Родинний форум "Малеча" - форум для сучасних батьків: Розділ допомоги - Родинний форум "Малеча" - форум для сучасних батьків

Перейти до вмісту

Розділ допомоги: ЧаПи (FAQ)

1. Що ви порадите в першу чергу прочитати на форумі новачкам?
Необхідно уважно переглянути ЧаПи і розділ Питання до адміністрації форуму та все про форум МАЛЕЧА., зокрема тему Допомога Новеньким. Там Ви знайдете відповіді на всі запитання, які виникатимуть у Вас на початку Вашого форумного життя.

2. Де я можу прочитати Правила Форуму?
Тема Правила форуму і інші корисні довідкові теми знаходяться в розділі Питання до адміністрації форуму та все про форум МАЛЕЧА .

3. Де можна задати свої запитання адміністрації?
Своє питання до адміністрації ви можете задати в розділі Питання до адміністрації форуму.. Там вже є створено багато тем, тому попередньо бажано перелянути їх, щоб не створювати тем-дублів.

Але попередньо, перед написанням запитання радимо УВАЖНО перечитити ЧаПИ і розділ Питання до адміністрації форуму та все про форум МАЛЕЧА . . Можливо що відповіді на ваші запитання вже існують там.
Про скарги на модераторів - див. п.21.

4. Не можу відписувати на форумі – в чому причина?
Є кілька причин – ви не авторизували свій акаунт, вам заборонено адміністрацією дописувати на форумі. Зверніться з цього приводу до адміністрації.

5. Мені пише, що в мене є 1 лист, а я не можу його переглянути
Особиста скринька ПП і деякі інші функції форуму доступні лише після написання певної кількості корисних повідомлень на форумі. Для ПП ця кількість рівна 5.

6. Що таке корисні повідомлення? Чого в мене не збільшується кількість написаних повідомлень в профілі?
Корисні повідомлення – це ті ваші пости які несуть якусь змістовну, корисну для інших інформацію. Тому лічильник повідомлень вимкнений в "балачкових" розділах. Про те де пости не рахуються вказано приміткою в списку форумів: (Лічильник повідомлень вимкнено.)

7. У мене більше 5 корисних повідомлень, але я не можу користуватися скринькою ПП, чому?
Загляньте в налаштування вашого профілю і перевірте чи ви випадково самі не відключили цю функцію.

Мій профіль>> Настройки форуму>> Налаштування Менеджера Персональних Повідомлень

Якщо Ви вимкнули Менеджер Персональних Повідомлень, Ви не зможете створювати та отримувати персональні повідомлення.

8. Що таке кнопочка Дякую?
Кнопка - це неофіційний рейтинг форуму, який формують самі користувачі, дякуючи за потрібну їм інформацію. Кількість подяк у форумчанина означає наскільки багато він надав справді корисної інформації.

9. Чому в деяких розділах відсутня кнопочка Дякую?
ці розділи вважаються "балачковими", а дякувати треба за корисну інформацію.
Лічильник повідомлень і кнопочка Дякую вимкнені у наступних розділах форуму:
• Сядьмо в коло, панове сусіди
• Привітання, побажання
• Клуб майбутніх мам
• Ровесники
• Балачка-бла-бла-бла,
• Дошка оголошень

10. Що таке кнопочка Скарга?
Це зв'язок з адміністрацією з приводу поста в якому ви натиснули цю кнопку. Кнопочка створена для того, щоб поскаржитися на чужий пост, або попросити внести зміни в свій пост. Але вона ні в якому разі не є для створення нових повідомлень!!!

11. Що означають зайчики і підпис в профілі?
Зайчики означають кількість написаних вами повідомлень:
Відразу після реєстрації дається перший "зайчик" і статус "Перехожий"
За 10 повідомлень - 2 - "Початківець"
За 50 – 3 – ""Зацікавлений"
За 100 – 4 – "Своя людина"
За 250 – 5 – "Завсідник"
За 500 – 6 – "Старожил"
За 1000 – 7 – "Фахівець"
За 2500 – 8 – " Дока"
За 5000 – 9 – "Мудрець"
За 10000 – 10 – " Оракул"

12. Що таке Рейтинг користувача і чому в мене він " в мінусі"? І чи він видний для інших користувачів?

У кожного користувача під аватаркою стоїть < -25 (…) 100 > згори написано - Рейтинг. Спочатку у кожного користувача форуму рейтинг дорівнює нулю. З часом він може змінюватися. За що можна отримати «-»: за недотримання правил форуму, за агресивну поведінку, наїзди, образи тощо.
"+" отримують за участь у деяких конкурсах, за цікаву інформацію, за якийсь важливий топік, розповідь про Ваші пологи тощо. Одним реченням – «За активну участь у житті нашого форуму.»
Рейтинг користувача мають право змінювати Модератор, VIP-Модератор або Адміністрація сайту. Всі зміни рейтингу занотовуються, шляхом заповнення певної Форми, у якій фіксується дата зміни Рейтингу підвищений він або знижений і ОБОВ'ЯЗКОВО вказується причина даної дії.
Щоб подивитися свій рейтинг потрібно натиснути на < -25 (…) 100 > і відкриється віконце з табличкою. Ваш поточний Рейтинг буде зазначений усередині круглих дужок(…). Нуль не відображається.

Якщо Ви не згодні зі зміною Вашого Рейтингу звертайтеся до модераторів або адміністрації Форуму.

13. Як вставити фото або малюнок в повідомлення?
Потрібно завантажити фото на якомусь сервері, наприклад на radikal.ru. Потім з посилань, що появилися скопіювати перше. Тоді там, де вам потрібно вставити фото чи малюнок, натиснути кнопочку "IMG" і у віконці, що відкрилось, вставити скопійоване посилання.

14. Як вставити/поміняти аватар?
Отримуємо код картинки з https:// (наприклад через Радикал, або якщо берете аватарку з сайту то клацаєте на неї правою клавішею мишки - копіювати адресу зображення). Після чого заходимо в Редагування свого профілю і витираємо код старої аватарки, вставляємо новий і натискаємо Обновити.
Напряму з комп'ютера додавати фото в профіль мають право лише модератори і адміністратори.

15. Як поставити лінієчку в підпис?
Створюємо лінієчку тут, потім заходимо у свій профіль – Редагувати підпис – і там вставляємо код готової лінієчки. Так само через Редагування підпису можна і видаляти чи редагувати свої лінієчки.

З недавнього часу стоять обмеження на розміри підписів. До встановлених обмежень - лінієчки старі зберігались незалежно до обмежень. При редагуванні вже обмеження спрацьовують.

1. Довжина підпису не більше 600 символів
2. Розмір зображень не більше 50 кв
3. Довжина зображення не більше 500рх
4. Висота зображення не більше 200рх
Тому при перевищені одного з параметрів видає помилку.

16. Як вставити відео в повідомлення?
Залити його на ЮТубе, а вже потім вставити в повідомлення на форумі посилання на кліп.

17. Як переглянути нові повідомлення, які появилися в темах за час моєї відсутності?
За допомогою Панелі привітання

18. як звернутися напряму до адміністрації?
Заповнивши Форму зв’язку з адміністрацією, або написавши конкретному адміністратору в приват.

19. як зробити посилання на певну сторінку форуму, щоб писало "подивіться тут"
у кожному пості в правому верхньому куточку є номер . Натискаєте на нього - проявляється віконечко з посиланням на цей пост, копіюєте його і вставляєте куди вам треба. А якщо хочете не пост, а всю сторінку чи тему показати - то копіюєте те, що пише в рядку браузера. Якщо ви хочете посилання вставити з текстом - натисніть і вставте посилання і тексту віконечку, яке появиться..

20. Що таке відкриті посилання і як їх приховати?

Приховане посилання має такий вигляд
Прихований текст
посилання

На форумі Правилами заборонені всі неприховані посилання на зовнішні ресурси. За порушення цього правила дається строге попередження, мінусується рейтинг.

Для того щоб приховати посилання є два варіанти:
1) Автоматично: виділити вставлене посилання і натиснути кнопочку hide
2) Вручну: прописавши [hide] посилання [/hide), але замінити круглу дужку на квадратну.

21. Що робити, коли у мене є скарги чи зауваження до роботи модераторів?

У разі виникнення претензій, скарг чи зауваження до адміністраторів чи модераторів форуму, ви можете написати приватне повідомлення будь-кому з них, або Віп-модератору.
Ви також можете залишити в допис у темі Виникло питання до адмінів і модерів? в розділі Питання до адміністрації форуму, якщо ваш допис не суперечитиме пункту 3.8. правил форуму:
не допускається відкрите обговорення дій модераторів і адміністраторів форуму

Також майте на увазі, що в розділі Питання до адміністрації форуму уже існує багато різних тем-запитаннь. Можливо що відповіді на ваші запитання і зауваження вже існують там.
22. Що таке коди, теги форуму і як їх правильно писати?
Теги, або коди форуму – це спеціальні позначення, які регламентують відображення тексту в чистовому варіанті. Наприклад тег означає, що текст, виділений ним буде відображатися жирним шрифтом, тег – курсивом, тег – підкресленням.
Обов’язковим правилом для тегів є їх закриття. Тобто якщо ви поставили тег на початку фрагменту, який хочете виділити, то обов'язково потрібно поставити і в кінці того фрагменту відповідний закриваючий тег, щоб програма зрозуміла, що від неї хочете.
Тег, що відкриває прописується так: [тег]
Тег, що закриває прописується так: [/тег]

23. Як отримувати повідомлення про нові дописи в темах, що цікавлять ?
Для цього потрібно підписатися на тему. Це робиться або при відповіді в темі (ставимо галочку в пункті "Увімкнути повідомлення на e-mail при відповідях?") або натиснувши зверху в темі на кнопочку налаштування-Підписка на тему.

24. Що таке флуд, флейм, офтоп і що за це буває?
Флуд (від англ. flood /flʌd/ — «повінь», «потоп») — марнослів’я, повідомлення в інтернет-форумах і чатах, яке займає (в багатьох випадках) великі об’єми і не несе якоїсь нової чи корисної інформації. Крім того, на форумах флудом називають будь-яке повідомлення, яке не стосується теми форуму (офтопік).
Офто́пік (інакше оффто́пік,офтоп від англ. off topic) — будь-яке мережеве повідомлення, яке виходить за рамки заздалегідь встановленої теми спілкування. Офтопіком може вважатися повідомлення на веб-форумі, яке не відповідає або загальній направленості форуму, або тій темі, в рамках якої повідомлення створене.
Флейм (від англ. flame — вогонь) — обмін повідомленнями в інтернет-форумах і чатах, представляє собою словесну війну, яка не має ні якого відношення до початкової теми.
Повідомлення флейму мають особисті образи, і часто направлені на подальше розпалення ворожнечі. Інколи застосовується в контексті тролінгу.
Тро́лінг (від англ. trolling) — розміщення провокаційних повідомлень з метою викликати флейм, конфлікти між учасниками, образи, війну правок, марнослів’я і т. п.
Бан (англ. ban, /bжn/ — забороняти, оголошувати поза законом) — один з прийнятих в Інтернеті способів контролю за діями користувачів. Як правило, бан полягає в позбавленні або обмеженні яких-небудь прав користувача (на створення/відсилання нових повідомлень або створення нових тем на веб-форумі, на відправлення повідомлень у чаті, на коментування в блогах та ін.). Можливість введена з метою захистити Інтернет-ресурс від тролів, спамерів, вандалів та інших осіб, чиї повідомлення шкодять продуктивній роботі ресурсу

25. Чому я не можу користуватися Дошкою Оголошень?
Дописувати в Дошці оголошень мають право лише ті користувачі в яких кількість корисних повідомлень перевищує 150.

26. Що можна продавати через Дошку оголошень?
Лише ті речі, які не підійшли особисто вам чи вашій дитині. Або те, з чого ви виросли. Тобто мама однорічної дівчинки не може продавати речі з хлопчика або на вік 2, 3 і більше рочків. Також на форумі заборонено створювати оголошення з комерційною метою для продажу двох, трьох чи більше однакових речей на регулярній основі. Вирішує що комерція, а що ні адміністрація і модератори згідно Правил форуму.
Якщо ви хочете подати комерційне оголошення - напишіть адміністрації через Форму зв’язку або в приват. Ваше питання буде розглянуте і прийняте рішення про те на яких умовах є можливість подання такого оголошення

27. Як правильно оформити велике (довге) повідомлення?
найкращий варіант – сховати частину повідомлення під Спойлер

28. Чи має право користувач розголошувати зміст приватних повідомлень, які надіслав йому інший користувач? Особливо якщо ці повідомлення містять образливу інформацію?
Це особиста справа людини, адже на те повідомлення і приватні. Якщо є потреба, можна переслати це повідомлення комусь з адміністрації чи модераторів(але скопіюйте всі дані повідомлення, а не тільки текст)

29. Як поміняти нік?
Для зміни ніку необхідно звернутися до адміністратора Віллі Вонки в цій темі

30. Як писати на форумі українською тим у кого немає такої розкладки на клавіатурі? Чи можна використовувати трансліт?
Ні, трансліт на форумі не вітається. Форма розширеної відповіді має віртуальну клавіатуру, котра окрім всього іншого здійснює автоматичний переклад латинських літер у кириличні. Наш форум має всі можливості для того, щоб написання та читання дописів було комфортним для усіх. Якщо ви нехтуєте цими можливості, мусите зрозуміти, що модератори видаляють нечитабельні повідомлення.

31. Що означає "Адміністратор включив флуд-контроль" при пошуку?
Флуд-контроль при пошуку означає, що заборонено дуже часто пошуком користуватись.

32. Як створити нову тему на форумі?
знизу і зверху сторінки, є кнопка Нова тема. Але перш ніж створювати тему, вирішіть до якого розділу вона може належати і переконайтесь що такої теми немає на форумі, щоб не створювати дублікат. В цьому вам допоможе Пошук на форумі.

33. Чи можна самотужки видалити або редагувати сво попередні дописи?
Ні. Видалити власне повідомлення користувачі не можуть. Видаляти повідомлення це прерогатива модераторів.
Після написання Ви можете протягом 12 годин відредагувати власне повідомлення.
У випадку випадкового дубля можете в зайвому повідомленні написати, наприклад:
Дубль. Видаліть, будь-ласка.

І дуже бажано натиснути кнопку В такому випадку модератори гарантовано це помітять.

34. Чи стосуються Правила форуму Щоденника, чи це окремий підрозділ?

Так, Правила Форуму стосуються Щоденника. Щоденник в першу чергу частина ресурсу, тому всі Правила Форуму застосовуються там так само, як і в темах форуму.

35. В мене пише що маю переповнену скриньку ПП, що з цим робити?
У користувачів ПП є обмежена кількість листів, які можуть одночасно знаходитися в скриньці ПП.
Якщо у вас переповнена скринька ПП, то треба видалити листи, щоб могли приходити нові, інакше ви не можете спілкуватися через скриньку ПП.

36. Як правильно користуватися Пошуком?
Функція пошуку по форуму призначена для ефективного знаходження тем і повідомлень, згідно вказаних Вами ключових слів.
Простий пошук дозволяє здійснити пошук по ключовому слову або фразі. Розширений спосіб пошуку дозволяє використовувати разом з ключовими словами логічні оператори І (AND) і АБО (OR) для більш точної вибірки. Розширений пошук виконується дещо повільніше, ніж простий.
Решта опцій дозволяють уточнити область пошуку, шукати за певний період і вибрати порядок сортування результатів.
Також Ви можете задати ім'я учасника форуму для пошуку зроблених ним повідомлень і відповідей на них іншими учасниками.

Перекладач онлайн