Родинний форум "Малеча" - форум для сучасних батьків: продаж половини особняка - Родинний форум "Малеча" - форум для сучасних батьків

Перейти до вмісту

Сторінка 1 з 1
  • Ви не можете створити нову тему
  • Ви не можете відповісти в тему

продаж половини особняка на що звернути увагу? Оцінка: -----

Користувач поза мережею   Gabi 7 

• Завсідник
  • PіpPіpPіpPіpPіp
  • Перейти до щоденника
  • Вставити нік
  • Цитувати
  • Група: Досвідчені користувачі

Відправлено 16 February 2012 - 23:26

Деже потрібна консультація з цього приводу, особливо юридична! Справа полягає в наступному: є особняк, в якому проживали брат і сестра (які були співвласниками будинку), а також братова дружина з двома дітьми. Право власності виробив лише брат, а сестра просто була записана в будинковій книзі як співвласник. Брат помер і залишив свою частину дружині і дітям. Через деякий час померла і сестра, яка в заповіті записала свою частку далекій родичці (яка своїми діями схиляла старшу жінку скласти заповіт на її користь, але в судовому порядку цього довести не вдалось). Нова власниця грозить продати половину будинку, якщо дружина брата не викупить в неї ту частину. Питання: чи має вона право продати свою частину без згоди інших власників? Що можна зробити, щоб цьому перешкодити (тільки з юридичної точки зору:))? Які ще нюанси можливі в такій ситуації?
My Signature
Коли королева щаслива, в королівстві спокій!
  • 0
  • Back To Top

Користувач поза мережею   natmik86 

• Завсідник
  • PіpPіpPіpPіpPіp
  • Перейти до щоденника
  • Вставити нік
  • Цитувати

Відправлено 17 February 2012 - 13:11

Перегляд повідомленняGabi 7 (16 February 2012 - 23:26) писав:

Деже потрібна консультація з цього приводу, особливо юридична! Справа полягає в наступному: є особняк, в якому проживали брат і сестра (які були співвласниками будинку), а також братова дружина з двома дітьми. Право власності виробив лише брат, а сестра просто була записана в будинковій книзі як співвласник. Брат помер і залишив свою частину дружині і дітям. Через деякий час померла і сестра, яка в заповіті записала свою частку далекій родичці (яка своїми діями схиляла старшу жінку скласти заповіт на її користь, але в судовому порядку цього довести не вдалось). Нова власниця грозить продати половину будинку, якщо дружина брата не викупить в неї ту частину. Питання: чи має вона право продати свою частину без згоди інших власників? Що можна зробити, щоб цьому перешкодити (тільки з юридичної точки зору:))? Які ще нюанси можливі в такій ситуації?

ст. 361 ЦК вказує, що співвласник має право самостійно розпоряджатися своєю часткою у праві спільної часткової власності. Водночас слід зауважити, що відповідно до ст. 362 ЦК у разі продажу частки у праві спільної часткової власності співвласник має переважне право перед іншими особами на її купівлю за ціною, оголошеною для продажу та на інших рівних умовах, крім випадку продажу з публічних торгів.
У зв'язку з цим продавець частки у праві спільної часткової власності зобов'язаний письмово повідомити інших співвласників про намір продати свою частку, вказавши ціну та інші умови, на яких він її продає. Якщо інші співвласники відмовилися від здійснення переважного права купівлі чи не здійснять цього права щодо нерухомого майна протягом одного місяця, то продавець має право продати свою частку іншій особі.

У тому разі, коли майно перебуває у спільній сумісній власності (відповідно до ч. 1 ст. 368 ЦК спільна власність двох або більше осіб без визначення . часток кожного з них у праві власності), розпорядження ним можливе лише за згодою всіх співвласників. При цьому згода співвласників на вчинення правочину щодо розпорядження спільним майном, яке підлягає нотаріальному посвідченню та (або) державній реєстрації, має бути висловлена письмово і нотаріально посвідчена (ч. 2 ст. 369 ЦК). Тому питання чи у Вас визначені частки?
My Signature
Спойлер

Нагороди:

переглянути всі
  • 0
  • Back To Top

Користувач поза мережею   Gabi 7 

• Завсідник
  • PіpPіpPіpPіpPіp
  • Перейти до щоденника
  • Вставити нік
  • Цитувати

Відправлено 17 February 2012 - 13:24

а що означає визначені частки?
My Signature
Коли королева щаслива, в королівстві спокій!
  • 0
  • Back To Top

• Завсідник
  • PіpPіpPіpPіpPіp
  • Перейти до щоденника
  • Вставити нік
  • Цитувати

Відправлено 17 February 2012 - 14:02

Перегляд повідомленняGabi 7 (17 February 2012 - 13:24) писав:

а що означає визначені частки?

Тобто має бути написано, що 1/2(1/3, 1/4) частки належить тому, а 1/2(1/3, 1/4) тому то ...
My Signature
Спойлер

Нагороди:

переглянути всі
  • 0
  • Back To Top

Користувач поза мережею   NaTaXa2807 

• Зацікавлений
  • PіpPіpPіp
  • Перейти до щоденника
  • Вставити нік
  • Цитувати

Відправлено 23 February 2012 - 20:03

Перегляд повідомленняGabi 7 (16 February 2012 - 23:26) писав:

Доброго вечора! Я в своїй роботі часто стикаюсь з такими ситуаціями! До Вас питання - покійний брат виробив право вдасності, яка частка вказана у свідоцтві? Можливо тільки Він і був власником? А сестра , як власниця була вписана в будинковій книзі? Чи ця нова власниця вже має свідоцтво на спадщину, то яка там частка?
My Signature
Спойлер
  • 0
  • Back To Top

Користувач поза мережею   D_Sofia 

• Завсідник
  • PіpPіpPіpPіpPіp
  • Перейти до щоденника
  • Вставити нік
  • Цитувати

Відправлено 03 February 2013 - 07:37

В мене схожа ситуація. Я переїхала до чоловіка, його сім'я живе у половині будинку, решта належала ін.людям, які останнім часом там не проживали. З часом ці люди продали його іншій сім'ї. Чи потрібнс була наша згода чи повинні були нам запропонувати? А нові сусіди- пекло якесь, шкоду роблять, заяви пишуть в міліцію, селищну раду. Нещодавно перерізали шланг у криниці свій і написали у міліцію, що це ми, бо мотор згорів, а новий купити нема за що. На що вони сподівалися? Криницю ми закрили на замок і ключі дали і їм як співвласникам, хоча вона стоїть на частині нашого подвір'я. Бо уже 2 рази витягали якогось здохлого кота, при чому вдруге, коли ключі були у них. Порадьте, що робити. Наша сім' я мирна і не конфліктна, але таке терпіти також не можна. Інцидентів багатезно, можна писати і писати. Нещодавно чоловік поставив на нашій половині подвір'я камери, щоб якось себе захистити.
My Signature
Зображення
  • 0
  • Back To Top

• Завсідник
  • PіpPіpPіpPіpPіp
  • Перейти до щоденника
  • Вставити нік
  • Цитувати

Відправлено 03 February 2013 - 14:01

Перегляд повідомленняD_Sofia (03 February 2013 - 07:37) писав:

В мене схожа ситуація. Я переїхала до чоловіка, його сім'я живе у половині будинку, решта належала ін.людям, які останнім часом там не проживали. З часом ці люди продали його іншій сім'ї. Чи потрібнс була наша згода чи повинні були нам запропонувати? А нові сусіди- пекло якесь, шкоду роблять, заяви пишуть в міліцію, селищну раду. Нещодавно перерізали шланг у криниці свій і написали у міліцію, що це ми, бо мотор згорів, а новий купити нема за що. На що вони сподівалися? Криницю ми закрили на замок і ключі дали і їм як співвласникам, хоча вона стоїть на частині нашого подвір'я. Бо уже 2 рази витягали якогось здохлого кота, при чому вдруге, коли ключі були у них. Порадьте, що робити. Наша сім' я мирна і не конфліктна, але таке терпіти також не можна. Інцидентів багатезно, можна писати і писати. Нещодавно чоловік поставив на нашій половині подвір'я камери, щоб якось себе захистити.

Під час продажу, обов"язково вони повинні були запропонувати купити Вам половину особняка. Ви першочергові покупці. Те що камери поставили, це дуже добре. А у Вас входи до хати різні? Чи можна розділити подвір"я, приватизувати свою частку і щоб відділитися? Це б був найкращий вихід
My Signature
Спойлер

Нагороди:

переглянути всі
  • 0
  • Back To Top

Користувач поза мережею   D_Sofia 

• Завсідник
  • PіpPіpPіpPіpPіp
  • Перейти до щоденника
  • Вставити нік
  • Цитувати

Відправлено 31 March 2013 - 23:39

Нажаль вхід у двір один. Ще одне, на скільки мені відомо, що частка подвір'я залежить від частки будинку. У нас 55 %, а у них відповідно-45%Чи нам належатиме більше подвір'я? Ще одне: підвальне приміщення розташоване під нашою частиною будинка, а користуються вони теж. Чи мають вони право? Більше того, там у підвалі було якесь замуроване вікно, то вони, коли нас не було вдома, виламали, поставили собі дверцята і закрили на колодку. Т.ч. продовжили собі підвал під нашим будинком. Це не люди, а моральні потвори якісь. Порадьте щось... Дякую. PS Нещодавно дізналися, що вони виставили на продаж свою половину, але загнули космічну суму, мабуть з розрахунку, що ми придбаємо, наразі ніхто не клюнув.Дуууже надіємось, що скоро вони виїдуть
My Signature
Зображення
  • 0
  • Back To Top

Поділитися темою:

Сторінка 1 з 1
  • Ви не можете створити нову тему
  • Ви не можете відповісти в тему

2 відвідувачів читають цю тему
0 користувачів, 2 гостей, 0 прихованих користувачів

Реклама

Останні зміни статусу

Коли я не знаю чогось - іду на форум.... Коли маю що розказати особистого - в щоденник... Коли хочу поділитися цікавим висловом, афоризмом, картинкою чи просто думкою без продовження і коментів - іду в статуси... Це ж так просто, логічно і виховано...

Olia12 світлина

Olia12  Всім привіт. Чи може бути овуляція перед місячними????

19 Sep 2019 10:29

Lacy світлина

Lacy  Я скучила за тобою Малеча! Нарешті я маю чим поділитись :)

19 Jul 2019 06:04

Lenka))) світлина

Lenka)))  Підкажіть будь ласка де можна зробити еег дитині у Львові, у суботу? Дуже треба! Буду дуже вдячна!!!

03 Jul 2019 10:18

Галина3 світлина

Галина3  Не знаю чи правильно користуюсь форумом. Але можливо мені хтось допоможе. У дитини 4 роки пахова грижа, направили на планову операцію. Хто з таким стикався, де оперували і сільки коштує зараз така працедура. Буду дуже вдячна за відповіді)))

13 May 2019 18:56

Показати коментарі (1)

Цинічна бандерівка світлина
Арабіка світлина

Арабіка  Привіт. Як добре повернутись на Форум Малеча

05 Apr 2019 14:49

Показати коментарі (2)

SEMA світлина

SEMA  Не довіряйте людям,бо обманюють на кожному кроці,робиш людині добро,а у відповідь отримуєш брехню

28 Mar 2019 22:43

Показати коментарі (2)

Tinkin світлина

Tinkin  Доброго дня, порадьте хорошого гастроентеролога у Львові

15 Mar 2019 11:17

Показати коментарі (1)

Iryska-selesta світлина

Iryska-selesta  Кожна мить життя—це можливість

13 Mar 2019 10:46

Мамуся Діанки світлина
Всі зміни →

Facebook стрічка