Родинний форум "Малеча" - форум для сучасних батьків: Чого не можна говорити дітям? - Родинний форум "Малеча" - форум для сучасних батьків

Перейти до вмісту

• 4 Сторінок +
  • 1
  • 2
  • 3
  • »
  • Ви не можете створити нову тему
  • Ви не можете відповісти в тему

Чого не можна говорити дітям? правильне спілкування Оцінка: ***** 2 Голосів

Користувач поза мережею   Антік 

• Симпатія форуму-Романтик форуму
  • PіpPіpPіpPіpPіpPіpPіp
  • Перейти до щоденника
  • Вставити нік
  • Цитувати
  • Група: Досвідчені користувачі

Відправлено 16 October 2010 - 09:45

«Як же ти мені набрид!», «Подивися на Олену, от як треба», «Ти мене в домовину заженеш!», «Мені краще знати!». Мало хто зможе чесно зізнатися, що ніколи не дозволяв собі подібних виразів на адресу своєї дитини. Так, часто ці слова вириваються у нас зопалу, необдумано, в запалі гніву чи роздратування, але від цього вони тільки точніше потрапляють у ціль, боляче ранячи детей.Cлово може вдарити сильніше кулака! Стара добра істина, про яку батькам не можна забувати в розмові з дитиною з самого раннього віку. Дитина простить своїх рідних, але вся біда в тому, що синець від удару, отриманого в бійці, з часом заживе, а необережні батьківські слова можуть залишити незгладимий слід, задавши життєву установку або приліпивши вічний ярлик.

Найдовірливіші

Немовляті важливо не значення, але інтонація, з якою до нього звертаються. Ласкавий тон і посмішка - ось і все, що сприймає малюк, навіть якщо в цей час мама називає його «розбійником» або він для неї «горе-ти-моє». Але дуже скоро дитина починає розуміти значення слів і тоді стає ключовим, що саме було сказано. І найголовніше - вона вірить у все, що йому кажуть!

Слова батьків сприймаються дітьми буквально, і саме через це так важливо уникнути багатьох заборонених слів.

«Якщо ти зараз же не припиниш, я тебе он тому дядькові віддам!» - Батько говорить ці слова, ні на секунду не збираючись втілювати в життя свою погрозу, але малюк-то про це і не підозрює. Він більше не відчуває себе в безпеці, не відчуває себе потрібним і улюбленим, а це позначиться і на його врівноваженості і на довірі до батьків і всьому світу.

Сюди ж належать і вічні як світ погрози, покликані змусити дитину добре поводитися, або спати, бо - прийде хтось страшний (міліціонер, доктор зі шприцом, бабай) і тоді ... Бажаючи нагодувати або вгамувати розбушувався малюка, батьки самі зароджують в ньому страхи та комплекси!

Замініть батіг на пряник. Не обов'язково обіцяти нову машинку за з'їдену тарілку супу, завжди можна знайти нематеріальний стимул. Зрештою, ніхто краще за вас не знає, що цінує ваш малюк.

«Ти мене замучив!», «Залиш мене!», «Не заважай» - випліскуючи своє роздратування або втому, батьки відштовхують дитину, який шукає їхньої уваги, руйнуючи її несвідому упевненість в тому, що вона завжди любима і важлива для своїх тата і мами.

Не варто і спекулювати на власному здоров'ї - слова «вже голова від тебе тріщить» або «сил моїх немає, помру я з тобою» як і раніше популярні і як і раніше лякають дітей, звалюючи на них непосильний тягар відповідальності і провини.

Навіть якщо ви втомилися і шалено зайняті, зробіть над собою зусилля і утримаєте образливі слова. Позаплановий перегляд мультфільму стане меншим злом, яке дозволить зберегти мир в домі, а кілька хвилин, витрачених на організацію цікавого заняття для дитини, дозволять вам знайти бажану свободу.

«Ну ти молодець ...», «Та-ак, пофарбувати шпалери - це була блискуча думка ...» - не треба забувати про те, що таке поняття, як сарказм, дитина зможе оцінити в кращому випадку після семи років, а поки розуміє він все в прямому сенсі. Так що не потрібно дивуватися, що наступного разу юний художник розпише ще пару кімнат, бажаючи почути ще раз про те, який він молодець.

Вкрай некорисні дитині і жартівливі або іронічні звернення до неї, наприклад, коли батько кличе її «бовдур ти мій», а мама ласкаво величає «дурненький» або «дурником». Самі того не бажаючи, батьки програмують дитини, привчають його до думки, що він дурний і нетямущий. Не варто дивуватися, що через кілька років вони буду хапатися за голову, жахаючись того, як важко дається навчання їхньому «бовдуру».

Спілкуючись з дитиною, обійдіть без іронії та сарказму. Тоді ви будете почуті і зрозумілі, а дитина уникне непотрібних йому програмних життєвих установок.

Молодші школярі

Діти дорослішають і поступово вчаться тому, що не всі слова батьків треба сприймати всерйоз. Але тільки вони зрозуміють, що Баба-яга не прилетить, навіть якщо каша залишиться нез'їдена, як виявиться, що у батьків залишився в запасі достатній арсенал заборонених прийомів.

«Та що ж ти такий безрукий!», «Знову все плаття заляпала, нечупара!» - Обурюючись недосконалість власних дітей, батьки часто нагороджують їх такими ярликами. «Ледар», «негідник», «нероба» - подібні слова наче ставлять штамп «не придатний» на чоло дитини, геть-чисто вбиваючи в ній віру в свої сили і підриваючи її самооцінку. Дитина все ще довіряє батькам, і коли їй кажуть, що вона тупа і лінива, то вона може піти по життю з упевненістю в тому, що так воно і є.

Зупиніться і прикусіть язик, як тільки на ньому закрутився «відповідний» епітет. Не звинувачуйте дитину в тому, що він тугодум і недотепа, це не додасть йому натхнення та ясності думки. Допоможіть розібратися в незрозумілому, похваліть, як тільки випаде така можливість, критикуйте м'якше...

«Не чіпай, розіб'єш!», «Не підходь, вкусить!», «Відійди, впадеш!» - Необхідна турбота про дитину може легко перетворитися на руйнівну гіперопіку. Різкі, категоричні заборони провокують народження страхів і тривожності у дітей.

Навіть у відношенні самих маленьких такими словами не можна зловживати, а вже коли дитина підросла і її самостійність не обмежується бажанням самостійно вилізти на гору або натягнути черевик, ці окрики і зовсім стають згубними.

Мова не йде про те, що дитина повинна безконтрольно пізнавати світ, лізти у вогонь, воду і лізти до незнайомих собак. Підстрахуйте юного першовідкривача, але не акцентуйте увагу на тому, як сильно ви боїтеся за нього.

«Ось Саша встигає і уроки зробити, і на тренування сходити, а ти! ..» Прикладів порівняння власних недосконалих дітей з чужими ідеальними нащадками можна навести нескінченно багато. Це жорстокий і даремний прийом, який дасть результат цілком протилежний задуманому. Почувши, що вона гірша за інших у батьківських очах, дитина відчуває себе приниженою і непотрібною.

Не порівнюйте своїх дітей ніколи і ні з ким. Якщо слова «Ти найрозумніший і найкрасивіший на світі!» здаються вам непедагогічних перебільшенням, додайте в кінці два слова - «для мене». Вашій дитині адже тільки цього й треба - бути найкращим для вас.

Підлітковий вік

Діти стають старшими, але проблема «ярликів» і порівнянь залишається для них все такий же болючою. Крім того, складний підлітковий вік, якого так побоюються батьки, здається, сам собою провокує дорослих на використання заборонних словесних прийомів.

«Будеш робити, тому що я так сказав!», «Що ти розумієш!», «Мало чого ти хочеш!» - Всі ці слова, здавалося б, наповнені безапеляційною впевненістю у власній правоті, насправді видають безпорадність і безсилля батьків, їх нездатність впоратися з ситуацією, що змінилася. Стрімко дорослішають діти, що претендують на рівноправність і повну самостійність, лякають дорослих. Не знайшовши відповідних аргументів, батьки намагаються «задавити» підлітка авторитетом, але лише розписуються тим самим в тому, що не змогли знайти спільної мови зі своїми дітьми.

Доведеться визнати, що з підлітком треба домовлятися, сперечатися, пояснювати, чому «ні» і чому «не можна». Тільки так він відчує, що його поважають і з його точкою зору рахуються, навчиться розуміти інших, а головне, вас, своїх батьків.

перекладено із сайту
Прихований текст

My Signature
Спойлер
  • 34
  • Back To Top

Користувач поза мережею   Manyunka 

• Початківець
  • PіpPіp
  • Перейти до щоденника
  • Вставити нік
  • Цитувати
  • Група: Початківці

Відправлено 28 October 2010 - 23:25

Я вважаю что інколи ми самі не контролюемо свої ємоції. Сказати в запали можливо все. Но не дивлячись на це, малюк повинен розуміти що це лише слова. Що ми його любимо і не бажаемо його скривдити. Дітям треба постійно показувати свої почуття і нагадувати про те - що вони для нас дорожчі понад усе.
  • 0
  • Back To Top

Користувач поза мережею   ясочка 

• Фахівець
  • PіpPіpPіpPіpPіpPіpPіp
  • Перейти до щоденника
  • Вставити нік
  • Цитувати

Відправлено 28 October 2010 - 23:33

Не згідна. Ви ж, коли розмовляєте з шефом (для прикладу) - контролюєте свої емоції? І навіть у гніві не скажете йому "все"? А чому ж тоді дитину ображати можна? Тому що вона беззахисна, на відміну від начальника?

Нагороди:

переглянути всі
  • 13
  • Back To Top

Користувач поза мережею   Ясна 

• Фахівець
  • PіpPіpPіpPіpPіpPіpPіp
  • Перейти до щоденника
  • Вставити нік
  • Цитувати

Відправлено 29 October 2010 - 09:20

Згадалося, в 4 роки Дзвінка прибігає в істериці додому. Виявляється вона почула як сусідка погружувала вбити свою дитину, бо та загубила ключі від дому. Вона упрошувала мене відговорити Катіну маму убивати її подружку. І чесно кажучи, я не знала, як їй пояснити, що мама Каті не збирається її вбити.
My Signature
Спойлер

Нагороди:

переглянути всі
  • 2
  • Back To Top

Користувач поза мережею   Люлюка 

• Фахівець
  • PіpPіpPіpPіpPіpPіpPіp
  • Перейти до щоденника
  • Вставити нік
  • Цитувати

Відправлено 29 October 2010 - 09:59

ой, у нас бабця (моя мама) любить шантажувати, типу я піду/поїду від вас геть, це якийсь жах, дитина ж то лякається, але це не метод слухняності я вважаю. Не люблю такого типу шантажі і погрози, підеш то йди!, але не лякай дитину! Тепер Злата як тільки що не по її, теж маму шантажує, прада я не ведусь, бо не хочу щоб вона розуміла що за допомсогою погроз можна чогось добитись :(
My Signature
Зображення

нехай весь світ зачекає поки Я його перевертаю!

Нагороди:

переглянути всі
  • 1
  • Back To Top

Користувач поза мережею   Manyunka 

• Початківець
  • PіpPіp
  • Перейти до щоденника
  • Вставити нік
  • Цитувати
  • Група: Початківці

Відправлено 29 October 2010 - 16:31

Перегляд повідомленняясочка (29.10.2010, 0:33) писав:

Не згідна. Ви ж, коли розмовляєте з шефом (для прикладу) - контролюєте свої емоції? І навіть у гніві не скажете йому "все"? А чому ж тоді дитину ображати можна? Тому що вона беззахисна, на відміну від начальника?

а с чого ви узяли что я обпражаю свою малечу? :) Мій малюк ще маненький, але я впевнена що николи не буду його принижувати, або оговарювати. Всі ці образи ломають дитячий характер и принижують ії. Я буду вудноситися до сина так, щоб потім мені самій не було соромно за свої діяння.
  • 0
  • Back To Top

Користувач поза мережею   ясочка 

• Фахівець
  • PіpPіpPіpPіpPіpPіpPіp
  • Перейти до щоденника
  • Вставити нік
  • Цитувати

Відправлено 29 October 2010 - 18:24

Перегляд повідомленнямама Дани (29.10.2010, 0:25) писав:

Я вважаю что інколи ми самі не контролюемо свої ємоції. Сказати в запали можливо все. Но не дивлячись на це, малюк повинен розуміти що це лише слова.

Зробила висновок з ваших слів. Рада, якщо помилилася.

Нагороди:

переглянути всі
  • 0
  • Back To Top

Користувач поза мережею   smile_lviv 

• Своя людина
  • PіpPіpPіpPіp
  • Перейти до щоденника
  • Вставити нік
  • Цитувати
  • Група: Користувачі

Відправлено 18 November 2010 - 21:50

В мене свекруха на кожному кроці називала мою доцю "нездаль". Що вона не зробить - чую "Ти нездаль, нездаль". Я не витримала, зробила їй зауваження.Кажу, дитина все розуміє, навіщо ви її ображаєте А свекруха - вона все рівно нічого не розуміє, я ж нічого погано не говорю. Але більше так її не називає.
  • 0
  • Back To Top

Користувач поза мережею   Маруся 

• Вінтаж
  • PіpPіpPіpPіpPіpPіp
  • Перейти до щоденника
  • Вставити нік
  • Цитувати

Відправлено 18 November 2010 - 23:04

Цитата

В мене свекруха на кожному кроці називала мою доцю "нездаль".
я б її :dance2:
Я дуже не людлю коли діточок ображають!
  • 1
  • Back To Top

Користувач поза мережею   Бурулька 

• Вінтаж
  • Перейти до щоденника
  • Вставити нік
  • Цитувати
  • Група: Орг СП Малечі

Відправлено 18 November 2010 - 23:14

Дуже гарна тема. Якби всі виховували своїх дітей за таким принципом, щоб контролювати сказане.,то ми б мали зовсім інше суспільство і культуру виховання.
My Signature
Спойлер

Нагороди:

переглянути всі
  • 2
  • Back To Top

Користувач поза мережею   Наталя-я 

• Завсідник
  • Перейти до щоденника
  • Вставити нік
  • Цитувати

Відправлено 25 November 2010 - 14:44

Повезло цій людині, яка вміє контролювати свої емоції. Я іноді теж накричу на дитину, а вона, біднятко, розплачеться і мені так шкода її стає. Тепер частіше стараюсь стримувати свої емоції.
My Signature
Спойлер
  • 0
  • Back To Top

Користувач поза мережею   lusya 

• Завсідник
  • PіpPіpPіpPіpPіp
  • Перейти до щоденника
  • Вставити нік
  • Цитувати

Відправлено 25 November 2010 - 15:43

Я теж в пориві злості можу накричати і несправедливо звинуватити синулю. Часом чоловік як бачить, що скоро не стримаюсь, то відправляє мене з кімнати, а сам проводить профілактичну бесіду. Та все рівно треба буде більш стримано поводитися. Яж його так люблю і не хочу, щоб ріс закомплексованим.
  • 0
  • Back To Top

Користувач поза мережею   Iranova 

• Вінтаж
  • PіpPіpPіpPіpPіpPіp
  • Перейти до щоденника
  • Вставити нік
  • Цитувати

Відправлено 25 November 2010 - 16:00

Перегляд повідомленняясочка (28.10.2010, 23:33) писав:

Ну якраз в ситуаціі з дитиною мі віступаєм в ролі "шефа", а не підлеглого. Ві то шефу всього не скажете, а він вам? все і навіть більше... Тому це порівняння, як на мене, не дуже підходить. Психологічно завжди легше розрядку на слабшому отримати... Не кажу, що це правильно, але так є...
Я криків не виправдовую, але всі ми живі люди, буває зриваємся. Тому вважаю, правильніше вчити дитину розуміння ситуаціі. В нас це виглядає таким чином: якщо мама не витримала і накричала (а буває і по попі як останній аргумент), то через деякий час, коли всі заспокоїлись (а впершу чергу мама), я вибачаюсь і пояснюю, що мама змучилась чи рознервувалась чи розізлилась і тд і чому саме. Коротше кажучи, ми ситуацію обговорили, осаду не лишилось і все ок. Якщо ж я накричала "по дєлу" (хоча кричати може було і не обовязково :blush: ), то знову ж таки пояснюю що він зробив не так і чого мама кричала. Частота таких ситуацій у нас невелика, так як мама дає 2 попередження (зазвичай на другому зупиняємось). Але був період (десь років в 3 - коли ота славнозвісна криза), коли маму накривало часто... Бити не била (типу там прутики і ремні і тд), але деколи могла кричати так, що самій перед собою бувало соромно...
Ми не роботи. І дуже часто в житті і ми і наші діти стикаємся з ситуаціями, коли нас "психологічно" ображають. "Давати здачі" не завжди мож і часто не доцільно. Тому має бути розуміння причин такої поведінки. І відокремлення конкретної ситуаціі від загального ставлення і відносин вцілому. Ми ж коли з мужем сваримся то "не любим" його в даний конкретний момент, а вообче дуже навіть і любим. Він це розуміє. А дитина ще ні. Тому дитині тре пояснювати. Бо уникнути взагалі таких ситуацій - це утопія. Дуже поважаю людей які вміють себе настільки контролювати, що ніколи навіть голосу не підвищують на дитину. Я на жаль не така...
Зрештою, моя думка, що емоційне забарвлення має бути присутнє в любих ситуаціях і позитине і негативне. Тобто з самого тону вже ясно, чим це може кінчитись і дитина теж вчиться контролювати свою поведінку. Бо не думаю що вихід рівним голосом пояснювати дитині що вона робить не так. Дитина мусить знати які емоціі викликає та чи інша її поведінка. Так вона вчиться соціалізаціі. Якщо ми щиро проявляєм радість, щастя, любов, то чому так сам щиро ми не можемо проявляти сум, злість, Гнів, роздратованість? ЦЕ такі ж емоціі і ми маємо на них право. І дитина не повинна їх боятись. В мене малий може прийти і сказати мама мені сумно чи я злий. І пояснити чому саме. І я вважаю щоц е дуже добре. Тому коли мама строгим голосом каже "ОСТАП!" - ми зазвичай все розуміємо ))
І коли малий насмітить на столі і мама каже "поросятко", то він знає що він поросятко в даний момент, а взагалі дуже гарний хлопчик і коханий синочок, бо таке мама каже дуже часто, просто так, з великої любові )))
My Signature
Зображення

Нагороди:

переглянути всі
  • 7
  • Back To Top

Користувач поза мережею   Ясна 

• Фахівець
  • PіpPіpPіpPіpPіpPіpPіp
  • Перейти до щоденника
  • Вставити нік
  • Цитувати

Відправлено 06 December 2010 - 10:53

Відео потрясло до глибини душі
My Signature
Спойлер

Нагороди:

переглянути всі
  • 4
  • Back To Top

Користувач поза мережею   schmetterling 

• Завсідник
  • PіpPіpPіpPіpPіp
  • Перейти до щоденника
  • Вставити нік
  • Цитувати
  • Група: ЗАБЛОКОВАНІ

Відправлено 06 December 2010 - 11:08

І мене потрясло. Але це правдива правда. Я знаю, що якби я не кричала на всі сторони, що не буду схожою на маму, ніколи не скопіюю її поведінку, я все одно це роблю, іноді підсвідомо, іноді свідомо. Іноді мені це огидно, але я все одно говорю її словами. Все це буває дуже рідко, але я це усвідомлюю.
Щодо дітей, то це велика батьківська праця - не створити комплекси дитині власними руками. Над цим і справді потрібно працювати. Принаймні мені точно.

Повідомлення відредаговано schmetterling: 06 December 2010 - 11:10

My Signature
Спойлер
... Шлюб нагадує ножиці - половинки можуть рухатися в різних напрямках, але провчать усякого, хто спробує встати між ними...
  • Back To Top

Користувач поза мережею   bebe 

• Зацікавлений
  • PіpPіpPіp
  • Перейти до щоденника
  • Вставити нік
  • Цитувати

Відправлено 08 December 2010 - 20:24

Мене виховували дуже жостко в цьому плані, іноді - жорстоко. В моєї мами єдині методи виховання - бити, не дивлячись за що, куди і чим. Так було до 20 років. Тато мене ніколи не вдарив і не насварив, але татів погляд для мене значив набагато більше. Я все дитинство зарікалася ніколи не вдарити, не обізвати, не принизити свою дитину, так колись і мій тато зарікся (бабця розказувала). Покищо я виконую свою обіцянку. Не дозволяю навіть в найбільшому пориві гніву навіть глянути на малу косо. Знаю як це, бо памятаю себе. І навіть зараз, коли в мене з мамою чудові стосунки, коли я сама мама, я своїй мамі хоч і вибачила, але забути не зможу ніколи.
My Signature
Зображення
  • 1
  • Back To Top

Користувач поза мережею   Ailenka 

• Завсідник
  • PіpPіpPіpPіpPіp
  • Перейти до щоденника
  • Вставити нік
  • Цитувати

Відправлено 09 December 2010 - 14:33

діти це найкращі вчителі нас самих. і тут прозвучало порівняня з шефом до якого ніколи не накричиш і стримаєшся-абсолютно так. чому перед дітьми ми не хочемо цього робити?
My Signature
Зображення
  • 0
  • Back To Top

Користувач поза мережею   Kobzarochka 

• Завсідник
  • Перейти до щоденника
  • Вставити нік
  • Цитувати

Відправлено 09 December 2010 - 15:15

ВІдео шокуюче! А як часто ми і не помічаємо, що апсолютно все копіює дитина, що вона дійсно сприймає все серйозно - і вчинки і слова... І найгірше - погане звидше запамятовується і залишається в маленькій голівці назавжди!
My Signature
Зображення
  • 0
  • Back To Top

Користувач поза мережею   Lullaby 

• Фахівець
  • PіpPіpPіpPіpPіpPіpPіp
  • Перейти до щоденника
  • Вставити нік
  • Цитувати
  • Група: ЗАБЛОКОВАНІ

Відправлено 09 December 2010 - 16:11

Одне знаю точно: намагатимусь ніколи не казати до свого малого, що не люблю його, особливо після того, як почула, що мої родичі так роблять. До мого похресника бабця завжди каже, що не любить, коли він не слухняний, а він тоді просить: "Ну бабо, люби мене, я буду чемний, будь ласка, люби..." В мене аж мурашки по тілу пішли, коли почула, як вони хваляться, як хлопчик гарно проситься.
My Signature
Спойлер

Нагороди:

переглянути всі
  • Back To Top

Користувач поза мережею   bebe 

• Зацікавлений
  • PіpPіpPіp
  • Перейти до щоденника
  • Вставити нік
  • Цитувати

Відправлено 12 December 2010 - 01:00

Моя свекруха теж полюбляє до малої таке сказати. Я б ще зрозуміла, якби було за що. Коли дитині 3 і більше, вона спеціально і свідомо щось робить, що не можна, вередує....а моя як мавпочка в 1 рочок щось потягне, обірве листок з вазонка, щось кине, все, відразу сварять, сьогодні мала кинула на підлогу образок після слів "тільки не кидай!!", після чого свекруха не сильно вдарила її по ручці.
My Signature
Зображення
  • 0
  • Back To Top

Поділитися темою:

• 4 Сторінок +
  • 1
  • 2
  • 3
  • »
  • Ви не можете створити нову тему
  • Ви не можете відповісти в тему

1 відвідувачів читають цю тему
0 користувачів, 1 гостей, 0 прихованих користувачів

Реклама

Останні теми

Останні зміни статусу

Коли я не знаю чогось - іду на форум.... Коли маю що розказати особистого - в щоденник... Коли хочу поділитися цікавим висловом, афоризмом, картинкою чи просто думкою без продовження і коментів - іду в статуси... Це ж так просто, логічно і виховано...

Алея Ромашкова світлина

Алея Ромашкова  Оглянися, щастя завжди поруч

11 Oct 2019 14:22

Lacy світлина

Lacy  Я скучила за тобою Малеча! Нарешті я маю чим поділитись :)

19 Jul 2019 06:04

Lenka))) світлина

Lenka)))  Підкажіть будь ласка де можна зробити еег дитині у Львові, у суботу? Дуже треба! Буду дуже вдячна!!!

03 Jul 2019 10:18

Галина3 світлина

Галина3  Не знаю чи правильно користуюсь форумом. Але можливо мені хтось допоможе. У дитини 4 роки пахова грижа, направили на планову операцію. Хто з таким стикався, де оперували і сільки коштує зараз така працедура. Буду дуже вдячна за відповіді)))

13 May 2019 18:56

Показати коментарі (1)

Цинічна бандерівка світлина
Арабіка світлина

Арабіка  Привіт. Як добре повернутись на Форум Малеча

05 Apr 2019 14:49

Показати коментарі (2)

SEMA світлина

SEMA  Не довіряйте людям,бо обманюють на кожному кроці,робиш людині добро,а у відповідь отримуєш брехню

28 Mar 2019 22:43

Показати коментарі (2)

Tinkin світлина

Tinkin  Доброго дня, порадьте хорошого гастроентеролога у Львові

15 Mar 2019 11:17

Показати коментарі (1)

Iryska-selesta світлина

Iryska-selesta  Кожна мить життя—це можливість

13 Mar 2019 10:46

Мамуся Діанки світлина
Всі зміни →

Facebook стрічка