Родинний форум "Малеча" - форум для сучасних батьків: Ви чи ти.Як у ваших родинах звертаються до батьків? - Родинний форум "Малеча" - форум для сучасних батьків

Перейти до вмісту

Іконка Важливе оголошення

Що почитати на порталі?
АДВЕНТ-КАЛЕНДАР - Ідеї для створення
Тактильна втома: що це таке і чому потрібен відпочинок від дитини і чоловіка
Книжкові миколайчики
КАШЕЛЬ У ДІТЕЙ: ЩО РОБИТИ?

ДО ДНЯ СВЯТОГО МИКОЛАЯ ЛИШЕ МІСЯЦЬ!!!
ВИ ГОТОВІ ДО ОБМІННИКА? Лишайте заявку у темі !

• 36 Сторінок +
  • 1
  • 2
  • 3
  • »
  • Ви не можете створити нову тему
  • Ви не можете відповісти в тему

Ви чи ти.Як у ваших родинах звертаються до батьків? Оцінка: -----

Користувач поза мережею   Натусiк 

• Вінтаж
  • PіpPіpPіpPіpPіpPіp
  • Перейти до щоденника
  • Вставити нік
  • Цитувати
  • Група: Досвідчені користувачі
  • Подякували: 0

Відправлено 23 May 2008 - 15:52

С понукало створити мене цю тему таке.Вчора в1д знайомо1 вислуховувала критику , чого це моя донька звертаеться до мене на ви ,а не ти, що ти 1й чужа.Таке з нами в1дбуваеться вже десь рок1в 10-- вс1м не зрозум1ло чому моя донька говорить ви до найр1дн1ших людей.У наших родинах(мо1й 1 чолов1ков1й) завжди тка було, говорять на ви з поваги до батька чи матер1.Моя бабуся розпов1дала ,що в Укра1н1 з давн1х -давен так було заведено,тато або батьку -ви, мамо-ви.Але коли з"явилось слово -папа,тод1 1 з"явилось-ти.Як ви до цього ставитесь? Хто у ваших родинах-тати чи папи.

My Signature
"Все, що існує на світі, колись було мрією". К. Сендберг
І не важливо куди закинула доля... просто будь до кінця з Україною в серці!!!!
  • Back To Top

Користувач поза мережею   Сеструлька 

• Дока
  • PіpPіpPіpPіpPіpPіpPіpPіp
  • Перейти до щоденника
  • Вставити нік
  • Цитувати

Відправлено 23 May 2008 - 16:03

Натусiк, у нас конечно папа, у нас же все русские. И на ТЫ все, так принято...ну не все, к свекру, свекрухе я на вы, муж к моим тоже, а родители, бабушки, дедушки только ТЫ.

• Back To Top

Користувач поза мережею   Юлія 

• Фахівець
  • PіpPіpPіpPіpPіpPіpPіp
  • Перейти до щоденника
  • Вставити нік
  • Цитувати

Відправлено 23 May 2008 - 16:09

Я називаю мама- ти, тато -ти, бабуся ображалася, що до неї на ти, і намагалася навчити нас казати мамі і їй ви, а я тоді сказала, що вона мені рідна, тому і на ти, наче, зрозуміла, до свекрухи і свекра, тато, мама - ВИ

My Signature
Спойлер
  • Back To Top

Користувач поза мережею   chemna 

• Завсідник
  • PіpPіpPіpPіpPіp
  • Перейти до щоденника
  • Вставити нік
  • Цитувати

Відправлено 23 May 2008 - 16:12

Цікава тема і досить актуальна для нас! У мене в сім'ї до батьків завжди звертались на Ви, а от в чоловіка на Ти. Тепер, коли підростає наш синочок нам треба вибрати одну позицію.... Чоловік відстоює свою позицію, що це найблища тобі людина, тому тільки на Ти, а от я неможу себе пересилити і просто не уявляю як можна до батьків сказати по-іншому.... тому це питання залишається для нас й надалі відкритим.... :good:

My Signature
Зображення
  • Back To Top

Користувач поза мережею   Натусiк 

• Вінтаж
  • PіpPіpPіpPіpPіpPіp
  • Перейти до щоденника
  • Вставити нік
  • Цитувати

Відправлено 23 May 2008 - 16:19

Моя хороша подруга завжди зверталась до мами-ти , зараз 1й мам1 65 рок1в, подруга говорить, що зараз якось не зручно казати -ти,розум1ю. що потр1бно -ви ,але н1як не можу себе преломати.

My Signature
"Все, що існує на світі, колись було мрією". К. Сендберг
І не важливо куди закинула доля... просто будь до кінця з Україною в серці!!!!
  • Back To Top

Користувач поза мережею   Маруся 

• Вінтаж
  • PіpPіpPіpPіpPіpPіp
  • Перейти до щоденника
  • Вставити нік
  • Цитувати

Відправлено 23 May 2008 - 16:29

В моїй сім'ї прийнято звертатися на ти, тому я і уявити не можу як можна звернутися до рідної мені людини на ви. До свекра і свекрухи звертаюсь на ви.
А ось мої троюрідні сестри та брати звертаються до батьків на ви. Де як привчили, так воно і ведеться

• Back To Top

Користувач поза мережею   oksanocka 

• Вінтаж
  • PіpPіpPіpPіpPіpPіp
  • Перейти до щоденника
  • Вставити нік
  • Цитувати

Відправлено 23 May 2008 - 16:45

У нас теж прикольна ситуація.Я насвоїх батьків кажу на ти, а вони до своїх на ви. Чоловік до своїх батьків теж на ти.
А взагалі то, колись моя мама мені теж сказала, чого це я до неї "тикаю". На що батько відповів:"Бо ти для неї мама, а не сусідка" З тих пір таких питань не поставало. А до бабусі й діда звичайно ж на ви, навіть коли з дідом сварусь (важкої він у мене вдачі), то все одно лише на ви.

My Signature
Зображення
  • Back To Top

Користувач поза мережею   Чайка 

• Своя людина
  • PіpPіpPіpPіp
  • Перейти до щоденника
  • Вставити нік
  • Цитувати
  • Група: Користувачі

Відправлено 23 May 2008 - 17:10

Не хочу нікого образити, але мій тато колись, як я була малою,на пяну голову заявив щоб я називала його на Ви, моя мама стала на диби і навела приклад "Мамо, шляк би вас трафив", що ти хочеш, повага? -повага. В цьому є певний резон. Головне щоб ти цю людину поважав, а не те що просто говориш на ви бо так треба. Я до батьків, до дідуся з бабусею казала на Ти, чоловік до своїх на Ви. Звичайно постало питання як повинна казати дитина. Я запропонувала такий варіант: хай до мене на ти, а до нього на Ви, але тро вже певно вирішувати дитині. У мене у багатьох знайомих сімях кажуть до батьків по різному.

• Back To Top

Користувач поза мережею   Keti 

• Перехожий
  • Pіp
  • Перейти до щоденника
  • Вставити нік
  • Цитувати
  • Група: Новачки

Відправлено 23 May 2008 - 17:54

В мене і в чоловіка всі до батьків, до бабусь і дідусів говорять "ТИ". Але десь в 6-му класі я почала говорити до мами на "ВИ" мені тоді здалося що таким способом я краще зможу висловити мамі свою повагу, це аж ніяк не вплинуло на наші відносини, вона не стала мені менше ріднішою, кращої подруги і порадниці в мене немає, я завжди всіма можливими способами намагаюсь показувати мамусі як я її люблю і як я їй вдячна. А до всіх інших своїх родичів так і говорю на "ТИ" до чоловікових на "ВИ".

• Back To Top

Користувач поза мережею   Марикоша 

• Своя людина
  • PіpPіpPіpPіp
  • Перейти до щоденника
  • Вставити нік
  • Цитувати

Відправлено 23 May 2008 - 18:43

В моїй сім"ї заведено говорити батькам "ти", до рідної бабусі я також звертаюсь на "ти", а вже до її сестер "бабуся (ім"я) ви". Але знаю про традицію наших предків звертатися до батьків на "ви". В нашій родині цю традицію підтримує двоюрідна сестра моєї мами, а моя хрещена мати. Вона і до своїх батьків звертається на "ви", і свого сина виховала так, що він до неї з чоловіком звертається теж на "ви". Спочатку мені було трохи дивно і незвично (та й усій рідні також), теж здавалося, що як до найрідніших людей звертатися на "ви", бо в нас так закладено, що викаєм ми тільки чужим людям. А зараз я думаю, що може й правда це є прояв поваги, бо народ і його звичаї це колодязь мудрості і були ж якісь причини тому, що діти зверталися до своїх батьків на "ви". Однозначної думки щодо того, як ми будем привчати свою доню звертатися до нас, ми ще не маємо. Та мене вразили слова свекруні: вона спитала, а чи можна, щоб малеча зверталася до неї за іменем! І це не тому, що вона не хоче або боїться бути чи виглядати бабусею (вона теж з нетерпінням чекає на онуку), а, виявляється, що їй подобається коли онуки звертаються до бабусь на ім"я! Чесно кажучи, то я була трохи шокована її проханням, але дала згоду і завірила її, що все буде так як вона хоче. А ще мене дуже дратує і ріже слух, коли онуки звертаються до своїх бабусь та дідусів - баба та дід :( ! Я собі ще в дитинстві дала слово, що мої діти зроду не скажуть, навіть, до чужих людей - баба чи дід, замість - бабуся і дідусь!!!

My Signature
Зображення
  • Back To Top

Користувач поза мережею   Sonya 

• Фахівець
  • PіpPіpPіpPіpPіpPіpPіp
  • Перейти до щоденника
  • Вставити нік
  • Цитувати

Відправлено 23 May 2008 - 19:58

Перегляд повідомленняЧайка (23.5.2008, 18:10) писав:

Не хочу нікого образити, але мій тато колись, як я була малою,на пяну голову заявив щоб я називала його на Ви, моя мама стала на диби і навела приклад "Мамо, шляк би вас трафив", що ти хочеш, повага? -повага.

:blink: З цього приводу згадала реальну історію, свідком якої стала моя знайома. Діло було на початку 90-тих в Стрию на базарі. Суботній ранок, купа людей йде по базару суцільним потоком. І ось серед цих людей попереду моєї знайомої йде жінка з 5-6 річним хлопчиком, який у неї вже хвилин 10 канючить купити якусь там іграшку :" Мамо, ну купіть, будь ласка, я Вас дуже прошу, ну купіть !" Мама стійко мовчить, час від часу говорить, що замовчи, бо все одно не куплю. Врешті їй це набридає, вона зупиняється і досить роздратовано пояснює, що покупок іграшок сьогодні не буде. На що хлопчик у весь голос каже дуже виразно і чітко : "Мамо, пішли Ви на х.. !" Після цього, всі хто це чули, оніміли на хвилю, а потім лягли зі сміху. Бо хоч випадок і був трагічний, все таки дуже смішний у цей момент.

Щодо власного досвіду, то і я, і чоловік звертаємось до власних батьків на "Ти", а до свекра/свекрухи та тещі/тестя на "Ви". До бабусь/дідусів, та й інши родичів, завжди звертались на "Ви". Дасть Бог дочекатись дітей, будемо вчити їх так само :)

My Signature
Зображення
  • Back To Top

Користувач поза мережею   Time Out 

• Фахівець
  • PіpPіpPіpPіpPіpPіpPіp
  • Перейти до щоденника
  • Вставити нік
  • Цитувати

Відправлено 23 May 2008 - 22:39

У нав в сім"ї прийнято звертитася до батьків на ТИ, до бабусі і дідуся на Ви. до свекрухи, звичайно, звертаюся на ВИ.
Мої дітки теж мені ТИ кажуть.

My Signature
Спойлер
  • Back To Top

Користувач поза мережею   МелодиКа 

• Зацікавлений
  • PіpPіpPіp
  • Перейти до щоденника
  • Вставити нік
  • Цитувати

Відправлено 24 May 2008 - 09:12

Ми з чоловіком до своїх батьків звертаємось на "ти", і мені здається, що тут діло не в повазі!Говорячі на "ти" ми ближчі один до одного і звичайно поважаєм один одного.А от у родині подружки звертаються тількі на "Ви", але вона в свої 28 так і не полюбляє так говорити до своїх батьків, каже, що не відчуває близькості до них, а лише повагу і любов, її ж діти кажуть на неї на "ти".Своїх дітей я привчаю говорити на "ти" і тількі так!

А ще, може не в тему, на своїх батьків я кажу на "ти" і зову їх "маочка" і "папочка", а от свекрів на "ви" і "мамо"(дуже рідко), та "тато", та саме головне, що окрім поваги до них в мене поччутів немає і я ніколи їх не називатиму як моїх рідних!

• Back To Top

Користувач поза мережею   Сеструлька 

• Дока
  • PіpPіpPіpPіpPіpPіpPіpPіp
  • Перейти до щоденника
  • Вставити нік
  • Цитувати

Відправлено 24 May 2008 - 11:27

МелодиКа, я свекра со свекровью мамой и папой вообще никогда не называю и не назову, только по имени-отчеству.

• Back To Top

Користувач поза мережею   mania4ka 

• Фахівець
  • PіpPіpPіpPіpPіpPіpPіp
  • Перейти до щоденника
  • Вставити нік
  • Цитувати

Відправлено 24 May 2008 - 11:32

До мами з татом говорю на ти, до всіх решта- на ви

My Signature
Спойлер

Чоловік завжди повинен говорити жінці всього три слова – Люблю! Куплю! Поїдемо!
  • Back To Top

• Зацікавлений
  • PіpPіpPіp
  • Перейти до щоденника
  • Вставити нік
  • Цитувати

Відправлено 24 May 2008 - 12:10

Сеструлька,
та я б теж не називала, рідко, але приходиться, тим паче, що чоловік ще до весілля мою маму , мамою називав..

• Back To Top

Користувач поза мережею   Каріна 

• Завсідник
  • PіpPіpPіpPіpPіp
  • Перейти до щоденника
  • Вставити нік
  • Цитувати

Відправлено 24 May 2008 - 14:35

І я вважаю, що слід звертатись на ти, оскільки, якщо повага має бути, то буде не дивлячись, звернення ти чи ви. Але схоже мій чоловік дещо іншої думки. У нього в сім'ї звертаються на ви, я йому щойно задала питання на ти чи ви будемо привчати дитину, каже, що на ви, а я не згідна. Доведеться боротись :i_am_so_happy:

My Signature
Спойлер
  • Back To Top

Користувач поза мережею   маматаня 

• Початківець
  • PіpPіp
  • Перейти до щоденника
  • Вставити нік
  • Цитувати
  • Група: Початківці

Відправлено 24 May 2008 - 15:03

Я 1 м1й чолов1к звертаемось до сво1х батьк1в на "ти" 1 д1ти наш1 звертаються до нас на "ти".На мою думку до р1дних людей т1льки "ти",а повагу свою треба показувати д1лами а не словами.

My Signature
Зображення
  • Back To Top

• Зацікавлений
  • PіpPіpPіp
  • Перейти до щоденника
  • Вставити нік
  • Цитувати

Відправлено 24 May 2008 - 15:15

Ой, сьогоді з подругою говорили на цю тему... :D Чоловік її хоче, щоб дитина до нього зверталась на "ви".А ле подруга йому відповіла, що хоче щоб він до неї звертався на "ви" та шепітом! :D Тепер ця тема в них відпадає :D А що?В цьому щось є!Хай чоловіки і до нас на "ви"би звертались!Особливо прикольно було б це чути у ліжку! :D Тіпа.."Кохнна, ВИ би не хотіли зайнятися зі мною коханням?" :i_am_so_happy:

• Back To Top

Користувач поза мережею   Каріна 

• Завсідник
  • PіpPіpPіpPіpPіp
  • Перейти до щоденника
  • Вставити нік
  • Цитувати

Відправлено 24 May 2008 - 15:26

Перегляд повідомленняМелодиКа (24.5.2008, 16:15) писав:

....Тіпа.."Кохнна, ВИ би не хотіли зайнятися зі мною коханням?" :i_am_so_happy:

:prapor: :blush: :blush:

My Signature
Спойлер
  • Back To Top

Поділитися темою:

• 36 Сторінок +
  • 1
  • 2
  • 3
  • »
  • Ви не можете створити нову тему
  • Ви не можете відповісти в тему

1 відвідувачів читають цю тему
0 користувачів, 1 гостей, 0 прихованих користувачів

Реклама

Останні зміни статусу

Коли я не знаю чогось - іду на форум.... Коли маю що розказати особистого - в щоденник... Коли хочу поділитися цікавим висловом, афоризмом, картинкою чи просто думкою без продовження і коментів - іду в статуси... Це ж так просто, логічно і виховано...

Meloni_123 світлина

Meloni_123  Доброго дня. Підкажіть, чи можна зараз стати на облік до Колочун з ЖК"?

Вчора, 16:38

Унюня світлина
Juliaaaaaaaa світлина

Juliaaaaaaaa  Привіт! Дівчата, хто знає з якого тижня вагітності треба вставати на облік?

04 Dec 2019 12:37

Зесічка світлина

Зесічка  Дівчата! нагадую, що 8 грудня -- Година ласк! не забудьте, будь ласка, хто має намір)) як і минулі роки -- Мати Божа чекає на вас!) https://www.malecha.org.ua/forum/index.php?showtopic=29011&view=findpost&p=1120266

01 Dec 2019 11:23

Martlet світлина
О.Катя світлина

О.Катя  Дівчата,чи знає хтось номер телефону Сидорук з ЖК Луцьк?

01 Nov 2019 17:55

Стасівчанка світлина

Стасівчанка  Я не знаю чи є тут такі теми, не знаю де писати тому залишу тут посилання https://m.facebook.com/profile.php?id=100014393529894&fref=nf&pn_ref=story допоможіть дитині, особисто знаю цю сім'ю. Хто чим може, молитвою, грошовим внеском. Допоможіть хлопчику, дайте шанс на повноцінне життя. Адміни не сваріть. Я не знаю чи є такі теми на форумі, пошуком користувалась не знайшла. Посилання на ФБ сторінку мами.

19 Oct 2019 18:25

Алея Ромашкова світлина

Алея Ромашкова  Оглянися, щастя завжди поруч

11 Oct 2019 14:22

Lacy світлина

Lacy  Я скучила за тобою Малеча! Нарешті я маю чим поділитись :)

19 Jul 2019 06:04

Lenka))) світлина

Lenka)))  Підкажіть будь ласка де можна зробити еег дитині у Львові, у суботу? Дуже треба! Буду дуже вдячна!!!

03 Jul 2019 10:18

Всі зміни →

Родинний форум "Малеча" - форум для сучасних батьків

birthday Іменинники ( 10 December 19 )

• Немає іменинників сьогодні

Перекладач онлайн