Родинний форум "Малеча" - форум для сучасних батьків: Екзорцизм: релігія VS психіатрія. Цікава ваша думка. - Родинний форум "Малеча" - форум для сучасних батьків

Перейти до вмісту

• 3 Сторінок +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Ви не можете створити нову тему
  • Ви не можете відповісти в тему

Екзорцизм: релігія VS психіатрія. Цікава ваша думка. Оцінка: -----

Користувач поза мережею   turquoise 

• Фахівець
  • PіpPіpPіpPіpPіpPіpPіp
  • Перейти до щоденника
  • Вставити нік
  • Цитувати
  • Група: Досвідчені користувачі

Відправлено 23 May 2011 - 23:17

перечитуючи темку "Дуже страшно" у розділі Гаряча лінія, зрозуміла, що мене давно цікавить дане питання, просто говорити на цю тему і справді "дуже страшно", особливо після розповідей очевидців про так звані ритуали "вигнання диявола"... чи все і справді настільки страшно та містично?

ось що каже медицина з цього приводу
<div class="sp-wrap"><div class="sp-head-wrap"><div class="sp-head folded clickable">Текст, що розкривається</div></div><div class="sp-body"><div class="sp-content">Научный подход

Современная медицина рассматривает одержимость как частный случай психического расстройства. Так называемым одержимым присущи классические симптомы истерии, маниакального синдрома, психоза, синдрома Туретта, эпилепсии, шизофрении или раздвоения личности.[1][2][3]

В случае раздвоения личности 29 % опрошенных «альтер эго» считало себя «демонами».[4] Кроме того, существует форма мономании (разновидность паранойи), которая называется демономания или демонопатия, в которой пациент верит, что он одержим одним или несколькими демонами.

Встречающееся исцеление через экзорцизм ученые связывают с эффектом плацебо и самовнушением.[5] Некоторые люди, которые считали себя «одержимыми», в действительности страдали нарциссизмом или низкой самооценкой и действовали как «одержимые демоном», чтобы привлечь к себе внимание.[1]<div class="clear"></div></div></div></div>
????
буду вдячна за ваші думки)

Повідомлення відредаговано Беллатриса Лестрейндж: 22 November 2015 - 04:55

My Signature
Зображення

Нагороди:

переглянути всі
  • 0
  • Back To Top

Користувач поза мережею   Кося 

• Вінтаж
  • PіpPіpPіpPіpPіpPіp
  • Перейти до щоденника
  • Вставити нік
  • Цитувати

Відправлено 25 May 2011 - 17:52

я чомусь в такі речі вірю,так можливо якісь речі типу як "в мене хтось вселився" то психічне захворювання,але те що екзорцизм це самовнушення то не думаю...те що твореться з тими людьми на таких сеансах це просто не реально жахливо...бачила багато аматорських відео,а ще розказувала моя колишня сусідка що коли туди їздила то була така налякана що вже за ніякі гроші туди не похала б...
My Signature
The only way to do great work is to love what you do
  • 0
  • Back To Top

Користувач поза мережею   Нічлава 

• Найактивніша форумчанка
  • PіpPіpPіpPіpPіpPіpPіpPіp
  • Перейти до щоденника
  • Вставити нік
  • Цитувати

Відправлено 08 July 2011 - 00:22

Є речі, котрі лежать за межами нашого сприйняття чи розуміння. Екзорцизм, мабуть, за тією межею. Але люди котрі побували на вичитках кардинально міняють свої думки. Хто не вірив у Бога починає вірити, а хто вірив - ще більше укріплюється у вірі. Подекуди психічні розлади можна сплутати з оволідінням людиною "злим духом". Але ж в Біблії маємо багато прикладів де люди хворіли саме через одержимість.
Навіть сильно віруюча психічно хвора людина не повинна обмежуватися молитвами до Бога, а відвідати медичний заклад. Бо вичитки не допоможуть в лікуванні шезофренії чи іншої хвороби.

Повідомлення відредаговано Нічлава: 08 July 2011 - 09:02

My Signature
Свобода - це не те, що вам дали. Це те, що не можна у вас забрати. (Вольтер)
Спойлер

Нагороди:

переглянути всі
  • 3
  • Back To Top

Гість_Ollja_*

• Група: Гості

Відправлено 31 July 2011 - 20:38

Вірю в екзорцизм і пов'язані з ним речі, бо була на вичитках і бачила, як монахи-екзорцисти відмолюють такі речі....Від тоді маю страх, після побаченого певний час боялася всього і всіх. Можу тільки сказати, що вірити треба в Бога!!! І молитись, щоб він відвертав від нас всякі нечисті речі! А про те, що коїться з людьми, в яких вселилася нечиста сила, краще писати не буду, такого й фільмах не побачиш, але воно є :(
  • Back To Top

Користувач поза мережею   Громовиця 

• Своя людина
  • PіpPіpPіpPіp
  • Перейти до щоденника
  • Вставити нік
  • Цитувати
  • Група: Користувачі

Відправлено 01 August 2011 - 17:53

На ту тему є гарний фільм "Обряд", там пояснюють ті питання чи хвора людина чи одержима
  • 0
  • Back To Top

Користувач поза мережею   kofe 

• Завсідник
  • PіpPіpPіpPіpPіp
  • Перейти до щоденника
  • Вставити нік
  • Цитувати

Відправлено 29 August 2011 - 10:26

так, в Біблії наводяться приклади одержимості злим духом, як біснуваті люди, і зцілення давалось тільки втручанням Бога...........в мене на це такий погляд, але ніяк не стосується це епілепсії чи шизофренії, тут потрібне медичне втручання
My Signature
Зображення
  • 0
  • Back To Top

Користувач поза мережею   Олюся108 

• Своя людина
  • PіpPіpPіpPіp
  • Перейти до щоденника
  • Вставити нік
  • Цитувати

Відправлено 29 August 2011 - 10:36

була в Банченах на вичітці.Бачила вигнання нечистого на власні очі.Так це страшно але пережити можна.Першого разу три разу самій було погано під час самої вичитки.Дякую людям-відливали водою.Другий раз вже не так страшно і обовязково поїду в січні на третій раз!!!можу сказати що як би там була сама невіруюча людина то після екзорцизму(після того що я бачила) вона одразу повірила в БОГА І ЙОГО СИЛУ)))
My Signature
Зображення
  • 1
  • Back To Top

Користувач поза мережею   kofe 

• Завсідник
  • PіpPіpPіpPіpPіp
  • Перейти до щоденника
  • Вставити нік
  • Цитувати

Відправлено 29 August 2011 - 11:08

мені також одного разу довелося бачити, це дійство, випадково правда, ми на екскурсію приїхали в Почаїв, і то були діти 6-го класу, я сташенно злякалась, і вдруге не хотіла б таке бачити, да, сила Господня безкінечна
My Signature
Зображення
  • 0
  • Back To Top

Користувач поза мережею   ГолубкаТетяна 

• Фахівець
  • PіpPіpPіpPіpPіpPіpPіp
  • Перейти до щоденника
  • Вставити нік
  • Цитувати
  • Група: ЗАБЛОКОВАНІ

Відправлено 29 August 2011 - 11:36

Вірю в такі справи....Але моя думка така,якщо людина сильна духом,віруюча,добра,то всякі напасті їй не страшні.А люди слабкі,не віруючі дійсно частенько або хворіють багато,аба піддаются всілякім нечистям!!!!А отже екзорцизм дуже потрібний в наш час,адже не всякий психолог може заставити людину ВІРИТИ в БОГА!А вони показують,що Господь визволить від любої хворі та одержимості!!!
My Signature
Зображення
Найкращий спосіб зробити дітей хорошими - це зробити їх щасливими.

Нагороди:

переглянути всі
  • Back To Top

Користувач поза мережею   Волиняночка 

• Вінтаж
  • Перейти до щоденника
  • Вставити нік
  • Цитувати
  • Група: Орг СП Малечі

Відправлено 29 August 2011 - 15:39

Такі речі ж ніяк не можуть бути пов'язані з психіатрією.Це не є хвороба психіки людини,це хвороба душі,яку може вилікувати тільки Божа Сила.На власні очі бачила одержиму людину коли була в Києво-Печерській Лаврі.Мені тоді дуже шкода стало цю жінку,яка стояла біля церкви,але так в неї і не змогла зайти.
My Signature
Спойлер

Нагороди:

переглянути всі
  • 1
  • Back To Top

Користувач поза мережею   Котя 

• Вінтаж
  • PіpPіpPіpPіpPіpPіp
  • Перейти до щоденника
  • Вставити нік
  • Цитувати

Відправлено 29 August 2011 - 15:49

Інтерв’ю з дивовижним католицьким священиком Яном Білецьким із Севастополя – одним із небагатьох в світі священнослужителів, які виганяють бісів і вимолюють людям щастя.
Текст, що розкривається
Історії, які розповідає отець Ян, здаються немислимими. Щоразу, коли він приїздить до Риги, на прийом до нього шикуються довжелезні черги в кількасот осіб.

І можна було б скільки завгодно відмахуватися і не вірити в те, що екзорцизм (вигнання бісів) не казкові страшилки, а абсолютна реальність, якби не свідчення очевидців, котрі на власні очі бачили, які страшні речі відбуваються з одержимими людьми під час читання о. Яном певних молитов і, як багато хто з них змінюються після закінчення богослужіння ...

Обережно: знаки зодіаку!

Опинившись в стінах редакції, о. Ян насамперед кинув погляд на великого металевого скорпіона, який мирно живе – точніше висить - в коридорі:
- Це треба зняти зі стіни і винести звідси. Поганий символ, він приносить в дім сварки і скандали!

Вмовляння, що це подарунок, зроблений хорошими людьми з найкращих міркувань не допомогли. Отець Ян був непохитний і навіть не дозволив заховати сувенір у шафку.

- У світі існує величезна кількість символів і знаків, які простим людям здаються нешкідливими, а сатаністи тим часом регулярно здійснюють над ними ритуали.

- А прикраси з якимось іншими знаками зодіаку можна носити?

- Не можна! Ви ж не знаєте, що вони означають. Той же знак Діви, наприклад, є символом розпусти.

Та й у безлічі інших знакових зображень таїться негативна енергія. Наприклад, прикраси у вигляді скарабеїв і нанесені на тканини черепа символізують смерть, а перевернуті зірки - темні сили.

- Але ж люди не спеціально подібними символами прикрашають себе і свої будинки ...

- Не спеціально. Але Люцифера притягують.

Я днями побачив у вас у продажу з вигляду нешкідливу книжечку про драконів, яку випустило для дітей одне шановне латвійське видання - це справжній практичний посібник з сатанізму, підручник чорної магії.

Гарні малюнки - а на останній сторінці у завуальованій формі дитині пропонують укласти пакт з темними силами. Для цього всього лише треба вписати в спеціальні графи прізвища батьків, своє ім'я і підписатися.

Гра, бачте, така. А насправді це заклик до страшного вчинку, наслідки якого позначаться на багатьох прийдешніх роках.

Чому не можна ходити до екстрасенсів?

- Отче Яне, Ви хочете сказати, що темні енергії дійсно існують і є люди, які вміють ними керувати?

- Будемо говорити прямо: кожна енергія має творця, з нізвідки вона не з'являється. І «автором» чорної енергії може бути тільки нечиста сила.

Нещодавно до мене в Севастополь приїжджав один солідний полковник із сім'єю. Його син-студент одного разу побачив уві сні сатану, після чого юнака стала переслідувати нечиста сила: в гуртожитку серед білого дня хтось ввижався, ночами мучили страхіття...

Батько був упевнений, що син просто дурня клеїть. Але вести його до лікаря не ризикнув: молоду людини однозначно поклали б до божевільні, - на цьому кар'єра військового закінчилася б. Тому, насамперед, вони вирішили приїхати до мене.

Пішли ми всі разом молитися до церкви. Полковник всім своїм виглядом показував, що до релігії і конкретно до екзорцизму ставиться вкрай несерйозно. І Господь показав йому, що є правда, а що брехня.

Річ у тім, що до церкви в цей день привели біснувату жінку. І коли я став молитися, вона в страшній злобі стала на мене кидатися, а в кульмінаційний момент раптом піднялася в повітря.

Полковник як побачив цю картину, так з жахом корком вилетів з церкви. Так хотілося йому вслід крикнути: «Захиснику Вітчизни, куди ж ти тікаєш?»

Але головне - побачивши на власні очі дію нечистої сили, цей чоловік зміг повірити в існування Господа Бога. І в церкву він став ходити регулярно, і хлопчика його ми відмолили і повернули до нормального життя.

«Я особисто нікого ні від чого не рятую. Я просто звертаюся до Бога з молитвами про допомогу для конкретних людей»

- А за допомогою якої сили, на ваш погляд, діють екстрасенси і так звані білі маги, які теж використовують ікони і молитви і теж рятують людей від найрізноманітніших захворювань?

- Я особисто нікого ні від чого не рятую. Я просто звертаюся до Бога з молитвами про допомогу для конкретних людей. І за цими молитвам зцілення до людей приходить не від мене, а від Господа.

Якщо ж я хоч на мить припишу собі заслугу чийогось зцілення, Господь відразу ж перестане слухати мої благання. Не випадково екзорцизмом священик може займатися лише з благословення єпископа.

А що стосується екстрасенсів, цілителів і всіх тих, хто нібито володіє якимось особливими енергіями, то ходити до них - страшний гріх, за який доведеться згодом відповідати, якщо не вам, то вашим дітям чи онукам.

Тому що всі вони працюють за допомогою відкритого третього ока, яке з волі Господа Бога в нормальної людини повинно бути закритим.

Внаслідок цієї ж причини людина не має права відкривати собі або іншій людині чакри, працювати з енергетикою і аурою, а також давати можливість бачити нібито минулі життя.

Так само небезпечно ворожити на майбутнє.

- І сільські бабусі, які заговорюють дивну хворобу під назвою рожа, теж, виходить, діють не по-божому?

- Не треба ходити по жодних бабках - прикладіть до хворого місця червону ганчірку, і все само пройде.

Інша справа, якщо та ж сільська бабуся допомагає людям за допомогою трав, які вона сама збирає і знає, як ними лікувати. І гаряче молиться Богу за хвору людину. Вона не проводить ніяких ритуалів і змов - відповідно, не вступає в змову з нечистою силою.

«Будь-яка ворожба - це мерзота в очах Бога»

Головне, треба чітко усвідомити: магія не може бути чорною або білою. Будь-яка ворожба - це мерзота в очах Бога.

Що ховається за сновидіннями?

- Чи можна довіряти снам?

- Сни, в яких нам повідомляють якусь істину, даються від Бога. Святий Йосиф бачив чудові сни, Діві Марії уві сні з'явився ангел з благою звісткою ...

А страхіттями, звичайно, мучить людей тільки сатана.

- А розгадувати незрозумілі сновидіння треба?

- Не треба! Як кажуть, чим далі в ліс, тим більше дров. Якщо часто сняться незрозумілі сни, то нескінченні їх розгадування можуть захопити настільки, що може і депресія початися, і розлади психіки.

Як проявляються вроки?

- Чому до одних людей постійно липне всяка гидота у вигляді вроків, а до інших - ніколи?

- Це залежить від морального стану як самої людини, так і всього її роду в цілому. Якщо стан слабкий, навіть найпримітивніший ритуал подіє на неї миттєво.

Як правило, згодом такій людині починають снитися страхіття, потім вона впадає в депресію, періодично чує якісь голоси, а іноді силою погляду навіть пересуває предмети.

Інші прояви вроків - постійні хвороби, невдачі, руйнування планів. В уражених темною енергією немовлят напередодні хрещення різко піднімається температура. Все це сигнали того, що хтось «попрацював».

Основними жертвами ритуальних дій найчастіше стають жінки і діти.

Мені доводилося проводити екзорцизм навіть над однорічною дитиною. Ночами він ревів, наче величезний ведмідь, і це ревіння люди чули на відстані десяти кілометрів.

Цікава особливість: коли люди чують, як реве біснуватий, вони падають на коліна ...

Був випадок, коли під час богослужіння одну біснувату жінку не могли втримати на місці шестеро дорослих чоловіків. З боку ця картина нагадувала кориду: жінка, як оскаженілий бик, підкидала в повітря «тореадорів».

А коли вона заревла, здорові чолов'яги, не змовляючись упали на коліна і почали молитися. Потім до мене підійшов один професор і сказав, що якби на власні очі не побачив цю картину, то в житті не повірив би в реальність того, що відбувається.

Це говорить, що щось є ...

Як виганяють бісів?

- Я недавно подивилася документальний фільм про те, як у далекій російській провінції священик виганяє з одержимих людей бісів. Дві ночі потім спати не могла - страшно!

- У мене був випадок, коли до мене причепився сусід-кагебешник. Варто було йому трошки випити, як він вставав під моїм вікном і починав знущатися: «Ей, божевільний! Ти навіщо зібрав інших божевільних і молишся?»

Одного разу я не витримав. Все, кажу, ти мене дістав. І мало не силою повів його у храм. Став молитися, щоб Господь його напоумив. І раптом цю людину як скрутило, як стало кидати з боку в бік! Насилу вдалося все це зупинити.

Наступного дня виходжу з дому - сидить він на лавиці і смиренно так мені каже: «Доброго ранку, дорогий отче Яне! Вибачте мене, дурня».

- Яка ж у вас все-таки складна місія!

- Так, місія важка. Але що поробиш, відступати не можна.

Коли у вас в Прибалтиці мене таємно висвячували на священика, то сказали: «Ти можеш проводити екзорцизм, але не маєш права ніде це оголошувати». І відправили служити в Афганістан, де незабаром до мене стали приводити дивних людей ...

Я страшно боявся: чи можу щось зробити для них, використовуючи екзорцизм? Чи спитає з мене Господь за те, що я використав чи не використав це право?

А потім зрозумів: сумніватися не можна. Тому що виганяти з одержимих людей бісів - це місія всіх священиків. Христос так і сказав апостолам: Ідіть научайте, виганяйте, зцілюйте.

- А похрещена людина може стати одержимою?

- Звичайно. До мене одна жінка приходила вся в сльозах. Каже, що в неї на пару з братом в житті все розвалюється з цілком незрозумілих причин. Я почав молитися, потім кажу: «Хтось з твого роду пролив багато невинної крові».

Жінка весь тиждень з'ясовувала найдрібніші подробиці життя свого роду. І потім старенька бабуся їй зізналася, що одного разу її батько знищив цілий циганський табір...

Був випадок, коли до мене привезли зовсім крихітну дівчинку, яка страждає на епілепсію. Подивився я на малечу і кажу її мамі: «Ви багато абортів, напевно, зробили». Вона обурилася: «Що Ви! Ніколи в житті!»

Пояснюю: «Значить, їх робили інші жінки з вашого роду». Через пару днів вона плачучи прийшла знову. Дізналася, що її мама зробила тринадцять абортів, а свекруха ... сімнадцять!

Потім якось мене попросили допомогти іншій жінці: вона кілька місяців поспіль не могла впоратися з риданнями після того, як отримала звістку про те, що її єдиний улюблений син загинув на війні в Чечні.

«Аборт - це вбивство дитини. Страшний гріх, за який треба відповідати»

Я нахилився до неї і зрозумів: цей син був її другою дитиною. А першу дитину, яку їй послав Бог, вона вирішила вбити ще до появи на світ. Тоді страшний біль через її вчинок відчув сам Господь, тепер настала її черга зрозуміти, що відчуває Бог, коли людина вбиває Його створіння ...

Ми часто думаємо: чому з нами відбуваються ці пригоди, за що ми отримуємо удари долі? Причини завжди є. І відповіді обов'язково даються через якийсь час.

Аборт - це вбивство дитини. Страшний гріх, за який треба відповідати.

Як відмолити гріх аборту?

- Що, згідно з вченням Церкви, треба робити жінкам, які через незнання або в силу якихось інших причин робили аборти?

- По-перше, треба читати молитви «Отче наш», до Пресвятої Богородиці і «Вірую».

По-друге, розповісти про свій гріх на Сповіді і попросити у Бога прощення.

По-третє, треба мінімум один раз і максимум п'ять разів прийняти Причастя за спасіння душі своєї ненародженої дитини, вимовляючи про себе такі молитовні слова: «Через заступництво Пресвятої Богородиці Діви Марії прошу тебе, Отець і Дух Святий, прости мені гріхи. Діти мої, вибачте мене. І як винагороду, Господи, прийми від мене жертву,- Причастя за спасіння душі абортованої дитини.»

Треба розуміти, що душі убитих в утробі матері малюків продовжують відчувати муки, оскільки переходять в інший світ з первородним гріхом. А коли ми приймаємо за них Причастя, то звільняємо їх від цього гріха.

Я до сих пір пам'ятаю, з яким розчуленням одна жінка мені розповідала, як після прийняття причастя за свою ненароджену дитину їй вночі наснився дивний сон. Крихітна дівчинка танцювала у неї на долоні, сміялася і говорила: «Дякую».

- Ви згодні з тим, що аборти стали гострою проблемою саме нашого сучасного світу, адже, ще сто років тому люди елементарно не вміли їх толком робити, боялися ...

- Ця проблема існує з дня убивства невинних немовлят в Ізраїлі та Єгипті.

Щоб не боятися

- Отче Яне, а чи треба взагалі боятися темних сил?

- Треба вірити в Бога.

І не треба поруч з натільним хрестиком носити кулончики зі знаками зодіаку або іншими незрозумілими символами, талісманами.

Де в Євангелії є вказівки на ці зображення? Треба думати над тим, для чого вони взагалі сьогодні культивуються. Для того, щоб відвести людину від знака Христа і християнства як такого. А якщо ти носиш на шиї барана, бо ти за знаком зодіаку Овен, то по суті рано чи пізно ти цим бараном дійсно станеш.

My Signature
Спойлер

Нагороди:

переглянути всі
  • Back To Top

Користувач поза мережею   Нічлава 

• Найактивніша форумчанка
  • PіpPіpPіpPіpPіpPіpPіpPіp
  • Перейти до щоденника
  • Вставити нік
  • Цитувати

Відправлено 30 August 2011 - 22:06

Перегляд повідомленняГолубка Тетяна (29.8.2011, 12:36) писав:

Вірю в такі справи....Але моя думка така,якщо людина сильна духом,віруюча,добра,то всякі напасті їй не страшні.А люди слабкі,не віруючі дійсно частенько або хворіють багато,аба піддаются всілякім нечистям!!!!

Практика показує що більшість біснуватих людей - віруючі. З першого погляду ніби дивно, бо як у віруючу в Бога людину може таке вселитися? Але для чого сатані вселятися і спокушати атеїста, якщо його душа і без того йому належить.
Спокус зараз багато, тому мусимо лише укріплювати свою віру.
My Signature
Свобода - це не те, що вам дали. Це те, що не можна у вас забрати. (Вольтер)
Спойлер

Нагороди:

переглянути всі
  • 1
  • Back To Top

Користувач поза мережею   Кося 

• Вінтаж
  • PіpPіpPіpPіpPіpPіp
  • Перейти до щоденника
  • Вставити нік
  • Цитувати

Відправлено 03 September 2011 - 22:08

Перегляд повідомленняНічлава (30.8.2011, 23:06) писав:

Але для чого сатані вселятися і спокушати атеїста, якщо його душа і без того йому належить.

о золоті слова)
My Signature
The only way to do great work is to love what you do
  • 1
  • Back To Top

Користувач поза мережею   Котя 

• Вінтаж
  • PіpPіpPіpPіpPіpPіp
  • Перейти до щоденника
  • Вставити нік
  • Цитувати

Відправлено 04 September 2011 - 07:26

В Українi провели перший з'їзд священикiв-екзорцистiв
Текст, що розкривається

Прихований текст
Такий з'їзд недавно проходив й у Римi. У свiтi заговорили про брак компетентних священикiв, здатних допомогти людям, затягнутим у свiт нечистi. В Українi їх теж небагато. Скажiмо, в УГКЦ таких близько двадцяти.

Чому нинi так багато людей потребують молитов священикiв-екзорцистiв? До розмови "Експрес" запросив владику Юлiана Вороновського, єпископа однiєї з єпархiй УГКЦ, отця Йосафата Мощича, координатора надзвичайного i делегованого служiнню у справах екзорцизму УГКЦ, та отця Володимира Лося, викладача догматичного богослов'я Iвано-Франкiвської теологiчної академiї, який практикує екзорцизм.

-- Щоб стати екзорцистом, чи повинна духовна особа мати певний дар, спецiальну освiту?

Владика Юлiан:-- До обрання особи для такого служiння провiд Церкви завжди ставився дуже ретельно. Настоятелi звали тих, кого вважали здатними його здiйснювати. Тож єпископ своїм декретом призначає обраного ним iєрея для проведення молитов-екзорцизмiв на територiї своєї єпархiї.

-- Пiд час з'їзду священикiв-екзорцистiв мовилося про те, що в кожнiй єпархiї має бути бодай три екзорцисти. Чи справдi так багато людей потребують нинi молитов священикiв-екзорцистiв?

о. Йосафат: -- Три екзорцисти в єпархiї -- це замало. Усi першi християни вважалися малими екзорцистами i могли просити в iм'я Iсуса Христа звiльнення вiд усякого поневолення злими духами. А тепер кожен християнин покликаний до боротьби iз сатаною завдяки Таїнству Хрещення. Бо коли дiтей хрестять, священик читає малий екзорцизм.

Якщо ми говоримо про екзорцизм, то не маємо на увазi останню стадiю, коли в людинi перебуває злий дух. Таке зазвичай стається дуже рiдко. Є й поневоленi грiхами люди, котрi потребують особливої допомоги. Бо "Кожен хто чинить грiх -- грiха невiльник" (Iвана 8, 34). Коли хтось гнiвається, не прощає своїм ближнiм, бажає помсти,.. до нього чiпляються злi духи. Тому найкращий екзорцизм (чи молитва звiльнення) -- це щира сповiдь. Та коли священик пiдозрює, що в людинi вже перебуває злий дух, тодi вже необхiдний особливий чин екзорцизму.

-- А як визначити, що людина є одержимою? Як їй поводитися пiсля звiльнення вiд злого духа? Чи може таке статися з нею знову i знову?

о. Володимир:-- Єпархiальнi екзорцисти зазвичай проводять сповiдь та дiагностичний екзорцизм для того, аби виявити це. Треба, перш нiж читати необхiднi молитви, переконатися, як реагує особа на освяченi речi, мiсця, молитви.
А вже пiсля очищення вiд злих духiв людинi потрiбно багато молитися, приймати Святi Тайни, ходити до церкви. Iнакше, як написано у Святому Письмi, злi духи повернуться, i їх буде у сiм разiв бiльше. I в жодному випадку не слiд вдаватись до послуг ворожок i знахарiв. Iз допомогою, на перший погляд, наївного магiчного ритуалу нещаснi люди отримують рiзних злих духiв, що не дають їм спокою. Тодi вже без допомоги екзорциста не обiйтися.

-- Якщо священик не є офiцiйно визнаним екзорцистом, чи має вiн право виганяти злих духiв? Чи можуть самi люди читати молитви екзорцизму?

Владика Юлiан:-- Якщо священик не має благословення для проведення екзорцизмiв, то вiн наражає на небезпеку i себе, i тих, хто до нього звертається по допомогу.

У часи пiдпiлля УГКЦ стався прикрий випадок. Люди знали, що в селi Дора на Iвано-Франкiвщинi отець Мирон Деренюк читає молитви екзорцизму. Якось один священик сказав своїм вiрним, якi мали намiр туди їхати: "Я сам над вами прочитаю цi молитви". Пiсля екзорцизму злий дух вийшов iз людини i вселився в отця. Тодi його на возi повезли до Дори, бо вiн сам уже потребував допомоги екзорциста. Тому iз таким жартувати не можна.

I якщо священиковi без благословення Церкви не дозволено здiйснювати езкорцизми, то тим паче це стосується християн-мирян.

о. Йосафат: -- Чин великого екзорцизму може читати тiльки єпископ або делегований ним священик-екзорцист. А от молитви на звiльнення дозволено промовляти не тiльки всiм священикам, а й компетентним мирянам при благословеннi єпископа.

Основна вiдмiннiсть полягає у тому, що священик-екзорцист в iм'я Iсуса Христа наказує злому духовi вийти з одержимої людини i не повертатися до неї, заклинає демона i хворобу, яку вiн спричиняє. Тим часом у молитвах на звiльнення священик чи мирянин просить Бога iм'ям Iсуса Христа про звiльнення людини вiд поневоленнь чи узалежнень, через якi чiпляються злi духи.

Владика Юлiан: -- Священик має належно приготувати i себе, i людину, котрiй потрiбна помiч, до процесу екзорцизму. Зазначу, що екзорцизм -- це допомога Церкви своїй дитинi в дуже складних обставинах. Як правило, злi духи опановують тих, хто вiдходить далеко вiд Бога, живе без покаяння, не сповiдається та не причащається. Якщо людина провадить християнське церковне життя, тодi вiд цих напастей Господь оберiгатиме її.

-- Чи траплялося, що священики не могли подолати злого духа, який оселився у людинi?

Владика Юлiан: -- Iз життя екзорциста отця Мирона Деренюка оповiдають такий випадок. Священик молився над одержимою злим духом дiвчиною, а той нiяк не хотiв її полишати. I так тривало два днi поспiль, упродовж яких отець Мирон нiчого не їв i майже не спав, лише молився. Своєю витривалiстю вiн перемiг злого духа. Бо Христос казав апостолам: "Цей рiд нiчим не можна вигнати, тiльки молитвою та постом".

Для того, щоб Господь допомiг людинi звiльнитися, конче потрiбні її вiра та духовна пiдготовка (перед екзорцизмом християнин має висповiдатися та прийняти Святi Тайни). Священик, своєю чергою, готується до ритуалу молитвою i постом.

Богданна МАРТИНИК, Експрес

Користувач подумав і додав через 14 хв.:
А тепер від себе. Як віруюча людина скажу, що ми не можемо щось приймати, а щось ні, бо це виглядає не надто науково. Віра й базується на почуттєвому чиннику, а не на наукових знаннях. А стосовно психіатрії... Колись, в глибокому дитинстві, мені довелося спостерігати страшний випадок з жінкою у якої стався гострий психічних напад (версія лікарів). Все було як належить: госпіталізація, медикаментозна терапія і відвідування психотерапевта. Їй звісно полегшало, навіть так, криз минув без особливих наслідків. Проте довгі роки внутрішнього спокою не було, така собі, видимість благополуччя на фоні постійного внутрішнього стресу. Традиційна психіатрія вважала її цілком здоровою. Ситуація розрулилася тоді, коли в 45 років вона за власним бажанням охрестилася, а згодом й обвінчалася з чоловіком. Нехай скептики скажуть, що ці ритуали теж свого роду психотерапевтичні методи (воно так і є, та тут питання в первинності, вони були значно раніше, ніж їх "відкрила" наука), але маючи змогу слідкувати за цим випадком протягом життя (ми близько спілкуємося з тією сім"єю) в мене скепсису більше до наукового підходу у цьому конкретному випадку.
Є суто психічні захворювання, яких жоден екзорцист людини не позбавить, але є й щось інше, на що не здатен вплинути навіть найкращий психіатр.

Повідомлення відредаговано За крок до весни: 04 September 2011 - 18:33

My Signature
Спойлер

Нагороди:

переглянути всі
  • Back To Top

Користувач поза мережею   Холєрка 

• Своя людина
  • PіpPіpPіpPіp
  • Перейти до щоденника
  • Вставити нік
  • Цитувати
  • Група: Користувачі

Відправлено 28 October 2011 - 11:18

Текст, що розкривається
о. Габріель Аморт "… але визволи нас від лукавого"

Екзорцист розмовляє з психіатрами

Як відрізнити хворобу психічну від хвороби, викликаної злим духом? Як розпізнати, чи пацієнт потребує молитов екзорциста чи медичного лікування?… Без сумніву, за останні десятиліття психіатрія, психологія i психоаналіз настільки розвинулися, що багато священиків вважають зайвим втручання екзорциста i переконані, що такого типу проблеми може вирішити психіатрія. 3 другого боку самі психіатри часто почуваються 6езпорадними, коли хвороба , пов’язана з дією злого духа i потребує втручання екзорциста. В такій ситуації найважче встановити діагноз. Оскільки екзорцисти i психіатри діють в різних площинах i різними методами, нагадую три умови, на яких ґрунтується діяльність екзорциста: 1) злий дух існує; 2) злий дух може опанувати людиною i стати причиною її захворювання, яке медицина вилікувати неспроможна; 3) той, хто вірить в Христа, може вигнати злого духа з людини Іменем Ісуса.
Отже, екзорцист лікує молитвою, психіатр - ліками. Коли хворий звертається до екзорциста, екзорцист одразу цікавиться чи є діагноз психіатра. Здебільшого до екзорцистів звертаються хворі, які пройшли не один курс медикаментозного лікування, i навіть шукали порятунку у цілителів i магів. Але екзорцисти беруться за таких хворих лише в тому випадку, якщо є специфічні симптоми опанування злим духом. Дуже важкими вважаються випадки, коли хвороба психічна накладається на хворобу, викликану злим духом, - тут необхідна співпраця екзорциста i психіатра. В більшості випадків, з якими мені доводилось мати справу, вистачало одного екзорцизму, аби переконатись, що хвороба не походить від злого духа. Чим досвідченіший екзорцист; тим легше йому зорієнтуватися, з якою хворобою він має справу. Свого часу мені довелося проходити практику у відомого екзорциста о. Кандідо Амантіні, i я завжди дивувався, як легко він ставить діагноз, інколи приймаючи до обіду по 60-80 осіб! Ще більше я дивувався, коли він дивився на фотографію i стверджував: “Цій людині нічого не бракує” або: “Ця людина хвора психічно, а ця потребує екзорцизму”. Хочу згадати при цій нагоді ще про одного екзорциста, іспанського кармеліта Франческа Палау, беатифікованого Папою Іваном Павлом ІІ 24 квітня 1988 року. В подарованому будинку він збирав психічно хворих людей i до всіх без винятку застосовував екзорцизм. В такий спосіб зцілювалися опановані злим духом, а до розумово хворих застосовувалось медикаментозне лікування. Цікавим є випадок св. Катерини Сієнської. Коли екзорцисти не могли зцілити опановану злим духом людину, посилали її до святої – від її молитов злий дух відразу втікав. Але повернімося до підстав застосування екзорцизму. Коли до мене звертається хворий, насамперед, я знайомлюся з його медичною карткою. 3наю з власного досвіду, що за такими поширеними діагнозами як нервове виснаження чи депресія, може насправді критися невміння поставити точний діагноз. Пригадую одного юнака, якого лікували від 6езсоння, проте застосування різних снодійних засобів не давало жодного результату: протягом восьми діб перебування в клініці він так i не склепив повік, тоді як звичайне благословення пароха допомогло йому спокійно заснути.
Найхарактернішою ознакою опанування злим духом є реакція на освячені предмети: вервиці, медалики, образки і, зокрема, на свячену воду. Опанована злим духом людина одразу її виблює, навіть якщо кілька крапель свяченої води влити до якоїсь страви чи напою. 3вичайно, така людина повинна здогадуватись, що має справу із освяченими предметами чи освяченою водою. Ще одна ознака опанування злим духом проявляє се6е, коли людина не може зайти до святині, а зайшовши, умліває. Позіхання, яке неможливо стримати під час молитви, також ознака впливу злого духа. А ще думки можуть літати так далеко, що людина неспроможна зосередитись на Літургії. А6о ще гірше: якась сила зціплює вуста так, що людина нездатна вимовити перших слів молитви чи прийняти св. Причастя.
Якщо в присутності опанованої злим духом людини молитися навіть подумки, можна викликати з її боку нестриману агресію. Часто в таких випадках людина, яка лаялась, проклинала, трощила усе навколо, заспокоївшись, не пам’ятає що робила.
Але кульмінаційним моментом прояву опанованості злим духом є несамовитість людини, коли священик молиться за неї i над нею i коли її благословляє. Нерідко в таких випадках людина качається по землі, проклинає, змінює голос i говорить такі речі, про які в нормальному стані навіть подумати не могла б.
Коли до мене хтось звертається по допомогу, я завжди запитую його, чи не чує голociв невідомого походження i чи ті голоси чує тільки він; чи не здається йому, що за ним спостерігають — навіть тоді, коли перебуває сам в кімнаті; чи немає відчуття, що до нього хтось торкається або бачить людей, яких немає; чи не відчуває раптового паралічу якоїсь частини тіла… Психіатри сказали би, що в цих випадках спостерігається самонавіювання i роздвоєння особистості, але не все так просто. Якось до мене звернулася жінка, яка скаржилася на сильні i раптові рухи ніг, які тривали майже цілу ніч i заважали їй спати. Лікарі не змогли поставити діагноз, а ліки, які приписували, ніякого ефекту не давали. За порадою екзорциста її чоловік робив свяченою водою знак хреста на ногах дружини, щойно вони починали смикатись. 3а якийсь час хворо6а зникла. Пам’ятаю ще один випадок. У чоловіка раптово зникала чутливість ніг, i коли дружина торкалася до них цвяхом або шпилькою, він нічого не відчував; якщо ж торкалася свяченою водою, відчуття було таке, наче дзьо6ають цвяхом. Варто зауважити, що під час екзорцизму цей чоловік рухав ногами як новонароджений.
Тих, хто до мене звертається, запитую також, чи не помічають чогось дивного у себе вдома, скажімо, скрипіння підлоги, ударів, кроків, голосів. Буває, що вікна i двері самі відчиняються i зачиняються, а предмети рухаються; відчувається неприємний запах горілого чи лайна, сірки чи зіпсутого м’яса, може бути також запах кадила. Важливо відмітити, чи ці зміни сталися самі по со6і (що може бути феноменом пapaпcuхологiї), чи після сеансу спіритизму, звернення до ворожбитів, чаклунів, окультистів. Можуть вони спостерігатися i після великої сварки з погрозою помсти.
Лише уважно вислухавши людину i зауваживши наслідки впливу злого духа, можна переходити до екзорцизму. Спостерігати за такою людиною потрібно i під час екзорцизму, i після нього. Інколи доводиться проводити цілу серію екзорцизмів, які тривають від кількох хвилин до кількох годин - залежно від осо6истого досвіду екзорциста. Якщо немає жодної реакції ні під час самого екзорцизму, ні після нього - опанування злим духом також немає. Якщо ж людина заражена злом через злого духа, реакція на екзорцизм може бути i 6лискавичною, i поступовою. Для звільнення здебільшого недостатньо одного екзорцизму, а інколи доводиться виганяти злого духа протягом кількох літ. При цьому хворий повинен перебувати в ласці Божій, багато молитися, часто сповідатися i причащатися, відчувати розуміння i підтримку тих, хто поруч. Варто наголосити, що екзорцизм - це молитва, яка нікому зашкодити не може. На відміну від медикаментозного лікування. Я зустрічався не раз з пацієнтами з психіатричних лікарень i бачив наслідки отруєння медикаментами, загальмовану психіку i загальне отупіння. Тоді як екзорцизм зцілює майже завжди. Щоправда, на це потрібно багато часу. Навіть коли повного зцілення досягти не вдається, молитва екзорциста приносить пацієнтові полегшу i він може долати життєві проблеми.

Запитання психіатрів і відповіді о. Аморта

–Чи є люди схильні до опанування злим духом, чи це якісь випадкові особи? Чи може бути опанований злим духом агностик або атеїст? Що можна сказати про такі явища, як левітація і володіння незрозумілими мовами?
— Почну з останнього. В своїй практиці я зустрічався з людьми, які під час екзорцизму розмовляли незрозумілими мовами. Бачив також явища левітації i геркулесової сили. Однак ці феномени не завжди пов’язані з опануванням злим духом. Дивних випадків є багато. Скажімо, я бачив людей, які під час екзорцизму вибльовували цвяхи, скло, волосся i різні предмети. Тут варто зауважити, що ці предмети матеріалізуються тільки під час блювання, коли виходять з вуст, тому людині не шкодять. Інколи знаходимо в матрацах i подушках тих, хто до нас звертається, вузлуваті шнури, покручені дроти, фігурки доісторичних звірят, що може бути пов’язано з чарами i вроками. А щодо того чи агностики і атеїсти можуть бути опановані злим духом, то тут відповідь однозначна: навіть частіше, ніж практикуючі християни, бо вони беззахисні. Зверталися до мене і мусульмани, i буддисти, а також ті, що не визнавали жодної віри. Я не відмовляв нікому, але радив кожному дотримуватися моральних засад його віри. І останнє: слабка нервова система чи спадковість не можуть 6ути передумовою опанування. Людина сама себе наражає на небезпеку, беручи участь в сеансах спіритизму чи вступаючи до секти сатаністів. Однак тре6а пам’ятати, що опанованість злим духом не загрожує іншим членам родини чи місцю, в якому перебуває опанований. Диявольською хворобою заразитися не можна. Диявол може приступити до людини лише, якщо на те 6уде її воля. Наведу один приклад. Якось звернулася до мене дівчина, котра з цікавості 6рала участь в чорному “богослужінні “. Ні на чому не могла зосередитись, стала нервова й імпульсивна, хоч раніше такою не 6ула. Тут причина була зрозуміла, i провина очевидна. Якщо ж маємо справу з чарівництвом, провина падає не на опановану чарами людину, а на того, хто чарує. А стосовно співпраці між екзорцистами i психіатрами, то хочу сказати таке: психіатри не завжди готові до ви6риків опанованих злим духом людей. Якось до мого вчителя i наставника о. Кандідо звернулася дівчина, студентка, з явними ознаками диявольського опанування. Проводячи екзорцизм, о. Кандідо зауважив, що вона ще й психічно неврівноважена i попросив допомоги у знайомого психіатра. Коли дівчина прийшла до нього, психіатр сидів за широким столом на певній відстані від пацієнтки. На закінчення розмови він сказав: “Зараз я вам випишу ліки, які ви повинні приймати “, і почав виписувати рецепт. Тієї ж миті, не підводячись з крісла, дівчина простягнула руку, яка на очах у сторопілого психіатра видовжилась до двох метрів - саме такою була відстань від дівчини до лікаря. Дівчина схопила рецепт, зіжмакала його i промовила зміненим голосом: “А це вже мені ні до чого “. Після цього психіатр категорично відмовлявся приймати пацієнтів, яких рекомендував йому екзорцист. Ми, екзорцисти, не дивуємося таким проявам опанування злим духом, бо бачимо їх майже щодня. Але до6ре було б, щоб бачили їх i психіатри, бо це допомогло би їм краще розпізнавати хвороби, в яких вони компетентні.
- Які причини опанування злим духом? І яку мету, якщо можна так сказати, він переслідує?
- Причин опанування злим духом є чотири. 3а перші дві людина не відповідає. Ось вони. Бог може допустити i хворобу фізичну, і психічну. Можу навіть назвати імена кількох святих, які пройшли період опанування злим духом (св. Джемма Галгані, бл. Анжела з Фолігно, бл. О. Калабріа) для очищення духу I здобування зacлyг. Другою причиною опанування злим духом можуть бути чари. Зрозуміло, що зачарована чи наврочена людина за це не відповідає. Бог дав людині свободу вибору зла чи дo6pa, i так як можна винайняти вбивцю, так само можна заплатити тому, хто знається з нечистим, щоб наврочив іншу людину. Але якщо людина з власної волі звертається до магів, чарівників, ворожбитів, бере участь у сеансах спіритизму, в зібраннях сатаністів, вдається до практикування окультизму, некроманії чи автоматичного письма – вона ризикує потрапити під вплив злого духа, i відповідальність за це лежить тільки на ній. Це власне i є третя причина опанування злим духом. А четверта – це грішне життя. Якщо людина 6агато i тяжко грішить, диявол може увійти в неї. Я бачив молодих людей, які приймали наркотики, чинили різні злочини i віддавалися розпусті. Були то гріхи тяжкі i тривалі, які робили їх невільниками злого духа. Важко було мені звільняти від опанованості злим духом i жінок, які ро6или аборти. А щодо другого питання, яку мету переслідує злий дух, то хочу сказати таке: ніякої мети він не переслідує, він чинить зло заради самого зла, а також на власну згубу. Якось я сказав злому духові: “3а кожне терпіння цієї жінки mu платитимеш збільшенням своєї вічної муки. Тож для тебе краще покинути її, і почув у відповідь: “Хай тебе не одходять мої муки. Мені досить того, що вона страждає, I я знищу її “. Ми можемо зрозуміти злого духа, який чинить зло заради самого зла i щоб перешкодити Богові вести людину до вічного щастя.
– Треба пам’ятати, також що демон – це дух і, входячи в людину, він послуговується її тілом, з неї промовляє, тому людина раптом починає розмовляти незрозумілими мовами і виявляти демонську силу. Якось мій давній приятель, екзорцист з Риму, проводив в храмі екзорцизм опанованого злим духом юнака. Раптом цей юнак знявся в повітря i підносився, поки голова його не торкнулася стелі. Але екзорцист не розгубився i продовжував молитися. Врешті юнак спокійно повернувся на своє місце i не міг зрозуміти, що з ним трапилося. А тепер щодо чарів. Читаємо про них в Біблії, в книзі Вихід Ті самі чуда, як здійснював Мойсей – силою Бога i за Його наказом – здійснили єгипетські маги, але силою злого духа: перемінення води в кров, палиця у вужа, нашестя жаб. А ще злий дух має силу викликати різні захворювання. Пригадаймо, що Ісус часто зцілював глухонімих. Якось Він вигнав з глухонімого злого духа. В цьому випадку хворо6а була викликана присутністю демона. Отець Кандідо, проводячи екзорцизми, лікував людей від багатьох захворювань, навіть від раку мозку. В моїй практиці траплялося зникнення полікістозу яїчників після застосування екзорцизмів 6уквально в переддень операції. Євангеліє дає нам критерій: за плодами впізнається дерево. Інколи лікарі дають ліки на пробу, i якщо є результати, призначають лікувальну терапію. В міру можливостей я також застосовую екзорцизми i за результатами бачу, чи треба їх продовжувати. Важливо пам’ятати, що екзорцист лікує за допомогою молитви i Божого втручання, тому опановані злим духом повинні дотримуватися заповідей Божих, молитися, сповідатися i причащатися, поглиблювати свою культуру релігійну. До речі, інколи цього достатньо, щоб злий дух покинув людину.
– Чи опанування може бути легшим і важчим? І чи диявол може обдаровувати силою, талантами, багатством?
– Існує ціла гама диявольського опанування, різна за інтенсивністю i силою. Якось прислали до мене п’ятнадцятилітню дівчину, яка з цікавості брала участь в сатанинському обряді. Повернувшись додому, почала кидатись i плювати на членів родини, які намагалися її заспокоїти. В цьому випадку достатньо було лише одного кількахвилинного екзорцизму, аби звільнити дівчину від злого зуха. Але зде6ільшого процес звільнення триває місяцями, а то й роками.
Зовнішні прояви опанування також можуть бути різними: від застосування геркулесової сили до повної нерухомості I мовчання, але опанування завжди пов’язано з терпінням. lнколи опановані можуть виконувати свої професійні i родинні обов’язки, поводячись так, аби ніхто не здогадався, що з ними діється. Але є й такі, що ні нормально жити, ні працювати не можуть, бо відчувають нестерпну відразу до життя.
Відповідаючи на наступне питання, стверджую, що злий дух може о6даровувати людину силою i здібностями, що бачимо на прикладі чарівників i магів. Може також давати багатство, успіх, насолоду, але рано чи пізно життя того, хто усе це прийняв, перетвориться на пекло, бо злий дух може робити тільки зло. Зрештою, пекло чекає таку людину i після смерті.
– Якими критеріями ви користувались, прийнявши рішення стати екзорцистом і чи заподіяв вам колись злий дух якусь шкоду? Чи культура і середовище відіграють якусь роль у виникненні диявольських захворювань? Скажімо, де вони частіше зустрічаються - в Лондоні чи серед африканських племен?
— Культура i середовище не відіграють жодної ролі у виникненні диявольських захворювань. До екзорцистів звертаються різні люди — i робітники, i селяни, i домогосподарки, i промисловці, i політики…. Ми, екзорцисти, зустрічаємося з опануванням злим духом скрізь: i в Англії, i в Італії, i в Америці, i в Африці, i в Індії. Навіть релігійність немає великого впливу на цього типу явища i спокійно співіснує з різними формами забобону, адже люди ходять i до церкви, i до ворож6итів, так, наче в цьому немає нічого поганого. Більше того, статистика свідчить, що особливо захоплюються гороскопами у цивілізованих країнах. А щодо того, як я став екзорцистом, то моєї заслуги в цьому немає. Під час візиту до кардинала Уго Полетті з’ясувалось, що я добре знаю отця Кандідо Амантіні. Кардинал сказав тоді: “Він дуже хворий, йому би придався помічник”, i взявся виписувати мені дозвіл на проведення екзорцизмів, не звертаючи жодної уваги на мої протести. Додам тільки, що ніякої особистої шкоди від злого духа я не зазнав. Я отримав владу над ним i знаю, що він мене 6оїться. Зрештою, він боїться кожного християнина, який під час хрещення отримав печать Найсвятішої Трійці.
— Усі говорять пpo демонів. Але чому не говорять про добрих духів, адже вони також є?
— Звичайно, існують ангели, i вони набагато сильніші від демонів. В майбутньому житті ми переконаємося, від скількох небезпек вони нас охоронили. Але в цьому житті зосередитись на до6рі значно важче, ніж на злі. Скажімо, якщо у нас щось 6олить, вся наша увага переключається на хворий орган, а на ті, що добре функціонують, ми не звертаємо жодної уваги. Пригадується мені в зв’язку з цим китайське прислів’я: “Більше шуму робить одне дерево, що падає, аніж цілий ліс, що росте “.
— 3розуміло, що злий дух не хоче зустрічатися з екзорцистом — то як опановані ним приходять до вас — самі чи їх приводить якась інша сила?
— Опанована злим духом людина страждає i хоче звільнитися, але здебільшого хтось мусить її привести, бо диявол чинить перешкоди, коли опанована ним людина зважується на зустріч з екзорцистом. Додам, що після зустрічі дуже важливо є допомога, яку людина може надати собі сама (молитва, причастя) i отримати від інших (благословення, молитви про звільнення і т.п.). Тут спостерігається подібність до лікування наркомана: якщо він допомагає терапевтові, то може одужати, в іншому випадку — ні. Я завжди кажу своїм пацієнтам: “3магаєшся з дияволом ти. Ти сам звільняєшся від нього, я можу лише допомогти. Позаяк тут потрібна допомога Бога. А отримуємо Його допомогу, коли просимо і усуваємо перешкоди для дії Його ласки. Усе дуже просто. Перешкоди — це наші гріхи, несправедливі вчинки чи небажання комусь щось пробачити. Щоб отримати Божу допомогу, необхідна молитва. Я часто повторюю, що найбільшою перешкодою, з якою ми, екзорцисти, зустрічаємося, є пасивність людини, яка хоче звільнитися від злого духа, але 6eз жодного зусилля з її боку. “
— Хочу повернутися до тих феноменів, про які вже тут говорилося. В літературі психоаналітичній можна знайти пояснення і левітації, і геркулесовій силі, і володінню невідомими мовами. Зокрема, Юнг висуває гіпотезу, що такі явища є наслідком енергії, яка вивільняється в людині. Що ви думаєте з цього приводу?
— Коли людина опанована демоном, ця енергія походить не від неї, а від злого духа, тому тільки молитва i екзорцизм можуть допомогти. Якщо ж не допомагають, причина інша: психічна чи парапсихологічна. Явище одне, але природа енергії — різна. Саме тому я посилався на біблійний приклад Мойсея, який силою Божою робив ті самі чуда, які пізніше єгипетські маги — силою злого духа. Можемо зустрітися з двома однаковими явищами, i oднe з них буде викликане впливом злого духа, а друге матиме характер парапсихологічний. Як розпізнати причину? Дуже просто. Той, хто має здібності парапсихологічні, не реагуватиме ні на екзорцизм, ні на освячені предмети так, як реагує опанована злим духом людина.

Тут відповідь на питання.
  • 2
  • Back To Top

Користувач поза мережею   Dilemma 

• Завсідник
  • PіpPіpPіpPіpPіp
  • Перейти до щоденника
  • Вставити нік
  • Цитувати

Відправлено 28 October 2011 - 11:29

Була присутня на цьому обряді,в Солонці...дуже це все страшно і неприємно..тиждень після того ввечері боялась сама по вулиці ходити,жахи снились..дуже багато людей сумніваються в тому священнику,я чесно кажучи теж...
My Signature
Зображення
Зображення
  • 0
  • Back To Top

Користувач поза мережею   FANTASY 

• Вінтаж
  • PіpPіpPіpPіpPіpPіp
  • Перейти до щоденника
  • Вставити нік
  • Цитувати

Відправлено 28 October 2011 - 11:36

Dilemma, я теж там була.А в чому самі сумніви?

Нагороди:

переглянути всі
  • 0
  • Back To Top

• Завсідник
  • PіpPіpPіpPіpPіp
  • Перейти до щоденника
  • Вставити нік
  • Цитувати

Відправлено 28 October 2011 - 11:48

Перегляд повідомленняFANTASY (28.10.2011, 12:36) писав:

Dilemma, я теж там була.А в чому самі сумніви?

це не зовсім навіть сумніви..несподобався він мені і все...знаю,що церква його не визнає,та й десь читала,що жителі Солонки розповідають,що це в нього такий бізнес..
My Signature
Зображення
Зображення
  • 1
  • Back To Top

Користувач поза мережею   Юльк@ 

• Завсідник
  • PіpPіpPіpPіpPіp
  • Перейти до щоденника
  • Вставити нік
  • Цитувати

Відправлено 28 October 2011 - 13:35

Нам порадили звозити малу в Солонку до священника, бо вона часто хворіє, там з 10години відмолюють над дітьми. Казали що він може навіть сказати від чого вона так хворіє. Яка ваша думка на рахунок цього?
My Signature
Спойлер

Нагороди:

переглянути всі
  • 0
  • Back To Top

• Завсідник
  • PіpPіpPіpPіpPіp
  • Перейти до щоденника
  • Вставити нік
  • Цитувати

Відправлено 28 October 2011 - 14:58

Перегляд повідомленняЮльк@ (28.10.2011, 14:35) писав:

Нам порадили звозити малу в Солонку до священника, бо вона часто хворіє, там з 10години відмолюють над дітьми. Казали що він може навіть сказати від чого вона так хворіє. Яка ваша думка на рахунок цього?

саме до нього я б нерадила,є ще священники,які признані церквою,вроді десь на Тернопільщині є монах,дуже про нього багато чула хорошого..
My Signature
Зображення
Зображення
  • 1
  • Back To Top

Поділитися темою:

• 3 Сторінок +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Ви не можете створити нову тему
  • Ви не можете відповісти в тему

3 відвідувачів читають цю тему
0 користувачів, 3 гостей, 0 прихованих користувачів

Реклама

Останні теми

Останні зміни статусу

Коли я не знаю чогось - іду на форум.... Коли маю що розказати особистого - в щоденник... Коли хочу поділитися цікавим висловом, афоризмом, картинкою чи просто думкою без продовження і коментів - іду в статуси... Це ж так просто, логічно і виховано...

Алея Ромашкова світлина

Алея Ромашкова  Оглянися, щастя завжди поруч

11 Oct 2019 14:22

Lacy світлина

Lacy  Я скучила за тобою Малеча! Нарешті я маю чим поділитись :)

19 Jul 2019 06:04

Lenka))) світлина

Lenka)))  Підкажіть будь ласка де можна зробити еег дитині у Львові, у суботу? Дуже треба! Буду дуже вдячна!!!

03 Jul 2019 10:18

Галина3 світлина

Галина3  Не знаю чи правильно користуюсь форумом. Але можливо мені хтось допоможе. У дитини 4 роки пахова грижа, направили на планову операцію. Хто з таким стикався, де оперували і сільки коштує зараз така працедура. Буду дуже вдячна за відповіді)))

13 May 2019 18:56

Показати коментарі (1)

Цинічна бандерівка світлина
Арабіка світлина

Арабіка  Привіт. Як добре повернутись на Форум Малеча

05 Apr 2019 14:49

Показати коментарі (2)

SEMA світлина

SEMA  Не довіряйте людям,бо обманюють на кожному кроці,робиш людині добро,а у відповідь отримуєш брехню

28 Mar 2019 22:43

Показати коментарі (2)

Tinkin світлина

Tinkin  Доброго дня, порадьте хорошого гастроентеролога у Львові

15 Mar 2019 11:17

Показати коментарі (1)

Iryska-selesta світлина

Iryska-selesta  Кожна мить життя—це можливість

13 Mar 2019 10:46

Мамуся Діанки світлина
Всі зміни →

Facebook стрічка