Родинний форум "Малеча" - форум для сучасних батьків: Уроки християнської етики в школах - Родинний форум "Малеча" - форум для сучасних батьків

Перейти до вмісту

• 6 Сторінок +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • »
  • Ви не можете створити нову тему
  • Ви не можете відповісти в тему

Уроки християнської етики в школах Оцінка: -----

Користувач поза мережею   turquoise 

• Фахівець
  • PіpPіpPіpPіpPіpPіpPіp
  • Перейти до щоденника
  • Вставити нік
  • Цитувати
  • Група: Досвідчені користувачі

Відправлено 14 May 2011 - 00:11

Перегляд повідомленняВасилиса (12.5.2011, 15:01) писав:

Вважю,що ці уроки потрібні,діти вчать хоть основи релігії..

основи релігії, не релігій... а це вже не урок, це швидше релігійне зібрання прихильників однієї релігії... урок мав би надати всебічну інформацію щодо основних релігій світу, тоді б дісно було інформативно...
на мою думку християнську етику в першу чергу мають прищепити батьки (з власного бажання), це дуже делікатна тема, така собі "інтимна" сторона людського життя, я б сказала...
тому не маю нічого проти уроку власне християнської етики, але лише факультативного... не сприймаю, коли релігія втручається у виховний та навчальний процес... це має йти з сім,ї, з душі... не з школи...
а от за урок релігієзнавства я дуже за, це те, що дійсно потрібно виховувати та прищеплювати майбутньому поколінню: терпимість та повагу до чужої віри
ІМХО)
My Signature
Зображення

Нагороди:

переглянути всі
  • 3
  • Back To Top

Користувач поза мережею   Янат 

• Завсідник
  • PіpPіpPіpPіpPіp
  • Перейти до щоденника
  • Вставити нік
  • Цитувати

Відправлено 14 May 2011 - 09:58

Перегляд повідомленняturquoise (14.5.2011, 1:11) писав:

основи релігії, не релігій... а це вже не урок, це швидше релігійне зібрання прихильників однієї релігії... урок мав би надати всебічну інформацію щодо основних релігій світу, тоді б дісно було інформативно...
на мою думку християнську етику в першу чергу мають прищепити батьки (з власного бажання), це дуже делікатна тема, така собі "інтимна" сторона людського життя, я б сказала...

Дуже влучно сказано, саме це мені і хотілося сказати.
А фрази типу " Нічого поганого в цих уроках нема"- так, я вважаю . що в них відчувається велика міра байдужості. Цим людям, в принципі, все рівно. Суджу по собі і по своїх знайомих.
Що заставило змінити думку? Та замислилася над нашим віруванням, над столітніми традиціями, над їхнім походженням. Побачила, нарешті, що серед моїх знайолмих є прибічники різних віросповідань і не лише християнських. А в нас до них відносяться, як і до інвалідів - не вникають в їхні потреби, не помічають і навіть соромляться чиипринижують
  • 0
  • Back To Top

• Завсідник
  • PіpPіpPіpPіpPіp
  • Перейти до щоденника
  • Вставити нік
  • Цитувати

Відправлено 15 May 2011 - 13:03

Ну от чесне слово, ніяк не можу збагнути: чому саме потрібно викладати основи однієї релігії? При кожній церкві є подібні вивчення, де добре обізнана в цьому питанні людина добре і якісно навчить ваших діток . Треба лиш прикласти мінімум зусиль, щоб відвести дитину раз в тиждень на такий урок. А бажання прикласти це зусилля є, мабуть, не в кожного. Якщо так, то і користі від шкільного уроку буде мало, дитина дивиться на приклад батьків більше, ніж прислухається до слів учителя.

Нічого поганого тим діткам не було, кажете? А що саме погане їм має бути? Тут виникає певна моральна незручність дитини, яка відрізняється від своїх товаришів. А чи не думали , що це може бути причиною для насмішок над такими дітьми? Тут і дорослі в такі теми не дуже заглиблюються і відштовхуються від незрозумілого дивним словом "штунди", а ми згадуємо про дітей...

А порівняння релігії з ритмікою взагалі вважаю недоречним, смішним і дитячим. Ритміку таки можна причислити до розвиваючої дисципліни, як і музику,етику, танці чи навіть бісероплетіння. Це навчає, розвиває. І якби викладали основи релігій світу - це також би вважалося різностороннім розвитком дитини.
Але впихання однієї релігії, це якось неправильно. Такі речі дійсно мають бути інтимними, щирими, які йдуть від самого серця всієї сім’ї, а не викладаються вчителем мальвання, бо йому бракує годин на уроки.

Важаю, що релігія з державою ніяк не повинні пересікатися. Навіть на шкільних уроках.
  • 1
  • Back To Top

Користувач поза мережею   ясочка 

• Фахівець
  • PіpPіpPіpPіpPіpPіpPіp
  • Перейти до щоденника
  • Вставити нік
  • Цитувати

Відправлено 15 May 2011 - 13:50

А як бути з тим, що ВСЯ європейська культура базується на християнських темах, образах і символіці, тож не маючи елементарних знань у цій галузі діти (а згодом і дорослі) не можуть не те що глибоко, а взагалі ніяк зрозуміти літературу, живопис, музику?

Нагороди:

переглянути всі
  • 1
  • Back To Top

• Фахівець
  • PіpPіpPіpPіpPіpPіpPіp
  • Перейти до щоденника
  • Вставити нік
  • Цитувати

Відправлено 15 May 2011 - 21:17

ясочка, бути обізнаною та бути послідовником певної релігії це різні речі... знання християнства, християнських символів так само необхідно для розвитку повноцінної особистості, як і знання тих же символів інших релігій... культура не є лише європейською... так само як і не всі європейські митці зверталися до лише християнства у своїй творчості...
я скажімо проти того, щоб ходіння до сповіді було напівпримусовим шкільним завданням з уроку християнської етики...
у нас було саме так, і ще багато нюансів... тоді я не задумувалася над цим. зараз - так.
вивчення законів та догм УСІХ релігій має бути присутнім на уроках релігієзнавства, не християнської етики, остання лише як факультатив, перша ж, як інформаційний урок, без жодних зобов,язань, спонук, чи примусів...
My Signature
Зображення

Нагороди:

переглянути всі
  • 3
  • Back To Top

Користувач поза мережею   fiesta 

• Перехожий
  • Pіp
  • Перейти до щоденника
  • Вставити нік
  • Цитувати
  • Група: Користувачі

Відправлено 16 May 2011 - 00:03

абсолютно згідна з turquoise, Пригадався випадок з мого дитинсва, не зовсім про уроки, але думаю по суті. Десь у 6му класі мене записали в Пласт (скаутська організація). Здавши певний перелік завдань пластуни отримували звання. Так от, одним з завдань, на найнижче пластунське звання, було "Довести свою віру в Бога". Доводили ми її в такий спосіб, що читали на память молитви (ОтчеНаш,Богородице,Вірую), а також наша виховниця питала кожного чи він сповідався і причащався. Вся група тоді отримала залік, крім мене, бо я чесно відповіла що не причащалася. І мене змусили це зробити, інакше б не взяли в літній табір. Я тоді була дитиною, і вірила в Бога так само як в Миколая, недумаючи, а так сказати, наслово. Але чітко памятаю, що мені так нехотілося йти тоді на це примусове причастя. Але дуже хотілося в табір, тому пішла. Ех, зараз би мені цих "педагогів", я б їм так "довела" свою віру в Бога...
  • 2
  • Back To Top

Користувач поза мережею   Електрична 

• Завсідник
  • PіpPіpPіpPіpPіp
  • Перейти до щоденника
  • Вставити нік
  • Цитувати

Відправлено 16 May 2011 - 00:31

Шановні батьки))) Вважаю, що уроки християнської етики дуже потрібні особливо у наш час)))) Для мене пропозиції типу, чому в школах викладають лише ази християнської моралі, а не інших релігій, звучить так само, як і бажання навчатися іншою мовою, окрім української. Як не крутіть, все ж Україна в основному числі - християнська держава. Тому такі прагнення батьків, скоріш за все означають, що дитину треба віддавати у спеціалізовану школу - єврейську (там будуть равини), польську (для католиків), російську (православя) і т. д. Тобто, для кожного є вибір....)))) І думаю недоцільно для молодших школярів вводити вивчення кількох релігій одразу - хай навчаться молитися таки на одній))) релігієзнавство вивчають, зазвичай, у ВНЗ....Також навіть у загальноосвітніх школах варто директорам враховувати особливості віросповідання регіону для прийняття програми.
My Signature
Спойлер

Спойлер
  • 3
  • Back To Top

• Фахівець
  • PіpPіpPіpPіpPіpPіpPіp
  • Перейти до щоденника
  • Вставити нік
  • Цитувати

Відправлено 16 May 2011 - 00:46

Електрична, мабуть ви не так зрозуміли): я не за те, щоб з наших діток робити асів у релігієзнавстві... я взагалі за щасливе безтурботне дитинство і мудру школу... а то якось мимоволі згадується фільм "Стіна" у контексті нашої (і не тільки) шкільної освіти...

Цитата

релігієзнавство вивчають, зазвичай, у ВНЗ

а по-іншому й бути не може) у такому віці діти вже вміють мислити не лише стереотипами... тут все передбачено, як бачите)
а ви, мабуть, викладаєте християнську етику?...

Повідомлення відредаговано turquoise: 16 May 2011 - 00:47

My Signature
Зображення

Нагороди:

переглянути всі
  • 0
  • Back To Top

Користувач поза мережею   Електрична 

• Завсідник
  • PіpPіpPіpPіpPіp
  • Перейти до щоденника
  • Вставити нік
  • Цитувати

Відправлено 16 May 2011 - 06:14

Ні, я не вчителька узагалі...Просто колись в школі у нас був такий предмет і я навчилася багато корисного, чого мені аж ніяк не могли пояснити батьки - самі цікавилися моїми розповідями з уроків і щиро жаліли, що у час їхнього навчання такого не було....Доречі, в нас не було ніякої спеціальної програми для вивчення цієї дисципліни - діти самі задавали цікавлячі їх питання і разом з вчителькою розмовляли весь урок на вибрані теми по релігії)))) ніхто нічого не нав`язував))))
Не заперечую, що , можливо, у різних школах різна ситуація - і десь такого роду предмет не є для дітей цікавим і нав`язується конкретний рел.погляд (чи то конфесійний, чи то попадеться, що вчитель - атеїст - взагалі БОМБА)...Все залежить від того, хто навчає)))
My Signature
Спойлер

Спойлер
  • 1
  • Back To Top

Користувач поза мережею   Кося 

• Вінтаж
  • PіpPіpPіpPіpPіpPіp
  • Перейти до щоденника
  • Вставити нік
  • Цитувати

Відправлено 16 May 2011 - 06:55

Перегляд повідомленняЯнат (15.5.2011, 14:03) писав:

Ну от чесне слово, ніяк не можу збагнути: чому саме потрібно викладати основи однієї релігії?

по перше тому що Україна є православною чи грекокатолицькою країною,відповідно уроки побудовані саме на цих напрямах християнства,ви собі уявляєте як буде дитина сприймати релігію "душі та тіла" буддизм,чи віросповідання мусульман чи іудаїзм чи ще 100 з чимось віросповідань якщо їх не більше в 1-6 класах коли з дитинства їй тлумачуть щось зовсім інше,я немаю нічого проти за інші віри але якщо більшість дітей всеж таки православні чи грекокатолики чи католики то саме ці цінності повинні тлумачитись,а дітки інших віросповідань можуть не ходити на ці уроки,до прикладу в молотчого брата в класі вчится мусульманин і що дитина ходить на ті уроки і вчить молитви просто як віршики просто не бере до голови,але ж то не всі такі,не спорю в старших класах можна порівнювати і визначати + та - тієї чи іншої віри але в малому віці це травмує психіку дитини.ІМХО

Повідомлення відредаговано Кося: 16 May 2011 - 07:03

My Signature
The only way to do great work is to love what you do
  • 1
  • Back To Top

• Перехожий
  • Pіp
  • Перейти до щоденника
  • Вставити нік
  • Цитувати

Відправлено 16 May 2011 - 10:02

Перегляд повідомленняКося (16.5.2011, 7:55) писав:

по перше тому що Україна є православною чи грекокатолицькою країною,відповідно уроки побудовані саме на цих напрямах християнства,ви собі уявляєте як буде дитина сприймати релігію "душі та тіла" буддизм,чи віросповідання мусульман чи іудаїзм чи ще 100 з чимось віросповідань якщо їх не більше в 1-6 класах коли з дитинства їй тлумачуть щось зовсім інше,я немаю нічого проти за інші віри але якщо більшість дітей всеж таки православні чи грекокатолики чи католики то саме ці цінності повинні тлумачитись,а дітки інших віросповідань можуть не ходити на ці уроки,до прикладу в молотчого брата в класі вчится мусульманин і що дитина ходить на ті уроки і вчить молитви просто як віршики просто не бере до голови,але ж то не всі такі,не спорю в старших класах можна порівнювати і визначати + та - тієї чи іншої віри але в малому віці це травмує психіку дитини.ІМХО

Україна не є ні православною ні грекокатолицькою. Цитую Конституцію України:
" Стаття 35. Кожен має право на свободу світогляду і
віросповідання. Це право включає свободу сповідувати будь-яку
релігію або не сповідувати ніякої, безперешкодно відправляти
одноособово чи колективно релігійні культи і ритуальні обряди,
вести релігійну діяльність.

Здійснення цього права може бути обмежене законом лише в
інтересах охорони громадського порядку, здоров'я і моральності
населення або захисту прав і свобод інших людей.

Церква і релігійні організації в Україні відокремлені від
держави, а школа - від церкви. Жодна релігія не може бути визнана
державою як обов'язкова."

Дані уроки є прямим порушенням конституції. Але, нажаль, на території України закони не діють.
  • 3
  • Back To Top

• Вінтаж
  • PіpPіpPіpPіpPіpPіp
  • Перейти до щоденника
  • Вставити нік
  • Цитувати

Відправлено 16 May 2011 - 13:49

я не кажу що віра конституційно затверджена,але є певні відсотки за якими можна визначити кількість людей які сповідують ту чи іншу віру тому я кажу що україна є православною та грекокатолицькою країною,а вирішує більшість....
My Signature
  • 0
  • Back To Top

• Вінтаж
  • PіpPіpPіpPіpPіpPіp
  • Перейти до щоденника
  • Вставити нік
  • Цитувати

Відправлено 16 May 2011 - 13:49

я не кажу що віра конституційно затверджена,але є певні відсотки за якими можна визначити кількість людей які сповідують ту чи іншу віру тому я кажу що україна є православною та грекокатолицькою країною,а вирішує більшість..
Наскільки я знаю порушення конституції юуло б якщоб віру навязували,а хто її навязує?хочете ходіть а хочете ні!

Повідомлення відредаговано Кося: 16 May 2011 - 13:58

My Signature
  • 0
  • Back To Top

Користувач поза мережею   ❤❤❤ 

• Виконавчий адмін
  • Перейти до щоденника
  • Вставити нік
  • Цитувати
  • Група: Адміністратор

Відправлено 16 May 2011 - 15:58

Перегляд повідомленняЕлектрична (15.5.2011, 18:31) писав:

Як не крутіть, все ж Україна в основному числі - християнська держава. Тому такі прагнення батьків, скоріш за все означають, що дитину треба віддавати у спеціалізовану школу - єврейську (там будуть равини), польську (для католиків), російську (православя) і т. д. Тобто, для кожного є вибір....))))

То я так і не зрозуміла - який вибір для Українця? Також, Україна завжди була православною. православ'я так само традиційне для України як і для Росії.

Нагороди:

переглянути всі
  • 0
  • Back To Top

• Завсідник
  • PіpPіpPіpPіpPіp
  • Перейти до щоденника
  • Вставити нік
  • Цитувати

Відправлено 16 May 2011 - 20:53

Коли батьки говорять, що щиро жалкують за тим, що їх колись не вчили того, що тепер вчать дітей на таких уроках..,і добре,що вчать, бо самі вони цього навчити і пояснити не можуть...-------то це і є та БАЙДУЖІСТЬ з їх боку, про яку я говорила. Бо якби вони таки щиро хотіли щось дізнатись, то є безліч способів для здійснення їхніх бажань; а якби вони щиро хотіли, щоб їхня дитина вчилась законам релігії, то водили б її до найкращої школи при церкві, де знайдуться дуже хороші викладачі. Коли вони цього не роблять, а покладаються що хтось без їхньої участі виховає і навчить їхню дитину, то це і є байдужість!!!

Тепер щодо більшості. А як би ви ставилися до уроків, де вбивають в дитячі голови ази правлячої партії, відпихаючись тим, що ти маєш повне право знайти школу, де будуть такі ж уроки лівої партії. А якщо така школа далеко, чи її взагалі нема? А якщо моя сім’я безпартійна!!???
Якби вже бідним діткам в християнській державі вже зовсім не було де повчитись тим основам релігії... А то ж є чудові прицерковні школи, які навчать всіх бажаючих!!!

Про перше причастя також тема окрема. Це ДІЙСТВО, знову ж таки, дуже інтимне. А в нас виглядає як медаль за вичені уроки, як червоний галстук після жовтенятських років, який соромно і дивно не отримати зі всім класом. І готуються як до балу: дорогі сукні, вишукані свічечки, золоті подарунки, потім п’янка в кругу родичів....

А кінечний результат таких уроків? Яка його суть? Не буду описувати проведення вільного часу наших підлітків. Не всі, звичайно, не всі "погані" : В сім’ях, де батьки докладають зусилля, щоб навчити і показати хороший приклад, 12річні підлітки не сидять з бутилкою пива на лавочці. То чому ж тоді вперто говоримо" такий урок потрібний, бо батьки самі не навчать...?"
Висновок : такий урок зроблений під впливом моди часу, під дією стадної поведінки і байдужості і лінивства самх батьків.
Вийшло трохи різкувато. Вибачте. Просто фіксувала хід своїх думок. Чому за своєю стайністю ніхто не хоче побачити переживання якогось Мухамедика, якому не хочеться виділятися від товаришів, але й вчити молитви, як віршики йому не дозволяє сумління?

Я за викладання основ кількох світових релігій. Це дуже цікаво і повчально. Можливо, таки заважко молодшим школярам, тому потрібно починати з основ етики. А не заучуванні на уроці молитов.
  • 4
  • Back To Top

• Перехожий
  • Pіp
  • Перейти до щоденника
  • Вставити нік
  • Цитувати

Відправлено 16 May 2011 - 21:45

Перегляд повідомленняКося (16.5.2011, 14:49) писав:

а вирішує більшість..

Більшість вирішує на виборах, референдумах, зборах ітд... А в школі - то вже вибачте. Завтра БІЛЬШІСТЬ вирішить, що їм не потрібна математика, то що її відмінити?
Християнська етика може бути в школі, але лише у вигляді позакласного гуртка. Бажаючі запишуться і будуть ходити.

Перегляд повідомленняКося (16.5.2011, 14:49) писав:

Наскільки я знаю порушення конституції юуло б якщоб віру навязували,а хто її навязує?хочете ходіть а хочете ні!

А хіба факультатив в добровільно-примусовій формі то не є нав"язування? Коли я вчилася в школі, то ми навіть заяву на ім"я директора писали "прошу мені дозволити відвідувати...", і писали всі, як один. І ніхто не питав кожного учня чи він хоче. Хіба це порушення конституції? Дітям воно треба? Краще б фізкультуру додаткову поставили...
І ще, цю етику, звісно, нам поставили сьомим чи восьмим уроком, і ми завжди просили вчительку "Ну відпустіть нас!!!" І вчителька нас завжди відпускала, казала "Ну добре, помолимося і йдіть. Тільки не кажіть нікому..."
  • 2
  • Back To Top

• Вінтаж
  • PіpPіpPіpPіpPіpPіp
  • Перейти до щоденника
  • Вставити нік
  • Цитувати

Відправлено 17 May 2011 - 16:31

fiesta,скажіть будь ласка а як в школі обирають старосту класу,чи поїздку?хіба не більшість? ще одне,порівняння матиматики та християнської етики тут не доцільне і неправильне :blush:
а урок християеської етики не є добровільно-примусовим,бо це просто неетично заставляти дітей іншої віри туди ходити...

Користувач подумав і додав через 8 хв.:

Перегляд повідомленняЯнат (16.5.2011, 21:53) писав:

Тепер щодо більшості. А як би ви ставилися до уроків, де вбивають в дитячі голови ази правлячої партії, відпихаючись тим, що ти маєш повне право знайти школу, де будуть такі ж уроки лівої партії. А якщо така школа далеко, чи її взагалі нема? А якщо моя сім’я безпартійна!!???
Якби вже бідним діткам в християнській державі вже зовсім не було де повчитись тим основам релігії... А то ж є чудові прицерковні школи, які навчать всіх бажаючих!!!

колись таке було в примусовому порядку,і всі вимушені були мислити як хоче влада,зараз такого не має...а через те що та чи інша сімя іншої віри її ніхто не просить йти до іншої школи!
а нарахунок "бідних діток в християнській державі" я думаю що тоді б треба було робити 95% шкіл при церквах чи що?і фраза ця просто жахлива....
My Signature
  • 0
  • Back To Top

Користувач поза мережею   Оськін 

• Вінтаж
  • PіpPіpPіpPіpPіpPіp
  • Перейти до щоденника
  • Вставити нік
  • Цитувати

Відправлено 17 May 2011 - 16:59

Дівчата,ви ведете дискусії про те чи потрібний предмет чи ні.А от уявіть ситуацію-ви вчитель,є клас в якому ви маєте проводити урок хр.етики,є учні,частина з яких вважає цей предмет непотрібним,або не цікавим і є байдуже ставлення,бо ж оцінок не виставляють.Як заохотити?
Коли я викладала,я намагалася кожного разу придумувати щось цікавеньке(кросворди,творчі роботи учнів,фільми...),щоб зацікавити.Більше говорити з учнями про життя через призму християнських етичних цінностей в межах теми.Вчитель з цього предмету має проявляти неабияку творчість аби зацікавити.Інакше б було якби це було академічне релігієзнавство з оцінюванням.
My Signature
Зображення
  • 2
  • Back To Top

Користувач поза мережею   jane 

• Молода мама
  • PіpPіpPіpPіpPіpPіpPіp
  • Перейти до щоденника
  • Вставити нік
  • Цитувати

Відправлено 17 May 2011 - 17:08

про такі уроки в школах можу сказати лише теоретично, оскільки у мене таких уроків не було, а що там викладають братові-сестрі - не знаю, не розпитувала. але вважаю, що такий урок ніяк не зашкодить, якщо хороший і грамотний викладач. хоча, можливо, трохи в старшому віці - бо якщо дитина до релігії відношення не має, якщо в сім’ї всі не релігійні, то такі уроки в ще не зрілому віці можуть закарбуватися в голові перекручено, і потім в подальшому впливати на сприйняття цією дитиною тієї ж православної віри (вже в дорослому віці, маю на увазі).
у нас був такий курс в університеті, вело три викладача - два різних священника і одна тітонька - просто релігієзнавець. усій групі надзвичайно подобались уроки одного священника. скажу більше, зараз я намагаюся щонеділі їздити до нього на служби і після служби з задоволенням з ним спілкуюся. він вмів все цікаво розповісти, відповісти на спірні питання, подати матеріал з гумором, а не як нудну лекцію. всім подобалось! у іншого священника подача матеріалу була занадто суха, уроки тітоньки були не цікавими.
якщо когось зі студентів цей курс підштовхнув більше зацікавитись релігією - то, думаю, це величезний плюс. але ж, повторюю, це вже дорослі сформовані особистості. якщо у дитини з нерелігійної сім’ї прокинеться такий інтерес після уроків ОПК, не знаю, що з цього вийде..

думаю, вирішальним фактором, що впливатиме на успішність чи не успішність курсу, є саме підбір викладача
сестра (2 клас) розказала, що їм у школі на ОПК казала вчителька (там веде завуч, не священник), що продавати товар, який ти сам не виробляєш (перепродавати) - то є гріх. я не можу зрозуміти, чи це діти не правильно зрозуміли її слова, чи то таки щось не те їм розказують... :bye:

доречі, вчити молитви, як віршики - я такого не підтримую.. у нас курс був більш загальноосвітній - що, як, коли і чому. багато питань ставили. а молитов можуть і батьки навчити.

я була б не проти, щоб моя дитина такий урок відвідувала. але якби були б уроки з ісламу, чи іудаїзму, чи інших релігій - десять разів би подумала. в старших класах, у внз - будь ласка. а початкові класи - імхо, це ранувато, щоб вчити дитину різних релігій задля розвитку особистості...
My Signature
Виникло питання? Відповідь може бути в ЧаПах!

Дитинство закінчується вагітністю. Чоловіки не дорослішають ніколи.

мій блог

Нагороди:

переглянути всі
  • 6
  • Back To Top

• Перехожий
  • Pіp
  • Перейти до щоденника
  • Вставити нік
  • Цитувати

Відправлено 17 May 2011 - 21:15

Перегляд повідомленняКося (17.5.2011, 17:31) писав:

fiesta,скажіть будь ласка а як в школі обирають старосту класу,чи поїздку?хіба не більшість? ще одне,порівняння матиматики та християнської етики тут не доцільне і неправильне :rofl:
а урок християеської етики не є добровільно-примусовим,бо це просто неетично заставляти дітей іншої віри туди ходити...

Кося, ми з Вами, мабуть, просто говоримо про різну "більшість". Звичайно, старосту чи поїздку вибирає більшість учнів класу. А приклад з математикою я навела для того, щоб дати зрозуміти, що "більшість" не завжди має рацію. Якщо більшість класу вирішить прогуляти математику (фізику, історію... ), то це не означатиме, що вони праві, бо їх БІЛЬШІСТЬ. Відповідатиме кожен зокрема.
А якби урок не був добровільно-примусовим, то це б був не УРОК, а позакласний гурток.
  • 2
  • Back To Top

Поділитися темою:

• 6 Сторінок +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • »
  • Ви не можете створити нову тему
  • Ви не можете відповісти в тему

1 відвідувачів читають цю тему
0 користувачів, 1 гостей, 0 прихованих користувачів

Реклама

Останні теми

Останні зміни статусу

Коли я не знаю чогось - іду на форум.... Коли маю що розказати особистого - в щоденник... Коли хочу поділитися цікавим висловом, афоризмом, картинкою чи просто думкою без продовження і коментів - іду в статуси... Це ж так просто, логічно і виховано...

Алея Ромашкова світлина

Алея Ромашкова  Оглянися, щастя завжди поруч

11 Oct 2019 14:22

Lacy світлина

Lacy  Я скучила за тобою Малеча! Нарешті я маю чим поділитись :)

19 Jul 2019 06:04

Lenka))) світлина

Lenka)))  Підкажіть будь ласка де можна зробити еег дитині у Львові, у суботу? Дуже треба! Буду дуже вдячна!!!

03 Jul 2019 10:18

Галина3 світлина

Галина3  Не знаю чи правильно користуюсь форумом. Але можливо мені хтось допоможе. У дитини 4 роки пахова грижа, направили на планову операцію. Хто з таким стикався, де оперували і сільки коштує зараз така працедура. Буду дуже вдячна за відповіді)))

13 May 2019 18:56

Показати коментарі (1)

Цинічна бандерівка світлина
Арабіка світлина

Арабіка  Привіт. Як добре повернутись на Форум Малеча

05 Apr 2019 14:49

Показати коментарі (2)

SEMA світлина

SEMA  Не довіряйте людям,бо обманюють на кожному кроці,робиш людині добро,а у відповідь отримуєш брехню

28 Mar 2019 22:43

Показати коментарі (2)

Tinkin світлина

Tinkin  Доброго дня, порадьте хорошого гастроентеролога у Львові

15 Mar 2019 11:17

Показати коментарі (1)

Iryska-selesta світлина

Iryska-selesta  Кожна мить життя—це можливість

13 Mar 2019 10:46

Мамуся Діанки світлина
Всі зміни →

Facebook стрічка