Родинний форум "Малеча" - форум для сучасних батьків: Уроки християнської етики в школах - Родинний форум "Малеча" - форум для сучасних батьків

Перейти до вмісту

• 6 Сторінок +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • »
  • Ви не можете створити нову тему
  • Ви не можете відповісти в тему

Уроки християнської етики в школах Оцінка: -----

Користувач поза мережею   Кося 

• Вінтаж
  • PіpPіpPіpPіpPіpPіp
  • Перейти до щоденника
  • Вставити нік
  • Цитувати
  • Група: Досвідчені користувачі

Відправлено 17 May 2011 - 21:26

ну тоді можна назвати цей урок,як урок для більш менш християн,і не обовязково комусь на нього ходити)
My Signature
The only way to do great work is to love what you do
  • 0
  • Back To Top

Користувач поза мережею   Янат 

• Завсідник
  • PіpPіpPіpPіpPіp
  • Перейти до щоденника
  • Вставити нік
  • Цитувати

Відправлено 17 May 2011 - 23:05

Перегляд повідомленняКося (17.5.2011, 22:26) писав:

ну тоді можна назвати цей урок,як урок для більш менш християн,і не обовязково комусь на нього ходити)

Ви, здається, не розумієте про що йде мова. Так, це факультатив. На нього можна не ходити. Але це завдає багато моральних незручностей діткам, які відмовляються відвідувати цей факультатив. Це і називається добровільно-примусовим відвідуванням. Вибір ніби і є, але разом з тим його нема.
Мені сподобалася ідея гуртка. Тоді б справді на нього ходили діти, яким це цікаво.
  • 2
  • Back To Top

Користувач поза мережею   jane 

• Молода мама
  • PіpPіpPіpPіpPіpPіpPіp
  • Перейти до щоденника
  • Вставити нік
  • Цитувати

Відправлено 18 May 2011 - 06:24

я не думаю, що в першому-другому-третьому класі великий відсоток може визначитись з тим, цікаво їм чи не цікаво таке відвідувати. знову ж таки, хороший вчитель - буде цікаво всім. поганий вчитель - нікому не буде цікаво. якщо приймати рішення, відвідувати чи ні, то це буде рішення батьків. тоді і писати треба не "ходитимуть діти, яким цікаво", а "ходитимуть діти, батьки яких хочуть, щоб вони ходили". імхо
My Signature
Виникло питання? Відповідь може бути в ЧаПах!

Дитинство закінчується вагітністю. Чоловіки не дорослішають ніколи.

мій блог

Нагороди:

переглянути всі
  • 5
  • Back To Top

• Завсідник
  • PіpPіpPіpPіpPіp
  • Перейти до щоденника
  • Вставити нік
  • Цитувати

Відправлено 18 May 2011 - 14:01

Так, дуже дякую за поправку, вона слушна. Але суті того, що я хотіла сказати - не міняє. Звичайно, за таких малих дітей рішення приймають батьки.
Таке вирішення проблеми цілком би всіх задовольнило : і хто за це вивчення, і хто проти. І нікого б не ображало і не принижувало. Гурток - це дійсно по-справжньому добровільна, особиста справа, на відміну від факультативу.
  • 1
  • Back To Top

Користувач поза мережею   Христик 

• Вінтаж
  • PіpPіpPіpPіpPіpPіp
  • Перейти до щоденника
  • Вставити нік
  • Цитувати

Відправлено 18 May 2011 - 14:10

Перегляд повідомленняjane (18.5.2011, 7:24) писав:

я не думаю, що в першому-другому-третьому класі великий відсоток може визначитись з тим, цікаво їм чи не цікаво таке відвідувати. знову ж таки, хороший вчитель - буде цікаво всім. поганий вчитель - нікому не буде цікаво. якщо приймати рішення, відвідувати чи ні, то це буде рішення батьків. тоді і писати треба не "ходитимуть діти, яким цікаво", а "ходитимуть діти, батьки яких хочуть, щоб вони ходили". імхо

А в 1-4 класах немає уроків християнської етики - вони починаюься у середній школі і старшій :give_rose:
My Signature
Спойлер

Нагороди:

переглянути всі
  • 0
  • Back To Top

• Молода мама
  • PіpPіpPіpPіpPіpPіpPіp
  • Перейти до щоденника
  • Вставити нік
  • Цитувати

Відправлено 18 May 2011 - 20:36

Христик, моя сестра в другому, у них щось таке є. точну назву не знаю - може, основи православної культури. але суть та сама
My Signature

мій блог

Нагороди:

переглянути всі
  • 0
  • Back To Top

Користувач поза мережею   Г@лк@ 

• Своя людина
  • PіpPіpPіpPіp
  • Перейти до щоденника
  • Вставити нік
  • Цитувати
  • Група: Користувачі

Відправлено 18 May 2011 - 22:09

У нашій школі з 1-5кл. Я тільки за, такі уроки. З власного досвіду, ще зі школи, я знала, що Бог один, і вчитель так нам згладжувала поділ між вірами, що зараз я і в православний храм ходжу, і греко- католицьку церкву- і римо- католицьку. Не відчуваю ніякої різниці.
  • 0
  • Back To Top

Користувач поза мережею   Христик 

• Вінтаж
  • PіpPіpPіpPіpPіpPіp
  • Перейти до щоденника
  • Вставити нік
  • Цитувати

Відправлено 18 May 2011 - 22:12

Перегляд повідомленняjane (18.5.2011, 21:36) писав:

Христик, моя сестра в другому, у них щось таке є. точну назву не знаю - може, основи православної культури. але суть та сама

Просто я працюю в школі - і у нас немає. Є Катехизація дітей до Першого причастя - але то по бажанню. Одні діти ходять, інші ні - ще інші ходять до церкви на катехизацію.
My Signature
Спойлер

Нагороди:

переглянути всі
  • 0
  • Back To Top

Користувач поза мережею   Юрасик 

• Завсідник
  • PіpPіpPіpPіpPіp
  • Перейти до щоденника
  • Вставити нік
  • Цитувати

Відправлено 19 May 2011 - 11:19

привіт, я тут новенька. Тема цікава для мене. Україна при Хрещені прийняла православіє. А так як ми є незалежна держава, то і віросповідання кожен вибирає собі своє.( про що говорить конституція) Росія прийняла Християнство вже після України, також православя. Але вона як "старша сестра" завжди хотіла у всіх питаннях нами командувати.(як в церковних, так і в політичних) Так що говорити, що католики це Польща, а православні це Росія, трошки не правильно. Ми всі ХРИСТИЯНИ. До теми. У нашій школі вчитель християнської етики навіть не знає як правильно хреститися,??? не говорячи про щось більше. Хоч підручник написаний досить коректно. Так що урок уроком, а релігійне виховання має іти від сімї, Коли питання про вчителя я підняла на батьківських зборах, деякі батьки чомусь дуже цікаво на мене подивилися. Мовляв це ітак другорядний предмет. Хай вчитель працює. Та хай працює, але ще трохи чогось і вчить.
My Signature
Спойлер
  • 0
  • Back To Top

• Молода мама
  • PіpPіpPіpPіpPіpPіpPіp
  • Перейти до щоденника
  • Вставити нік
  • Цитувати

Відправлено 19 May 2011 - 13:26

Христик, різні міста - різні школи
My Signature

мій блог

Нагороди:

переглянути всі
  • 0
  • Back To Top

Користувач поза мережею   fotinia 

• Завсідник
  • PіpPіpPіpPіpPіp
  • Перейти до щоденника
  • Вставити нік
  • Цитувати

Відправлено 20 May 2011 - 18:14

Перегляд повідомленняYrasuk (19.5.2011, 12:19) писав:

У нашій школі вчитель християнської етики навіть не знає як правильно хреститися,??? не говорячи про щось більше....

Цитата

Та хай працює, але ще трохи чогось і вчить.

От і знов ми повернулись до питання яке я задавала вище. Хто ж повинен викладати? Вчитель, який сам, у кращому випадку приходить на "Христос Воскресе!" і який як, Ви доречно зауважили, і перехреститись не вміє!?
На мою думку, хай це буде священик. АЛЕ викладає не Закон Божий "соєї конфесії" (якщо можна так висловитись), а ЗАГАЛЬНІ для ВСІХ християн цінності, без ухилу до якоїсь релігійної гілки.
Чому священик? Просто хоча б тому, що він ці цінності знає краще ніж вчитель природознавства/зарубіжної літ-ри, якого зобов"язали викладати християнську етику.

Повідомлення відредаговано fotinia: 20 May 2011 - 18:20

My Signature
Спойлер

Якщо люди кажуть погане про твоїх дітей, це означає, що вони кажуть про тебе.

В. А. Сухомлинський.

Нагороди:

переглянути всі
  • 1
  • Back To Top

Користувач поза мережею   Електрична 

• Завсідник
  • PіpPіpPіpPіpPіp
  • Перейти до щоденника
  • Вставити нік
  • Цитувати

Відправлено 20 May 2011 - 19:16

Я б ніколи не хотіла , щоб моя дитина у майбутньому у шкільному віці вивчала також інші віросповідання, окрім християнства....Я не погоджуюся з дописувачами, котрі написали, що нехай замість етики християнської моралі викладають і інші релігії потроху, щоб дитина мала вибір)))..Звичайно, що я, вважаючи себе християнкою, не підтримую такого і 100% протестувала б у випадку викладання у молодших класах різнобічної релігійної етики(звичайно, якщо це стосуватиметься моїх дітей) . Я поважаю думку інших, АЛЕ...
My Signature
Спойлер

Спойлер
  • 0
  • Back To Top

• Завсідник
  • PіpPіpPіpPіpPіp
  • Перейти до щоденника
  • Вставити нік
  • Цитувати

Відправлено 20 May 2011 - 19:51

Перегляд повідомленняЕлектрична (20.5.2011, 20:16) писав:

Я б ніколи не хотіла , щоб моя дитина у майбутньому у шкільному віці вивчала також інші віросповідання, окрім християнства....Я не погоджуюся з дописувачами, котрі написали, що нехай замість етики християнської моралі викладають і інші релігії потроху, щоб дитина мала вибір)))..Звичайно, що я, вважаючи себе християнкою, не підтримую такого і 100% протестувала б у випадку викладання у молодших класах різнобічної релігійної етики(звичайно, якщо це стосуватиметься моїх дітей) . Я поважаю думку інших, АЛЕ...

Мова не йшла про вивчення всіх віросповідань, щоб мати вибір. Це для молодших школярів заскладно. Йшлося про релігієзнавство чи просто етику, це велика різниця. Своїм АЛЕ ви таки сказали, що не поважаєте думки релігійних меншин, як і більшість батьків.
  • 1
  • Back To Top

Користувач поза мережею   ясочка 

• Фахівець
  • PіpPіpPіpPіpPіpPіpPіp
  • Перейти до щоденника
  • Вставити нік
  • Цитувати

Відправлено 20 May 2011 - 21:25

Перегляд повідомленняYrasuk (19.5.2011, 12:19) писав:

Україна при Хрещені прийняла православіє.

У 988 році, коли Русь приймала хрещення, розколу церкви на католицьку і православну ще не було. Обрядовість уже відрізнялася, але церква ще була єдиною. Офіційний розкол відбувся 1054 року.

Нагороди:

переглянути всі
  • 2
  • Back To Top

Користувач поза мережею   ArchIdea 

• Завсідник
  • PіpPіpPіpPіpPіp
  • Перейти до щоденника
  • Вставити нік
  • Цитувати

Відправлено 23 May 2011 - 10:29

Коли я писала, що необхідно на таких уроках - не суто християнської етики, а релігійної, чи уроках релігієзнавства, - знайомити дітей з іншими релігіями, то аж ніяк не мала на увазі, що це буде впливати на вибір дитиною віросповідання, чи його зміну. Який вибір може здійснити дитина в 10-12-14 років?! Не кожному дорослому це під силу... Не думаю, що знайомство з культурою ісламу чи буддизму протягом кількох занять заставить дитину змінити віросповідання, а от бути терпимішою до інших проявів релігійності - цілком можливо.
Я все ж схиляюся до того, що основи хистиянської етики повинні закладатися насамперед батьками. Хочете, щоб дитина глибше орієнтуавлася в цьому - є маса недільних шкіл при храмах, аби було бажання дитину водити. І ст. 35 Конституції ніхто не відміняв: церква відділена від держави, а школа - від церкви. Тоді виходить, що запровадження уроків християнської етики в школах - це порушення Конституціії...
  • 2
  • Back To Top

Користувач поза мережею   rabbit53 

• Завсідник
  • PіpPіpPіpPіpPіp
  • Перейти до щоденника
  • Вставити нік
  • Цитувати
  • Група: ЗАБЛОКОВАНІ

Відправлено 01 June 2011 - 17:41

Перегляд повідомленняЗа крок до весни (16.5.2011, 16:58) писав:

То я так і не зрозуміла - який вибір для Українця? Також, Україна завжди була православною. православ'я так само традиційне для України як і для Росії.

А ще в Україні є греко-католицизм, зокрема в Галичині, яка була хрещена за часів Великої Моравії на 100 р раніше ніж Володимир христив Русь.
А загалом - примусове вивчення хр етики суперечить правам людини, яка має вільний вибір віросповідання, тому - се повинен бути елективний курс, бо інакше - се дискримінація за релігійною ознакою.
  • Back To Top

Користувач поза мережею   ❤❤❤ 

• Виконавчий адмін
  • Перейти до щоденника
  • Вставити нік
  • Цитувати
  • Група: Адміністратор

Відправлено 01 June 2011 - 17:56

rabbit53,які причини стали спонукою написати се мені? я ніде проти сего не висловлювалася.
в Україні також є протестанти, духовні християни та представники інших християнських течій, є буддисти, евреї, думаю й прихильники вуду знайдуться, се підтерджує вашу думку про курс християнської етики як курс за вибором.

ся моя цитата, що ви осе навели, стосувалася іншого аспекту питання сеї теми. а саме ідентифікації православя виключно як релігії росіян. се є не так.

Нагороди:

переглянути всі
  • 1
  • Back To Top

• Завсідник
  • PіpPіpPіpPіpPіp
  • Перейти до щоденника
  • Вставити нік
  • Цитувати

Відправлено 01 June 2011 - 19:46

Перегляд повідомленняrabbit53 (1.6.2011, 18:41) писав:

А ще в Україні є греко-католицизм, зокрема в Галичині, яка була хрещена за часів Великої Моравії на 100 р раніше ніж Володимир христив Русь.
А загалом - примусове вивчення хр етики суперечить правам людини, яка має вільний вибір віросповідання, тому - се повинен бути елективний курс, бо інакше - се дискримінація за релігійною ознакою.

Мова не йде про різницю греко-католиків, католиків ,православних. Мова йде про те що хтось написав у дописі католики - поляки, євреї - євреї, православні - рускі. Я також за вивчення християнської етики церквою(священником) куди ходить та чи інша сімя.
My Signature
Спойлер
  • 1
  • Back To Top

Користувач поза мережею   rabbit53 

• Завсідник
  • PіpPіpPіpPіpPіp
  • Перейти до щоденника
  • Вставити нік
  • Цитувати
  • Група: ЗАБЛОКОВАНІ

Відправлено 02 June 2011 - 10:56

Yrasuk, Я мала на увазі, що батьки мають право вибирати чи потрібен їх дитині такий курс, бо не всі в Україні є християни є ще мусульмани, індуїсти, юдаїсти, рідновіри, буддисти та ін., може, вони не хочуть, щоби їх діти вчили хр етику, і мають не то право. А те, що конфесія має значення - то само собою, бо катехизм відрізняється.
  • Back To Top

• Завсідник
  • PіpPіpPіpPіpPіp
  • Перейти до щоденника
  • Вставити нік
  • Цитувати

Відправлено 02 June 2011 - 13:21

Перегляд повідомленняrabbit53 (2.6.2011, 11:56) писав:

Yrasuk, Я мала на увазі, що батьки мають право вибирати чи потрібен їх дитині такий курс, бо не всі в Україні є християни є ще мусульмани, індуїсти, юдаїсти, рідновіри, буддисти та ін., може, вони не хочуть, щоби їх діти вчили хр етику, і мають не то право. А те, що конфесія має значення - то само собою, бо катехизм відрізняється.

Цілком згідна з вами
My Signature
Спойлер
  • 1
  • Back To Top

Поділитися темою:

• 6 Сторінок +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • »
  • Ви не можете створити нову тему
  • Ви не можете відповісти в тему

1 відвідувачів читають цю тему
0 користувачів, 1 гостей, 0 прихованих користувачів

Реклама

Останні теми

Останні зміни статусу

Коли я не знаю чогось - іду на форум.... Коли маю що розказати особистого - в щоденник... Коли хочу поділитися цікавим висловом, афоризмом, картинкою чи просто думкою без продовження і коментів - іду в статуси... Це ж так просто, логічно і виховано...

Алея Ромашкова світлина

Алея Ромашкова  Оглянися, щастя завжди поруч

11 Oct 2019 14:22

Lacy світлина

Lacy  Я скучила за тобою Малеча! Нарешті я маю чим поділитись :)

19 Jul 2019 06:04

Lenka))) світлина

Lenka)))  Підкажіть будь ласка де можна зробити еег дитині у Львові, у суботу? Дуже треба! Буду дуже вдячна!!!

03 Jul 2019 10:18

Галина3 світлина

Галина3  Не знаю чи правильно користуюсь форумом. Але можливо мені хтось допоможе. У дитини 4 роки пахова грижа, направили на планову операцію. Хто з таким стикався, де оперували і сільки коштує зараз така працедура. Буду дуже вдячна за відповіді)))

13 May 2019 18:56

Показати коментарі (1)

Цинічна бандерівка світлина
Арабіка світлина

Арабіка  Привіт. Як добре повернутись на Форум Малеча

05 Apr 2019 14:49

Показати коментарі (2)

SEMA світлина

SEMA  Не довіряйте людям,бо обманюють на кожному кроці,робиш людині добро,а у відповідь отримуєш брехню

28 Mar 2019 22:43

Показати коментарі (2)

Tinkin світлина

Tinkin  Доброго дня, порадьте хорошого гастроентеролога у Львові

15 Mar 2019 11:17

Показати коментарі (1)

Iryska-selesta світлина

Iryska-selesta  Кожна мить життя—це можливість

13 Mar 2019 10:46

Мамуся Діанки світлина
Всі зміни →

Facebook стрічка