Родинний форум "Малеча" - форум для сучасних батьків: Що вважається брехнею з релігійної точки зору - Родинний форум "Малеча" - форум для сучасних батьків

Перейти до вмісту

• 5 Сторінок +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Ви не можете створити нову тему
  • Ви не можете відповісти в тему

Що вважається брехнею з релігійної точки зору ваше ставлення Оцінка: -----

Користувач поза мережею   Schwarze Rose 

• Вінтаж
  • PіpPіpPіpPіpPіpPіp
  • Перейти до щоденника
  • Вставити нік
  • Цитувати
  • Група: Досвідчені користувачі

Відправлено 10 December 2011 - 20:52

мама5ти , ну дарма ви так, ніхто не домовлявся про релігію не говорити. Але розмова тільки про Миколая перетвориться в чергове перекидання м"яча з одного табору в інший, тоді як не заторкує ширше про гріховність брехні взагалі. І я приводила тут приклад про Якова, а Левит про Йосипа не для того, щоб оправдати брехню, а як річ незрозумілу з біблійного погляду моралі. Приклад про Петра взагалі пройшов стороною, а це саме той приклад брехні із самозбереження. Як же мільйони тих євреїв у війну, які давали причепити собі ту зірку на груди, по якій їх було видно за кілометр (ну правда там і по обличчю було видно)? То вони були просто перепошую, лохи, що не хотіли збрехати? Я вважаю, що прагнення не брехати взагалі повинно би було бути присутнім у всіх християн, бо це правда, що християнство називає сатану батьком брехні, тобто першим, що збрехав, до нього ніхто не брехав. І люди після гріхопадіння перше, що зробили - збрехали Богу, кажучи, що то не вони, а змій їх підучив з"їсти яблуко. Я теоретично зрозуміла, що ви маєте на увазі, що віра - це не добра казка. Це справді не казка, але багатьох так навчили. І приклад про виколоті очі - це квіточки, дитина видлубала очі б і іграшці, якби мама вчила, що та спостерігає за поганими вчинками. Єдине, що я можу сказати, не лізучи непролом - що віра - це дуже серйозно, і в кінці я хочу бути з Богом, а не через якісь грішки, не варті уваги - в місці діаметрально протилежному.
Коротше, розмова з гріховності брехні перекинулася на Миколая. Я вже тут писала Янат, що якщо вона хтіла подискутувати чи довести, що не треба вчити дітей, що Миколай є - так і назвати тему, а розмова про гріховність брехні - набагато ширша. Але певно про Миколая легше всім посперечатися, ніж пояснити як є діло з брехнею. У неї було питання, чи є десь в Біблії місце, де б брехня виправдовувалася. Ось ще місце - Авраам сказав Іцхаку, що вони ідуть приносити жертви, а жертву собі Бог "усмотрит" і в той же час ішов принести його в жертву. Баранця Бог таки там мав на тому місці. Як ви вважаєте, тут брехня виправдовувала чи ні? Також слизька ситуація, як це розглядати - брехня чи ні, Авраам вірив, що Бог обіцяв йому ту дитину і не може забрати. Це як в тих історіях з важкохворими, від яких приховують діагноз. Я вважаю, що в таких випадках краще покладатися на Бога, щоб людина мала час приготуватися до дороги в вічність чи повірити в зцілення, ніж марнувати час.

Повідомлення відредаговано Schwarze Rose: 10 December 2011 - 21:10

My Signature
Спойлер

І ось, коли ми майме там, де холодно і сніг, і зовсім близько наша самота,
Бажання сильні, як любов, поможуть нам дійти і буде вся та наша висота.

І все буде добре для кожного з нас, і все буде добре, настане наш час.
  • 2
  • Back To Top

Користувач поза мережею   Мумуся 

• Вінтаж
  • Перейти до щоденника
  • Вставити нік
  • Цитувати
  • Група: Орг СП Малечі

Відправлено 10 December 2011 - 22:09

Тоді і я запитаюсь- просто хочеться розібратись.
От є приклад Флоріани і відповідь

Цитата

А то таки м"яско і то не брехня, малій дитині нічого і не треба більше нічого пояснювати.

Тобто тут це недоговорювання допускається та не розглядається як неправда...
А коли дитині розказуєш про Святого, та кладеш подарунок під подушку- то це вже неприпустимо?

Цитата

У випадку з м"ясом то не є замовчування, в віці 2 років діти над цим не задумуються, а в 5 років я поснила малій саме так, як писала вище.

Тобто можна, бо дитина маленька?
Тобто - неправда з виправданням?
І ще одне запитання (вибачте за надмірну балакучість :) ), так от, про казку з релігії.

Цитата

От чому я дітям не роблю казку з релігії з віри, щоб і Бог не здався їм казкою. А казки про звірят і царевичів не можуть нанести таку непоправну шкоду духовному стану дитини, в майбутньому дорослої людини.
А чи є ще хоч одна, назвемо це "казка", крім подарунка під подушку 19 грудня? Можливо ще якісь приклади?
Дякую.
My Signature
Я ніколи не залишав тебе... просто в найважчі моменти твого життя я ніс тебе на руках...
я- Мумуся, саме так називає мене моя донечка
  • 0
  • Back To Top

Користувач поза мережею   Schwarze Rose 

• Вінтаж
  • PіpPіpPіpPіpPіpPіp
  • Перейти до щоденника
  • Вставити нік
  • Цитувати

Відправлено 10 December 2011 - 22:54

Мумуся , для мене допустимо дати подарунок дитині, розповівши про святого і про те, що треба робити хороші справи, допомагати бідним і нужденним, прищеплюючи тим дитині поняття благодійності і пожертвувань та пояснивши, що деякі люди роблять так в пам"ять про нього (хоча так повинен вести себе кожен нормальний християнин і не тільки в честь Миколая і не тільки 19 грудня). Неприпустимим є казати, що то він сам (Миколай) приходить і приносить.
Приведу в приклад казку, прада вона не наша, а американська. Різдво з Сантою і духом Різдва, під яким розуміється сімейне єднання, любов до всіх і все таке решта. Ця казка дуже потужна і має свою розвинуту індустрію розваг, продажів і т.д. і т.п., слізливі сімейні мелодрами. А насправді Різдво - то народження Господа Бога нашого Ісуса Христа, це свято має абсолютно релігійний, а не світський контекст. Це не час робити сім"ї подарунки, а час згадати, що Бог післав нам Сина Свого на землю в людському тілі(ну правда можна робити це в сімейному колі і навіть треба).
Повертаючись до м"яса. Ви кажете річній дитині - Мама дає м"яско, правда смачне? Дитина взагалі зрозуміє різницю між м"ясом і не м"ясом десь в роки 2-3, не раніше, коли свідомо скаже - Дай мясьо! (я не маю наувазі, що вона на смак не розрізняє м"ясо і раніше). От тоді ви можете казати - Була курочка, виросла велика-превелика, щоб її могла (міг) з"їсти нпр. Іванко чи Марійка. Та багато мам і раніше кажуть - Ой, яка добренька курочка, крілик чи індичка у нас сьогодні! Потім дитина питає, звідки то береться, як же пов"язана та страва в тарілці з реальною курочкою чи півником. Тоді вже вам пояснити, як саме. Коли ви почнете пояснювати, яким чином нпр. бабця відрубала курочці голову і ножем чи сокирою, дитина то теж навряд чи уявить, особливо міська, тому відповідь, що я наводила раніше - тваринки створені, щоб ми їх їли, люди їх розводять, а потім ріжуть, тваринка вмирає, щоб принести нам користь - задовольнить дитину на певний час. Потім у дитини далі виникнуть питання і вона в силу розумових здібностей зможе переварити більший обсяг інформації - яким чином ріжуть тварину, чи їй боляче, чи вона страждає і т.д.(Мумуся, це тут вже певно сильний офф-топ получається про те м"ясо).
Мумуся, я відповідаю на дитячі питання в міру їх поступання. Ви знаєте, так я колись зіткнулася з тим, що дитина не пов"язувала ходіння мами і тата на роботу з наявністю грошей у банкоматі, поки при відсутності грошей вона мені не сказала - Піди і зніми в банкоматі. Тобто те, що мама ходить і заробляє гроші на роботі і те, що мамі ті гроші перераховують на картку - зв"язку у неї не було. То як ви думаєте, те що я зразу не пояснила дитині, як мені нараховують зарплату - на картку чи дають на руки готівку чи що гроші бувають на картці 7 і 22 числа - обман? Думаю з м"ясом те ж саме.
Мумуся та це моє ІМХО, я ж не категорично це всім нав"язую, висловлюю свою думку.

Повідомлення відредаговано Schwarze Rose: 10 December 2011 - 22:58

My Signature
Спойлер

І ось, коли ми майме там, де холодно і сніг, і зовсім близько наша самота,
Бажання сильні, як любов, поможуть нам дійти і буде вся та наша висота.

І все буде добре для кожного з нас, і все буде добре, настане наш час.
  • 1
  • Back To Top

Користувач поза мережею   Цинічна бандерівка 

• Відсутня до завершення війни
  • Перейти до щоденника
  • Вставити нік
  • Цитувати
  • Група: Адміністратор

Відправлено 10 December 2011 - 23:10

Тут все дуже індивідуально все одно.
Про себе. Любомир знає, що Миколай, то святий, який оберігає дітей, та мандрівників. він знає, що він робив дива.

Коли я йому кажу, про нечемні вчинки, та що Миколай все бачить з неба, то раніше Любомир щиро задивлявся на небо та питав де?
Щодо подарунків, то він знає, що це вони з'являються. Але ніхто особливо не акцентує увагу звідки. Він знає, що це свято, ми печемо миколайчиків, обмінюємось подарунками, наряджаємо ялинку.

Про Санту та діда Мороза він знає, що це персонажі з казок.
My Signature
У великій світовій драмі наших днів ми маємо до вибору: або бути творцями, або жертвами історії"
Євген Коновалець.

Нагороди:

переглянути всі
  • 0
  • Back To Top

Користувач поза мережею   мама5ти 

• Завсідник
  • PіpPіpPіpPіpPіp
  • Перейти до щоденника
  • Вставити нік
  • Цитувати

Відправлено 10 December 2011 - 23:30

Мумуся, я привела вище ще один приклад досить обширно. Як для мене, то є набагато більше людських вигадок повязаних з релігією, але ви можете звинуватити мене в розпалювані чогось між кимось.
Для мене в релігії все, що не підтверджене Біблією, або ну дуже ранніми апостолами - піддається сумніву. Наприклад яйці крашені, то сльози Діви Марії. Більше не буду нічого приводити, бо і на цьому прикладі можна цілу тему сперечатись.
My Signature
Синочок -1994
Донечка -1997
Донечка -1999
Синочок -2005
Донечка -1 січня 2010

Нагороди:

переглянути всі
  • 2
  • Back To Top

Користувач поза мережею   Цинічна бандерівка 

• Відсутня до завершення війни
  • Перейти до щоденника
  • Вставити нік
  • Цитувати
  • Група: Адміністратор

Відправлено 10 December 2011 - 23:42

Ще для роздумів.

Цитата

15 І звелів був єгипетський цар єврейським бабам-сповитухам, що одній ім'я Шіфра, а ім'я другій Пуа,

16 і говорив:Як будете бабувати єврейок, то дивіться на порід:коли буде син, то вбийте його, а коли це дочка, то нехай живе.

17 Але баби-сповитухи боялися Бога, і не робили того, як казав їм єгипетський цар. І вони лишали хлопчиків при житті.

18 І покликав єгипетський цар баб-сповитух, та й сказав їм:Нащо ви робите цю річ, та лишаєте дітей при житті?

19 І сказали баби-сповитухи до фараона:Бо єврейки не такі, як єгипетські жінки, бо вони самі баби-сповитухи:поки прийде до них баба-сповитуха, то вони вже й народять.

20 І Бог чинив добро бабам-сповитухам, а народ розмножувався, і сильно міцнів.

21 І сталося, тому, що ті баби-сповитухи боялися Бога, то Він будував їм доми.

Цитата

І прийшов Єлисей до Дамаску, а Бен-Гадад, сирійський цар, хворий. І донесено йому, кажучи: Божий чоловік прийшов аж сюди!

8 І сказав цар до Газаїла: Візьми в свою руку подарунка, та й іди зустріти чоловіка Божого. І запитайся Господа через нього, кажучи: Чи видужаю я від оцієї хвороби?

9 І пішов Газаїл спіткати його, і взяв подарунка в руку свою, та зо всього добра Дамаску тягару на сорок верблюдів. І прийшов, і став перед ним та й сказав: Син твій Бен-Гадад, цар сирійський, послав мене до тебе, питаючи: Чи видужаю я з оцієї хвороби?

10 І сказав до нього Єлисей: Іди, скажи йому: Жити житимеш, та Господь показав мені, що напевно помре він.

11 І наставив він обличчя своє на нього, і довго вдивлявся, аж той збентежився. І заплакав Божий чоловік.

12 А Газаїл сказав: Чого плаче мій пан? А той відказав: Бо знаю, що ти зробиш лихо Ізраїлевим синам: їхні твердині пустиш з огнем, і їхніх вояків позабиваєш мечем, і дітей їхніх порозбиваєш, а їхне вагітне посічеш...

13 А Газаїл сказав: Та що таке твій раб, цей пес, що зробить таку велику річ? І сказав Єлисей: Господь показав мені тебе царем над Сирією!

14 І пішов він від Єлисея, і прийшов до свого пана. А той сказав йому: Що говорив тобі Єлисей? І він сказав: Говорив мені: жити житимеш!

15 І сталося другого дня, і взяв він покривало, і намочив у воді, і поклав на його обличчя, і той помер. І зацарював Газаїл замість нього.

Користувач подумав і додав через 6 хв.:
І ще для красномовності.

Текст, що розкривається
Тепер я розповім вам про один випадок, в якому було показано, що Бог дійсно дав Соломонові мудрість. Одного разу прийшли до Соломона дві жінки. Вони посварилися між собою. Тепер вони прийшли до Соломона, прохаючи справедливого суду. Одна жінка тримала мертву дитину на своїх руках, а друга тримала живу дитину. Обидві дитини були ще дуже маленькими, так що живе дитя ще не вміло сміятися, ні сидіти. Жінка, яка тримала на руках мертву дитину, була зчорнілою від горя, вона сказала цареві: «Ця мертва дитина чужа, а моя — жива. Я і ця жінка мешкали в одному домі, і крім нас двох в домі не було нікого. Вночі, коли ця жінка спала, вона ненароком уві сні задушила свою дитину. Тоді вона тихенько піднялася, замінила мою дитину своєю, і коли я вранці прокинулася, і хотіла нагодувати своє дитя, я побачила біля себе цю мертву дитину, але я негайно переконалася, що це чужа дитина». Друга жінка сказала: «Ти брешеш! Жива дитина — моя, а мертва — твоя». На що перша жінка відповіла: «Ні, живе дитя моє! Твоє мертве». Хто ж із цих двох жінок говорив правду? А хто казав неправду? Як Соломон міг про це знати? Кому належало віддати живу дитину?

Та Бог дав Соломонові справжню мудрість і він зрозумів, яка з цих двох жінок говорила правду. Соломон наказав слузі: «Подай мені меча!» І принесли йому меча. Потім Соломон сказав: «Розрубайте живе дитя і дайте половину одній, а половину другій, так як обидві вважають його своїм дитям, то нехай кожній буде половина». Тоді одна жінка закричала: «О, не вбивайте дитину, віддайте його краще цій жінці, тільки не вбивайте його!» А друга жінка сказала, рубайте дитину, нехай не буде ні тобі, ні мені. Яка з цих жінок була матір'ю дитини, як ви гадаєте? Я бачу, що ви правильно вгадали. Чому була це та жінка, котра сказала: «Не вбивайте його!»? Чому ви гадаєте, що це вона була матір'ю дитини? Тому що вона його любила. Матері швидше віддадуть своїх дітей іншим, тільки б вони були живими. Соломон дізнався, хто був справжньою мамою, і сказав своєму слузі: «Віддай їй живу дитину і не вбивай її, бо це рідна мати його».

Для чого Соломон звелів розрубати дитину надвоє? Хіба справді думав він вбивати його? Ні, він тільки хотів випробувати, що скажуть на це жінки і таким чином дізнатися, хто справжня мати. Чи мудрим було рішення Соломона? Справді, Бог зробив його наймудрішим серед людей. Всі ізраїльтяни дізналися, як Соломон справедливо розсудив жінок. Вони дивувалися з його мудрості і боялися його ошукати, тому що бачили, що Бог наповнив його Своєю мудрістю.

А ви хочете бути мудрими, діти? Ви ходите до школи, щоб навчитися, що добре, а що погане, але ви ніколи не будете такими мудрими, як Соломон, тому що Бог обіцяв зробити його наймудрішим серед людей.

Але є мудрість вища від мудрості Соломона і цю мудрість ви можете мати, якщо ви будете її прохати в Бога. Що це за мудрість? Мудрість Духа Святого. Якщо Дух Святий буде у вашому серці, ви будете знати Бога і любити Його. Бог обіцяв вам це подарувати. «Просіть і буде вам дано». Серце моє радіє, коли я бачу, що ви правильно відповідаєте на запитання і гарно поводитеся, але понад усе бажаю, щоб ви любили Бога і намагалися Йому догодити. Це ще краще, ніж мудрість Соломона.

My Signature
У великій світовій драмі наших днів ми маємо до вибору: або бути творцями, або жертвами історії"
Євген Коновалець.

Нагороди:

переглянути всі
  • 4
  • Back To Top

• Вінтаж
  • Перейти до щоденника
  • Вставити нік
  • Цитувати

Відправлено 11 December 2011 - 13:59

Приклад з розповіддю дитині про присутність Бога не є прикладом "казки", а лишень прикладом неправильного маминого пояснення, яке вилилось в самі знаєте що... Казки я тут не бачу зовсім.
My Signature
Я ніколи не залишав тебе... просто в найважчі моменти твого життя я ніс тебе на руках...
  • 2
  • Back To Top

Користувач поза мережею   Янат 

• Завсідник
  • PіpPіpPіpPіpPіp
  • Перейти до щоденника
  • Вставити нік
  • Цитувати

Відправлено 11 December 2011 - 16:53

Тут багато прозвучало розшифровки фрази "з’їж м’яска", що вже й забулася першопричина.
Ми говоримо про брехню, звідки вона походить і чи допустима вона в християнській сім’ї. М’ско ї є їжею, тому цим самим ми не говоримо неправду. Ми не підсовуємо дитині хліб і кажемо що це м’ясо.
Так само малій дитині кажемо " понюхай квіточку", не називаючи вид, підвид і назву і сорт тієї квіточки. Це не є брехнею, це є інформація, яка на даний час і в даній ситуації задовільняє дитину.
Але є багато прикладів , коли ми даємо дитині завідома неправдиву інформацію.
Як бути , наприклад, коли ми кажемо, що купимо цю іграшку, не збираючись її купляти? Чи кажемо, що скоро прийдемо, коли якась вечірка планується затягнутися до ранку? З одного боку - так нам легше заспокоїти дитину, не травмуючи її. З іншого - брехня все ж гріх. Чи і в цьому випадку Бог бачить відтінки і цей обман не є гріховним? А може все ж правильно було б пояснити дитині ситуацію: цю іграшку я тобі ніколи не зможу купити, але наступного разу куплю ось цю....; я прийду коли ти вже будеш спати, зате бабуся перед сном почитає тобі нову казочку?... Як здебільшого робите ви?

Користувач подумав і додав через 2 хв.:

Перегляд повідомленняМумуся (11.12.2011, 13:59) писав:

Приклад з розповіддю дитині про присутність Бога не є прикладом "казки", а лишень прикладом неправильного маминого пояснення, яке вилилось в самі знаєте що... Казки я тут не бачу зовсім.

Це вже залежить від того хто у що вірить і що вважає правдивою інформацією.
  • 0
  • Back To Top

Користувач поза мережею   Левит 

• Своя людина
  • PіpPіpPіpPіp
  • Перейти до щоденника
  • Вставити нік
  • Цитувати

Відправлено 11 December 2011 - 19:02

Віллі Вонка, дуже дякую Вам за цитати з Біблії для роздумів!!!
Особливо хочу виділити ось це:
"Але є мудрість вища від мудрості Соломона і цю мудрість ви можете мати, якщо ви будете її прохати в Бога. Що це за мудрість? Мудрість Духа Святого. Якщо Дух Святий буде у вашому серці, ви будете знати Бога і любити Його. Бог обіцяв вам це подарувати. «Просіть і буде вам дано». Серце моє радіє, коли я бачу, що ви правильно відповідаєте на запитання і гарно поводитеся, але понад усе бажаю, щоб ви любили Бога і намагалися Йому догодити. Це ще краще, ніж мудрість Соломона. "

Якщо Дух Святий живе у серці людини, то пізнаючи Бога і навчаючись любити Його, і догоджувати Йому не зі страху, а з любові, -- отримуємо від Духа Святого мудрість у різноманітних життєвих ситуаціях, щоб не грішити словом, пустими або необдуманими обіцянками... І звичайно ж, каятися, якщо потрапляємо в обман, навіть ненароком...

Хочу ще тут зауважити, що нерідко Слово з Писання перекручується, або цитується неточно, і на цьому будуються релігійні догми, тому так необхідно при читанні Біблії просити пояснення у Святого Духа!!!
My Signature
ІСУС ХРИСТОС--це БОЖИЙ АГНЕЦЬ, РОЗП'ЯТИЙ ЗА КОЖНОГО З НАС і ВОСКРЕСЛИЙ ДЛЯ НАШОГО ВИПРАВДАННЯ. ЙОМУ ВСЯ СЛАВА!!!
Не будемо, як Діти Божі, не увійдемо в Царство Небесне
Просите мира ИЕРУСАЛИМУ!
  • 1
  • Back To Top

• Вінтаж
  • Перейти до щоденника
  • Вставити нік
  • Цитувати

Відправлено 11 December 2011 - 19:16

Левит, Ваші роздуми з якими важко не погодитись.

Цитата

Якщо Дух Святий живе у серці людини, то пізнаючи Бога і навчаючись любити Його, і догоджувати Йому не зі страху, а з любові, -- отримуємо від Духа Святого мудрість у різноманітних життєвих ситуаціях, щоб не грішити словом, пустими або необдуманими обіцянками...
Цих слів бракує у темі, створеною Вами- про спасіння.
Янат, про першопричину... Ви знаєте не гірше за мене, що брехня в будь якому прояві вважається брехнею, особливо з релігійної точки зору. Адже так?
І в мене до Вас прохання- просто цікаво почути Вашу думку. В контексті присутності Бога, що саме Ви мали на увазі

Цитата

Це вже залежить від того хто у що вірить і що вважає правдивою інформацією.

My Signature
  • 1
  • Back To Top

Користувач поза мережею   Левит 

• Своя людина
  • PіpPіpPіpPіp
  • Перейти до щоденника
  • Вставити нік
  • Цитувати

Відправлено 11 December 2011 - 19:22

Перегляд повідомленняМумуся (11.12.2011, 20:16) писав:

Левит, Ваші роздуми з якими важко не погодитись. Цієї цитати бракує у темі, створеною Вами- про спасіння.
[

Тема про спасіння-- відкрита для роздумів. Хотілося б, щоб не тільки мої дописи були в цій темі. Щоб був діалог, а не монолог...
My Signature
ІСУС ХРИСТОС--це БОЖИЙ АГНЕЦЬ, РОЗП'ЯТИЙ ЗА КОЖНОГО З НАС і ВОСКРЕСЛИЙ ДЛЯ НАШОГО ВИПРАВДАННЯ. ЙОМУ ВСЯ СЛАВА!!!
Не будемо, як Діти Божі, не увійдемо в Царство Небесне
Просите мира ИЕРУСАЛИМУ!
  • 0
  • Back To Top

Користувач поза мережею   MiraStar 

• Завсідник
  • PіpPіpPіpPіpPіp
  • Перейти до щоденника
  • Вставити нік
  • Цитувати

Відправлено 12 December 2011 - 08:51

Над цією темою задумуюсь вже дуже давно.Вмоєму житті було багато брехні,і було багато недосказанності.
Вже давно стараюсь все таки говорити правду .,точніше не Брехати глобально.
Але не можу виключити так звану маленьку брехню - про Миколая(я ж колись поясню їм всю правду),і коли син запитує звідки беруться діти ....
і про смерть....
ну цих питань багато і відповіді на них він ще не готовий знати.
My Signature
Спойлер
  • 0
  • Back To Top

Користувач поза мережею   Margolya 

• Своя людина
  • PіpPіpPіpPіp
  • Перейти до щоденника
  • Вставити нік
  • Цитувати
  • Група: Користувачі

Відправлено 14 December 2011 - 18:03

Як на мене, то брехня - це неправдиві твердження, висловлені з метою заподіяння шкоди іншій людині. Стосовно "брехні" про Миколая, то не вважаю, що ми вдаємось до неї, щоб заподіяти шкоду своїм дітям, а зовсім навпаки... Брехня - це ті слова, що руйнують добру репутації іншої людини, брехня - це лицемірство, лестощі, пусті обіцянки, пліткування, наклепи і тому подібні речі...
My Signature
«Відповідальна мама – це та, що слідкує за кожним кроком своєї дитини. А хороша мама – це та, за кожним кроком якої хоче слідкувати її дитина.»

Нагороди:

переглянути всі
  • 3
  • Back To Top

Користувач поза мережею   Любаша777 

• Завсідник
  • PіpPіpPіpPіpPіp
  • Перейти до щоденника
  • Вставити нік
  • Цитувати

Відправлено 14 December 2011 - 18:25

Перегляд повідомленняstellina (10.12.2011, 8:09) писав:

Моя тьотя лежала хвора на рак і дуже переживала що з нею їй було 48.Я постійно їй брехала що у неї інша хвороба і що вона вилікується....У неї загорялись очі вона гарно їла...Її відправили додому помирати і дали місяць .а ми її "протримали" 1 .5р.Те що моя дитина вірить у святого Миколая і я заперечую що подарунки приносять батьки .теж не вважаю гріхом..Хай буде казка в житті дитини .воно і так нелегке...Є випадки коли сказавши людині правду .може бути або викидень .або серцевий напад...Думаю якщо невеликим обманом . ми не спричиняємо нікому страждань і немаємо на меті якоїсь наживи .користі .не стараємось збити людину з правильного шляху .тоді це не назвеш гріхом...Думаю і з релігійної точки теж .бо її істини кожен по-своєму розуміє.

в мого діда була така ситуація я теж так робила як ви
My Signature
Зображення

Нагороди:

переглянути всі
  • 0
  • Back To Top

Користувач поза мережею   Меліса 

• Вінтаж
  • PіpPіpPіpPіpPіpPіp
  • Перейти до щоденника
  • Вставити нік
  • Цитувати

Відправлено 14 December 2011 - 18:39

Може не втему, але не повірите! Мені саме цієї "брехні" про Миколая в дитинстві і не хватало!!! Я все добре розуміла, хто такий Миколай і знала звідки подарунки з"являються під подушкою... Але щоразу тієї для мене казкової ночі я чекала, як мої тихенько покладуть хоч одну маленьку цукерочку...Я росла не з батьками, мене виховували дідусь з бабусею...і звичайно я зараз розумію, що їм було не до того, або ж саме елементарне їм то не приходило в голову. А от коли я була студенткою, ми з дівчатами кожного року святкували це свято і кожного року "До нас приходив Миколай" , пригадую, як часто притворялись, що не чуємо, як з"являються подарунки) А на ранок стільки радості, як у малих дітей. Ніколи не задумувалась про таку брехню, що то зло і щось погане...
На рахунок бабаїв і бабок йошок, то для мене це не прийнятне, не хочу дитину заганяти в комплекси.
My Signature
Спойлер

Кожен новий день - шанс для щастя!
  • 3
  • Back To Top

Користувач поза мережею   cherri 

• Завсідник
  • PіpPіpPіpPіpPіp
  • Перейти до щоденника
  • Вставити нік
  • Цитувати

Відправлено 14 December 2011 - 21:21

Щодо брехні, повністю погоджуюсь з Margolya.
А взагалі, щодо створеної теми, Янат, ви очевидно належите до нетрадиційної церкви (тобто ви не католичка чи православна). Судячи зі свого боку я греко-католичка, ніколи Миколая не відносила до брехні. Така людина справді колись жила і за свої добрі земні вчинки заслужила на святість. В пам"ять про нього ми робимо подарунки, маємо нагоду згадати про те, що кожен може стати святим дбаючи про ближніх.
Бо якщо з ваших слів сприймати все за брехню та гріх, то не будемо читати казку про ріпку. Брехня - ріпка до таких розмірів не виростає, а собачка не кличе кицьку і так далі. А курка не може знести золоте яйце. Одним словом казки -гріх. А трирічній дитині ми також не будемо брехати звідки вона взялась, розкажемо про сперматозоїди, яйцеклітину .... Тут можна писати багато про "брехню" , але вжитті є більш важливі речі на які варто звернути свою увагу.
Для мене все це не є гріхом ..

Суворе попередження від модератора Татусечка
Будьте тактовними, адже кожна людина має праву на свободу віросповідання і в кожного свої аргументи

My Signature
Спойлер
  • 1
  • Back To Top

Користувач поза мережею   Ванілька 

• Вінтаж
  • PіpPіpPіpPіpPіpPіp
  • Перейти до щоденника
  • Вставити нік
  • Цитувати

Відправлено 15 December 2011 - 14:07

Перегляд повідомленняЯнат (10.12.2011, 15:23) писав:

Тема про Миколая зараз актуальна - от і наголос на неї зробився.

ви чесно впевнені, що людина може не брехати?
Я дійсно в тому впевнена і переконалася на власному досвіді. Коли роздуми про брехню стали мене муляти і сама брехня пекти, я почала старатися її обминути. Можна віжартуватися, недоговорити, промовчати!! Можна!!! Хоч на перший погляд - легше збрехати і забути.
Коли запізнилася на роботу, то легше було б придумати історію про потоп сусідів. Сказала :" Ну проспала, не знаю як так сталося". І нічого! Я не вмерла, начальниця не з’їла... Посміялися і забули.
Обман часто нами використовується просто так, без необхідності, на автоматі, бо " такий світ, так ся стало..."

Тобто, Ви вважаєте, що це не є гріхом і не рівносильне брехні?

Насправді, обманом є не лише пряма брехня. Скривання правди так само є обманом.

Не все так просто, як би можна було собі подумати. Є різні гріхи (є тяжкі, а є щоденні), і так само обман може бути як тяжким (що несе важчі наслідки), так і щоденним (щось не так суттєве, але що все одно не є правдою і має легші наслідки). До речі, жарти теж різні бувають, часом рівносильні брехні. Скривши правду, людина не уникає брехні, бо хоч і виглядає, ніби не обманула, насправді нічого не скриєш перед Богом (це по-перше) і правда не була сказана (це по-друге). Кожен окремий випадок розглядається окремо.
Людина є такою істотою, що не може не грішити цілком.

Чесно кажучи, не зовсім розумію до чого тут св. Миколай. Це наша традиція. Також скажу Вам, що Миколай і сьогодні творить чуда, варто лише попросити в нього заступництва перед Богом. І не є це ніякою видумкою чи брехнею. І отримуємо від нього більше, ніж цукерки з мандаринами. А ті подаруночки в цей день є симолічними, що нагадують нам про те, що колись ця свята людина помагала матеріально людям, а зараз це святий на небесах, який заступається за нас перед Богом і просить для нас ласки Божої. Просто про це мало хто пам.ятає, зате всі знають про матеріальне.

Ще згадала і додам. Так само є брехнею і обманом те, що бабці частенько розбавляють молоко для продажу чи досипають туди хто зна що, і те, що годують птицю і т.д. на рподаж різними "порошочками", хоч тут прямо ніхто, вроді, і не бреше. Мало того, це не лише брехня, а це також є порушенням 5-ї Заповіді, бо наноситься шкода здоров.ю. Питання обману є дуже і дуже непростим, бо треба розглядати все конкретно і детально.

Повідомлення відредаговано Ванілька: 15 December 2011 - 14:12

My Signature
Спойлер
  • 1
  • Back To Top

Користувач поза мережею   cherri 

• Завсідник
  • PіpPіpPіpPіpPіp
  • Перейти до щоденника
  • Вставити нік
  • Цитувати

Відправлено 15 December 2011 - 14:24

Перепрошую, я не мала на меті когось образити, можливо не до кінця висловила думку. Просто я , чи мої знайомі, котрі ходять у традиційну церкву, не задумуються над такими питаннями. Миколай в нас є і буде приходити, спочатку в церкві після Вечірньої (це робить отець або хтось із молодіжного товариства), а потім в дома (батьки). Так скажімо й вертеп, можна не сриймати, бо то ж не справжні царі, пастухи і так далі... І багато інших речей, які церква навпаки пропагує, заохочує робити. Але суть не втому саме він, чи хтось інший це робить. Суть в любові до ближнього, милосерді, заохоченні до добрих вчинків, які й ведуть до святості, до спасіння душі. Але це моя скромна думка, яку я не збираюсь нікому нав"язувати.
My Signature
Спойлер
  • 0
  • Back To Top

Користувач поза мережею   мама5ти 

• Завсідник
  • PіpPіpPіpPіpPіp
  • Перейти до щоденника
  • Вставити нік
  • Цитувати

Відправлено 17 December 2011 - 14:46

Не знаю де можна тут ще написати про свято Миколая, але так як тут вже говорили про це, то пишу сюди.
Як я вже казала, мої діти знають, що подарунки дають батьки, на будь яке свято, або якісь інші дяді, тьоті, живі, але не Миколай сам приносить і кладе під подушку, чи щось подібне.
Так от, я маю сина якому ще немає 7 років, зараз він у першому класі. У школі дітям кажуть, що прийде Миколай, дасть подарунки, і просять дітей намалювати, що би вони хотіли отримати. Ну мій знає, що Миколай йому не принесе, але, а раптом?
Приходить він додому і каже мені: " Мама, сьогодні я точно перевірю чи Миколай носить подарунки, нам сказали намалювати що ми хочемо отримати. Я намалював змія який пультом керується і літає, то як Миколай принесе, от-то буде. Я точно буду знати, що він таки носить подарунки."
Чекаємо чуда :)

Повідомлення відредаговано мама5ти: 17 December 2011 - 14:47

My Signature
Синочок -1994
Донечка -1997
Донечка -1999
Синочок -2005
Донечка -1 січня 2010

Нагороди:

переглянути всі
  • 0
  • Back To Top

Користувач поза мережею   boja 

• Завсідник
  • Перейти до щоденника
  • Вставити нік
  • Цитувати

Відправлено 19 December 2011 - 14:41

цікава тема. я от перечитала і сиджу - думаю.... з одного боку так хочеться подарувати дитині казку, особливо, якщо сам не мав її в дитинстві, а з іншого - все починається з дрібниць... і правильно кажуть тут, що спочатку, ти чемний і до тебе Миколай прийшов, потім - скажи, що мене нема вдома, потім ще щось - а потім у батьки у розпачі, як дитина могла такою вирости, ми ж давали їй все, робили для неї все, старалися показати їй хороший приклад, а вона....
мої діти ще маленькі, старша правда вже цього року шукала подаруночки під подушечкою, але вона ще не усвідомлює, хто їх туди поклав і для чого. Але в одній кімнаті у нас висить ікона св.Миколая, і вона постійно випитує мене, що то за дядько такий. Я довго думала, як поступити правильно, і в результаті вирішила, що краще сказати правду, бо пам'ятаю, яка для мене була трагедія, коли дізналася, що св.Миколай насправді давно помер і не носить нікому подаруночки(( Тому зараз своїй дитині я говорю, що це такий дядько, який колись допомагав чемним бідним діточкам, і коли вони його не бачили залишав їм подаруночки. Потім він помер і зараз він на небі дивиться, чи чемні діточки, і якщо він бачить чемну дитинку, то дуже щасливий. А батьки кожного року дарують своїм діточкам подаруночки від св.Миколая на згадку про нього, щоб дитинка, коли його отримає, згадала про св.Миколая і старалася бути чемною, щоб його не засмутити.
але це просто моє бачення цього.

і ще одне: є казка, де дитина наперед знає, що таке не буває, і знає, що це вигадка, а є брехня, яку подають як казку і заставляють дитину повірити в цю брехню. і останнє можити завдати дитині великої шкоди, навіть з великої любові до неї!
My Signature
СП Сталекс - збираємо нове замовлення
Зображення

Горда - тому що ображали.... Сильна - тому що робили боляче.... Смiлива - тому що вже не боюсь.... Посмiхаюсь - тому що є заради кого жити!
  • 3
  • Back To Top

Поділитися темою:

• 5 Сторінок +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Ви не можете створити нову тему
  • Ви не можете відповісти в тему

1 відвідувачів читають цю тему
0 користувачів, 1 гостей, 0 прихованих користувачів

Реклама

Останні теми

Останні зміни статусу

Коли я не знаю чогось - іду на форум.... Коли маю що розказати особистого - в щоденник... Коли хочу поділитися цікавим висловом, афоризмом, картинкою чи просто думкою без продовження і коментів - іду в статуси... Це ж так просто, логічно і виховано...

Стасівчанка світлина

Стасівчанка  Я не знаю чи є тут такі теми, не знаю де писати тому залишу тут посилання https://m.facebook.com/profile.php?id=100014393529894&fref=nf&pn_ref=story допоможіть дитині, особисто знаю цю сім'ю. Хто чим може, молитвою, грошовим внеском. Допоможіть хлопчику, дайте шанс на повноцінне життя. Адміни не сваріть. Я не знаю чи є такі теми на форумі, пошуком користувалась не знайшла. Посилання на ФБ сторінку мами.

Вчора, 18:25

Алея Ромашкова світлина

Алея Ромашкова  Оглянися, щастя завжди поруч

11 Oct 2019 14:22

Lacy світлина

Lacy  Я скучила за тобою Малеча! Нарешті я маю чим поділитись :)

19 Jul 2019 06:04

Lenka))) світлина

Lenka)))  Підкажіть будь ласка де можна зробити еег дитині у Львові, у суботу? Дуже треба! Буду дуже вдячна!!!

03 Jul 2019 10:18

Галина3 світлина

Галина3  Не знаю чи правильно користуюсь форумом. Але можливо мені хтось допоможе. У дитини 4 роки пахова грижа, направили на планову операцію. Хто з таким стикався, де оперували і сільки коштує зараз така працедура. Буду дуже вдячна за відповіді)))

13 May 2019 18:56

Показати коментарі (1)

Цинічна бандерівка світлина
Арабіка світлина

Арабіка  Привіт. Як добре повернутись на Форум Малеча

05 Apr 2019 14:49

Показати коментарі (2)

SEMA світлина

SEMA  Не довіряйте людям,бо обманюють на кожному кроці,робиш людині добро,а у відповідь отримуєш брехню

28 Mar 2019 22:43

Показати коментарі (2)

Tinkin світлина

Tinkin  Доброго дня, порадьте хорошого гастроентеролога у Львові

15 Mar 2019 11:17

Показати коментарі (1)

Iryska-selesta світлина

Iryska-selesta  Кожна мить життя—це можливість

13 Mar 2019 10:46

Всі зміни →

Facebook стрічка

birthday Іменинники ( 20 October 19 )