Родинний форум "Малеча" - форум для сучасних батьків: Уреплазма, мікоплазма, гарднерелла та хламідіоз - Родинний форум "Малеча" - форум для сучасних батьків

Перейти до вмісту

• 17 Сторінок +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • »
  • Ви не можете створити нову тему
  • Ви не можете відповісти в тему

Уреплазма, мікоплазма, гарднерелла та хламідіоз Причини та методи виявлення Оцінка: -----

Користувач поза мережею   Nattik 

• Завсідник
  • PіpPіpPіpPіpPіp
  • Перейти до щоденника
  • Вставити нік
  • Цитувати
  • Група: Досвідчені користувачі

Відправлено 13 May 2009 - 21:23

Перегляд повідомленняdate='13.5.2009, 18:52 (13.5.2009, 18:52) писав:

Там так гарно все написано, що виходить за свої гроші я далі повинна знищувати свою печінку антибіотиками.

Ага, "наука неточная, деньги возврату не подлежат" :15_1_55: До слова, Люська*', ви наче писали, що не могли завагітніти 3 місяці. То такий малий термін, насправді, що ніякі там інфекції, міфічні чи справжні, до того могли не мати відношення :nea:
My Signature
Зображення

See? I can do it if I really try.

Нагороди:

переглянути всі
  • 0
  • Back To Top

Користувач поза мережею   Люська* 

• Фахівець
  • PіpPіpPіpPіpPіpPіpPіp
  • Перейти до щоденника
  • Вставити нік
  • Цитувати

Відправлено 13 May 2009 - 21:44

Перегляд повідомленняNattik (13.5.2009, 22:23) писав:

Ага, "наука неточная, деньги возврату не подлежат" :15_1_55: До слова, Люська*', ви наче писали, що не могли завагітніти 3 місяці. То такий малий термін, насправді, що ніякі там інфекції, міфічні чи справжні, до того могли не мати відношення :nea:

Справа в тому, що у мене була операція, а причину так точно мені і не пояснили. Сказали вагітній і все буде добре. А у мене певні виділення були. Тому і пішла на всі аналізи. Але коли почала читати розшифровки тих інфекцій, то не можу сказати, що всі 3 у мене були. От уреплазма можливо.

Викладаю відповідь Сінево:

Прихований текст
......Таким чином, з представлених результатів аналізів різних медичних лабораторій, можна дійти наступних висновків:
1. В різних лабораторіях були проведені РІЗНІ методи дослідження біологічного матеріалу (метод ПЛР та DUO), які відрізняються між собою різнонаправленістю методичної бази і виконання методики визначення збудника інфекційного процеса. Метод ПЛР - це один з найбільш поширених методів лабораторної діагностики ("Золотой стандарт"), який дозволяє, завдяки багаторазовому збільшення послідовностей ДНК генетичної інформації, виявляти навіть поодинокі клітини збудника. Виявлення мікоплазми та уреплазми методом DUO - це культуральні методи мікробіологічного дослідження (бактеріологічний посів на поживні середовища). Метод ПЛР незамінний для виявлення латентних і хронічних форм інфекцій і саме ця особливість методу дозволяє виявляти бактерії і віруси, які неможливо візуалізувати іншими лабораторними методами дослідженнями (зразки мазків на наявність мікрофлори, бактеріологічні та інші).
2. У Вашого чоловіка у зразку ПЛР (гарднерелля) присутні еритроцити, які можуть обумовлювати і  безпосередньо впливати на результат аналізу: "хибно-позитивний" чи "хибно-негативний".
3. В звязку з вище викладеним, Вам  були надані якісні, професійні послуги і підгрунття для повернення Ваших коштів не існує ніякого інформативного підтвердження в непрофесійних діях хі сторони ТОВ "СІНЕВО Україна".

Коли писала скаргу, то підозрювала, що будуть зселатись на різні методи але Гарднереллу визначали тим самим методом. Але відповідь взагалі не зрозуміла. Якщо хтось із прочитаних їх пояснень щось зрозумів, то поясніть і мені будь-ласка.
  • 1
  • Back To Top

Користувач поза мережею   Nadya_ryzhyk 

• Своя людина
  • PіpPіpPіpPіp
  • Перейти до щоденника
  • Вставити нік
  • Цитувати
  • Група: Користувачі

Відправлено 14 May 2009 - 16:41

Перегляд повідомленняюля77 (13.5.2009, 13:09) писав:

Уреплазма, мікоплазма, гарднерелла-на думку двох незалежних гінекологів ( один львівський), інша працює за кордоном-це в більшості "роздута" проблема. Ці "хвороби" існували завжди,просто раніше не було методів діагностування,тому діагностували ,наприклад,просто кольпіт ( такий собі загальний діагноз".).Людський організм навчився з ними жити,а нові методи діагностики приводять до появи нового "бізнесу".
Хламідії-це вже трішки інше.

От мені венеролог в лабораторії, де я рік тому аналізи здавала і де в мене уреаплазму виявили те ж саме сказав, а в нас зараз всіх вагітних в обвязковому порядку від неї проліковують. Я тоді і пролікувалася, цього року ще раз мазки здала, причому на всі ЗПСШ, щоб у моєї дільничої питань не виникало, бо я вже з минулорічного одсвіду зрозуміла, що лікування в неї неможливо закінчити, можна лише припинити. Результати жодних проблем не показали, лікар побажав удачі в плануванні вагітності, спитав, чого взагалі почала цю всю тему, відповіла, що мене виділення турбували, на що отримала відповідь: з такими турботами треба до психолога йти, а не до гінеколога чи венеролога. Мені від тих слів аж від серця відлягло, чесне слово, а то ті лікарі тільки й знають, що лякати, совісті ні грама!

Хоча добре, що я ще тоді пролікувалася, бо не знаю, чи змогла б відмовитися від лікування під час вагітності, особиво коли лікар наполягав би. А навіть якби змогла, то весь час переживала б, чи не зашкодить моя відмова більше, ніж саме лікування

Користувач подумав і додав через 3 хв.:
Люська*, дякую за інформацію, а то я вже думала звертатися в цю лабораторію
My Signature
Зображення

Вчитися ніколи не пізно!

А в душі я біла і пухнаста... переважно ;-)
  • 0
  • Back To Top

Користувач поза мережею   RoksanaVW 

• Завсідник
  • PіpPіpPіpPіpPіp
  • Перейти до щоденника
  • Вставити нік
  • Цитувати

Відправлено 14 May 2009 - 17:41

Мені також виявили уреоплазму (по мазку) двічі в двох різних лабораторіях, та лікарі чомусь ніяк на це не реагують...не призначають лікування, просто кажуть чекати....
  • 0
  • Back To Top

Користувач поза мережею   Люська* 

• Фахівець
  • PіpPіpPіpPіpPіpPіpPіp
  • Перейти до щоденника
  • Вставити нік
  • Цитувати

Відправлено 14 May 2009 - 18:05

RoksanaVW, проконсультуйтесь в іншого лікаря. Може дійсно нема чого хвилюватись.
  • 0
  • Back To Top

Користувач поза мережею   ❤❤❤ 

• Виконавчий адмін
  • Перейти до щоденника
  • Вставити нік
  • Цитувати
  • Група: Адміністратор

Відправлено 27 May 2009 - 00:52

Уреаплазма: бережіть дітей!
стаття відомого російського лікаря-інфекціоніста

"Бактерии рода Ureaplasma в настоящее время относят к условно-патогенным микроорганизмам, а медицинский термин "уреаплазмоз" официально не применяется. Зависимость между инфицированием уреаплазмой и развитием острого воспалительного процесса остается недоказанной. Также пока обсуждается, но не доказана возможность проникновения уреаплазм через плодные оболочки, с последующим инфицированием плода, а также то, что уреаплазмы могут являться этиологической причиной преждевременных родов или рождения детей с дыхательной недостаточностью.

Сказать беременной женщине, что вот, мол, у вас там обнаружена уреаплазма, и есть таки статьи (И-нет ими запружен), утверждающие, что уреаплазма как-то связана с болезнями плода и новорожденных, - значит сделать беспроигрышную ставку на материнский инстинкт.

При этом врачи эти забывают уточнять детали. А детали бывают разными! Например, уреаплазменная пневмония обнаруживается практически исключительно у очень недоношенных детей, причем вкупе с букетом других конкурирующих инфекций. Однако детали можно опустить и сказать "понятней": уреаплазма матери может вызвать опасную пневмонию у новорожденного. И всё! Будущая мамаша вся ваша с потрахами, включая плод!

Текст, що розкривається
УРЕАПЛАЗМА: БЕРЕГИТЕ ДЕТЕЙ!

Очень радует факт, что и в нашей стране немало здравомыслящих и знающих специалистов в области здравоохранения! Вот недавно коллектив специалистов нашего ведущего института в области эпидемиологии под руководством академика В.И. Покровского (ФГУН «ЦНИИ Эпидемиологии» Роспотребнадзора) опубликовал очередную статью по диагностике уреаплазмозов.

Цитирую:
"Бактерии рода Ureaplasma в настоящее время относят к условно-патогенным микроорганизмам, а медицинский термин "уреаплазмоз" официально не применяется. Под уреаплазмозом понимают воспалительный процесс в мочеполовых органах, когда при лабораторном обследовании обнаружена Ureaplasma и не выявлены безусловно- патогенные микроорганизмы, способные вызвать данное воспаление. Зависимость между инфицированием уреаплазмой и развитием острого воспалительного процесса остается недоказанной. Также пока обсуждается, но не доказана возможность проникновения уреаплазм через плодные оболочки, с последующим инфицированием плода, а также то, что уреаплазмы могут являться этиологической причиной преждевременных родов или рождения детей с дыхательной недостаточностью. Распространенность уреаплазменной инфекции среди женщин детородного возраста чрезвычайно высока и в подавляющем большинстве случаев эта инфекция протекает в бессимптомной форме.

Считается, что при бессимптомном течении, обсемененность слизистых оболочек уреаплазмой (концентрация в мл образца) низкая – 103 КОЕ/мл, а концентрация 104 КОЕ/мл считается клинически значимой. При этом в литературе отсутствуют публикации о каких-либо серьезных исследованиях, подтверждающих обоснованность этого утверждения."
(полный текст для специалистов здесь)

Поскольку я получил немало комментариев от оппонентов, пытающихся спекулировать именно исследованиями на предмет взаимосвязи уреаплазменной флоры с патологией плода и новорожденных (т.е. перинатальной патологией), хочу отрезюмировать то, что пишется в последних обзорах в уважаемых медицинских изданиях.

Итак, замечательная по выверенности статья "Primary, secondary, and tertiary interventions to reduce the morbidity and mortality of preterm birth" опубликована 12 января 2008 в журнале "The Lancet".

Цитата:

"Хотя инфекции и флора полового тракта связаны с повышенным риском преждевременных родов, лечение антибиотиками достоверно не снижает этот риск. Скриниг на уреаплазму (U. urealyticum), стрептококков группы В и трихомонаду (T. vaginalis) не снижает уровень преждевременных родов, а в случае с трихомонадой лечение и вовсе повышает риск преждевременных родов."

Не менее продуманный обзор "Stillbirth" опубликован 17 ноября 2007 в том же журнале.

Цитата:

"Хотя имеются предположения о возможной связи Ureaplasma urealyticum, Mycoplasma hominis с мертворождением, серьезные доказательства причинно-следственной связи отсутствуют."

Справедливости ради надо заметить, что в последнее время проводится немало исследований, пытающихся выявить причинно-следственную связь между перинатальной патологией и уреаплазмой. По мере того, как ученые все больше утверждаются в мысли, что уреаплазма является условно-патогенной инфекцией или попросту комменсалом (т.е. микробом, который водится у очень большого процента здоровых людей и способен вызывать болезнь только при определенных имунодефицитных состояниях), практическое звено медицины, немало поднаторевшее в выкачивании денег из здоровых носителей этих инфекций, начинает "давить на гниль".

Сказать беременной женщине, что вот, мол, у вас там обнаружена уреаплазма, и есть таки статьи (И-нет ими запружен), утверждающие, что уреаплазма как-то связана с болезнями плода и новорожденных, - значит сделать беспроигрышную ставку на материнский инстинкт. Слава богу, что женщины сегодня не так глупы и многие начинают сомневаться, когда врач прописывает им серьезные антибиотики во время беременности.

При этом врачи эти забывают уточнять детали. А детали бывают разными! Например, уреаплазменная пневмония обнаруживается практически исключительно у очень недоношенных детей, причем вкупе с букетом других конкурирующих инфекций. Однако детали можно опустить и сказать "понятней": уреаплазма матери может вызвать опасную пневмонию у новорожденного. И всё! Будущая мамаша вся ваша с потрахами, включая плод!

Конечно, не все однозначно в медицине... Микроорганизмы способны эволюционировать, а в науке могут всплыть совершенно неожиданные результаты. Я совершенно не подписываюсь под однозначным утверждением, что уреаплазма безвредна для любого плода! Возможно, что уже завтра появятся серьезные основания полагать, что она отнюдь не невинна. Но как практический врач я обязан руководствоваться имеющейся на сегодняшний день достоверной информацией, а она такова, что причинно-следственная связь уреаплазмы и микоплазмы с перинатальной патологией не доказана. А вот проведение скринига беременных на уреаплазму, а не дай бог еще и назначение им антибиотиков, пока будем считать нецелесообразным и даже вредным. Что-что, а осложнения от антибиотикотерапии у беременных уже давно и известны, и доказаны.
botalex.livejournal.com

Нагороди:

переглянути всі
  • 2
  • Back To Top

Користувач поза мережею   Gelsominka 

• Завсідник
  • PіpPіpPіpPіpPіp
  • Перейти до щоденника
  • Вставити нік
  • Цитувати

Відправлено 27 May 2009 - 05:54

Якщо ці інфекції і справді такі небезпечні , як люблять розказувати лікарі , то чому ж аналізи на них не є в обовязковому порядку ?
  • 0
  • Back To Top

Користувач поза мережею   Nadya_ryzhyk 

• Своя людина
  • PіpPіpPіpPіp
  • Перейти до щоденника
  • Вставити нік
  • Цитувати

Відправлено 27 May 2009 - 09:32

У нас зараз на аналіз на уреаплазму і мікоплазму направляють усіх підряд вагітних. І всім пдряд, у кого їх виявляють, призначають антибіотики.
10-тиденний курс конячих доз ліків. І де гарантія, що від самих цих антибіотиків щось не порушиться в організмі мами та дитини??? І в той же час: а чи впевнені ви на 100%, що ця інфекція не пошкодить? Впевнені настільки, що відмовитеся від антибіотиків, призначених лікарем??? При такому підході лікарів краще здати аналізи наперед і пролікуватися наперед, щоб потім почуватися впевнено
My Signature
Зображення

Вчитися ніколи не пізно!

А в душі я біла і пухнаста... переважно ;-)
  • 0
  • Back To Top

Користувач поза мережею   крихітkа 

• Своя людина
  • PіpPіpPіpPіp
  • Перейти до щоденника
  • Вставити нік
  • Цитувати

Відправлено 03 July 2009 - 21:56

А я хочу розповісти як з мене "викачували" гроші, шукаючи хламідії. Пішли ми з чоловіком перевіритися. У нього все добре, мені кажуть підозри на хламідії. Одним словом тричі мене направляли на тести і щоразу на якийсь "дорожчий, але точніший". Чому відразу не можна відправити на самий точний мені пояснити так і не змогли. Зрештою пішла в іншу лабораторію і здавала ТОРЧ. Результат: нема і не було.
My Signature
Зображення
  • 0
  • Back To Top

Користувач поза мережею   RoksanaVW 

• Завсідник
  • PіpPіpPіpPіpPіp
  • Перейти до щоденника
  • Вставити нік
  • Цитувати

Відправлено 04 July 2009 - 12:22

А у мене взагалі дивна ситуація..коли перший раз обстежилася на уреоплазу було її виявлено....так мені лікар ще без результатів виписала пити Флемоксин (досить слабенький антибіотик) то навіть не від уреопазми було а від підозри на інфекцію через багатоводдя потім через два тижні ипісля лікування сказали прийти а контрольний мазок...так я пішла в іншу лабораторію...так там також було її виявлено...а коли прийшла до своєї лікарки із консультації...так вона сказала що я зарано після лікування здала повторний мазок і ..скзала здати ще через 2 тижні......я перездала у неї.....і тут виявилося що уреоплазми нема...Просто так нема все....досі неможу зрозуміти як це так...
  • 0
  • Back To Top

Користувач поза мережею   Бульбочка 

• Початківець
  • PіpPіp
  • Перейти до щоденника
  • Вставити нік
  • Цитувати
  • Група: Початківці

Відправлено 18 September 2009 - 17:39

А я взагалі зла на наших лікарів.Я лікувалась в (хто з Франківська може знає) Вовчук Л.В.Направила мене в Медсервіс і чого в мене тільки не було (мікоплазма,уреаплазма,цитамегаловірус).Раз здавала методом ІФА,другий раз ПЦР,потім почалось лікування.Отримала я довжелезний рецепт (пачка антибіотику коштує 100грн),для мене і мого чоловіка треба було таких 6шт.А що мене саме більше роздратувало,це те що вона на інші ліки написала направлення в певну аптеку,я прийшла туди,а там офіс якоїсь компанії,яка торгує БАДами.Вони мені порахували...Короче лікування разом з аналізами обійшлось в 5000грн.Я дурна купила ті БАДи,тепер дуже жалію.Добре,що хоч на повторних аналізах вже нічого не виявили.Повелась,як дурочка і розвели мене на гроші.
  • 0
  • Back To Top

Користувач поза мережею   Костина мама 

• Вінтаж
  • PіpPіpPіpPіpPіpPіp
  • Перейти до щоденника
  • Вставити нік
  • Цитувати

Відправлено 21 September 2009 - 08:15

Начал у меня болеть яичник я пошла к геникологу она меня отправила на анализы (причем когда была беременая мы сдавали все анализы и ответы были отрицат) - у меня обнаружили уреаплазму и микоплазму, я увидела ответы меня это привело в шок я дома мужу :ireful: и отправила его сдавать анализы, вообщем у него ничего не обнаружили (лаборатория одна) назначила кучу лекарств, свечи, антибиотики, мужу тоже, пропили мы все через 3 мес.контрольный анализ я сдала и показывает опять уреаплазму только в половину уменьшилась (то титры были сильно положительные, а теперь просто положительные) я просто в шоке, опять свечи с реафироном, облепиховые, и через 2 мес.опять контрольные анализы, врач толковая, но меня смущает, что у меня есть, а у мужа нет :unknown: я думала что если что-то есть то у обоих должно быть
  • 0
  • Back To Top

Користувач поза мережею   Нерозгадана 

• Вінтаж
  • PіpPіpPіpPіpPіpPіp
  • Перейти до щоденника
  • Вставити нік
  • Цитувати

Відправлено 06 January 2010 - 10:51

Я здала аналізи і у мене виявили Gardnerella vaginalis, тепер чоловік має здати цей аналіз, і тоді маємо пройти лікування...
My Signature
Навіть якщо ти - ангел, завжди знайдеться той, кому не сподобається шелест твоїх крил...
  • 0
  • Back To Top

Користувач поза мережею   попелюшка 

• Завсідник
  • PіpPіpPіpPіpPіp
  • Перейти до щоденника
  • Вставити нік
  • Цитувати

Відправлено 06 January 2010 - 11:05

Як на мене, то по подібним інфекціям у кожного лікаря своя думка...рік назад у мене виявили уреоплазму( симптомів ніяких не було, все решта в нормі) приписали мені курс лікування, то я після тих антибіотиків 3 місяці відходила, дисбактеріоз з молочницею просто замучив!пізніше була у іншого лікаря, то вона мені сказала що мені її лікувати взагалі не треба було, інфекції по аналізам дуже мало, імунітет здатен її контролювати.Після того не здавала повторно, і дуже сумніваюся в доцільності..Корочше кажучи сама не знаю кому вірити.
nata1205, а де ви робили аналіз?
My Signature
Зображення
  • 0
  • Back To Top

Користувач поза мережею   Нерозгадана 

• Вінтаж
  • PіpPіpPіpPіpPіpPіp
  • Перейти до щоденника
  • Вставити нік
  • Цитувати

Відправлено 06 January 2010 - 11:08

попелюшка я так зрозуміла ти також з Рівного?...здавала у своєї лікарки, а вона їх направляє в Сінево...
My Signature
Навіть якщо ти - ангел, завжди знайдеться той, кому не сподобається шелест твоїх крил...
  • 0
  • Back To Top

Користувач поза мережею   попелюшка 

• Завсідник
  • PіpPіpPіpPіpPіp
  • Перейти до щоденника
  • Вставити нік
  • Цитувати

Відправлено 06 January 2010 - 11:17

І моя лікарка брала сама забір, але направляла їх в шкірвендиспансер, сказала там надійніше і дешевше, я тоді 100грн заплатила.
My Signature
Зображення
  • 0
  • Back To Top

Користувач поза мережею   Asta la vista 

• Своя людина
  • PіpPіpPіpPіp
  • Перейти до щоденника
  • Вставити нік
  • Цитувати

Відправлено 09 January 2010 - 17:55

Зіткнулась з уреаплазмою і мікоплазмою коли потрапили з дитиною в лікарню з діагнозом "Цистит". Зразу дитині здали бакпосів і паралельно аналіз крові на мікоплазму,уреаплазму та хламідії. Робили в Медексі - виявили мікоплазму,уреаплазму. Повторила в Діамебі дитячий аналіз після лікування - виявили лише уреаплазму,але титри зменшились.
На питання "Звідки у малесенької дитини інфекція,що передається статево?" почула: "Через родові шляхи при пологах". Може у когось так,але мене кесарили! Тоді пояснили,що можна навіть через батьківську постіль заразити дитину. Це при тому,що навіть тут на форумі чорним по білому відзначено "Случаев передачи уреаплазм бытовым путем зафиксировано не было"
Далі зробила аналіз крові на мікоплазму,уреаплазму собі,щоб не допустити повторного зараження дитини (все як лікар каже) - не виявили нічого. У моєї лікарки "уста заніміли".
Висновок: або лабораторії роблять аналізи як-небудь, або побутовий шлях передачі інфекції таки існує? :bye:

Повідомлення відредаговано lysenya: 09 January 2010 - 17:56

• 0
  • Back To Top

Користувач поза мережею   Halochka 

• Завсідник
  • PіpPіpPіpPіpPіp
  • Перейти до щоденника
  • Вставити нік
  • Цитувати

Відправлено 12 January 2010 - 10:53

Прочитала в журналі інформацію про уреплазму. Виявляється, в жодній країні, крім нашої, її не лікують. Її наявність не завжди означає, що в жінки уреаплазмоз. Ці мікроорганізми є в сечовивідній системі кожної людини, і навіть після "вигнання" з"являються знов. Лікувати чи ні має вирішувати лікар. Цікаво, правда? І будь мудрий з тими лікуваннями :yahoo:
My Signature
Ознайомтеся з правилами підписів та лінієчок https://www.malecha.o...showtopic=48179
  • 0
  • Back To Top

Користувач поза мережею   Natalyuska 

• Вінтаж
  • PіpPіpPіpPіpPіpPіp
  • Перейти до щоденника
  • Вставити нік
  • Цитувати

Відправлено 12 January 2010 - 16:57

Всім привіт.
Я вже чотири місяці намагаюсь завагітніти, от і вирішила звернутись до лікаря за порадами. Здала аналізи в Синево, у мене теж виявили ту уреоплазму.
Але я не дуже довіряю цій лабораторії. В мене на листочку просто написано "ВИЯВЛЕНО", і ніякої детальної інформації. Дивно...
Порадьте, будь-ласка, де у Львові є хороша лабораторія. Дякую
My Signature
Спойлер
  • 0
  • Back To Top

Користувач поза мережею   Філомена 

• Дока
  • PіpPіpPіpPіpPіpPіpPіpPіp
  • Перейти до щоденника
  • Вставити нік
  • Цитувати

Відправлено 12 January 2010 - 17:10

Natalyuska-я також здавла на торч у Синево але мені на листочку будо написано наприклад яка норма а навпроти мій показник ! я ще Меділайн на Науковій можеш там попробувати здати !
My Signature
В очікуванні дива...

Нагороди:

переглянути всі
  • 0
  • Back To Top

Поділитися темою:

• 17 Сторінок +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • »
  • Ви не можете створити нову тему
  • Ви не можете відповісти в тему

1 відвідувачів читають цю тему
0 користувачів, 1 гостей, 0 прихованих користувачів

Реклама

Останні теми

Останні зміни статусу

Коли я не знаю чогось - іду на форум.... Коли маю що розказати особистого - в щоденник... Коли хочу поділитися цікавим висловом, афоризмом, картинкою чи просто думкою без продовження і коментів - іду в статуси... Це ж так просто, логічно і виховано...

Lacy світлина

Lacy  Я скучила за тобою Малеча! Нарешті я маю чим поділитись :)

19 Jul 2019 06:04

Lenka))) світлина

Lenka)))  Підкажіть будь ласка де можна зробити еег дитині у Львові, у суботу? Дуже треба! Буду дуже вдячна!!!

03 Jul 2019 10:18

Галина3 світлина

Галина3  Не знаю чи правильно користуюсь форумом. Але можливо мені хтось допоможе. У дитини 4 роки пахова грижа, направили на планову операцію. Хто з таким стикався, де оперували і сільки коштує зараз така працедура. Буду дуже вдячна за відповіді)))

13 May 2019 18:56

Показати коментарі (1)

Цинічна бандерівка світлина
Арабіка світлина

Арабіка  Привіт. Як добре повернутись на Форум Малеча

05 Apr 2019 14:49

Показати коментарі (2)

SEMA світлина

SEMA  Не довіряйте людям,бо обманюють на кожному кроці,робиш людині добро,а у відповідь отримуєш брехню

28 Mar 2019 22:43

Показати коментарі (2)

Tinkin світлина

Tinkin  Доброго дня, порадьте хорошого гастроентеролога у Львові

15 Mar 2019 11:17

Показати коментарі (1)

Iryska-selesta світлина

Iryska-selesta  Кожна мить життя—це можливість

13 Mar 2019 10:46

Мамуся Діанки світлина
ніколька світлина
Всі зміни →