Родинний форум "Малеча" - форум для сучасних батьків: Уроки християнської етики в школах - Родинний форум "Малеча" - форум для сучасних батьків

Перейти до вмісту

Іконка Важливе оголошення

Осінній настрій Парад аватарів

• 6 Сторінок +
  • 1
  • 2
  • 3
  • »
  • Ви не можете створити нову тему
  • Ви не можете відповісти в тему

Уроки християнської етики в школах Оцінка: -----

Користувач поза мережею   Янат 

• Завсідник
  • PіpPіpPіpPіpPіp
  • Перейти до щоденника
  • Вставити нік
  • Цитувати
  • Група: Досвідчені користувачі

Відправлено 12 May 2011 - 08:33

Дуже хочеться почути думку щодо уроків християнської етики в школах. Потрібні вони чи ні? Чому саме? Чи всі діти відвідують такі уроки?
  • 0
  • Back To Top

Користувач поза мережею   Наташа М 

• Завсідник
  • PіpPіpPіpPіpPіp
  • Перейти до щоденника
  • Вставити нік
  • Цитувати

Відправлено 12 May 2011 - 08:40

В дочки такий урок в школі є, здається один раз в тиждень як факультатив. Вважаю такий урок необхідним, бо поганого там не вчать і для загального розвитку дитини не є лишнім. Всі діти з класу відвідують урок, з боку батьків нарікань ніколи не чула.
My Signature
Зображення
  • 1
  • Back To Top

Користувач поза мережею   ArchIdea 

• Завсідник
  • PіpPіpPіpPіpPіp
  • Перейти до щоденника
  • Вставити нік
  • Цитувати

Відправлено 12 May 2011 - 11:34

Все ж вважаю, що то повинні бути уроки не лише християнської етики, а релігійної етики взагалі. В класі ж можуть вчитися не лише діти християнського віросповідання, але й мусульмани, іудеї, буддисти...
Мої діти ще до школи не ходять, але від багатьох подруг чула, що вчителі на уроки запрошують священників, які фактично читають проповіді. То давайте будемо послідовні, і запросимо муллу, рабина, ламу. Тоді дійсно буде ефект від тих уроків, діти матимуть уявлення і про інші релігії, можливо, розвінчаються якісь стереотипи про ту чи іншу релігію, той же іслам, наприклад.
Випереджаючи питання, скажу, що окрім Біблії, читала і Коран, і Тору, і Тріпітаку, і Рігведу, не все там так просто і однозначно, як ми собі уявляємо на буденному рівні.
  • 3
  • Back To Top

Користувач поза мережею   Ira+kola 

• Вінтаж
  • PіpPіpPіpPіpPіpPіp
  • Перейти до щоденника
  • Вставити нік
  • Цитувати

Відправлено 12 May 2011 - 11:45

І моя доця вчить християнську етику 1 раз в тиждень, я вважаю, що такі уроки потрібні.
My Signature
Спойлер
  • 1
  • Back To Top

Користувач поза мережею   Поночка 

• Своя людина
  • PіpPіpPіpPіp
  • Перейти до щоденника
  • Вставити нік
  • Цитувати
  • Група: Новинарі

Відправлено 12 May 2011 - 11:45

І я вважаю, що такі уроки в школах мають бути, а діти нехай відвідують цей урок за згодою батьків.
My Signature
Зображення

Нагороди:

переглянути всі
  • 1
  • Back To Top

Користувач поза мережею   Zhuravlyk 

• Вінтаж
  • PіpPіpPіpPіpPіpPіp
  • Перейти до щоденника
  • Вставити нік
  • Цитувати
  • Група: ЗАБЛОКОВАНІ

Відправлено 12 May 2011 - 11:46

Перегляд повідомленняIra+kola (12.5.2011, 12:45) писав:

І моя доця вчить християнську етику 1 раз в тиждень, я вважаю, що такі уроки потрібні.

В моєї малої в 1 класі теж є 1 раз на тиждень християнська етика.Малій цікаво,подобається,я теж тільки за ці уроки.
My Signature
Зображення
  • Back To Top

Користувач поза мережею   Halina 

• Фахівець
  • PіpPіpPіpPіpPіpPіpPіp
  • Перейти до щоденника
  • Вставити нік
  • Цитувати

Відправлено 12 May 2011 - 13:46

Перегляд повідомленняArchIdea (12.5.2011, 12:34) писав:

Все ж вважаю, що то повинні бути уроки не лише християнської етики, а релігійної етики взагалі. В класі ж можуть вчитися не лише діти християнського віросповідання, але й мусульмани, іудеї, буддисти...
Мої діти ще до школи не ходять, але від багатьох подруг чула, що вчителі на уроки запрошують священників, які фактично читають проповіді. То давайте будемо послідовні, і запросимо муллу, рабина, ламу. Тоді дійсно буде ефект від тих уроків, діти матимуть уявлення і про інші релігії, можливо, розвінчаються якісь стереотипи про ту чи іншу релігію, той же іслам, наприклад.
Випереджаючи питання, скажу, що окрім Біблії, читала і Коран, і Тору, і Тріпітаку, і Рігведу, не все там так просто і однозначно, як ми собі уявляємо на буденному рівні.

Думаю,священників запрошують,бо вони можна сказати є у кожному місці і не один.А де знайти муллу, рабина, ламу?Запрошують тому,що більшість в українських школах все таки християни.

Користувач подумав і додав через 2 хв.:
Наскільки знаю то в шкільній програмі із зарубіжної література є тема про Коран та інші біблії,зокрема індійську(по крайній мірі була,коли я вчилась у школі)
  • Back To Top

Користувач поза мережею   Нічлава 

• Найактивніша форумчанка
  • PіpPіpPіpPіpPіpPіpPіpPіp
  • Перейти до щоденника
  • Вставити нік
  • Цитувати

Відправлено 12 May 2011 - 13:57

Знаю, що є такі уроки в тій школі де я вчилася. Але за письмовою згодою батьків дитина може не ходити на ці уроки.
My Signature
Свобода - це не те, що вам дали. Це те, що не можна у вас забрати. (Вольтер)
Спойлер

Нагороди:

переглянути всі
  • 0
  • Back To Top

Користувач поза мережею   Василиса 

• Вінтаж
  • PіpPіpPіpPіpPіpPіp
  • Перейти до щоденника
  • Вставити нік
  • Цитувати

Відправлено 12 May 2011 - 14:01

Вважю,що ці уроки потрібні,діти вчать хоть основи релігії..
  • 0
  • Back To Top

Користувач поза мережею   Ромуля 

• Своя людина
  • PіpPіpPіpPіp
  • Перейти до щоденника
  • Вставити нік
  • Цитувати

Відправлено 12 May 2011 - 14:58

В мого сина в школі також є такі уроки. В молодших класах не було, але, за згодою батьків, запрошували їз храму жіночку, яка вела катехизацію дітей і готувала їх до Першого Причастя. Вроді один хлопчик не відвідував тих занять, бо належав до іншого віросповідання. Зараз вчитель, який веде ці уроки, багато розказує і про інші релігії зокрема. Але все ж таки, більше уваги приділяється християнству. Я б не була проти, якби такі уроки провадив священник.
  • 0
  • Back To Top

Користувач поза мережею   fotinia 

• Завсідник
  • PіpPіpPіpPіpPіp
  • Перейти до щоденника
  • Вставити нік
  • Цитувати

Відправлено 12 May 2011 - 22:07

Урок потрібен, але, все ж таки, хто його повинен викладати?
My Signature
Спойлер

Якщо люди кажуть погане про твоїх дітей, це означає, що вони кажуть про тебе.

В. А. Сухомлинський.

Нагороди:

переглянути всі
  • 0
  • Back To Top

Користувач поза мережею   mad housewife 

• Вінтаж
  • PіpPіpPіpPіpPіpPіp
  • Перейти до щоденника
  • Вставити нік
  • Цитувати

Відправлено 12 May 2011 - 22:20

Я проти таких уроків. З однієї причиини. Зазвичай такі уроки ведуть не вчителі, а прибічники певної церкви. І мені б не хотілось, щоб викладаючи, насаджували певну віру. Хоч ущоб дитина цінила Слово Боже, але не таким шляхом. Нам в школі все впарювали православну віру, і казали , що решта то фу... Якби викладали Слово Боже, і розказували певні порівняльні характеристики різних церков, то мабуть би погодилась, щоб дитина відвідувала...
  • 2
  • Back To Top

• Завсідник
  • PіpPіpPіpPіpPіp
  • Перейти до щоденника
  • Вставити нік
  • Цитувати

Відправлено 13 May 2011 - 08:19

Дуже цікаво почитати думки людей на цю тему. Більшість моїх знайомих мислить так: "Уроки, звичайно потрібні. Нічого поганого в них нема". Колись сама так мислила. По суті--ця відповідь несе в собі повну байдужість і перекладання обов’язків християнського виховання на когось (як , в принципі і не тільки християнського виховання). На мою думку, такі вчення повинні прищеплювати самі батьки !!! При кожній церкві практично є такі ж вивчення для дітей та молоді. Батьки, які дійсно хочуть, щоб їхні діти розумілися у своєму віросповіданні, докладуть максимум своїх зусиль і знайдуть підходящі уроки при церкві. А перекладання цієї місії на шкільні уроки нічого не дасть, крім додоткових годин бідному вчителю.
Майже в кожному класі є якась дитина, яка не відвідує таких уроків. Когось цікавить, де вона проводить цей час? І чи приємно її так виділятися? Або є діти, які все ж відвідують, щоб не ходити поза школою, але їхнім батькам це не дуже приємно. На одинокі їхні протести ніхто не звертає уваги. Уроки християнської етики несуть в собі ніби дань моді. Як колись піонерія: нічого ж поганого не вчать.
І якби це дійсно було релігієзнавство! А це ж просто вивчення одного віросповідання. Я суджу по прикладу шкіл свого міста, може десь і не так.

А чи багато дали такі уроки вашим дітям? Хіба ті ази ви не можете самі прищепити своїм прикладом і навчанням?
Коли моя менша дитина піде до школи, я буду піднімати цю тему. Та розумію, що шансів у мене мало. Саме через байдужість, дань моді і не розуміння проблем інших.
  • 1
  • Back To Top

Користувач поза мережею   Котя 

• Вінтаж
  • PіpPіpPіpPіpPіpPіp
  • Перейти до щоденника
  • Вставити нік
  • Цитувати

Відправлено 13 May 2011 - 08:30

У нашій школі є такий урок і я тільки "ЗА". Що поганого в тому, що дитина буде отримувати знання ще й з іншого джерела окрім батьків? Основи за родиною - однозначно, але ще раз щось нагадати чи вивчити нікому не завадить. Урок цей є добровільним і якщо батьки проти, то дитина може його не відвідувати. Де вона проводить цей час? Ну, якщо рідні беруть на себе відповідальність забороняючи дитині бути присутньою на цих уроках, то нехай і беруть на себе відповідальність за те, де вона в цей час перебуває. В нашій школі діти мають можливість бути в тому ж кабінеті, але не брати участі в самому процесі. Як правило, урок християнської етики ставлять останнім в розкладі і дитина має можливість піти додому.
My Signature
Спойлер

Нагороди:

переглянути всі
  • Back To Top

Користувач поза мережею   тетянка2003 

• Своя людина
  • PіpPіpPіpPіp
  • Вставити нік
  • Цитувати

Відправлено 13 May 2011 - 08:39

У нас урок християнської етики то був то не був.Також були батьки(свідки єгови)які піднімали на зборах доцільність тих уроків але наш директор звів ці уроки до вивчення більше етики поведінки ніж вивчення вір,каконів церковних.Тому всі задоволені.Дивлячись в зошит бачу позитивні малюнки,зображення сім'ї,сестрички,висловлення любові до них.Хіба це є погане
  • 0
  • Back To Top

• Завсідник
  • PіpPіpPіpPіpPіp
  • Перейти до щоденника
  • Вставити нік
  • Цитувати

Відправлено 13 May 2011 - 08:48

Перегляд повідомленнятетянка2003 (13.5.2011, 9:39) писав:

У нас урок християнської етики то був то не був.Також були батьки(свідки єгови)які піднімали на зборах доцільність тих уроків але наш директор звів ці уроки до вивчення більше етики поведінки ніж вивчення вір,каконів церковних.Тому всі задоволені.Дивлячись в зошит бачу позитивні малюнки,зображення сім'ї,сестрички,висловлення любові до них.Хіба це є погане

Оце і називається повагою до інших . Завжди можна знайти взаєморозуміння, було б тільки бажання.

Користувач подумав і додав через 11 хв.:

Перегляд повідомленнятетянка2003 (13.5.2011, 9:39) писав:

В нас школи загальноосвітні!!! Батьки всіх національностей і віросповідань посилають своїх дітей туди здобувати загальноосвітні знання. Чому деяким з ним там потрібно зустрічатися з певними незручностями, що не мають нічого спільного з загальною освітою?
  • 1
  • Back To Top

• Своя людина
  • PіpPіpPіpPіp
  • Перейти до щоденника
  • Вставити нік
  • Цитувати

Відправлено 13 May 2011 - 18:42

Янат, ви пишете:

Цитата

Дуже цікаво почитати думки людей на цю тему. Більшість моїх знайомих мислить так: "Уроки, звичайно потрібні. Нічого поганого в них нема". Колись сама так мислила. По суті--ця відповідь несе в собі повну байдужість і перекладання обов’язків християнського виховання на когось (як , в принципі і не тільки християнського виховання).

Виникають питання: Що заставило вас поміняти свою думку? І ще, ви вважаєте, що якщо дитина відвідує такі уроки в школі, то батьки стають байдужими до духовного розвитку своїх дітей??

Цитата

В нас школи загальноосвітні!!! Батьки всіх національностей і віросповідань посилають своїх дітей туди здобувати загальноосвітні знання. Чому деяким з ним там потрібно зустрічатися з певними незручностями, що не мають нічого спільного з загальною освітою?

А як щодо уроку ритміка?
  • 0
  • Back To Top

Користувач поза мережею   mad housewife 

• Вінтаж
  • PіpPіpPіpPіpPіpPіp
  • Перейти до щоденника
  • Вставити нік
  • Цитувати

Відправлено 13 May 2011 - 18:47

Ромуля,
Що ви маєте на увазі? Невже якісь національності чи віряни певної віри проти ритміки?
  • 0
  • Back To Top

Користувач поза мережею   Оськін 

• Вінтаж
  • PіpPіpPіpPіpPіpPіp
  • Перейти до щоденника
  • Вставити нік
  • Цитувати

Відправлено 13 May 2011 - 19:22

я викладала цей предмет у школі.В Міносвіти довший час ведеться мова про заміну християнської етики на релігієзнавство або ж на етику.Але Це поки-що тільки балачки.А жаль.Україна є поліконфесійною державою,і у класі можуть бути присутні учні різного віросповідання.
Інше-хр.етику викладають усі,кому не лінь.В кращому випадку священники,монахи,в гіршому вчителі предметники(особисто в мене викладали вчителька французької,малювання,укр.мови).Тому рівень-самі розумієте.Це в той час як інститути випускають тисячі спеціалістів.Я закінчувала філософський факультет і маю право викладати цю дисципліну.Але з наших випускників лише одиниці викладають через те,що її викладають не спеціалісти.
My Signature
Зображення
  • 2
  • Back To Top

• Своя людина
  • PіpPіpPіpPіp
  • Перейти до щоденника
  • Вставити нік
  • Цитувати

Відправлено 13 May 2011 - 23:54

Перегляд повідомленняmad housewife (13.5.2011, 19:47) писав:

Ромуля,
Що ви маєте на увазі? Невже якісь національності чи віряни певної віри проти ритміки?

Хто його знає, може якісь сектанти і проти....
Але я про те, що урок ритміка теж не має нічого спільного з загальною освітою. :give_rose:
  • 0
  • Back To Top

Поділитися темою:

• 6 Сторінок +
  • 1
  • 2
  • 3
  • »
  • Ви не можете створити нову тему
  • Ви не можете відповісти в тему

1 відвідувачів читають цю тему
0 користувачів, 1 гостей, 0 прихованих користувачів

Реклама

Останні теми

Останні зміни статусу

Коли я не знаю чогось - іду на форум.... Коли маю що розказати особистого - в щоденник... Коли хочу поділитися цікавим висловом, афоризмом, картинкою чи просто думкою без продовження і коментів - іду в статуси... Це ж так просто, логічно і виховано...

О.Катя світлина

О.Катя  Дівчата,чи знає хтось номер телефону Сидорук з ЖК Луцьк?

01 Nov 2019 17:55

Martlet світлина
Стасівчанка світлина

Стасівчанка  Я не знаю чи є тут такі теми, не знаю де писати тому залишу тут посилання https://m.facebook.com/profile.php?id=100014393529894&fref=nf&pn_ref=story допоможіть дитині, особисто знаю цю сім'ю. Хто чим може, молитвою, грошовим внеском. Допоможіть хлопчику, дайте шанс на повноцінне життя. Адміни не сваріть. Я не знаю чи є такі теми на форумі, пошуком користувалась не знайшла. Посилання на ФБ сторінку мами.

19 Oct 2019 18:25

Алея Ромашкова світлина

Алея Ромашкова  Оглянися, щастя завжди поруч

11 Oct 2019 14:22

Lacy світлина

Lacy  Я скучила за тобою Малеча! Нарешті я маю чим поділитись :)

19 Jul 2019 06:04

Lenka))) світлина

Lenka)))  Підкажіть будь ласка де можна зробити еег дитині у Львові, у суботу? Дуже треба! Буду дуже вдячна!!!

03 Jul 2019 10:18

Галина3 світлина

Галина3  Не знаю чи правильно користуюсь форумом. Але можливо мені хтось допоможе. У дитини 4 роки пахова грижа, направили на планову операцію. Хто з таким стикався, де оперували і сільки коштує зараз така працедура. Буду дуже вдячна за відповіді)))

13 May 2019 18:56

Показати коментарі (1)

Цинічна бандерівка світлина
Арабіка світлина

Арабіка  Привіт. Як добре повернутись на Форум Малеча

05 Apr 2019 14:49

Показати коментарі (2)

SEMA світлина

SEMA  Не довіряйте людям,бо обманюють на кожному кроці,робиш людині добро,а у відповідь отримуєш брехню

28 Mar 2019 22:43

Показати коментарі (2)

Всі зміни →

Facebook стрічка

birthday Іменинники ( 17 November 19 )

• Немає іменинників сьогодні

Перекладач онлайн