Родинний форум "Малеча" - форум для сучасних батьків: чи іти до церкви під час місячних. - Родинний форум "Малеча" - форум для сучасних батьків

Перейти до вмісту

• 7 Сторінок +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • »
  • Ви не можете створити нову тему
  • Ви не можете відповісти в тему

чи іти до церкви під час місячних. Оцінка: **--- 2 Голосів

Користувач поза мережею   kib 

• Вінтаж
  • Перейти до щоденника
  • Вставити нік
  • Цитувати
  • Група: Орг СП Малечі

Відправлено 20 April 2012 - 18:37

згідна зі всіма хто висловися про те, що і можна ходити до церкви під час КД і треба ))). Я перед хрестинами малої мала ромову зі священником (дуже розумним), оскільки ми хрестили в 2,5 тижні, то багато хто з "доброзичливців" мені казав, що мене до церкви не пустять, не можна новоспеченій мамі заходити до 40днів і т.д. Священник мені пояснив, що це пішло з давніх часів, коли хрестили в річках, оскільки з тієї ж річки люди вживали воду, то чисто з гігієнічної точки зору жінкам заборонялося до повного очищення заходити в церкву
My Signature
Зображення

Нагороди:

переглянути всі
  • 3
  • Back To Top

Користувач поза мережею   Сонях 

• Фахівець
  • Перейти до щоденника
  • Вставити нік
  • Цитувати

Відправлено 20 April 2012 - 19:08

забобони і не більше, дивно коли такі речі самі священники говорять :wacko3:
My Signature
Спойлер

Нагороди:

переглянути всі
  • 0
  • Back To Top

Користувач поза мережею   talj 

• Своя людина
  • PіpPіpPіpPіp
  • Перейти до щоденника
  • Вставити нік
  • Цитувати
  • Група: Користувачі

Відправлено 23 April 2012 - 13:44

Перегляд повідомленняnelllya (20 April 2012 - 18:22) писав:

колись в далекій молодості я була на реколекціях у Зарваниці і під час розмови із священниками (їх було 3) одна дівчина про це запитала. Їх відповідь була однозначною, що це забобони, але походять від того часу коли жінки не носили білизни (а про ніякі прокладки і мови не було)служба тривала до двох годин і дівчина, стоячи на одному місці,залишала після себе сліди... А так яку ті часи щоб не йти до церкви треба було мати якусь серйозну причину, то і пішла така мова : "А чого вашої... не було в церкві, може слаба?" - " та ні, вона нині нечиста"
Зараз питання гігієни вирішено, а інших перешкод нема

Я згідна з цим. Ці забобони походять здавна, коли не було засобів гігієни і жінка могла забруднити церкву.А зараз це зовсфм неактуально.
My Signature
Зображення
  • 0
  • Back To Top

Користувач поза мережею   LANAM 

• Зацікавлений
  • PіpPіpPіp
  • Перейти до щоденника
  • Вставити нік
  • Цитувати

Відправлено 24 April 2012 - 15:13

Я також вважаю що треба, але чула що неможно в моєї бабці в селі ще досьгодні дівчата нейдуть до церкви ці дні!А я ще чула таке що неможна в ці дні іти на хрестини бо дитині це зашкодить, я думаю що це забобони та от моя сусідка до сестри коли та хрестила малого непішла бо казали що неможна бо в неї КД!А ви щось про це чули?
  • 0
  • Back To Top

Користувач поза мережею   Нічлава 

• Найактивніша форумчанка
  • PіpPіpPіpPіpPіpPіpPіpPіp
  • Перейти до щоденника
  • Вставити нік
  • Цитувати
  • Група: Досвідчені користувачі

Відправлено 04 May 2012 - 15:08

Я ходжу до УГКЦ. Вже до мене дівчата писали, що у нас немає такої заборони, а навіть навпаки, як казав мені священник, що гріхом є пропустити літургію.
Більшість пишуть, що це забобони, а мені здається , що це старозавітні приписи, яких досі дотримуються у православних церквах.

Уривок з книги Тарса Шманька "Як поводитися у храмі":
Заборона входити у храм жінкам, у яких відбувається названий фізіологічний процес, дуже давня й відома ще у Старому Завіті. Вона зумовлена культурними особливостями, які акцентують на «обрядовій чистоті». Сьогодні гігієнічні аспекти цієї проблеми втратили актуальність, а в сучасних церковних приписах, які зобов'язують усіх католиків брати участь у літургії в усі неділі та празники, не знаходимо винятків для жінок у т. зв. «критичні дні». Тому немає правової підстави забороняти жінкам входити до храму. Натомість, поважаючи двотисячолітню християнську традицію, слід з розумінням ставитися до тих, хто дотримується давніх звичаїв, якщо вони не пов'язані з якимись забобонами, що суперечать християнській вірі.
My Signature
Свобода - це не те, що вам дали. Це те, що не можна у вас забрати. (Вольтер)
Спойлер

Нагороди:

переглянути всі
  • 1
  • Back To Top

Користувач поза мережею   Галія 

• Завсідник
  • PіpPіpPіpPіpPіp
  • Перейти до щоденника
  • Вставити нік
  • Цитувати

Відправлено 04 May 2012 - 21:31

Я завжди знала, що під час місячних в церкву йти не можна. Дотримуюсь цього і досі.
  • 0
  • Back To Top

Користувач поза мережею   ТусяКавуся 

• Завсідник
  • PіpPіpPіpPіpPіp
  • Перейти до щоденника
  • Вставити нік
  • Цитувати

Відправлено 05 May 2012 - 07:29

Я колись на рахунок цього проводила своє міні розслідування. І вияснила, що дійсно в православних церквах не можна ходити при місячних ні на службу ні на сповідь. А от в католицьких можна! Будучи в Люрді не впустила можливості спитати, мені відповіли що Бог нас такими створив і нема в цьому нічого грішного(там при місячних не можна було йти тільки в купіль) . Такі забубони існують тільки на пост радянському просторі.
My Signature
Спойлер

• 2
  • Back To Top

Користувач поза мережею   Волиняночка 

• Вінтаж
  • Перейти до щоденника
  • Вставити нік
  • Цитувати

Відправлено 05 May 2012 - 13:09

До чого тут забобони!?Погоджуюся з Нічлава.В нас не можна ходити до церкви під час місячних,а тим більше до причастя йти і цілувати ікони.Якщо вже були,то треба на сповіді це сказати.Тому стараюся не ходити.В кожного по різному і не треба до цього ставитися кретично.
My Signature
Спойлер

Нагороди:

переглянути всі
  • 0
  • Back To Top

Користувач поза мережею   мая-зая 

• Вінтаж
  • PіpPіpPіpPіpPіpPіp
  • Перейти до щоденника
  • Вставити нік
  • Цитувати

Відправлено 05 May 2012 - 13:26

Я ходжу до церкви УПЦ МП,і якщо я в нечистоті то стою краю церкви і не підходжу до ікон,не приймаю участь в ці дні у Таїнствах Божих.Я так розумію що все це залежить до якої парафії людина належить.І краще спитати священика своєї парафії як правильно поступити.
My Signature
Спойлер
  • 1
  • Back To Top

Користувач поза мережею   Форумлянка 

• Завсідник
  • PіpPіpPіpPіpPіp
  • Перейти до щоденника
  • Вставити нік
  • Цитувати

Відправлено 05 May 2012 - 15:35

Перегляд повідомленняТусяКавуся (05 May 2012 - 07:29) писав:

Я колись на рахунок цього проводила своє міні розслідування. І вияснила, що дійсно в православних церквах не можна ходити при місячних ні на службу ні на сповідь. А от в католицьких можна! Будучи в Люрді не впустила можливості спитати, мені відповіли що Бог нас такими створив і нема в цьому нічого грішного(там при місячних не можна було йти тільки в купіль) . Такі забубони існують тільки на пост радянському просторі.

Це неправда. Ми ходимо до православної церкви КП і таких обмежень немає. Спеціально питалася. Кума моя належить до греко-католицької церкви і під час місячних на службу не ходить. Це залежить від кожного конкретного священника (настоятеля храму) і його консервативності або просунутості.
My Signature
Зображення

• 0
  • Back To Top

Користувач поза мережею   ЩАСТЯ ЗНОВУ В МОДІ 

• Своя людина
  • PіpPіpPіpPіp
  • Перейти до щоденника
  • Вставити нік
  • Цитувати

Відправлено 24 May 2012 - 23:40

Перегляд повідомленняВолиняночка (05 May 2012 - 13:09) писав:

До чого тут забобони!?Погоджуюся з Нічлава.В нас не можна ходити до церкви під час місячних,а тим більше до причастя йти і цілувати ікони.Якщо вже були,то треба на сповіді це сказати.Тому стараюся не ходити.В кожного по різному і не треба до цього ставитися кретично.

Я раніше теж так вважала. тому старалась не цілувати Пристолу, не причащатися і тд. Але одного разу на сповіді сказала про це священнику. Він мене так висміяв і гріх я мала не тому що була нібито "нечиста" а тому що пропускала святе Причастя, а будучи на Службі Божій і не причащатися, це все одно, що не ходити до церкви.
My Signature
Зображення
Декрет -теж робота.....тільки начальника доводиться на руках носити:)

Нагороди:

переглянути всі
  • 0
  • Back To Top

Користувач поза мережею   Nadin123 

• Завсідник
  • PіpPіpPіpPіpPіp
  • Перейти до щоденника
  • Вставити нік
  • Цитувати

Відправлено 01 June 2012 - 20:13

сьогодні на фейсбуці натрапила на таку картинку, але це для католиків))
Зображення

Повідомлення відредаговано Nadin123: 01 June 2012 - 20:14

• 1
  • Back To Top

• Перейти до щоденника
  • Вставити нік
  • Цитувати

Відправлено 01 June 2012 - 20:36

Nadin123, а які конфесії забороняють ходити до церкви вагітним жінкам? Це для мене відкриття, якщо чесно.
My Signature
Спойлер

Нагороди:

переглянути всі
  • 0
  • Back To Top

Користувач поза мережею   Nadin123 

• Завсідник
  • PіpPіpPіpPіpPіp
  • Перейти до щоденника
  • Вставити нік
  • Цитувати

Відправлено 01 June 2012 - 20:40

Нічлава, ну там ж пише ..і інших фізіологічних періодів...
Це не я писала, просто побачила картинку, ы я не кажу що вагытним не можна ходити

Повідомлення відредаговано Nadin123: 01 June 2012 - 20:47

• 0
  • Back To Top

• Перейти до щоденника
  • Вставити нік
  • Цитувати

Відправлено 01 June 2012 - 20:49

Nadin123, але тоді для чого зображення вагітної жінки та напис "під час вігітності"? Якось не дуже коректна картинка.
My Signature
Спойлер

Нагороди:

переглянути всі
  • 0
  • Back To Top

Користувач поза мережею   катруськааа 

• Початківець
  • PіpPіp
  • Перейти до щоденника
  • Вставити нік
  • Цитувати
  • Група: Початківці

Відправлено 07 June 2012 - 23:09

я теж знаю що в православній церкві до сповіді при місячних іти не можна,а в грекокатоликів можна.
  • 0
  • Back To Top

Користувач поза мережею   Елла 

• Фахівець
  • Перейти до щоденника
  • Вставити нік
  • Цитувати
  • Група: Vip-модератор

Відправлено 08 June 2012 - 08:37

Цитата

але тоді для чого зображення вагітної жінки та напис "під час вагітності"? Якось не дуже коректна картинка.

Гадаю, автор цієї картинки хотів зробити акцент на словосполученні "фізіологічних періодів". А вагітність тут уособлює відсутність місячних))) Слово "інших" - їх присутність.
Хоча, на мою думку, йому це не дуже вдалося...
My Signature
Я подарую свою вірність чоловіку, любов сину, красу дочці і повагу нашим батькам.

Нагороди:

переглянути всі
  • 0
  • Back To Top

Користувач поза мережею   KISS99 

• Своя людина
  • PіpPіpPіpPіp
  • Перейти до щоденника
  • Вставити нік
  • Цитувати

Відправлено 08 June 2012 - 10:57

колись мені теж так говорили, але бабці. Тепер іду до церкви, незважаючи на те є в мене в даний момент ці дні чи ні ( ну,хіба якщо себе дуууже зле почуваю). Вважаю,що це не є гріхом. І не від конфесії це залежить чи окремого священника, а від людини,яка іде до Бога і з чим вона до Нього йде.
My Signature
Зображення[/url]
  • 0
  • Back To Top

Користувач поза мережею   Terketty 

• Своя людина
  • PіpPіpPіpPіp
  • Перейти до щоденника
  • Вставити нік
  • Цитувати

Відправлено 21 June 2012 - 16:43

Як на мене, в ХІ столітті "я не можу йти на Літургію, бо місячні" звучить як відговорка, щоб не йти до церкви - а ось і причина. Або віримо забобонам або Богові. Те ж саме, що до сповіді треба йти на голодний шлунок (Бог тебе чекає і твого каяття, при чому тут твій шлунок)! Або інше - вагітна не може бути за хресну - а вона що - і тоді грішна, як і під час місячних? Я ще розумію, 9 місяць, стояти важко, дитинку тримати, можна і вродити при таких хрестинах:-). А тепер нове почула - дівчаткам не можна носити розп"яття! Тільки медалики - це ж повний маразм. Ісус відкупив на хресті гріхи не тільки чоловіків. Бідні жінки, вони чомусь вічно в якомусь обмеженні прав. От сюди б фемінізм. І взагалі, скажіть про такі вірування-небилиці за кордоном - вони роблять квадратні очі і крутять пальчиком біля виска! Україна справді дуже дивна! Маючи стільки проблем побутових, ми собі придумуємо ще!

Перепрошую, ХХІ століття мало бути - заважає моя емоційність моїй уважності!
My Signature
Спойлер

Щастя, це коли маєш кому дарувати свій час!
  • 3
  • Back To Top

Користувач поза мережею   Romashka_2009 

• Завсідник
  • PіpPіpPіpPіpPіp
  • Перейти до щоденника
  • Вставити нік
  • Цитувати

Відправлено 22 June 2012 - 17:58

Перегляд повідомленняTerketty (21 June 2012 - 16:43) писав:

Як на мене, в ХІ столітті "я не можу йти на Літургію, бо місячні" звучить як відговорка, щоб не йти до церкви - а ось і причина. Або віримо забобонам або Богові. Те ж саме, що до сповіді треба йти на голодний шлунок (Бог тебе чекає і твого каяття, при чому тут твій шлунок)! Або інше - вагітна не може бути за хресну - а вона що - і тоді грішна, як і під час місячних? Я ще розумію, 9 місяць, стояти важко, дитинку тримати, можна і вродити при таких хрестинах:-). А тепер нове почула - дівчаткам не можна носити розп"яття! Тільки медалики - це ж повний маразм. Ісус відкупив на хресті гріхи не тільки чоловіків. Бідні жінки, вони чомусь вічно в якомусь обмеженні прав. От сюди б фемінізм. І взагалі, скажіть про такі вірування-небилиці за кордоном - вони роблять квадратні очі і крутять пальчиком біля виска! Україна справді дуже дивна! Маючи стільки проблем побутових, ми собі придумуємо ще!

Перепрошую, ХХІ століття мало бути - заважає моя емоційність моїй уважності!

Хоч і поставила +, не можу не написати: підписуюся під кожним словом! Гріхом є пропустити Літургію, а не прийти в період КД. А тим хто сумнівається раджу звернутися до свого священника, думаю що він все роз"яснить.
  • 0
  • Back To Top

Поділитися темою:

• 7 Сторінок +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • »
  • Ви не можете створити нову тему
  • Ви не можете відповісти в тему

1 відвідувачів читають цю тему
0 користувачів, 1 гостей, 0 прихованих користувачів

Реклама

Останні теми

Останні зміни статусу

Коли я не знаю чогось - іду на форум.... Коли маю що розказати особистого - в щоденник... Коли хочу поділитися цікавим висловом, афоризмом, картинкою чи просто думкою без продовження і коментів - іду в статуси... Це ж так просто, логічно і виховано...

Стасівчанка світлина

Стасівчанка  Я не знаю чи є тут такі теми, не знаю де писати тому залишу тут посилання https://m.facebook.com/profile.php?id=100014393529894&fref=nf&pn_ref=story допоможіть дитині, особисто знаю цю сім'ю. Хто чим може, молитвою, грошовим внеском. Допоможіть хлопчику, дайте шанс на повноцінне життя. Адміни не сваріть. Я не знаю чи є такі теми на форумі, пошуком користувалась не знайшла. Посилання на ФБ сторінку мами.

Вчора, 18:25

Алея Ромашкова світлина

Алея Ромашкова  Оглянися, щастя завжди поруч

11 Oct 2019 14:22

Lacy світлина

Lacy  Я скучила за тобою Малеча! Нарешті я маю чим поділитись :)

19 Jul 2019 06:04

Lenka))) світлина

Lenka)))  Підкажіть будь ласка де можна зробити еег дитині у Львові, у суботу? Дуже треба! Буду дуже вдячна!!!

03 Jul 2019 10:18

Галина3 світлина

Галина3  Не знаю чи правильно користуюсь форумом. Але можливо мені хтось допоможе. У дитини 4 роки пахова грижа, направили на планову операцію. Хто з таким стикався, де оперували і сільки коштує зараз така працедура. Буду дуже вдячна за відповіді)))

13 May 2019 18:56

Показати коментарі (1)

Цинічна бандерівка світлина
Арабіка світлина

Арабіка  Привіт. Як добре повернутись на Форум Малеча

05 Apr 2019 14:49

Показати коментарі (2)

SEMA світлина

SEMA  Не довіряйте людям,бо обманюють на кожному кроці,робиш людині добро,а у відповідь отримуєш брехню

28 Mar 2019 22:43

Показати коментарі (2)

Tinkin світлина

Tinkin  Доброго дня, порадьте хорошого гастроентеролога у Львові

15 Mar 2019 11:17

Показати коментарі (1)

Iryska-selesta світлина

Iryska-selesta  Кожна мить життя—це можливість

13 Mar 2019 10:46

Всі зміни →

Facebook стрічка

birthday Іменинники ( 20 October 19 )