature
Спойлер
  • 0
  • Back To Top

Користувач поза мережею   OOksana 

• Завсідник
  • PіpPіpPіpPіpPіp
  • Перейти до щоденника
  • Вставити нік
  • Цитувати

Відправлено 16 December 2008 - 23:06

Емма, Біогая - хороший препарат. Ми теж його приймали.
Щодо антибіотиків, то скажу, що ,звичайно, краще без них, проте є ситуації, коли все-таки краще перестрахуватися.
Ми свого часу теж приймали антибіотики, і то досить довго, і дуже сильні ( були у лікарні з сильною кишковою інфекцією). Після них "ставали на ноги" довго, мали всякі наслідки і т.д., але без них ми б НЕ ОБІЙШЛИСЯ!!!
  • 0
  • Back To Top

• Завсідник
  • PіpPіpPіpPіpPіp
  • Перейти до щоденника
  • Вставити нік
  • Цитувати

Відправлено 16 December 2008 - 23:21

Перегляд повідомленняjane (16.12.2008, 18:49) писав:

Але щоб лікувати без застосування антибактериальних препаратів (гомеопатією чи народними методами, чи іншим), треба мати бага-а-ато терпіння і рішучості. А якщо мама не впевнена, що в неї всього цього вистачить, щоб вилікувати дитинку без шкоди, то в такому випадку краще, мабуть, антибіотики..

Оце саме і є мій випадок. Якби я була лікарем і дитина була трохи старша, можливо я б і пішла довшим шляхом і ризикнула б, а з такою маленькою дитинкою де температура може такого лиха накоїти все таки даю антибіотик і вже трохи спокійніше ставлюся до нього, бо бачу не я одна така.... На поставили діагноз ТРАХЕЇТ хтось зтикався з такою хворобою?

Користувач подумав і додав через 2 хв.:

Перегляд повідомленняOOksana (16.12.2008, 23:06) писав:

Ми свого часу теж приймали антибіотики, і то досить довго, і дуже сильні ( були у лікарні з сильною кишковою інфекцією). Після них "ставали на ноги" довго, мали всякі наслідки і т.д., але без них ми б НЕ ОБІЙШЛИСЯ!!!

Біднятко, то ж такі болі, а ви такі маленькі, а чим ви отруїлися? А скільки коштує такий препарат, бо я вперше про нього чую?

Користувач подумав і додав через 8 хв.:

Перегляд повідомленняІрина Ігнатова (16.12.2008, 23:05) писав:

Емма, в нас на той аугмантин бав сильний понос. зразу. Це був ужас.

Моя теж сьогодні три рази сходила по великому, але в дитини одразу спала температура, що тішить. Я згідна, що треба здавати аналізи, але коли маля в гарячці то досить небезпечно йти в поліклініку. Не знаю, про цей антибіотик читала дуже багато хорощих відгуків, його вже давно успішно використовують у світовій практиці. Надіюся що все обійдеться без наслідків. Страшенно переживаю.
My Signature
Зображення
  • 0
  • Back To Top

Користувач поза мережею   Ірина І 

• Дока
  • Перейти до щоденника
  • Вставити нік
  • Цитувати

Відправлено 17 December 2008 - 00:13

Розвиваючи думку про необґрунтованість призначення антибіотиків самими лікарями, слід зазначити, що у ряді випадків вони використовуються для лікування вірусних інфекцій, простудних захворювань, призначаються у надто малих дозах або тривалість їх використання недостатня для ерадикації бактеріального походження хвороби.
Текст, що розкривається

Змінити відповідь макроорганізма на застосування антибіотиків може не тільки нераціональне застосування останніх. На жаль, останнім часом ми досить часто зустрічаємося з антибактеріальними речовинами у повсякденному житті, навіть у тих випадках, коли подібного контакту можна було б уникнути. Так, включення протимікробних складових до засобів особистої гігієни (мило, дезодоранти, гелі тощо) не тільки змінює природний спектр мікроорганізмів нашої шкіри, але при подальшому використанні антибіотиків потенційно може вплинути на зміну чутливості до них. Самі того не бажаючи, ми застосовуємо ряд харчових продуктів, які містять антибактеріальні сполуки, що широко впроваджені останнім часом у технологічні процеси харчової промисловості.

Не надто втішні дані випливають з поширення використання генетично модифікованих продуктів. Однією з цільових характеристик сільськогосподарських рослин, яка має досягатися методами генної інженерії, є опірність вірусам, бактеріям та грибкам. Ознаки, отримані подібним шляхом, можуть передаватися від одних видів до інших. Відомо, що антибіотикорезистентність, внесена до геному рослин за допомогою бактерій, може перейти до тварин і навіть до людини. Наслідки такого втручання можуть виявитися непередбачуваними. Поки що про вплив харчової “мікробної” політики на зміни чутливості до антибіотиків не йдеться, але враховуючи масовість її впровадження у промисловість, не виключено, що це питання найближчим часом постане на порядку денному.
Отже, проведення антибактеріальної терапії на сучасному етапі вимагає від лікаря не тільки глибокого знання механізмів дії препаратів, що призначаються, але й урахування всіх супутніх обставин їх застосування. Вважається, що при виборі антимікробного препарату необхідно брати до уваги дві групи факторів: 1) з боку пацієнта; 2) з боку збудника інфекції.

До факторів пацієнта слід віднести алергологічний анамнез, стан функції нирок та печінки, імунної системи, а також здатність приймати препарати внутрішньо, тяжкість захворювання та вік. У жінок важливо враховувати можливу вагітність, період годування або прийом пероральних контрацептивів. Щодо збудника інфекції — необхідно визначити найбільш ймовірний для данної патології мікроорганізм та його чутливість до антимікробних засобів.
Незважаючи на значні успіхи клінічної мікробіології, етіотропна терапія, принаймні на початковому етапі, залишається емпіричною та, напевно, буде такою в осяжному майбутньому. Емпіричний вибір одного або декількох антибіотиків являє собою результат комплексної оцінки вищенаведених факторів. Кінцевий вибір визначається мікробіологічними, фармакокінетичними та токсичними властивостями антимікробного засобу. Режими дозування, спосіб введення препарату та тривалість лікування залежать від локалізації, типу і тяжкості інфекційного процесу та терапевтичної ефективності.

Початок антимікробної терапії

Як уже зазначалось, емпіричне призначення антибактеріального препарату базується на припущенні щодо найбільш ймовірного збудника та його чутливості. При призначенні емпіричної терапії слід дотримуватися таких правил:

- Не застосовувати антибіотики для лікування вірусних інфекцій (!).

- Перед початком терапії отримати зразки для мікробіологічного дослідження; “сліпе” призначення антибіотиків при гарячках нез’ясованого генезу може призвести до подальших труднощів у встановленні діагноза.

- До отримання результатів мікробіологічного дослідження слід вибирати антибіотик з урахуванням даних про рівень локальної резистентності збудників.

- Підбирати дозу антибіотика слід з урахуванням віку, маси тіла, функції нирок, локалізації та тяжкості інфекції. Призначення “стандартної” дози при тяжких інфекціях може призвести до неефективності лікування. При застосуванні препаратів з малою терапевтичною широтою (наприклад, аміноглікозидів) слід уникати надто високих доз, бажано контролювати концентрації препарату в плазмі.
Визначати шлях введення препарату слід з урахуванням ступеня тяжкості інфекційного процесу. Загрозливі для життя стани потребують в/в введення препаратів.

При визначенні тривалості терапії необхідно брати до уваги тип інфекції та терапевтичну ефективність. Надто тривалі курси сприяють розвитку резистентності та виникненню небажаних реакцій.

Необхідно враховувати, що при застосуванні антимікробних препаратів, особливо широкого спектра дії, можливі селекція стійких мікроорганізмів та розвиток суперінфекції.

Корекція антибактеріальної терапіїія антибактеріальної терапії

Одним із завдань оптимізації антибіотикотерапії є скорочення її тривалості. Якщо антибіотик призначений вірно, то позитивна динаміка, хоча б щодо окремих показників, помітна вже на 3-ю добу. А через 7–10 днів етіотропну терапію інфекційно-запального процесу можна закінчувати. Якщо ж динаміки на 3-ю добу немає, то необхідна корекція терапії. Її слід проводити з урахуванням бактеріологічних даних. Ефективність другого курсу знову оцінюється на 3-ю добу, і за позитивної клінічної відповіді він триває 7–10 днів. При адекватному виборі засобів потреба у третій зміні антибіотиків виникає рідко. Отже, тривалість раціонального курсу антибіотикотерапії складає у переважній більшості випадків 10 днів при вдалому стартовому лікуванні та збільшується до 13 при необхідності заміни препарату (за бактеріального ендокардиту ефективність антибіотика оцінюється трохи пізніше — на 5–6 добу, а терапія подовжується. При ряді інших захворювань, зокрема хронічних остеомієлітах, терміни лікування також зміщуються).

Користувач подумав і додав через 5 хв.:
Емма, все буде добре. просто наша реакція на нього мені не сподобалась.

Користувач подумав і додав через 6 хв.:
Чому антибіотики перестають діяти

Поширені міфи про антибіотики
Текст, що розкривається

Почався сезон захворювань. Багато хворих шукають порятунок від своїх проблем у вживанні антибіотиків — на власний розсуд. Дійсно, здатність антибіотиків успішно боротися з інфекціями часто сприймається, як панацея. Проте, чим більше застосовуються ці засоби, тим більше з`являється проблем. Про те, що потрібно знати, щоб проблем не було, розповів фармацевт-технолог однієї з українських фармацевтичних фірм Віталій ШЕВЧЕНКО.

8 МІФІВ ПРО АНТИБІОТИКИ

1. Немає хвороби, при якій не можна обійтися без антибіотиків.

Без антибіотиків не можна обійтися при захворюваннях верхніх дихальних шляхів (ангінах, ларингіті, бронхітах і пневмоніях) і ЛОР-органів (отитах), які супроводжуються загальною слабкістю, головним болем, болем у м`язах, температурою вище 37С, кишковими інфекціями. Але лише за однієї умови — якщо у лікаря є підстави думати, що збудник — бактерія, а не вірус (на віруси антибіотики не діють). Якщо лікар сумнівається в цьому питанні, він повинен призначити вам аналіз крові вдома. За ним можна визначити, викликане ваше захворювання вірусом чи бактерією. Аналіз роблять день-два. Після нього лікар чітко визначає, потрібний вам антибіотик чи ні. А доки збудник не визначено, хворий вживає підтримуюче лікування (без антибіотика).

2. Антибіотики допомагають при грипі.

При грипі, корі, краснусі, вітряній віспі, аденовірусній та інших вірусних інфекціях вони даремні, оскільки абсолютно не діють на ці збудники.

3. Кашель лікується антибіотиками.

Далеко не завжди. При кашлі, якщо він не супроводжується підйомом температури й іншими симптомами запалення, антибіотики також не потрібні — його причиною можуть бути алергія, бронхіальна астма, підвищена чутливість бронхів до подразників зовнішнього середовища інші причини, на які антибіотики не впливають. Зате якщо кашель — одна з ознак бронхіту або пневмонії — антибіотики — те, що потрібне.

4. Якщо самопочуття нормалізувалося, можна припиняти курс.

Ні, тому що це призводить до двох серйозних проблем. Перша — антибіотикорезистентність. Цей термін означає, що мікроб виробив імунітет від антибіотика, яким ви його «не добили». Так відбувається тому, що для повного знищення зарази в організмі потрібен певний час. Якщо не дотриматись курсу, то мікроб виживе, навіть якщо вам здається, що ви абсолютно здорові. У випадку, якщо ви заразитеся таким мікробом від когось, хто так само недолікувався, то традиційні антибіотики його вже не візьмуть і доведеться вживати сильніші (а часто шкідливі) ліки. Друга — те, що це може призвести до «стирання» ознак захворювання, і його переходу в приховану форму. Таке нерідко трапляється при таких захворюваннях як бронхіт, ангіна, гонорея, хламідіоз, кишкові інфекції. При цьому ви продовжуєте заражати інших. В цьому випадку доведеться лікуватися наново. Тому завжди закінчуйте повний курс вживання антибіотика (скільки це днів, у кожному випадку знає тільки лікар) — лише це дає гарантію, що вищеперелічені проблеми вас не торкнуться.

4. Антибіотики діють завжди.

Хоч це і сильні ліки, але перемагають мікроби вони не завжди. По-перше, через причини, описані вище. А по-друге — через те, що вас уразив рідкісний «гад». Адже антибіотик допомагає тільки, коли мікроб чутливий до нього. Аналіз крові в цьому випадку дає тільки приблизний результат. Точно дізнатися, до яких антибіотиків чутливий конкретно збудник вашої недуги, можна, здавши мокроту або інші «ненормальні» виділення з хворого органу, в лабораторію на бактеріологічний аналіз із посівом на чутливість до антибіотиків. Хороший лікар завжди призначить це дослідження. Правда, цей аналіз роблять цілих п`ять днів. Проте тим часом лікар повинен прописати вам інший антибіотик, оскільки у різних захворювань є «традиція» викликатися «своїми» мікробами. Умова — якщо ваш стан протягом перших двох-трьох діб після початку вживання першого антибіотика не поліпшується, необхідно негайно змінити ліки.

5. Після вживання антибіотиків завжди виникає дисбактеріоз.

Ні, не завжди. Більшість сучасних антибіотиків позбавлені цієї побічної дії. Наприклад, пеніцилін, левоміцетин, цефазоліни, фторхінолони, еритроміцин, азитроміцин, рокситроміцин і мидекаміцин викликає його рідко, а ось ампіцилін, амоксицилін, бісептол, гентаміцин — часто. Тому, якщо ви не хочете після курсу вживання антибіотика лікувати кишечник, попросіть лікаря призначити препарат без подібних побічних дій.

6. Можна вживати антибіотик без проби.

Не бажано, оскільки на будь-який антибіотик може виникнути алергія. Її прояви бувають різними: шок, підвищення температури, збільшення лімфовузлів і селезінки, біль у суглобах, набряки, висипи. Для того, щоб перевірити, чи є у вас нестерпність того або іншого препарату, потрібно зробити пробу. Якщо антибіотик в ампулі, то пробу робить лікар. Вона є внутрішньошкірним уколом в руку з 0,1 мл антибіотика. Якщо через 5 хвилин на шкірі почервоніння більше 5 мм, це алергія, і цей антибіотик вам не можна — потрібно шукати заміну. Для пігулок — це вживання 1/4 частини від разової дози. Якщо через 30 хвилин після вживання пігулки вас починає нудити або шкіра покривається висипом — алергія.

7. Вагітним застосовувати антибіотики не можна.

Можна, але не всі. Наприклад, тетрациклін, левоміцетин, доксициклін, фторхінолони, бісептол вагітним категорично протипоказані, оскільки викликають порушення розвитку плоду. З обережністю потрібно ставитися до вживання пеніциліну і метронідазолу. У будь-якому випадку, з приводу вживання всіх ліків у цей період потрібно звертатися до акушера-гінеколога.

8. Антибіотики пригноблюють імунітет.

Старі ліки дійсно мали таку негативну властивість, проте тепер ліки, які пригнічують імунітет, “бракуються” ще на стадії доклінічних досліджень. Тому така думка застаріла. Деякі антибіотики, наприклад макроліди, не лише не пригноблюють, але навіть стимулюють імунну систему. У зв`язку з цим не обов`язково супроводжувати антимікробну терапію призначенням імуномодуляторів і протиалергічних препаратів, як це дотепер робить багато лікарів.

Дмитро Гуцало, Сегодня

My Signature
Спойлер
  • 0
  • Back To Top

Поділитися темою:

• 18 Сторінок +
  • 1
  • 2
  • 3
  • »
  • Ви не можете створити нову тему
  • Ви не можете відповісти в тему

1 відвідувачів читають цю тему
0 користувачів, 1 гостей, 0 прихованих користувачів

Реклама

Останні теми

Останні зміни статусу

Коли я не знаю чогось - іду на форум.... Коли маю що розказати особистого - в щоденник... Коли хочу поділитися цікавим висловом, афоризмом, картинкою чи просто думкою без продовження і коментів - іду в статуси... Це ж так просто, логічно і виховано...

О.Катя світлина

О.Катя  Дівчата,чи знає хтось номер телефону Сидорук з ЖК Луцьк?

01 Nov 2019 17:55

Martlet світлина
Стасівчанка світлина

Стасівчанка  Я не знаю чи є тут такі теми, не знаю де писати тому залишу тут посилання https://m.facebook.com/profile.php?id=100014393529894&fref=nf&pn_ref=story допоможіть дитині, особисто знаю цю сім'ю. Хто чим може, молитвою, грошовим внеском. Допоможіть хлопчику, дайте шанс на повноцінне життя. Адміни не сваріть. Я не знаю чи є такі теми на форумі, пошуком користувалась не знайшла. Посилання на ФБ сторінку мами.

19 Oct 2019 18:25

Алея Ромашкова світлина

Алея Ромашкова  Оглянися, щастя завжди поруч

11 Oct 2019 14:22

Lacy світлина

Lacy  Я скучила за тобою Малеча! Нарешті я маю чим поділитись :)

19 Jul 2019 06:04

Lenka))) світлина

Lenka)))  Підкажіть будь ласка де можна зробити еег дитині у Львові, у суботу? Дуже треба! Буду дуже вдячна!!!

03 Jul 2019 10:18

Галина3 світлина

Галина3  Не знаю чи правильно користуюсь форумом. Але можливо мені хтось допоможе. У дитини 4 роки пахова грижа, направили на планову операцію. Хто з таким стикався, де оперували і сільки коштує зараз така працедура. Буду дуже вдячна за відповіді)))

13 May 2019 18:56

Показати коментарі (1)

Цинічна бандерівка світлина
Арабіка світлина

Арабіка  Привіт. Як добре повернутись на Форум Малеча

05 Apr 2019 14:49

Показати коментарі (2)

SEMA світлина

SEMA  Не довіряйте людям,бо обманюють на кожному кроці,робиш людині добро,а у відповідь отримуєш брехню

28 Mar 2019 22:43

Показати коментарі (2)

Всі зміни →

Facebook стрічка

birthday Іменинники ( 17 November 19 )

• Немає іменинників сьогодні

Перекладач онлайн