Родинний форум "Малеча" - форум для сучасних батьків: Що вважається брехнею з релігійної точки зору - Родинний форум "Малеча" - форум для сучасних батьків

Перейти до вмісту

Іконка Важливе оголошення

Осінній настрій Парад аватарів

• 5 Сторінок +
  • 1
  • 2
  • 3
  • »
  • Ви не можете створити нову тему
  • Ви не можете відповісти в тему

Що вважається брехнею з релігійної точки зору ваше ставлення Оцінка: -----

Користувач поза мережею   Янат 

• Завсідник
  • PіpPіpPіpPіpPіp
  • Перейти до щоденника
  • Вставити нік
  • Цитувати
  • Група: Досвідчені користувачі

Відправлено 08 December 2011 - 21:25

Буду без біблійних цитат, але, мабуть, всі знають, що Бог засуджує брехню і називає сатану її батьком.
УСЮ брехню, чи є винятки????
Солодка пілюля, святий Миколай, злий бабай... - яким чином вони підпадають під визначення "брехня" і "гріх" ?

Від ВВ.

Спойлер

• 0
  • Back To Top

Користувач поза мережею   SWEET_lanka 

• Вінтаж
  • Перейти до щоденника
  • Вставити нік
  • Цитувати
  • Група: Орг СП Малечі

Відправлено 08 December 2011 - 21:38

Янат, , особисто я стараюсь не "обманювати" дітей, як звикли більшість наших батьків без потреби. Часто ми помічаємо цієї "брехні", нариклад маленька дитина хоче взяти на вулиці якусь брудну річ, а мама ій каже, що то "кака", а насправді то не "кака" то бруд чи сміття (кака в горщику); чи дитина хоче піти кудись сама, а мама їй кричить "Не йди, там бабай", а насправді там Дорога (машини, чужі дяді, собаки...). В таких випадках батьки "обманюють" без потреби, просто так зручніше, а довіра дітей втрачається, з часом дитина путається і не знає де та "кака" насправді і звикає до того, що можна казати не правду.
З релігійної точки зору чула таку думку, що невелий обман заради добра не є гріхом. Наприклад, можна сказати сину-підлітку що служба в церкві триває не більше години (хоча насправді 1,5-2 години) для того, щоб він погодився туди піти.
  • 0
  • Back To Top

• Завсідник
  • PіpPіpPіpPіpPіp
  • Перейти до щоденника
  • Вставити нік
  • Цитувати

Відправлено 08 December 2011 - 22:31

таня23, , не знаю що ви маєте на увазі ( а, може, і догадуюсь), але мені дійсно цікава думка людей з цього приводу. Схожу, але ширшу тему я вже піднімала у своєму щоденнику. Вирішила конкретніше розібратись тут.
Чи знає хтось місця в Біблії про те, щоб якою-небуть брехнею виправдовували (захищали) добрий вчинок? Чи діє тут з біблійної точки зору уявлення, що дія оправдовує мету?

Якщо назва теми неточна - порекомендуйте, як краще озвучити її.

Повідомлення відредаговано Янат: 08 December 2011 - 22:39

• 0
  • Back To Top

Користувач поза мережею   ❤❤❤ 

• Виконавчий адмін
  • Перейти до щоденника
  • Вставити нік
  • Цитувати
  • Група: Адміністратор

Відправлено 08 December 2011 - 22:51

Янат, спробуйте самі переформулювати, утоніть назву теми, оскільки зараз назва не відповідає суті теми.

SWEET_lanka, бабай у майже дослівному перекладі і є "чужий дядько", "поганий дядько"

але, оскільки я мало тямлю в тонкощах релігії, тому не маю що сказати по темі, якби тема була більш загального спрямування можна було б шось розмірковувати

Нагороди:

переглянути всі
  • 0
  • Back To Top

Користувач поза мережею   мама5ти 

• Завсідник
  • PіpPіpPіpPіpPіp
  • Перейти до щоденника
  • Вставити нік
  • Цитувати

Відправлено 09 December 2011 - 23:35

Думаю про Св. Миколая малось на увазі, що ті, хто кажуть дітям, що іграшку приніс святий Миколай, свідомо кажуть неправду, то в чому тут провокація, чи на це можна закривати очі, бо це ніби брехня на добро? Так само питання і про діда мороза.
Я наприклад весь час стикаюсь з тим у школі, я дітям розповідаю, що то батьки роблять подарунки. Думаєте вони не бачить, що інші батьки обманюють своїх дітей?
То чи і я маю обманювати свого сина, бо так роблять всі?
А з релігійної точки зору, всяка неправда є гріх.
My Signature
Синочок -1994
Донечка -1997
Донечка -1999
Синочок -2005
Донечка -1 січня 2010

Нагороди:

переглянути всі
  • 0
  • Back To Top

Користувач поза мережею   Цинічна бандерівка 

• Відсутня до завершення війни
  • Перейти до щоденника
  • Вставити нік
  • Цитувати
  • Група: Адміністратор

Відправлено 09 December 2011 - 23:51

Я не вважаю брехнею, брехню за ради спасіння людського життя, наприклад. Інакше виходить, що ті християни, які під час війни переховували у себе євреїв грішили. Бо вони ж брехали.

І я собі аж ніяк не можу уявити картину, як їх за цю брехню потім буде покарано.
My Signature
У великій світовій драмі наших днів ми маємо до вибору: або бути творцями, або жертвами історії"
Євген Коновалець.

Нагороди:

переглянути всі
  • 4
  • Back To Top

Користувач поза мережею   stellina 

• Завсідник
  • PіpPіpPіpPіpPіp
  • Перейти до щоденника
  • Вставити нік
  • Цитувати

Відправлено 10 December 2011 - 08:09

Моя тьотя лежала хвора на рак і дуже переживала що з нею їй було 48.Я постійно їй брехала що у неї інша хвороба і що вона вилікується....У неї загорялись очі вона гарно їла...Її відправили додому помирати і дали місяць .а ми її "протримали" 1 .5р.Те що моя дитина вірить у святого Миколая і я заперечую що подарунки приносять батьки .теж не вважаю гріхом..Хай буде казка в житті дитини .воно і так нелегке...Є випадки коли сказавши людині правду .може бути або викидень .або серцевий напад...Думаю якщо невеликим обманом . ми не спричиняємо нікому страждань і немаємо на меті якоїсь наживи .користі .не стараємось збити людину з правильного шляху .тоді це не назвеш гріхом...Думаю і з релігійної точки теж .бо її істини кожен по-своєму розуміє.
  • 2
  • Back To Top

Користувач поза мережею   Мумуся 

• Вінтаж
  • Перейти до щоденника
  • Вставити нік
  • Цитувати

Відправлено 10 December 2011 - 08:50

stellina, Ви подарували їй надію...
Я не уявляю що і за цю брехню може бути кара...
My Signature
Я ніколи не залишав тебе... просто в найважчі моменти твого життя я ніс тебе на руках...
я- Мумуся, саме так називає мене моя донечка
  • 0
  • Back To Top

• Завсідник
  • PіpPіpPіpPіpPіp
  • Перейти до щоденника
  • Вставити нік
  • Цитувати

Відправлено 10 December 2011 - 11:46

З людської точки зору то все правильно. Але я для того і розмістила тему в релігійному розділі, щоб глянути на нашу брехню під іншим кутом.
І для того задала питання ( бо дійсно не знаю) чи є в Біблії згадки про те, що хтось з допомогою обману продовжив собі чи комусь життя, створив рідним казку чи подав надію??? Чи рятував Бог Марію з Ісусом від Ірода за допомогою брехні??? (Згадую, що Петро в хвилини слабкості відрікся від Ісуса і дуже потім в цьому каявся.)
Знаю тільки те, що сатана є першим хто застосував обман, що він називається батьком брехні, що він править світом і є дуже хитрим.

Роздуми про брехню заради спасіння життя: Але люди все одно помруть рано чи пізно. А людина вже згрішила обманом.
Це просто роздуми. Розумію наскільки складною є ситуація коли йдеться про життя і смерть.

А обман про Діда Мороза, Миколая, Зубну Фею...Він є настільки необхідним? Так, дарує задоволення. Але і гріховні сексуальні стосунки теж дарують задоволення!

Ми починаємо виховання з невинної брехні про Миколая, тоді переходимо до брехні типу :" скажи що мене нема вдома"..... А потім дитина сама не відчуває тієї межі де брехня є серйозним проступком.. Бо всяка брехня в очах обманщика є виправданою. І ми незчуємсося коли почнемо розводити руками і дивуватися: коли він навчився обманювати?

Але це я вже трохи від релігії відійшла.

Повідомлення відредаговано Янат: 10 December 2011 - 11:50

• -1
  • Back To Top

Гість_Солодка мрія_*

• Група: Гості

Відправлено 10 December 2011 - 12:21

Янат,
Та що ви таке пишете???Яка брехня про МИКОЛАЯ?Миколай жив дійсно,на відміну від Діда мороза, а батьки не брешуть,вони просто дарують щасливе дитинство,оту святкову чарівність,навіть казку, в яку дитина вірить не через те,що це обман,а тому що вони ще діти,маленькі дітки.
Та і навіщо так далеко заходити, коли кожна!людина навіть не свідомо,кожен день бреше,по дрібницях,але бреше.Так вже склалось.

Повідомлення відредаговано Солодка мрія: 10 December 2011 - 13:10

• Back To Top

Користувач поза мережею   Нора Крокодилова 

• Своя людина
  • PіpPіpPіpPіp
  • Перейти до щоденника
  • Вставити нік
  • Цитувати
  • Група: Користувачі

Відправлено 10 December 2011 - 13:00

Солодка мрія,, під кожним словом підпишуся.
мені очі на лоба полізли - про Микилая - то теж брехня? це свято, радість, можливо, це вигадка, але ну ніяк не брехня...
  • 1
  • Back To Top

Користувач поза мережею   Schwarze Rose 

• Вінтаж
  • PіpPіpPіpPіpPіpPіp
  • Перейти до щоденника
  • Вставити нік
  • Цитувати

Відправлено 10 December 2011 - 13:07

Солодка мрія , ви праві, що щодня кожна людина каже неправду по дрібницях - більших чи менших, свідомо чи несвідомо, і я теж не є виключенням, але потім ввечері обов"язково стараюся покаятися за обман - вільний чи невільний, але якщо бути чесною до кінця - не завжди молюся ввечері і не завжди пам"ятаю про брехню. А на завтра то все взагалі забувається. Тут піднято ще такий аспект - чи спонукають своїми діями батьки дітей на брехню (ну ситуація типу "скажи що мене нема вдома" чи карають так дітей за навчання, що дитина бреше про погані оцінки, тобто підштовхують до СВІДОМОЇ брехні і показують, що в цьому нема нічого поганого, що не має ніякого виправдання. Скажу, що я теж в свій час роздумувала, на рахунок Миколая і діда мороза і вирішила, що скажу дитині правду - що був Миколай і батьки дарують подарунки на його честь, але моя дитина і так отримує багато подарунків протягом року, без 19 грудня. А ще діти замовляють Миколаю те, що батьки не можуть їм купити чи вгадати і так в душі поселяється невдоволення - я пам"ятаю себе в дитинстві - ні одного разу той "Миколай" не вцілив. Що стосується брехні про важку хворобу - тут я маю приклад вчительки моєї малої, якій 2 роки тому видалили грудь (з приводу злоякісної пухлини), а цього літа - все решта по гінекології і знайшли там метастаз. Їй якраз сьогодні 51 рік. Людина знає що в неї було, але дуже прагне жити і ВСІ навколо її підтримують, як можуть і дивляться на неї не зі співчуттям, а з підтримкою і надію вселяють не обманом. Та тут нема чого брехати, бо якщо роблять опромінення і хіміотерапію, то там явно не "інша" хвороба. Так що тут у випадку stellina вважаю не було насправді ніякої подарованої надії.
Тепер для вас, Янат. Тут я напишу таке. Я зіткнулася в Біблії з брехнею в історії Якова і Ісава, коли Яків фактично брехнею отримав благословіння батька і первородство - обманув сліпого Іцхака, одягнувшись в хутро і сказав що він нібито Ісав, пр ичому цьому його підучила мама!!!І знаючи, що згрішив і буде покараний чи батьком чи братом - втік далеко, до дядька Лавана. Цю історію я ніяк збагнути не можу досі.
Віллі Вонка, про брехню і переховування. Тут така річ чи може казус чи як. У євреїв є таке твердження, що заради спасіння людського життя можна відміняти будь які Божі заповіді (не бреши) - сюди якраз підпадає ця річ. Я ніколи не зустрічала у нас, християн, такого твердження, але думаю, що воно було б розумним. Ще в Біблії є таке місце де написано, що хто благословить єврея, того Бог благословить. Це обітниця Бога Аврааму (Бут. 13.3). Тому, думаю тут брехня була перекреслена цими двома чеснотами. А Петро теж був збрехав, але розкаявся і в цьому є різниця - чи ми таки розуміємо, що брешемо чи вважаємо, що все нормально.
Янат, так ви хочете релігійного обгрунтування того, що брехня (будь-яка) гріх для себе чи для всіх тут інших?Чи просто дискусії?
На рахунок вигадки (=фантазії) і брехні - то дуже тонка грань. Вся художня література і фентезі - то вигадка і ніхно певно не вірить в реальність Гаррі Поттера чи Фродо Торбінгса чи Незнайка чи Вінні-Пуха.

Повідомлення відредаговано Schwarze Rose: 10 December 2011 - 13:20

My Signature
Спойлер

І ось, коли ми майме там, де холодно і сніг, і зовсім близько наша самота,
Бажання сильні, як любов, поможуть нам дійти і буде вся та наша висота.

І все буде добре для кожного з нас, і все буде добре, настане наш час.
  • 2
  • Back To Top

Користувач поза мережею   FeLiCe 

• Завсідник
  • PіpPіpPіpPіpPіp
  • Перейти до щоденника
  • Вставити нік
  • Цитувати

Відправлено 10 December 2011 - 13:26

Солодка мрія, я думаю Янат не підставляла під сумнів що св. Миколай жив, а її турбує те, що ми обманюєм дітей, кажучи їм, що той подарунок під подушкою приніс сам Святий, а не купили батьки. Я вважаю, що це не є зовсім брехнею, бо ми вчиняємо так на пам'ять по св. миколая, бо Він у свій час тишком роздавав подарунки бідним діточкам (і не тільки). Це добрі вчинки, бо саме на Миколая люди згадують про сиріток, жертвують гроші на приюти і на подарунки для дітей.
Звичайно, можна говорити дитині правду про те що це батьки купляють даруночки, а для чого? Щоб відібрати у них казку? Надію? Думаю не варто. Я, наприклад, дуже рада, за ті часи коли свято вірила що саме св. Миколай забирає мій лист з вікна, що він особисто приносить мені подарунок, що він має книжку (величезну) в якій записує всі добрі і погані вчинки...
  • 2
  • Back To Top

• Завсідник
  • PіpPіpPіpPіpPіp
  • Перейти до щоденника
  • Вставити нік
  • Цитувати

Відправлено 10 December 2011 - 13:27

Перегляд повідомленняSchwarze Rose (10.12.2011, 13:07) писав:

Янат, так ви хочете релігійного обгрунтування того, що брехня (будь-яка) гріх для себе чи для всіх тут інших?Чи просто дискусії?

мабуть, того й іншого. Обгрунтування без дискусії не буває, особливо в таких делікатних питаннях.

Думаю, кожен дії в межах свого сумління.
Просто часто багато людей не задумуються над тим, що роблять, а в якісь моменти переосмислюють свої дії.
Особисто мені язик не повертається обманути дитину, коли вона щиро питає від кого подарунки. Від цього радість не применшується.

А ще мене лякає світовий маштаб цієї невинної брехні. У кожній країні свої подарунки від своїх персонажів. І ніби нічого такого. Але ж сказано: "не обмани"....
І згадуються слова, про те, куда ведуть благі наміри....

Повідомлення відредаговано Янат: 10 December 2011 - 13:44

• 0
  • Back To Top

• Завсідник
  • PіpPіpPіpPіpPіp
  • Перейти до щоденника
  • Вставити нік
  • Цитувати

Відправлено 10 December 2011 - 13:42

Крім різних явних і неявних форм обману які вже тут згадані, я ще найшла в Євангелії неодноразове нагадування : "не обманюйтесь", не обманюйте самих себе.
Напевно це найстрашніша форма обману від якої виходять інші як наслідок. Така моя думка.
При чому ці слова звернені більше до тих, хто вважає себе віруючими християнами.

Для прикладу такі місця.
Текст, що розкривається
Хіба ви не знаєте, що неправедні не вспадкують Божого Царства? Не обманюйте себе: ні розпусники, ні ідоляни, ні перелюбники, ні блудодійники, ні мужоложники, ні злодії, ні користолюбці, ні п'яниці, ні злоріки, ні хижаки Царства Божого не вспадкують вони! (1Кор.6:9,10)

або:
Не обманюйтеся, Бог осміяний бути не може. Бо що тільки людина посіє, те саме й пожне! (Гал.6:7)

А щодо Св. Миколая, то я думаю ті, хто дописують на захист, розуміють добре, що говориться не про факт того був чи не був Миколай і чи робив він добрі вчинки, а говориться про дещо інший обман "для казки" на сьогоднішній день. Ніби він ходить і дарунки розносить і різочки, які самі батьки кладуть туди, куди йому приписують.
Цікава думка з цього приводу духовних лідерів конфесій, що підтримують цю традицію.
My Signature
Синочок -1994
Донечка -1997
Донечка -1999
Синочок -2005
Донечка -1 січня 2010

Нагороди:

переглянути всі
  • 1
  • Back To Top

Користувач поза мережею   hrystyna 

• Фахівець
  • Перейти до щоденника
  • Вставити нік
  • Цитувати

Відправлено 10 December 2011 - 13:45

мда...про Миколая то вже занадтоІМХО!
то я маю своїй 3-річній доні казати - "то не Миколай ходить і подарунки приносить, то я пішла в магазин і купила тобі іграшки."???? зато скажу правду!
З таких Миколаїв, как і т.д. складається дитинство!
чесно, якось дивно таке читати=))))
або тут тема не в тему або незнаюю що=)
та всі ми вірили в Миколая, знали що таке кака і бабаї=)
то нащо експерементувати на своїх дітях? повірте, вони звичайні діти, такі як і ми колись були. і теж заслуговують на казкове дитинство з Миколаями і каками=)))
My Signature
Спойлер

Нагороди:

переглянути всі
  • 7
  • Back To Top

Користувач поза мережею   Inspector 

• Завсідник
  • PіpPіpPіpPіpPіp
  • Перейти до щоденника
  • Вставити нік
  • Цитувати

Відправлено 10 December 2011 - 13:47

До моєї дитини приходить св. Миколай і буде приходити!!!
My Signature
Зображення
  • 1
  • Back To Top

• Завсідник
  • PіpPіpPіpPіpPіp
  • Перейти до щоденника
  • Вставити нік
  • Цитувати

Відправлено 10 December 2011 - 14:52

hrystyna, Повірте не всі. І дитинство від того не гірше було. Я виросла без бабая і без Миколая.
My Signature
Синочок -1994
Донечка -1997
Донечка -1999
Синочок -2005
Донечка -1 січня 2010

Нагороди:

переглянути всі
  • 0
  • Back To Top

• Завсідник
  • PіpPіpPіpPіpPіp
  • Перейти до щоденника
  • Вставити нік
  • Цитувати

Відправлено 10 December 2011 - 14:57

Ну та я чекала, звичайно, масового протесту. Казка для дитини - то святе (?).
Не хочу шукати цитати, але в Біблії є фраза про те, що не потрібно батьків (дітей) любити більше ніж Бога. Вважаю, що про саме такі моменти і йдеться, коли заради казки про святого Миколая переступається через важливий гріх "не обмани".

"можливо, це вигадка, але ну ніяк не брехня..".
???
_ мамо, це Миколай розносить подарунки?
- так
- але Івасик сказав, що то мама
- може, йому і мама, а ти чемний, то тобі Миколай....
І так кілька років поспіль. Чому ця брехня називається вигадкою? Вигадкою я вважаю казку про колобка, але не це....

А взагалі я нікого ні в чому не переконую і зовсім не настроєна агресивно. Просто думки вголос. Муляє мене це, шукаю пояснень.

"Цікава думка з цього приводу духовних лідерів конфесій, що підтримують цю традицію".

мама5ти, ви знаєте цю думку? Було б цікаво..
Schwarze Rose, дякую що нагадали історію про Якова. Я також ніяк не могла і не можу її збагнути.

"людина навіть не свідомо,кожен день бреше,по дрібницях,але бреше.Так вже склалось".

Але людина може не брехати зовсім або хоч наполовину менше, якби вірила в те, що вона це може.

Повідомлення відредаговано Янат: 10 December 2011 - 15:01

• 2
  • Back To Top

Користувач поза мережею   Юрасик 

• Завсідник
  • PіpPіpPіpPіpPіp
  • Перейти до щоденника
  • Вставити нік
  • Цитувати

Відправлено 10 December 2011 - 15:04

Дівчата, так то воно так. Але є і діти сироти, для котрих найбільшим бажанням на Миколая були б мама і тато, діти-інваліди, для яких потрібно бути здоровим. І отримуючи якісь солодощі чи олівці, вони всерівно розчаровуються. Ми стараємося щоб наші діти дійсно отримали те, чого забажають. Ми батьки перетворюємо це на казку. І давайте не будемо нападати на Янат, можливо вона трошки не так назвала тему. І тому ми всі зациклалася на Миколаї. Можливо Янат мала на увазі брехню в цілому, і як вона виглядає згідно Біблії. Бо брехня буває різною. Є брехня на "благо", є і "а для чого всім знати правду", а є і така" пофантазувати". Чи я не права, Янат?
My Signature
Спойлер
  • 2
  • Back To Top

Поділитися темою:

• 5 Сторінок +
  • 1
  • 2
  • 3
  • »
  • Ви не можете створити нову тему
  • Ви не можете відповісти в тему

1 відвідувачів читають цю тему
0 користувачів, 1 гостей, 0 прихованих користувачів

Реклама

Останні теми

Останні зміни статусу

Коли я не знаю чогось - іду на форум.... Коли маю що розказати особистого - в щоденник... Коли хочу поділитися цікавим висловом, афоризмом, картинкою чи просто думкою без продовження і коментів - іду в статуси... Це ж так просто, логічно і виховано...

О.Катя світлина

О.Катя  Дівчата,чи знає хтось номер телефону Сидорук з ЖК Луцьк?

01 Nov 2019 17:55

Martlet світлина
Стасівчанка світлина

Стасівчанка  Я не знаю чи є тут такі теми, не знаю де писати тому залишу тут посилання https://m.facebook.com/profile.php?id=100014393529894&fref=nf&pn_ref=story допоможіть дитині, особисто знаю цю сім'ю. Хто чим може, молитвою, грошовим внеском. Допоможіть хлопчику, дайте шанс на повноцінне життя. Адміни не сваріть. Я не знаю чи є такі теми на форумі, пошуком користувалась не знайшла. Посилання на ФБ сторінку мами.

19 Oct 2019 18:25

Алея Ромашкова світлина

Алея Ромашкова  Оглянися, щастя завжди поруч

11 Oct 2019 14:22

Lacy світлина

Lacy  Я скучила за тобою Малеча! Нарешті я маю чим поділитись :)

19 Jul 2019 06:04

Lenka))) світлина

Lenka)))  Підкажіть будь ласка де можна зробити еег дитині у Львові, у суботу? Дуже треба! Буду дуже вдячна!!!

03 Jul 2019 10:18

Галина3 світлина

Галина3  Не знаю чи правильно користуюсь форумом. Але можливо мені хтось допоможе. У дитини 4 роки пахова грижа, направили на планову операцію. Хто з таким стикався, де оперували і сільки коштує зараз така працедура. Буду дуже вдячна за відповіді)))

13 May 2019 18:56

Показати коментарі (1)

Цинічна бандерівка світлина
Арабіка світлина

Арабіка  Привіт. Як добре повернутись на Форум Малеча

05 Apr 2019 14:49

Показати коментарі (2)

SEMA світлина

SEMA  Не довіряйте людям,бо обманюють на кожному кроці,робиш людині добро,а у відповідь отримуєш брехню

28 Mar 2019 22:43

Показати коментарі (2)

Всі зміни →

Facebook стрічка

birthday Іменинники ( 14 November 19 )

• З днем народження
    ckorpionsha 
    - Вік: 40
  • З днем народження
    Tila Tekila 
    - Вік: 28

Перекладач онлайн