Родинний форум "Малеча" - форум для сучасних батьків: "Голодомор – геноцид українського народу" - Родинний форум "Малеча" - форум для сучасних батьків

Перейти до вмісту

Іконка Важливе оголошення

ЗображенняПризовий фотоконкурс "Братики-сестрички.."

#Теплий Осінній Щоденник
Парад Осінніх аватарів

Увага! Деякі зміни в роботі форуму.
Зміни в особовому складі. Адміністратор : ❤❤❤ у відпустці, виконує обов'язки головного адміна: Цинічна бандерівка.
З 15 жовтня всі теми Спільної покупки безоплатні.
Найближчим часом буде оновлено модераторський склад.

• 3 Сторінок +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Ви не можете створити нову тему
  • Ви не можете відповісти в тему

"Голодомор – геноцид українського народу" ПАМ'ЯТАЙМО! 1932 -1933 Оцінка: -----

Користувач поза мережею   Нічлава 

• Найактивніша форумчанка
  • PіpPіpPіpPіpPіpPіpPіpPіp
  • Перейти до щоденника
  • Вставити нік
  • Цитувати
  • Група: Досвідчені користувачі

Відправлено 22 November 2013 - 21:31

ЗАПАЛІТЬ СВІЧКУ НА ВІКНІ. СУБОТА, 23 листопада, у Києві відбудуться пам’ятні заходи до 80-х роковин Голодомору-геноциду 1932-33 років. Апофеозом стане традиційна громадянська акція пам'яті - коли почне сутеніти, українці запалять у вікнах своїх будинків свічки.Громадський комітет із ушанування пам’яті жертв Голодомору запрошує киян і тих, хто має нагоду бути у столиці, зібратися для спільного вшанування загиблих від насильницької голодної смерті.23 листопада, субота. 14:00. Пам'ятні заходи розпочнуться з жалобної ходи від метро "Арсенальна" до Національного меморіалу жертв Голодомору. (Київ, вул. Лаврська, 3)Напередодні в обласних центрах України відбувалися акції "Послання пам’яті", під час яких українці на великому полотні писали свої звернення до нащадків, яким випаде нагода через 20 років відзначати 100-ті роковини Голодомору в Україні.Перед початком ходи молодь збере ці частини полотен, привезених з різних регіонів, у великий банер, який нестимуть спереду колони. Пізніше такі послання увійдуть у новий том Національної книги пам’яті.,біля Національного меморіалу жертв Голодомору розпочнеться панахида за участю більшості християнських конфесій України. Запрошені представники всіх церков та релігійних організацій в Україні, дипломатичні представники, громадськість. після загальнонаціональної хвилини мовчання розпочнеться акція "Запали свічку пам’яті".Біля Національного меморіалу жертв Голодомору в цю суботу запалає понад 10 тисяч свічок.Традиційно українці о 16:00 запалять свічки пам’яті на своїх вікнахЖалобні заходи також пройдуть на центральних площах усіх обласних центрів України: загальнонаціональна хвилина мовчання та акція "Запали свічку пам’яті". Пом’януть жертв Голодомору 23 листопада і в багатьох країнах світу.

Прихований текст

My Signature
Свобода - це не те, що вам дали. Це те, що не можна у вас забрати. (Вольтер)
Спойлер

Нагороди:

переглянути всі
  • 7
  • Back To Top

• 3 Сторінок +
  • 1
  • 2
  • 3

Інші відповіді в цій темі

Користувач поза мережею   Повітруля 

• Завсідник
  • PіpPіpPіpPіpPіp
  • Перейти до щоденника
  • Вставити нік
  • Цитувати

Відправлено 29 November 2010 - 11:21

Вічна пам'ять в наших сердцях.
З 12 дітей моєї прабабусі вижило двоє: має бабуся (лежала на присьбі хати спухла, спас її перехожий давши 100 грам горілки для обтирання) і її брат (загинув на війні). В думках не можна осмислити, що відчувала мати, коли померали її діти: сини і дочки і дві пари близнять....винесли з хати все, нічого не лишили, забрали чоловіка, забирали не тільки худобу і їжу, також і одяг, рушники, сорочки. Щоб не знали ми про своє коріння, свій родовід. Моя бабця до останього пам'ятала голод, і тримала на балконі пакет з сухарями, крупами і макарони. Це було в Одеській області.
По батьковій лінії, вже Житомирська, бабця (15-16 років) взявши сорочки, хустки і рушники поїхала на Західну Україну, щоб виміняти на харчі, бо сестри і брати пухли, тоді ще пускали, це було початок. Приїхавши на зах.Україну, вона побачила на гноївці якись залишки їжі, і кинулась на ці помиї, її люди намагалися забрати з тої гноївки, а вона запихала собі в кармани і за пазуху, люди забрали її, нагодували, дали хліба, борошна і коли приїхала на Житомирщину все в неї забрали на вокзалі, вона йшла і плакала, їй вдалось сховати тільки половину буханця за пазухою для своїх маленьких братиків і сестричок.
Тяжко все осмислити горе людей, матерів і батьків...пережити все це, очі дітей які просять їсти, і цей страх відкарбувався в наших генах...і врожайний тоді рік був. Наскільки потрібно наважитись на такі дії, щоб відкрито знищити народ, принизити його і зробити рабами, адже ті хто вижив, і в їхній пам*яті закарбувався страх, голодний страх за своїх дітей, за найдорожче, що є в людини, залякати, принизити і просто знищити цілі сім*ї, села, міста, країну...голод (1920-21рр.), колективізація, голод (1933-34рр.), війна, знову голод (1946-47рр.)
В своїх сердцях ми несемо пам*ять про Вас, і молимось за спокій Ваших душ...

Повідомлення відредаговано Хмаринка*: 29 November 2010 - 12:19

My Signature
Я вірю в чудеса :-) Життя прекрасне і непередбачуване ;-)
Спойлер
  • 8
  • Back To Top

Користувач поза мережею   Котя 

• Вінтаж
  • PіpPіpPіpPіpPіpPіp
  • Перейти до щоденника
  • Вставити нік
  • Цитувати
  • Група: ЗАБЛОКОВАНІ

Відправлено 29 November 2010 - 11:33

До свого двадцятиріччя я й не здогадувалася про голодомор. Так, звісно, в школі і історію вчила і Самчука читала, але...якось воно пройшло попри мене, не закорінилося... Вже далеко після школи я познайомилася з бабусею свого чоловіка. Вона голод не пережила. Вона вижила, але не пережила. Так боляче і незрозуміло було бачити як стара жінка при досить заможному синові робить запаси каш, цукру, сірників на горищі та по закуткам; коли найбільше щастя людини бачити, що внуки і діти нагодовані і холодильник повний; коли крихти зі столу не змітаються ганчіркою, а бережно збираються; коли найбільший страх старої жінки бути похованою живцем і від цього настирливі прохання купити мале дзеркальце, щоб прикласти до вуст, коли помре.
На Західній Україні голоду не було і якби не бабця Текля у моїй пам"яті цього теж могло б не бути. Вона втратила в голод усю свою велику і заможну сім"ю. Так, вона вижила, так, вона прожила до 90 років, так, вона таки побачила своїх дітей та внуків, але вона не пережила голод...

Нехай кожен, хто заперечує, що це був геноцид, хоча б на день відчує те, що моя бабця відчувала протягом усього свого життя.
My Signature
Спойлер

Нагороди:

переглянути всі
  • Back To Top

Користувач поза мережею   Romashka_2009 

• Завсідник
  • PіpPіpPіpPіpPіp
  • Перейти до щоденника
  • Вставити нік
  • Цитувати

Відправлено 29 November 2010 - 11:55

Це жахливо!!! На щастя мої бабуся з дідусем в ті роки так не голодували. Але те що відбувалося в центральній і східній Україні - це було жахливо. В Експресі були надруковані спогади тих хто вижили, я не могла без сліз це читати... Ми люди??? Як так можна???
І зараз те що влада не визнає голодомор геноцидом... А що ж це було??? Терор? Свідоме винищення українців? Чому вмерло стільки людей? Хто дасть відповіді на ці питання, хто поверне життя безневинним людям?
Зараз все це важко усвідомлювати. Я ніколи не зрозумію за що люди любили Леніна, Сталіна, за що любили СРСР...
  • 2
  • Back To Top

Користувач поза мережею   martynka 

• Фахівець
  • Перейти до щоденника
  • Вставити нік
  • Цитувати
  • Група: Орг СП Малечі

Відправлено 29 November 2010 - 13:07

Голодомору мої теж не відчули.
Але бабуся згадує, як до них приходили з центральної України вимінювати речі на харчі. Жах. Але правда.
Мої пережили розкуркулення. 5 років без власного даху над головою - по сусідніх селах криючись. Бо своє все забрали, а що не забрали - розбомбили, аж поки остання стіна не впала.
Пережили Сибір... всього тут не розкажеш.
Малою я просила бабцю розказати мені "казку-правду" на сон. Від тої "казки-правди" спати зовсім не хотілося. То були розповіді про сибір, про байраки, про їх роботу - на лісорубці в 40-градусний мороз... Для мене малої то була казка, бо то було на межі реальності. Але вже тоді розуміла - все це правда, бо то пережила моя бабуся.
Не дай бог нікому...
Тепер вона ображається, коли хтось каже, що зараз жити зле. каже "Не знають, що таке ЗЛЕ!"
My Signature
Соромно зізнатись, але ж з усіх живих істот лише одна людина не знає, що для неї корисно. Пліній Старший
Спойлер
  • 5
  • Back To Top

Користувач поза мережею   Svitti 

• Завсідник
  • PіpPіpPіpPіpPіp
  • Перейти до щоденника
  • Вставити нік
  • Цитувати

Відправлено 29 November 2010 - 15:03

Ті, хто нищив людей заради ідеї - вже немає, вони не будуть відповідати. Хотілось би вірити, що вони попадуть на саме дно пекла. І який кривавий парадокс, яка незбагнено-химерна ідея втілилась в життя - адже голод робили для того, щоб побудувати систему, в якій всі будуть рівні і щасливі. Ідеальне суспільство - для трудящихся!
Але наше завдання - памятати той ЖАХ правильно, без перекручувань наших драних політиків і їхніх підкупних істориків.
My Signature
Зображення
  • 2
  • Back To Top

• Завсідник
  • PіpPіpPіpPіpPіp
  • Перейти до щоденника
  • Вставити нік
  • Цитувати

Відправлено 29 November 2010 - 15:34

martynka, родина моєї бабусі також була вивезена Сибір в 39р. Доречі, вона родом з Бережанщини. Вона досі памятає цей жах в дрібничках. Правда, розказує, що коли привезли їх в Сибір, то там відразу на роботу направили і платили. В магазинах товар був, тому спочатку відносно добре жили. Але коли обявили про початок війни - весь товар счез із магазинів і тоді почався голод. Багато попухли і повмирали, бо пили багато води. Але нащастя, наша родина пережила і повернулась звідти вся.
My Signature
Зображення
  • 1
  • Back To Top

• Завсідник
  • PіpPіpPіpPіpPіp
  • Перейти до щоденника
  • Вставити нік
  • Цитувати

Відправлено 29 November 2010 - 15:54

Перегляд повідомленняSvitti (29.11.2010, 15:03) писав:

Ті, хто нищив людей заради ідеї - вже немає, вони не будуть відповідати. Хотілось би вірити, що вони попадуть на саме дно пекла. І який кривавий парадокс, яка незбагнено-химерна ідея втілилась в життя - адже голод робили для того, щоб побудувати систему, в якій всі будуть рівні і щасливі. Ідеальне суспільство - для трудящихся!
Але наше завдання - памятати той ЖАХ правильно, без перекручувань наших драних політиків і їхніх підкупних істориків.

Svitti, я трохи з вами не згодна що до будування системи де всі рівні і щасливи: в керівництва того часу була зовсім інша мета: мета винищення нація, як такої - її мову, культуру, стержень тої інтелегенції яка була на той час; зробити рабів на родючих землях. Після голоду 1933-34рр. заселяли росіян в пусті хати в центральні і східні регіони країни, їм платили за це і вони їхали, коріного населення майже не має, багато вимерло, і це не з метою щоб всі буи рівні і щасливі, а з метою знищення народу. залякати його. Ті люди які вижили під час голоду, на генетичному рівні закарбувався страх, а страх голодної смерті дуже сильний, і діти і внуки які народжувались, несли в собі гени цього страху, і в мене він теж є, цей страх, його відчуваю; не просто вони це робили, а з метою знищення сильного народу, сильного духом, і зробити собі робочу силу.
Ми повинні усвідомлювати те, що хотіла зробити та система з народом, розповісти її нашим дітям, що вони знали, бо якщо не знаеш свою історію, то не будеш мати майбутнього, а як ті політики які говорять що то не геноцид, то на їх совісті, істинну історію важко приховати, вона рано чи пізно стане явною, по переказам наших дідусів, бабусів, рідних.
якщо прослідкувати те що та система робила, і викласти в один пласт: центральнцу, південну і східну україну, яка лишилась пустельою після голоду засилялась іншими людьми, на будівництво шахт на Донечинні направлялись з Росії зеки. А потім вони перейшли до західної України - висилки в Сибір, розстріли, залякування...
My Signature
Спойлер
  • 5
  • Back To Top

Користувач поза мережею   Lviv_old 

• Завсідник
  • PіpPіpPіpPіpPіp
  • Перейти до щоденника
  • Вставити нік
  • Цитувати

Відправлено 29 November 2010 - 15:55

Більше 1000 підписів за три доби :smile:
My Signature
-=PER ASPERA AD ASTRA=-
  • 0
  • Back To Top

Користувач поза мережею   Ната999 

• Фахівець
  • PіpPіpPіpPіpPіpPіpPіp
  • Перейти до щоденника
  • Вставити нік
  • Цитувати

Відправлено 29 November 2010 - 16:36

Дуже тішить те, що люди не байдужі до трагедії, пам"ятають її і визнають Голодомор геноцидом українського народу! Але, все ж таки, хотілось щоб таких людей було більше і наш шановний президент прислухався до людей і визнав геноцид!

Користувач подумав і додав через 1 хв.:
Дуже тішить те, що люди не байдужі до трагедії, пам"ятають її і визнають Голодомор геноцидом українського народу! Але, все ж таки, хотілось щоб таких людей було більше і наш шановний президент прислухався до людей і визнав геноцид!
My Signature
Спойлер

Нагороди:

переглянути всі
  • 0
  • Back To Top

Користувач поза мережею   martynka 

• Фахівець
  • Перейти до щоденника
  • Вставити нік
  • Цитувати

Відправлено 30 November 2010 - 00:27

Svitti, то ми виходить теж земляки в якійсь мірі :8_2_101:
Не знаю як твоїй родині, але розкажу я про свою.
Роботу дали відразу, але за більш ніж десяток км від місця, де їх поселили.
Платити-платили, але ті гроші сповна треба було використовувати для прожиття: їсти, будувати житло, бо поселили кілька сімей в невеликій кімнатушці. Спати приходилось один біля одного в два ряди.
Робота на лісорубці, в мороз, відправка дров по течії ріки. Правда ватні костюми видавали. Повезло...
Сказали: "любіться, женіться, родіться, бо ви тут назавжди!". Наче бидлу, яке просто перевезли в інше стійло.
Мої теж, на щастя, повернулись. Єдине дід заробив собі хворобу нирок, через що в 56 помер, на щастя вже на рідній землі. Бабин брат помер зовсім юним - забрали, а потім повідомлення. На виправних роботах, на шахті, легені залило рудою.
Таких випадків мільйони. голомор, висилка, все проти нації.
Завжди нами керували не свої. Тепер вертаємось туди ж - бо знову нами керує жид і москаль. Тільки не українець...
Розказувати можна багато, але темка не про це.
звиняйте за оффтоп.
тема просто така, що всім хочеться про щось прокричати.
My Signature
Соромно зізнатись, але ж з усіх живих істот лише одна людина не знає, що для неї корисно. Пліній Старший
Спойлер
  • 0
  • Back To Top

Користувач поза мережею   Lviv_old 

• Завсідник
  • PіpPіpPіpPіpPіp
  • Перейти до щоденника
  • Вставити нік
  • Цитувати

Відправлено 02 December 2010 - 17:10

Продовжуємо!!! :smile:
Прихований текст
(+1500)

My Signature
-=PER ASPERA AD ASTRA=-
  • 0
  • Back To Top

• Завсідник
  • PіpPіpPіpPіpPіp
  • Перейти до щоденника
  • Вставити нік
  • Цитувати

Відправлено 07 December 2010 - 15:01

Мартинка, та ми таки земляки:)
Хмаринка, на рахунок геноциду я згідна. Але не треба у всіх смертних гріхах звинувачувати росіян. Керували голодом Сталін - грузин, Каганович - українець та інші. Багато народностей постраждало окрім українців. Винищували свідомо клас селян і куркулів, і решту "врагів народу". Але не спорю - до українців завжди було "особливе" ставлення.. тай чого було?..
досі є
My Signature
Зображення
  • 0
  • Back To Top

• Завсідник
  • PіpPіpPіpPіpPіp
  • Перейти до щоденника
  • Вставити нік
  • Цитувати

Відправлено 07 December 2010 - 16:03

Перегляд повідомленняSvitti (7.12.2010, 15:01) писав:

Мартинка, та ми таки земляки:)
Хмаринка, на рахунок геноциду я згідна. Але не треба у всіх смертних гріхах звинувачувати росіян. Керували голодом Сталін - грузин, Каганович - українець та інші. Багато народностей постраждало окрім українців. Винищували свідомо клас селян і куркулів, і решту "врагів народу". Але не спорю - до українців завжди було "особливе" ставлення.. тай чого було?..
досі є

прошу читати уважніше мій пост, росіян не звинувачувала. і говорилось про владу, а не конкретно зневаження до якоїсь нації.
не можу зрозуміти, де в моїх словах знайшли, що звинувачую росіян в усіх смертних гріхах?

Повідомлення відредаговано Хмаринка*: 07 December 2010 - 16:10

My Signature
Спойлер
  • 0
  • Back To Top

Користувач поза мережею   SWEET_lanka 

• Вінтаж
  • Перейти до щоденника
  • Вставити нік
  • Цитувати

Відправлено 01 March 2011 - 21:37

Моя бабуся каже, що в них Голоду не було, але все-таки ходила до сусідки їсти варену в лушпинні картоплю (ту, що для свиней)... Шкода... Зараз баба не викидає ніякого одягу, який ми їй з міста звозимо, береже для нас, якщо раптом щось станеться...
  • 0
  • Back To Top

Користувач поза мережею   butterfly 

• Своя людина
  • PіpPіpPіpPіp
  • Перейти до щоденника
  • Вставити нік
  • Цитувати
  • Група: Користувачі

Відправлено 01 March 2011 - 21:51

автору теми окреме дякую.
моя бабуся завжди скуповує кілька буханців хліба додому. попри те, що вдома ніхто, крім неї хліба не їсть. тобто, можна купити половинку раз в два дні... вона ж один поставить один у хлібницю, а інші заховає в комору. . . часом забуває про них, і згодом забирає сухарі...
мені завжди було незрозуміло, чому ?
пояснення для себе віднайшла зовсім недавно... вона боїться...
боїться, що завтра настане день - і нічого буде їсти... а хліба, навіть засушеного - вистачить на деякий час. живе тими часами... можливо не повністю, але щось таки є ... чому купувати кілька буханців якщо за день/два вони зачерствіють ? можна ж купити половинку, але свіжого щодня...
насправді це закладено в людини в підсвідомості, що щось може статися, щось лихе...і тоді все піде не так як треба... в свідомості людини, яка жила тоді... яка то бачила...
  • 0
  • Back To Top

Користувач поза мережею   Teren 

• Своя людина
  • PіpPіpPіpPіp
  • Перейти до щоденника
  • Вставити нік
  • Цитувати

Відправлено 01 March 2011 - 22:05

Автору теми респект!

Ще хотілося б додати: нам ті події мають послужити наукою. Не можна здаватися, не можна чекати милості від переможця. Тільки той, хто бореться, має шанс побороти. Чи сталася б така трагедія, якби люди не злякалися чинити спротив? Із 8 млн. загиблих у Голодоморі як мін. 1-2 млн. було чоловіків, здатних тримати зброю. А ще + ті, хто зміг вижити.

Для прикладу, по війні були плани виселення населення такої непокірної Західної України в Сибір, але повстанці своєю непримиримістю до большевицького бидла переконали Кремль у безперспективності такого кроку, який підняв би всю Західну Україну на боротьбу.

Що важливіше - свобода і честь, чи ілюзія життя, яке тобі зберіг "господар" і яке він за своєю примхою може відібрати? Кожен українець повинен дати собі відповідь раз і назавжди. Лінія фронту тепер проходить через кожне із сердець.
My Signature
Зображення
  • 2
  • Back To Top

Користувач поза мережею   Gelena 

• Завсідник
  • PіpPіpPіpPіpPіp
  • Перейти до щоденника
  • Вставити нік
  • Цитувати

Відправлено 25 November 2011 - 11:51

День пам’яті жертв голодомору і політичних репресій в Україні щорічно відзначається в Україні в четверту суботу листопада.

"Насамперед треба назвати, в чому проявляться присутність національної історії в самоідентифікації сучасного українця і громадянина України взагалі....В одному ряду з цими подіями стоїть голодомор 1932-1933 років, винищення українського селянства, - хоч треба сказати, що гострота преживань цієї трагедії в нових поколіннях дещо втрачена, а пізніші мігранти-інонаціонали психологічно віддистанційовані від неї....доводиться говорити про втрату пам'яті; за радянських часів це була заборонена тема, але й нинішня влада в Україні лише принагідно і формально згадує про мільйони мучеників..." (Іван Дзюба "Україна в пошуках нової ідентичності")

Прихований текст

My Signature
Зображення
Якщо ви когось осуджуєте, у вас не залишається часу, щоб його любити. (Мати Тереза)

Нагороди:

переглянути всі
  • 2
  • Back To Top

Користувач поза мережею   Романівна 

• Фахівець
  • PіpPіpPіpPіpPіpPіpPіp
  • Перейти до щоденника
  • Вставити нік
  • Цитувати

Відправлено 26 November 2011 - 13:47

моя прабабуся в голод поховала п"ятеро дітей. розуміння того страхіття ще більше усвідомлюєш, коли вже є свої діти

Нагороди:

переглянути всі
  • 1
  • Back To Top

Користувач поза мережею   Natali012009 

• Завсідник
  • PіpPіpPіpPіpPіp
  • Перейти до щоденника
  • Вставити нік
  • Цитувати

Відправлено 26 November 2011 - 23:48

Спіте, діти, спіте, любі, спіть, не просинайтесь!
Вже не буде мучить згуба, забере вас пташка райська.
Спіте міцно, спіте, діти, янгол божий на порозі,
Вже не буде їсти xтітись і не будуть пуxнуть нозі!

Натопила маковинням, затулила лядку й комин
І в тумані темно-синім заспівала колискову:

Спи, синочку, горепаску, засинай навіки, доню,
То моя остання ласка з материнської долоні.
Ще пограймось навперейми у піжмурки із бідою,
Заxоваємось од неї у сиру земельку, лельки!

Дійсно це дуже страшна сторінка в житті українського народу. Страшний рукотворний ГЕНОЦИД!!!! Моя бабця розповідала, як збирали і варили лободу, як корінці гризли. Страшно таке було чути.
Всім спочилим мученикам Царство небесне, а хто вижив міцного здоров"ячка і довголіття!!! Ми пам"ятаємо!!!!
My Signature
Спойлер

[url="https://www.malecha.org.ua"]

Нагороди:

переглянути всі
  • 3
  • Back To Top

Користувач поза мережею   Натусiк 

• Вінтаж
  • PіpPіpPіpPіpPіpPіp
  • Перейти до щоденника
  • Вставити нік
  • Цитувати

Відправлено 27 November 2011 - 00:33

My Signature
"Все, що існує на світі, колись було мрією". К. Сендберг
І не важливо куди закинула доля... просто будь до кінця з Україною в серці!!!!
  • 2
  • Back To Top

Поділитися темою:

• 3 Сторінок +
  • 1
  • 2
  • 3

1 відвідувачів читають цю тему
0 користувачів, 1 гостей, 0 прихованих користувачів

Реклама

Останні зміни статусу

Коли я не знаю чогось - іду на форум.... Коли маю що розказати особистого - в щоденник... Коли хочу поділитися цікавим висловом, афоризмом, картинкою чи просто думкою без продовження і коментів - іду в статуси... Це ж так просто, логічно і виховано...

Stasuk_Nata світлина

Stasuk_Nata  23.10 буде 8років як я на Малечі))

13 Oct 2018 22:59

Цинічна бандерівка світлина
трендючка світлина
Руслана Воротняк світлина

Руслана Воротняк  Доброго вечора! Звертаюся до мам особливих дітей яким поставлено діагноз синдром Веста.Підскажіть в кого лікуватися що дали результат лікування. Буду вдячна за любу інформацію.

16 Sep 2018 20:44

Показати коментарі (2)

Любомирівка світлина

Любомирівка  Дівчатка, може хто пам'ятає. Колись було СП нижньої білизни здається з Тернополя. Магазин For you (чи плутаю)..

27 Aug 2018 10:25

Показати коментарі (4)

Санджана світлина

Санджана  Люди схожі на книжки. Одних, почав читати, відкидаєш у сторону..... В інших - потопаєш і розчиняєшся.. Одні чомусь ніколи не затримуються в твоїй бібліотеці. А інші ніколи не покинуть твоє серце....

26 Aug 2018 13:26

ЛяляМанюня світлина

ЛяляМанюня  Не активується опція щоденник. Порадьте будь ласка що робити. Дякую

23 Aug 2018 18:38

Показати коментарі (1)

NikaZ світлина
Lenka))) світлина

Lenka)))  Дівчата дуже треба невропатолога хорошого дитячого в Чернівцях!!!!Порадьте будь-ласка, дуже треба терміново!!!

16 Aug 2018 09:28

Показати коментарі (1)

Мама Вероніки світлина

Мама Вероніки  Маля відмовляється смоктати груди що робити, а дурачок і бутилочку не бере від народження що робити??((

06 Aug 2018 20:56

Показати коментарі (2)

Всі зміни →

Facebook стрічка

birthday Іменинники ( 17 October 18 )

Перекладач онлайн