Родинний форум "Малеча" - форум для сучасних батьків: Пози для годування грудьми - Родинний форум "Малеча" - форум для сучасних батьків

Перейти до вмісту

• 9 Сторінок +
  • 1
  • 2
  • 3
  • »
  • Ви не можете створити нову тему
  • Ви не можете відповісти в тему

Пози для годування грудьми Як правильно годувати маля грудьми (в картинках) Оцінка: -----

Користувач поза мережею   Цинічна бандерівка 

• Відсутня до завершення війни
  • Перейти до щоденника
  • Вставити нік
  • Цитувати
  • Група: Адміністратор
  • Подякували: 9

Відправлено 06 July 2007 - 22:40

Як прикласти малюка до грудей?

Правильне прикладання до грудей особливо важливе в перші тижні годування. Малюк добре прикладений до грудей якщо Вам зручно годувати, дитина ефективно ссе і висмоктує молоко, а у Вас немає пошкоджень і травм сосків. Годування приємне і приносить задоволення і мамі, і малюкові. Правильне прикладення допомагає уникнути тріщин в більшості випадків.
Як Ви знаєте, матері успішно вигодовували дітей впродовж багатьох сторіч. Проте, як і багато інших, прості на перший погляд, дії, прикладання дитини вимагає досить довгого і докладного опису (спробуйте представити опис ходьби або плавання).
Ще один спосіб навчитися прикладати дитину до грудей - спостереження за якою-небудь успішно годуючою матір'ю. Подивитеся як годують інші і порівняєте інформацію з цієї статті з досвідом спостереження для кращого розуміння як прикладати малюка до грудей.

Основні правила хорошого прикладання.

1. Сядьте зручніше в крісло або на диван. Візьміть більше подушок. Покладіть декілька під руки як підлокітники, одну подушку - на коліна. Під ноги поставте невисокий стільчик або стос книг.
2. Попросіть когось подати малюка, коли Ви зручно влаштувалися.
3. Піднесіть малюка якомога ближче до себе. Ноги дитини зігнуті в стегні. Малюк не повинен повертати голову для смоктання грудей: живіт дитини притиснутий до Вашого живота. Сосок «дивиться» у напрямі рота і носа дитини. Підтримуйте груди так, щоб вони не тиснули на підборіддя малюка.
4. Прикладіть дитину до грудей. Рот малюка повинен бути широко відкритий. Притягайте малюка до себе, підтримуючи його за спину, а не за потилицю. Підборіддя дитини притиснеться до грудей. Ніс дитини торкається грудей. Ваша рука утворює як би «другу шию» дитини. Дитина має захопити сосок разом з ореолою, а не один сосок. (див. нижче чи Добре прикладена дитина)
5. Готово! Якщо Вам боляче, акуратно вивільніть груди з рота дитини і почніть спочатку.
ЗображенняЗображенняЗображенняЗображення

У перші тижні годування, особливо важливо навчитися правильно прикладати дитину, слідуючи вищеописаному способу. Спочатку весь процес може займати багато часу і здаватися складним, але з часом Ви навчитеся прикладати дитину автоматично. У кожної мами, рано чи пізно, виробляється свій особливий стиль годування.

Варіації поз при годуванні
Зображення

Існує декілька поз годування грудьми. У міру оволодіння навичками годування, Ви можете вирішити як Вам зручніше годувати. Не забувайте підносити дитину на висоту соска, а не нахилятися до рота малюка. Незручне положення при годуванні може привести до болю в спині, розтягуванню м'язів шиї і плечей, а також до тріщин сосків.
Зображення

Поза «Колиска».

Найвідоміша поза для годування — «колиска». У такій позі легко годувати через декілька тижнів після пологів, коли годування вже налагоджене. Позиція «колиска навпаки» зручніше для більшого контролю за ротом дитини під час прикладання.
Для годування в цій класичній позиції, малюк повинен лежати на боці, спираючись на плече і стегно. Рот малюка знаходитися на одному рівні з соском. Подушки допомагають підвести дитину до рівня соска, а також служать зручною опорою для рук, особливо в перші тижні годування. Підтримаєте груди рукою складеною півколом схожим на латинську букву U. Голова лежить на згині ліктя Вашої руки. Його тіло йде уздовж внутрішньої поверхні передпліччя і долоні. Рот малюка захоплює мінімум 1,5 см ареоли (навколососкового кружка). Перевірте, щоб умовні крапки вухо-плече-стегно дитини утворювали пряму. Поки малюк зовсім маленький, в стадії новонародженості, його голова і сідниці повинні бути на одному рівні.
ЗображенняЗображення

Поза "Перехресна колиска".

У перші тижні після пологів, багатьом зручно годувати в позі «перехресна колиска». Для годування в цій позі малюка кладуть на подушку, яка лежить на колінах матері. Це допомагає підвести малюка до рівня соска. Подушки також повинні підтримувати обидва лікті матері, щоб зняти напругу рук під час годування. Якщо тримати дитину навісу, руки втомляться до закінчення годування.
Для прикладання дитини до лівих грудей, підтримаєте груди рукою складеною півколом як латинська буква U. Пальцями правої руки візьміть голову дитини так, щоб вказівний і великий палець були за його вухами, а край долоні між пальцями підтримував шию дитини. Долоня лівої руки підтримує спину дитини між лопатками. Зверніть увагу на те, щоб рот малюка був широко відкритий і знаходився поряд з соском. Коли малюк широко відкрив рот, лівою рукою швидко підштовхніть тіло дитини до грудей. Дитина повинна захопити в рот як мінімум 1,5 см ареоли (навколососкового кружка) від основи соску.
ЗображенняЗображення

Поза «З під руки» або «Футбольний захват».

Американська назва цієї пози - "Футбольний захват". Тому що малюка мама тримає так, як іргоки амеріанського футболу свій м'ячик - затискаючи під пахвою :) Ця поза особливо зручна для матері, яка народила хірургічним шляхом (кесарів розтин), тому що дозволяє тримати дитину в стороні від шва. Більшість дітей охоче смокчуть груди в цьому положенні. Ця поза також може бути корисна матері з потужним приливом молока, оскільки дає малюкові можливість самому регулювати потік молока.
Для годування в позиції «з під руки» підтримуйте голову дитини долонею, а її тіло рукою (передпліччям) збоку від себе. Підтримуйте груди рукою складеною півколом у формі ковшика. Дитина дивиться на Вас. Її рот - на рівні соску. Ноги малюка знаходяться під вашою рукою. Стегно зігнуте, ноги витягнуті уздовж Вашої спини, підошви ніг дивляться вгору. Це не дає дитині можливості відштовхуватися від спинки стільця під час годування. Не забувайте підкладати подушку на коліна, щоб підвести малюка до рівня соску.
ЗображенняЗображення

Поза «Лежачи на боці».

Дуже зручна поза для годування, особливо вночі. А також в перші тижні після пологів для тих мам, хто переніс епізіо, коли декілька тижнів заживають шви і лікарі радять не сідати. І мама, і малюк лежать на боці, лицем один до одного. Для більшої зручності можна підкласти подушки за спину або між ніг. Невелика подушка або згорнута валом ковдра за спиною дитини не дадуть йому відкататися від Вас. Дитина «гніздиться» на Вашій руці, його тіло лежить уздовж Вашого передпліччя. Ноги зігнуті в стегні. Вухо-плече-стегно утворюють пряму. Багатьом матерям легко навчитися спочатку годувати в такій позі вдень.
Інший варіант — дитина лежить поряд з матір'ю, верхньою рукою вона щільно притискує її тільце до себе. Малюк не повинен лежати на спині з поверненою набік головою, інакше йому незручно ковтатиме молоко. Під крихітного новонародженого можна підкласти плоску подушечку, щоб підвести його до рівня грудей. Не треба спиратися на лікоть, нависаючи над дитиною — це незручно, і швидко приведе до стомлення.
ЗображенняЗображення

Можна годувати і лежачи на спині — цю позу на Заході ще називають австралійською. Не знаю, за що — чи то вона більше поширена в Австралії, чи то тому, що мама з малюком в ній нагадують зворушливу сімейку австралійських звіряток качконісів. У нас я чула чудову назву «телефон», шкода, не знаю автора. Дійсно, малюк лежить у мами на грудях як телефонна трубка на апараті. Мама руками підтримує дитину, щоб він не впав з її живота. Читала, що багато хто знаходить її незручною, але проте, є ситуації, коли вона може виявитися дуже корисною. Якщо рефлекс відділення молока у мами дуже сильний, і малюкові важко впоратись з потужним потоком молока, можна спробувати погодувати його в такій позі — дитина менше захлинається — адже вгору молоко тече не так сильно. Ще в цьому положенні новонародженому простіше глибоко захопити груди. Дослідження шведських учених показали, що малюк, який тільки що народився, покладений на живіт матері, здатний самостійно доповзти до маминих грудей, знайти сосок і узяти груди.

При сильному потоці молока може виявитися корисним і положення, коли малюк сидить верхи на стегні. Так можна годувати і коли дитина схильна до зригувань. Добре підходить така поза для дитини, що підросла.

А що робити з двійнятами? Близнюків можна і поодинці, особливо спочатку, коли треба добре освоїти тонкощі прикладання. Всі правила: як подавати груди, як підтримувати дітей — ті ж самі, що і з однією дитиною. Але дуже добре призвичаїтися годувати їх одночасно, так мамі самій буде спокійніше, вона не поспішатиме погодувати першого малюка і швидше почати годувати голодного другого. Справа не тільки в економії часу: синхронне смоктання добре стимулює лактацію.

Можна покласти обох в "З під руки" (тільки треба запастися хорошими подушками для опори).
Можна укласти малюків і в "Колиску" (ніжки перетинатимуться спереду). На мій погляд, ця поза більше підходить для дітей що підросли, які самі можуть добре узяти груди, адже коли головки малюків лежать на передпліччях матері, керувати прикладанням буде менш зручно. Але, звичайно, мамі треба спробувати самій — зручно чи ні.
Ще варіант: один малюк може лежати в «Колисці», а другий — виглядати "З під руки". Можливо, спочатку знадобиться помічник, який подаватиме дітей і допомагатиме їх прикладати і підтримувати, поки мама не влаштується зручніше.
Зображення
А якщо Ви хочете погодувати дитину на вулиці, то найкраще використати слінг, чи прикритись пелюшкою!
Зображення
Вдалого і довгого годування!!!

My Signature
У великій світовій драмі наших днів ми маємо до вибору: або бути творцями, або жертвами історії"
Євген Коновалець.

Нагороди:

переглянути всі
  • Back To Top

Користувач поза мережею   Vitka 

• Перехожий
  • Pіp
  • Перейти до щоденника
  • Вставити нік
  • Цитувати
  • Група: Початківці
  • Подякували: 0

Відправлено 09 May 2008 - 11:31

Доброго дня.
Дякую за інформацію.
Я зараз активно намагаюся годувати дитину та завжди щось не виходить.
Тепер я розумію - проблема в неправильному прикладанні дитини до грудей.
Як мені навчитися це робити. Коли дитина просинається - вона дуже плаче і коли яїї прикладаю до грудей - жадно хапає їх, при цьому я відчуваю невимовну біль, через яку злюся і не хочу більше годувати.
А в останні дні - малюк взагалі через певні проміжки часу кричить і не хоче смоктати молоко, але груди не відпускає, а повертає голову разом з ними, що також дуже боляче і забрати неможливо, бо сильно тримає.
Сьогодні спробую уважніше ставитися до прикладання, може все вийде. :cray:

• Back To Top

Користувач поза мережею   Сеструлька 

• Дока
  • PіpPіpPіpPіpPіpPіpPіpPіp
  • Перейти до щоденника
  • Вставити нік
  • Цитувати
  • Група: Досвідчені користувачі

Відправлено 09 May 2008 - 21:22

Vitka, расскажу как у меня происходило кормление пока сын был такой крошкой как у Вас. Вообзе у меня был как-то момент,когда он 2 дня практически не брал грудь, только ночью, а днем не могла всунуть ему в рот даже силой. Поэтому я постоянно была рядом когда он спал(ночью вместе с нами) и как только чувствовала,что он начинает ворочаться и просыпаться сразу подсовывала ему к ротику грудь,он чувствовал запах и сам еще не проснувшись открывал ротик, тогда я давала ему грудь(вы же читали в вышеизложенном материале как это делать правильно - не только сосок,но и всю нижнюю часть ареолы и сколько сможете верхней части - правильное прикладывание залог безболезненного кормления) и он спокойно сосал ее и спал дальше. Когда я его укачивала, то опять же качала до почти спящего состояния и потом подсовывала грудь, иногда прямо приоткрывала ротик,если сам не хотел. И через пару дней у нас все наладилось и мы стали кушать как прежде . Боль обычно возникает из-за неправильно прикладывания, так что научитесь это делать правильно, когда ребенок грызет вам сам сосок, то получаются и трещины(если есть,то лечите)и постояннаяя боль при каждом сосательном движении. Ребенок должен стимулировать ареолу,а не сосок, а сам сосок должен быть глубоко по направлению к глотке.
Удачи вам и правильного ГВ. Отпишитесь удалось ли наладить.

• Back To Top

Користувач поза мережею   Антік 

• Симпатія форуму-Романтик форуму
  • PіpPіpPіpPіpPіpPіpPіp
  • Перейти до щоденника
  • Вставити нік
  • Цитувати

Відправлено 11 May 2008 - 18:18

Цікавить таке питання: краще годувати оголеною груддю чи в спеціальному бюлтгалтері для годування?
І ще чула, що необхідно роби масаж гшрудей, перш ніж прикладати дитину. Що це за масаж?

My Signature
Спойлер
  • Back To Top

• Дока
  • Перейти до щоденника
  • Вставити нік
  • Цитувати

Відправлено 11 May 2008 - 21:08

Antic, да как вам удобнее,так и будете кормить. Дома я не носила его. Как-то особо разницы нет,по крайней мере удобства от него в плане кормления точно нет, только если надо где-то будет где-то покормить в гостях будучи одетой,то тогда легче конечно, чем а обычном.
Про массаж не знаю,наверно это только пока молоко только прибыло и протоки не совсем раскрыты. Но тут скорее нужно расцеживать, а не разминать массажами, да и ребенок сам делает все очень хорошо.

• Back To Top

Користувач поза мережею   Галочка 

• Завсідник
  • PіpPіpPіpPіpPіp
  • Перейти до щоденника
  • Вставити нік
  • Цитувати

Відправлено 12 May 2008 - 13:52

А я носила спеціальний бюстгалтер , і мені було зручніше ніж у звичайному,тому що коли годуєш звичаний притискає верхню частину грудей,а так відкрив кишеньку і потекло молочко.В спеціальному бюстгалтері є ще місце для прокладок якщо протікає молочко. Але це як для кого зручно,як хто звик годувати.
І масаж я робила.Це дуже просто.Одну руку під грудь а другу на грудь і рухаєш руками в протилежному напрямку.Потім малюку легше смоктати мякенькі груди.

Нагороди:

переглянути всі
  • Back To Top

• Дока
  • Перейти до щоденника
  • Вставити нік
  • Цитувати

Відправлено 12 May 2008 - 14:02

Галочка, я не имела в виду,что обычный удобнее, я имела в виду,что дома вообще и без него нормально

• Back To Top

Користувач поза мережею   Осока 

• Завсідник
  • PіpPіpPіpPіpPіp
  • Перейти до щоденника
  • Вставити нік
  • Цитувати

Відправлено 27 May 2008 - 14:00

Хочу порадити всім мамам, у кого дітки на ГВ, кормити у кріслі-качалці. Я прочитала про таку пораду в книжці Сірсів "Ваш малюк від народження до двох років" і скористалась цією порадою. А до того - нестерпний біль у спині, плечах, шиї, дуже довго не могла підібрати позу для годування. Малеча ніяк не міг правильно взяти сосок, прийшлось десь із два тижні використовувати силіконові накладки. Після того, як ми разом навчились це робити правильно, синок по 2-3 години не випускав сосок з роту. І вдень, і вночі, і зранку, і ввечері. Скільки сліз було пролито :flag_of_truce: :good: :good: , коли в мене нічого не виходило! Адже я так хотіла годувати малого молочком. А все ще й обтяжувалось тим, що у мене був кесарський розстин. Ой що казати! Я згадала про крісло-качалку (яке, на щастя, було у батьків). Воно мені дуже допомогло. Згодом навчились їсти і лежачи, і сидячі, і в ресторані, і в гостях, і на березі моря у шезлонгу :kiss: :D
Був на ГВ хлопчик до 1 року 2 місяців. До року, крім молока, нічого їсти не хотів. (Як пожартував один знайомий: хто ж після ресторану до їдальні ходить?) :kiss:
Всім терпіння і солоденького молочка вашим діткам!
І ще, зараз вдень ми теж засинаємо у кріслі-качалці. Син іде на руки, я розповідаю віршики з Абетки, і все, ми спимо. Потім перекладаю його до ліжка.

• Back To Top

Користувач поза мережею   Time Out 

• Фахівець
  • PіpPіpPіpPіpPіpPіpPіp
  • Перейти до щоденника
  • Вставити нік
  • Цитувати

Відправлено 27 May 2008 - 18:29

Я спочатку годувала тільки сидічи в позі "колиска", особливо вночі, бо боялася задавити дитину (ну й маячня, хто це придумав? :unknown: ). А потім зрозуміла, що лежачи набагато зручніше, і спина не болить, і подрімати можна. Часто було так, що чоловік зранку приймав сонного Женю в його ліжечко від циці, а мене прикривав. При цьому на Женя, ні я нічого й не чули. :sorry:

Доповню Осоку. Ми годувалися і в полікніліці, і в поїзді, і в машині (головне груди прикрити).
А спочатку дійсно боляче, поки не навчилися з Женею правильно їсти.

My Signature
Спойлер
  • Back To Top

Користувач поза мережею   Катінька 

• Своя людина
  • PіpPіpPіpPіp
  • Перейти до щоденника
  • Вставити нік
  • Цитувати
  • Група: Користувачі

Відправлено 15 August 2008 - 14:53

Перегляд повідомленняОсока (27.5.2008, 15:00) писав:

Хочу порадити всім мамам, у кого дітки на ГВ, кормити у кріслі-качалці. Я прочитала про таку пораду в книжці Сірсів "Ваш малюк від народження до двох років" і скористалась цією порадою. А до того - нестерпний біль у спині, плечах, шиї, дуже довго не могла підібрати позу для годування. Малеча ніяк не міг правильно взяти сосок, прийшлось десь із два тижні використовувати силіконові накладки. Після того, як ми разом навчились це робити правильно, синок по 2-3 години не випускав сосок з роту. І вдень, і вночі, і зранку, і ввечері. Скільки сліз було пролито :36_3_9: :36_3_9: :wacko3: , коли в мене нічого не виходило! Адже я так хотіла годувати малого молочком. А все ще й обтяжувалось тим, що у мене був кесарський розстин. Ой що казати! Я згадала про крісло-качалку (яке, на щастя, було у батьків). Воно мені дуже допомогло. Згодом навчились їсти і лежачи, і сидячі, і в ресторані, і в гостях, і на березі моря у шезлонгу :smile: :D
Був на ГВ хлопчик до 1 року 2 місяців. До року, крім молока, нічого їсти не хотів. (Як пожартував один знайомий: хто ж після ресторану до їдальні ходить?) :acute:
Всім терпіння і солоденького молочка вашим діткам!
І ще, зараз вдень ми теж засинаємо у кріслі-качалці. Син іде на руки, я розповідаю віршики з Абетки, і все, ми спимо. Потім перекладаю його до ліжка.

На рахунок кесарського я тебе розумію.
В мене такаж історія :drinks:

My Signature
Зображення Зображення
не більше двох лінієчок
  • Back To Top

• PіpPіpPіpPіpPіpPіpPіp
  • Перейти до щоденника
  • Вставити нік
  • Цитувати

Відправлено 15 August 2008 - 15:03

для мене найзручніша поза "лежачи на боці". Колись пробувала в машині годувати сидячи. Як це незручно!!! Спина болить, дитину важко тримати. Один жах!

My Signature
Спойлер
  • Back To Top

• Дока
  • Перейти до щоденника
  • Вставити нік
  • Цитувати

Відправлено 15 August 2008 - 15:31

Antic, это наверное потому,что сынок еще маленький очень и тебе сидя приходится наклоняться к нему. Попробуй сидя ложить на колени подушку и на нее сына. А спиной обязательно удобно облокачиваться на спинку. Я вообще тоже чаще кормлю на боку, но это только потому что кормлю сейчас в основном на ночь, а так проблем с сидячим кормлением нет.

• Back To Top

• PіpPіpPіpPіpPіpPіpPіp
  • Перейти до щоденника
  • Вставити нік
  • Цитувати

Відправлено 15 August 2008 - 15:41

Перегляд повідомленняСеструлька (15.8.2008, 16:31) писав:

Antic, это наверное потому,что сынок еще маленький очень и тебе сидя приходится наклоняться к нему. Попробуй сидя ложить на колени подушку и на нее сына. А спиной обязательно удобно облокачиваться на спинку. Я вообще тоже чаще кормлю на боку, но это только потому что кормлю сейчас в основном на ночь, а так проблем с сидячим кормлением нет.

Думаю, мені рано чи пізно потрібно буде навчитись годувати сидячи. Чи в гості кудись піду, чи в авто, чи на прогулянці... Різне буває. А синок мій коли голодний так кричить, що не погодувати не можна! :D

My Signature
Спойлер
  • Back To Top

Користувач поза мережею   Настюша 

• МАМА ТРЬОХ СОНЕЧОК!
  • PіpPіpPіpPіpPіpPіpPіp
  • Перейти до щоденника
  • Вставити нік
  • Цитувати

Відправлено 15 August 2008 - 16:18

Мені навпаки найліпше годувати сидячи - поклала подушку на коліна і все, дуже зручно :) А от вночі мучуся...... в позі лежачи мала неправильно бере сосок і наранок груди болять :(

My Signature
За одну ніч не можна змінити життя. Але за одну ніч можна змінити думки, які назавжди змінять твоє життя!

Нагороди:

переглянути всі
  • Back To Top

Користувач поза мережею   oksanocka 

• Вінтаж
  • PіpPіpPіpPіpPіpPіp
  • Перейти до щоденника
  • Вставити нік
  • Цитувати

Відправлено 15 August 2008 - 22:32

А мені вибирати не приходиться, малий звик їсти лежачи, тож годую його лише лежачи на бочку, а як десь йдемо в гості, то мушу теж моститисьабо у кімнаті, або , було одного разу у туалеті на пральній машинці. От такі то справи. Та мені й не вапжко а навпаки навіть прикольно так. Тай проблем з правильністю прикладання не було.

My Signature
Зображення
  • Back To Top

Користувач поза мережею   МанунА 

• Вінтаж
  • PіpPіpPіpPіpPіpPіp
  • Перейти до щоденника
  • Вставити нік
  • Цитувати

Відправлено 16 August 2008 - 15:37

А ми гамали по всякому, в любій позі, коли підріс то так смішно їв-підбирався до циці, сосав в позі дупа зверху голова знизу, і та дупа ще й підскакувала! :blush:

My Signature
Кращий спосіб зробити дітей хорошими – це зробити їх щасливими.(Оскар Уальд)
Спойлер
  • Back To Top

Користувач поза мережею   Sju 

• Своя людина
  • PіpPіpPіpPіp
  • Перейти до щоденника
  • Вставити нік
  • Цитувати

Відправлено 22 November 2008 - 15:30

А ілюстрація до пози " верхи на стегні " :give_heart: ??
Нам би як раз згодилась - малечка дуже часто зригує...

• Back To Top

Користувач поза мережею   ❤❤❤ 

• Виконавчий адмін
  • Перейти до щоденника
  • Вставити нік
  • Цитувати
  • Подякували: 4

Відправлено 22 November 2008 - 15:44

Sju, подивіться тут
Текст, що розкривається
Зображення Зображення від мама_томс, та молочних рік

Нагороди:

переглянути всі
  • Back To Top

Користувач поза мережею   Sju 

• Своя людина
  • PіpPіpPіpPіp
  • Перейти до щоденника
  • Вставити нік
  • Цитувати

Відправлено 22 November 2008 - 16:16

гра з вогнем, дуже дякую! Але то мабуть ще зарано, не посаджу ж я його в місяць. Пок що буду пробувати на руці голову припіднімати, а попу опускати....

• Back To Top

Користувач поза мережею   ❤❤❤ 

• Виконавчий адмін
  • Перейти до щоденника
  • Вставити нік
  • Цитувати
  • Подякували: 4

Відправлено 22 November 2008 - 16:38

Sju, зарано :) це вже для великих діток, починаючи з 8 місяців, а може і більше.

Нагороди:

переглянути всі
  • Back To Top

Поділитися темою:

• 9 Сторінок +
  • 1
  • 2
  • 3
  • »
  • Ви не можете створити нову тему
  • Ви не можете відповісти в тему

1 відвідувачів читають цю тему
0 користувачів, 1 гостей, 0 прихованих користувачів

Реклама

Останні зміни статусу

Коли я не знаю чогось - іду на форум.... Коли маю що розказати особистого - в щоденник... Коли хочу поділитися цікавим висловом, афоризмом, картинкою чи просто думкою без продовження і коментів - іду в статуси... Це ж так просто, логічно і виховано...

Уля27 світлина

Уля27  Дівчата підкажіть будь-ласка ціну ЕКО

20 Jan 2020 22:51

Показати коментарі (4)

Ольга06 світлина
юлія 27 світлина

юлія 27  Дуже рада поверненю в Малечу через два роки

21 Dec 2019 13:54

Щаслива двічі світлина

Щаслива двічі  Діачатка, що ви знаєте про проект b2b. Можливо хтось є учасником цього? Хто відбив за 3 місяці вкладені гроші?

20 Dec 2019 20:03

Показати коментарі (1)

Meloni_123 світлина

Meloni_123  Доброго дня. Підкажіть, чи можна зараз стати на облік до Колочун з ЖК"?

09 Dec 2019 16:38

Унюня світлина
Juliaaaaaaaa світлина

Juliaaaaaaaa  Привіт! Дівчата, хто знає з якого тижня вагітності треба вставати на облік?

04 Dec 2019 12:37

Показати коментарі (7)

Зесічка світлина

Зесічка  Дівчата! нагадую, що 8 грудня -- Година ласк! не забудьте, будь ласка, хто має намір)) як і минулі роки -- Мати Божа чекає на вас!) https://www.malecha.org.ua/forum/index.php?showtopic=29011&view=findpost&p=1120266

01 Dec 2019 11:23

Martlet світлина
О.Катя світлина

О.Катя  Дівчата,чи знає хтось номер телефону Сидорук з ЖК Луцьк?

01 Nov 2019 17:55

Всі зміни →

Родинний форум "Малеча" - форум для сучасних батьків

birthday Іменинники ( 21 February 20 )

• Немає іменинників сьогодні

Перекладач онлайн