Родинний форум "Малеча" - форум для сучасних батьків: чи іти до церкви під час місячних. - Родинний форум "Малеча" - форум для сучасних батьків

Перейти до вмісту

• 7 Сторінок +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • »
  • Ви не можете створити нову тему
  • Ви не можете відповісти в тему

чи іти до церкви під час місячних. Оцінка: **--- 2 Голосів

Користувач поза мережею   Арвен 

• Фахівець
  • PіpPіpPіpPіpPіpPіpPіp
  • Перейти до щоденника
  • Вставити нік
  • Цитувати
  • Група: Новинарі

Відправлено 22 June 2012 - 18:33

А чому не можна йти до церкви? Я вважаю це забобоном.

Перегляд повідомленняLANAM сказав:

А я ще чула таке що неможна в ці дні іти на хрестини бо дитині це зашкодить, я думаю що це забобони та от моя сусідка до сестри коли та хрестила малого непішла бо казали що неможна бо в неї КД!А ви щось про це чули?

Я чула, що не бажано, але можна, просто потрібно матері дитини сказати, що в тебе КД, в іншому випадку у дитини будуть вугрі. Я особисто вважаю це забобоном.

Перегляд повідомленняФорумлянка сказав:

Це неправда. Ми ходимо до православної церкви КП і таких обмежень немає. Спеціально питалася. Кума моя належить до греко-католицької церкви і під час місячних на службу не ходить. Це залежить від кожного конкретного священника (настоятеля храму) і його консервативності або просунутості.

Підтримую. Все залежить від настоятеля храму. Для прикладу, у нас, якщо жінка народила дитину без чоловіка, то в греко-католицькій церкві хрестити не будуть, а в православній хрестять дитину без проблем.
My Signature
Спойлер

Нагороди:

переглянути всі
  • 0
  • Back To Top

Користувач поза мережею   omeljana 

• Перехожий
  • Pіp
  • Перейти до щоденника
  • Вставити нік
  • Цитувати
  • Група: Новачки

Відправлено 20 July 2012 - 10:30

Перегляд повідомленняTerketty (21 June 2012 - 16:43) писав:

Як на мене, в ХІ столітті "я не можу йти на Літургію, бо місячні" звучить як відговорка, щоб не йти до церкви - а ось і причина. Або віримо забобонам або Богові. Те ж саме, що до сповіді треба йти на голодний шлунок (Бог тебе чекає і твого каяття, при чому тут твій шлунок)! Або інше - вагітна не може бути за хресну - а вона що - і тоді грішна, як і під час місячних? Я ще розумію, 9 місяць, стояти важко, дитинку тримати, можна і вродити при таких хрестинах:-). А тепер нове почула - дівчаткам не можна носити розп"яття! Тільки медалики - це ж повний маразм. Ісус відкупив на хресті гріхи не тільки чоловіків. Бідні жінки, вони чомусь вічно в якомусь обмеженні прав. От сюди б фемінізм. І взагалі, скажіть про такі вірування-небилиці за кордоном - вони роблять квадратні очі і крутять пальчиком біля виска! Україна справді дуже дивна! Маючи стільки проблем побутових, ми собі придумуємо ще!

Перепрошую, ХХІ століття мало бути - заважає моя емоційність моїй уважності!

А відповідь на: Бідні жінки, вони чомусь вічно в якомусь обмеженні прав.-в Біблії Книга Буття 2,3.;)
  • 0
  • Back To Top

Користувач поза мережею   Еналагма 

• Фахівець
  • PіpPіpPіpPіpPіpPіpPіp
  • Перейти до щоденника
  • Вставити нік
  • Цитувати
  • Група: Досвідчені користувачі

Відправлено 20 July 2012 - 11:29

Звичайно йти, поговоріть з священнико і він вам розкаже про забобони і вигадки, які люди вигадують щоб уникнути службу.

Нагороди:

переглянути всі
  • 0
  • Back To Top

Користувач поза мережею   Barbidolchuk 

• Завсідник
  • PіpPіpPіpPіpPіp
  • Перейти до щоденника
  • Вставити нік
  • Цитувати

Відправлено 20 August 2012 - 18:42

Іти можна,в ті дні жінка вважається не чистою(ну так з тих років ще тримажться) і Не можна торкатися святих мощів-цілувати Хрест,Ікони,брати причастя і інші важливі справи,а послухати службу ніхто не забороняє.Є різні версії і поки вона дійшли до нас одні договорили щось своє інші не дочули.Спитайтесь священників на рахунок цього.
Вагітній не бажано бути хресною тому що в неї згодом з"являться купа проблем з народженням дитини і вихованням, і можливо вона не матиме час присвятити духовному навчанню своєму похреснику.
А за їжу перед причастям-потрібно на голодний шлунок приймами Тіло Христа Та Кров Христа,іншого там бути в той момент не може!!!
Я розумію дівчата є обурливі фрази та забобони,але вірте в Бога,не засуджуйте що хто говорить бо щось комусь доказувати-себе смішити,бо якщо я вірю одне а хтось буде доказувати інше я просто покиваю головою і зроблю своє.
My Signature
Зображення
  • 1
  • Back To Top

Користувач поза мережею   Njaka 

• Завсідник
  • PіpPіpPіpPіpPіp
  • Вставити нік
  • Цитувати

Відправлено 20 August 2012 - 22:07

Перегляд повідомленняBarbidolchuk (20 August 2012 - 18:42) писав:

Іти можна,в ті дні жінка вважається не чистою(ну так з тих років ще тримажться) і Не можна торкатися святих мощів-цілувати Хрест,Ікони,брати причастя і інші важливі справи,а послухати службу ніхто не забороняє.Є різні версії і поки вона дійшли до нас одні договорили щось своє інші не дочули.Спитайтесь священників на рахунок цього.
Вагітній не бажано бути хресною тому що в неї згодом з"являться купа проблем з народженням дитини і вихованням, і можливо вона не матиме час присвятити духовному навчанню своєму похреснику.
А за їжу перед причастям-потрібно на голодний шлунок приймами Тіло Христа Та Кров Христа,іншого там бути в той момент не може!!!
Я розумію дівчата є обурливі фрази та забобони,але вірте в Бога,не засуджуйте що хто говорить бо щось комусь доказувати-себе смішити,бо якщо я вірю одне а хтось буде доказувати інше я просто покиваю головою і зроблю своє.

Читала в одному виданні інтервю в представників УПЦ(КП) І УГКЦ І там були питання на рахунок вагітної хресної -відповідь була однозначна "Церква не бачить перешкоди в цьому ніде ні в Новому заповіті ні в Біблії не вказується про заборону теж саме на рахунок критичних днів -Це все забобони які придумали люди і самі в них вірять На рахунок причастя згідна - потрібно йти натще ( не раніше ніж ч/з 2 години після прийому їжі- цьому є цілком обгрунтована причина -саме 2 години потрібно щоб тверда їжа евакуювалася з шлунку) Хоча наскільки я знаю в римокатоликів таких вимог не має
  • 1
  • Back To Top

Користувач поза мережею   Легітимна 

• Початківець
  • PіpPіp
  • Перейти до щоденника
  • Вставити нік
  • Цитувати
  • Група: Початківці

Відправлено 30 September 2012 - 18:42

не думаю, що є різниця - є місячні, чи ні.
  • 0
  • Back To Top

Користувач поза мережею   Толянка 

• Фахівець
  • PіpPіpPіpPіpPіpPіpPіp
  • Перейти до щоденника
  • Вставити нік
  • Цитувати

Відправлено 01 October 2012 - 18:50

Я зожу під час місячних до церкви. Хіба якщо дуже болить живіт і таблетки не допомагають,тоді не йду.
My Signature
Зображення
  • 0
  • Back To Top

Користувач поза мережею   Галичаночка 

• Вінтаж
  • PіpPіpPіpPіpPіpPіp
  • Перейти до щоденника
  • Вставити нік
  • Цитувати

Відправлено 01 October 2012 - 19:43

Перегляд повідомленняСнежка (13 April 2012 - 10:31) писав:

Мої знайомі кажуть що жінка до 8 дня вважається грішною і не можна до чогось святого торкатись.

Я думаю що жінка грішна коли вона грішить, а не коли в неї місячні.
Колись моя мама говорила що не можна приймати причастя при КД. Але одного разу,коли ми з чоловіком приймали причастя перед весіллям в мами якраз були місячні, вона дуже хотіла причащатися з нами, тому спитала в священика чи можна, він сказав що можна (УГКЦ).

Повідомлення відредаговано М@річечк@: 01 October 2012 - 19:44

My Signature
Зображення

Нагороди:

переглянути всі
  • 1
  • Back To Top

Користувач поза мережею   Міленка 

• Вінтаж
  • PіpPіpPіpPіpPіpPіp
  • Перейти до щоденника
  • Вставити нік
  • Цитувати

Відправлено 05 October 2012 - 22:30

Якщо чесно, то трохи смішно читати про такі заборони. Ну зрозуміло, звідки то пішло: колись жінки не носили спідньої білизни і прокладок-тампонів не було. Тому й забороняли їм заходити до церкви, щоб не залишали під собою калюжки. Ну тепер же такого немає! Тому жінка цілком спокійно може заходити в храм.
My Signature
Спойлер

Щастя купити неможливо, його можна народити!

Нагороди:

переглянути всі
  • 0
  • Back To Top

Користувач поза мережею   Кава 

• Завсідник
  • PіpPіpPіpPіpPіp
  • Перейти до щоденника
  • Вставити нік
  • Цитувати

Відправлено 05 October 2012 - 22:35

Перегляд повідомленняАрвен (22 June 2012 - 18:33) писав:

А чому не можна йти до церкви? Я вважаю це забобоном.

Я чула, що не бажано, але можна, просто потрібно матері дитини сказати, що в тебе КД, в іншому випадку у дитини будуть вугрі. Я особисто вважаю це забобоном.

Підтримую. Все залежить від настоятеля храму. Для прикладу, у нас, якщо жінка народила дитину без чоловіка, то в греко-католицькій церкві хрестити не будуть, а в православній хрестять дитину без проблем.

Хоч і не зовсім до теми, але моя подруга не вінчана, але дитина охрещена в УГКЦ. Єдине, що мамі виводу не давали.
My Signature
Спойлер
  • 0
  • Back To Top

Користувач поза мережею   Innelya 

• Завсідник
  • PіpPіpPіpPіpPіp
  • Перейти до щоденника
  • Вставити нік
  • Цитувати
  • Група: ЗАБЛОКОВАНІ

Відправлено 06 October 2012 - 20:13

Та можна ходити в церкву,просто не можна цілувати ікони і причастятися.А все інше забобони.
My Signature
Спойлер

Мої дітки-моє найбільше щастя!)

Нагороди:

переглянути всі
  • Back To Top

Користувач поза мережею   Vitaliy_V 

• Перехожий
  • Pіp
  • Перейти до щоденника
  • Вставити нік
  • Цитувати
  • Група: Користувачі

Відправлено 06 October 2012 - 20:56

Перегляд повідомленняInnelya (06 October 2012 - 20:13) писав:

Та можна ходити в церкву,просто не можна цілувати ікони і причастятися.А все інше забобони.

Якось негоже чоловікові відписувати в такій темі, але вперше, відколи я на цьому форумі, поставив за допис "мінус". Дуже сподіваюся, що Московський патріархат з часом відійде від своїх "канонічних забобонів". Аж ніяк не хочу цим образити вірних МП, просто не знаю, як по-іншому висловити цілком очевидні речі: як те, що природне, може ставати на перешкоді єднанню людини з Богом у Пресвятій Євхаристії? Як та ж таки непокрита хусткою голова може ставати перешкодою в перебуванні християнина в Божому храмі? Хіба волосся "не пропускає" Божої благодаті? Не кажучи вже про "місячні". І таких "канонічно правильних" прикладів, на жаль, дуже багато. На жаль.
My Signature
Solo Dios basta!
  • 8
  • Back To Top

• Завсідник
  • PіpPіpPіpPіpPіp
  • Перейти до щоденника
  • Вставити нік
  • Цитувати

Відправлено 06 October 2012 - 23:14

Vitaliy_V,я звісно вибачаюсь,але я чогось не розумію бо ви явно мене не зрозуміли.До речі я хожу тільки в Київський Патріархат і там ходять в хустках.Чи що ви мали на увазі?А маючи на увазі забобони,я про тих людей,які їх видумують чи прикриваються ними не хотячи йти в церкву шукають любий привід щоб не піти і місячні в тому числі!
My Signature
Спойлер

Нагороди:

переглянути всі
  • Back To Top

Користувач поза мережею   Frozen 

• Ferro et igni
  • PіpPіpPіpPіpPіpPіpPіp
  • Перейти до щоденника
  • Вставити нік
  • Цитувати

Відправлено 06 October 2012 - 23:27

Мене завжди це дивувала. Як жінка так грішить, не чиста, а чоловіки безгрішні. Можна ходити і треба!

А ще мене завжди дивувало поняття, що дінка не може ходити 40 днів до церкви після пологів, але дитя треба , як найшвидше похрестити.
My Signature
Спойлер

Нагороди:

переглянути всі
  • 0
  • Back To Top

Користувач поза мережею   Рижуля 

• Фахівець
  • PіpPіpPіpPіpPіpPіpPіp
  • Перейти до щоденника
  • Вставити нік
  • Цитувати

Відправлено 07 October 2012 - 07:45

Innelya,думаю Vitaliy_Vвисловив свою думку стосовно Вашої фрази щодо

Цитата

,просто не можна цілувати ікони і причастятися
.
Хіба це по Вашому не забобон???
Поясніть (на Вашу думку) чому не можна??
My Signature
Не все, що спадає на розум - має до нього відношення..

Нагороди:

переглянути всі
  • 5
  • Back To Top

• Завсідник
  • PіpPіpPіpPіpPіp
  • Перейти до щоденника
  • Вставити нік
  • Цитувати

Відправлено 07 October 2012 - 09:55

Рижуля,я написала що не можна це робити бо питала у св'ященника і він так сказав(бо жінка не чиста того і не можна цілувати ікони,сповідатися можна,а от причастятися ні) Я це не видумала,а спиралась на думку освітченої людини.Просто всі так категорично реагують,якщо ви сумніваєтесь чи в чомусь не впевнені краще підійти і спитати до св'ященника.
My Signature
Спойлер

Нагороди:

переглянути всі
  • Back To Top

• Перехожий
  • Pіp
  • Перейти до щоденника
  • Вставити нік
  • Цитувати

Відправлено 07 October 2012 - 13:41

Перегляд повідомленняInnelya (07 October 2012 - 09:55) писав:

я написала що не можна це робити бо питала у св'ященника і він так сказав

Не можна для обгрунтування християнського вчення посилатися на окремі ЕТНОГРАФІЧНІ (культурні) елементи, запозичені першими християнами зі Старого Завіту. Якщо апостол Павло пише, що жінка не повинна молитися з непокритою головою, то це не означає, що Бог не чує молитов жінок, які не носять хусток на голові. Це просто означає, що апостол у своїй проповіді, зверненій до євреїв, керується культурними нормами самих євреїв, аби саме християнство ставало для них більш зрозумілим і прийнятним. АЛЕ ЦЕ НЕ ОЗНАЧАЄ, що в наш час жінки-християнки повинні заходити в храм виключно в хустках. Адже ж той таки апостол, наприклад, писав про рабів, які повинні залишатися рабами - тобто в тому стані, до якого їх покликав Бог. То що - звідси означає, що нам треба повернути рабство, бо апостол про це говорив? Те саме стосується й місячних.
Тому треба чітко розрізняти ДОГМАТИЧНІ елементи віри від ЕТНОГРАФІЧНИХ. Догматичні - стосуються змісту віри (вчення про Св.Трійцю, про безсмертність душі і т.ін.), а етнографічні - культурного забарвлення цього змісту в залежності від народів, які сповідують цю віру (коляди, освячення яблук на Спаса і т.ін.).
My Signature
Solo Dios basta!
  • 3
  • Back To Top

Користувач поза мережею   fistashka 

• Перехожий
  • Pіp
  • Перейти до щоденника
  • Вставити нік
  • Цитувати

Відправлено 07 October 2012 - 22:28

Перегляд повідомленняInnelya (07 October 2012 - 09:55) писав:

Рижуля,я написала що не можна це робити бо питала у св'ященника і він так сказав(бо жінка не чиста того і не можна цілувати ікони,сповідатися можна,а от причастятися ні) Я це не видумала,а спиралась на думку освітченої людини.Просто всі так категорично реагують,якщо ви сумніваєтесь чи в чомусь не впевнені краще підійти і спитати до св'ященника.

а Біблію пробували читати. Не входити під час місячних ---це старий завіт (закон) , мы не під законом а під благодатью- каже апостол.
Тому головне не забуи прокладки, бо тоді їх не було і покапувало на землю, тому жінка й залишалась дома.

А якщо в душі живуть біси а нема місячних, то можна в церкву заходити?)))
My Signature
Зображення
Зображення
  • 0
  • Back To Top

• Завсідник
  • PіpPіpPіpPіpPіp
  • Перейти до щоденника
  • Вставити нік
  • Цитувати

Відправлено 07 October 2012 - 23:33

fistashka,я не написала що не можна ходити в церкву при місячних,ходити можна просто не можна цілувати ікони і іти до причастя.Це я не сама придумала,а так казав св'ященник і не один!
My Signature
Спойлер

Нагороди:

переглянути всі
  • Back To Top

• Перехожий
  • Pіp
  • Перейти до щоденника
  • Вставити нік
  • Цитувати

Відправлено 08 October 2012 - 15:44

Перегляд повідомленняInnelya (07 October 2012 - 23:33) писав:

просто не можна цілувати ікони і іти до причастя

Ну чому цього не можна робити? Який взагалі може бути зв'язок між "місячними" і Причастям? "Місячні" - це від сатани? Це не Бог створював жінку з "місячними", чи як? Розумієте, в цьому якраз і полягає забобон і згаданий вами священик активно його пропагує.
My Signature
Solo Dios basta!
  • 0
  • Back To Top

Поділитися темою:

• 7 Сторінок +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • »
  • Ви не можете створити нову тему
  • Ви не можете відповісти в тему

1 відвідувачів читають цю тему
0 користувачів, 1 гостей, 0 прихованих користувачів

Реклама

Останні теми

Останні зміни статусу

Коли я не знаю чогось - іду на форум.... Коли маю що розказати особистого - в щоденник... Коли хочу поділитися цікавим висловом, афоризмом, картинкою чи просто думкою без продовження і коментів - іду в статуси... Це ж так просто, логічно і виховано...

Стасівчанка світлина

Стасівчанка  Я не знаю чи є тут такі теми, не знаю де писати тому залишу тут посилання https://m.facebook.com/profile.php?id=100014393529894&fref=nf&pn_ref=story допоможіть дитині, особисто знаю цю сім'ю. Хто чим може, молитвою, грошовим внеском. Допоможіть хлопчику, дайте шанс на повноцінне життя. Адміни не сваріть. Я не знаю чи є такі теми на форумі, пошуком користувалась не знайшла. Посилання на ФБ сторінку мами.

Вчора, 18:25

Алея Ромашкова світлина

Алея Ромашкова  Оглянися, щастя завжди поруч

11 Oct 2019 14:22

Lacy світлина

Lacy  Я скучила за тобою Малеча! Нарешті я маю чим поділитись :)

19 Jul 2019 06:04

Lenka))) світлина

Lenka)))  Підкажіть будь ласка де можна зробити еег дитині у Львові, у суботу? Дуже треба! Буду дуже вдячна!!!

03 Jul 2019 10:18

Галина3 світлина

Галина3  Не знаю чи правильно користуюсь форумом. Але можливо мені хтось допоможе. У дитини 4 роки пахова грижа, направили на планову операцію. Хто з таким стикався, де оперували і сільки коштує зараз така працедура. Буду дуже вдячна за відповіді)))

13 May 2019 18:56

Показати коментарі (1)

Цинічна бандерівка світлина
Арабіка світлина

Арабіка  Привіт. Як добре повернутись на Форум Малеча

05 Apr 2019 14:49

Показати коментарі (2)

SEMA світлина

SEMA  Не довіряйте людям,бо обманюють на кожному кроці,робиш людині добро,а у відповідь отримуєш брехню

28 Mar 2019 22:43

Показати коментарі (2)

Tinkin світлина

Tinkin  Доброго дня, порадьте хорошого гастроентеролога у Львові

15 Mar 2019 11:17

Показати коментарі (1)

Iryska-selesta світлина

Iryska-selesta  Кожна мить життя—це можливість

13 Mar 2019 10:46

Всі зміни →

Facebook стрічка

birthday Іменинники ( 20 October 19 )