Родинний форум "Малеча" - форум для сучасних батьків: Перше причастя - Родинний форум "Малеча" - форум для сучасних батьків

Перейти до вмісту

Іконка Важливе оголошення

Що почитати на порталі?
АДВЕНТ-КАЛЕНДАР - Ідеї для створення
Тактильна втома: що це таке і чому потрібен відпочинок від дитини і чоловіка
Книжкові миколайчики
КАШЕЛЬ У ДІТЕЙ: ЩО РОБИТИ?

ДО ДНЯ СВЯТОГО МИКОЛАЯ ЛИШЕ МІСЯЦЬ!!!
ВИ ГОТОВІ ДО ОБМІННИКА? Лишайте заявку у темі !

• 4 Сторінок +
  • « Перша
  • 2
  • 3
  • 4
  • Ви не можете створити нову тему
  • Ви не можете відповісти в тему

Перше причастя Як це було і все що з цим пов"язано Оцінка: -----

Користувач поза мережею   Ксюн4ик 

• Вінтаж
  • PіpPіpPіpPіpPіpPіp
  • Перейти до щоденника
  • Вставити нік
  • Цитувати
  • Група: Досвідчені користувачі
  • Подякували: 0

Відправлено 15 May 2013 - 20:56

В нас теж було Перше Причастя, дыти були в рызних платтях.В нас плаття було дуже дороге, але дуже скромне

• Back To Top

Користувач поза мережею   Njaka 

• Завсідник
  • PіpPіpPіpPіpPіp
  • Вставити нік
  • Цитувати

Відправлено 16 May 2013 - 12:44

Перегляд повідомленняSolka89 (15 May 2013 - 17:56) писав:

Моi дiти теж причащаються з народження, отакого показового Першого Причастя я не сприймаю,i дiтей не поведу разом зi всiма. Хочу зробити першу сповiдь вагомою,дуже особистою подiэю,але це вже пiсля7 рокiв,адже до цього вiку дiти -ангелочки.

Моя дитина в суботу йде перший раз до сповіді-їй 9р(причащалася десь з 3 років) з своїм класом - перед цим був в рік підготовки з вчителем з катехизму-вона зараз знає те чого я в свої "надцять" не знаю . Крім того до церкви йдуть хресні батьки і дідусі бабусі. Як на мене це дуже сімейно і особисто. Навіть в церкві домовилися на 8 год ранку -(звичайна служба суботня почнеться об 11)-щоб не було багато людей і діти від голоду і спеки не мліли. Особисто я шкодує що в свій час такого не мала(моя сімя належить до УПЦ КП) Звичайно якщо зациклитися на одязі для дитини . святковому столі і фотосесії то це -показуха А взагалі це дуже красиве і ніжне дійство.

• Back To Top

Користувач поза мережею   Яна - Софія 

• Завсідник
  • PіpPіpPіpPіpPіp
  • Перейти до щоденника
  • Вставити нік
  • Цитувати

Відправлено 16 May 2013 - 13:24

Дівчатка, поділіться інформацією, де можна позичити чи купити у Львові однаковий одяг для діток до першого причастя, (простенькі сукні чи накидки)??

Повідомлення відредаговано Яна - Софія: 16 May 2013 - 13:26

My Signature
Зображення
  • Back To Top

Користувач поза мережею   OxanaOx 

• Своя людина
  • PіpPіpPіpPіp
  • Перейти до щоденника
  • Вставити нік
  • Цитувати

Відправлено 21 May 2013 - 12:18

У більшості церков є святковий одяг для дітей, який дають на прокат на день причастя. У нас всі були однаково одягнуті і це було дуже гарно.

• Back To Top

Користувач поза мережею   ЗЛАТОГОРА 

• Своя людина
  • PіpPіpPіpPіp
  • Перейти до щоденника
  • Вставити нік
  • Цитувати
  • Група: Користувачі

Відправлено 21 May 2013 - 17:39

Ми також готуємось до Першого Причастя,яке відбудеться 15 червня,мій син ходив 2 роки в катехитичну школу,готувався,вчився,тому що дитина в першу чергу має бути добре підготовлена духовно,а не зовнішньо,я рахую що всі ці прокати костюмів і т,д це вже другорядне.Наш священник сказав бути вдітими в вишиванки і чорні брюки-для хлопчиків,і вишивані костюми -для дівчаток,ніяких покатів і т, і, не потрібне,чим скромніше,тим духовніше,.А і ще відео та фотогафів в нас заборонили,бо це в першу чергу Свята Тайна,і діти будуть відволікатись,я з нам цілком згідна,як не дивно 26 батьків теж не проти,після служби можна і фоткатись ,і знімати,ось так в нас!!!

My Signature
Спойлер
  • Back To Top

Користувач поза мережею   Tanyusha 

• Своя людина
  • PіpPіpPіpPіp
  • Перейти до щоденника
  • Вставити нік
  • Цитувати

Відправлено 21 May 2013 - 17:48

Я свого часу мала теж гарне вбрання на причастя ,хоч не біле пишне ,але довге і гарне і віночок, це було вже років 17 тому. Минулого року в похресника була на причасті в Дрогобичі, то всі дітки були одягнуті в однакового типу костюми (хлопці штани з жилетами, а дівчатка однакові гарні довгі сукні), скромні, але дуже гарні. А в нашій церкві дають діткам на прокат вишивані костюми, теж дуже гарно. Але все ж, основне, це не костюми і зовнішнє оформлення цього дійства, а духовне наповнення, правильна підготовка дитини. Хоча в такому віці, вони все ж не докінця розуміють, що відбувається, багато діток крутяться вертяться на Службі, розмовляють і не зосередженно слухають.

My Signature
Зображення
  • Back To Top

Користувач поза мережею   resva 

• Завсідник
  • PіpPіpPіpPіpPіp
  • Перейти до щоденника
  • Вставити нік
  • Цитувати

Відправлено 21 May 2013 - 20:00

Клас мого сина пішов до першого причастя після здачі знань катехизації, тобто найважливіших молитов, правд віри тощо. Перед цим цілий рік готувались з вчителькою з катехизму, якій батьки проплатили символічну суму, бо вона проводила заняття в приміщенні школи. Причастя було в церкві Михайла, переддень діти і батьки ходили до сповіді. В день причастя були вбрані в дуже гарні вишиті строї, які брали на прокат в самій церкві. Батьки деяких дівчаток були не задоволені одностроями, бо хотіли пишних білих суконь. Але в цій церкві таке не допускається і це правильно. По-перше, діти більше зосереджені на таїнстві, а не на розгляданні суконь. По-друге, не всі батьки можуть виділити велику суму, щоб одягнути дівчинку не гірше інших, бо це ж і мештики, рукавички, віночок, і дорога сукня, тому ніхто не почував себе гіршим. По-третє, деякі батьки не мають почуття міри, одягаючи дівчинку в сукню з оголеними плечима, роблять макіяж. А потім батьки окремих дівчаток після причастя переодягнули дітей у біле і вже в такому вигляді пішли робити фото і святкувати з родичами. Але таких було дуже мало.

Нагороди:

переглянути всі
  • Back To Top

Користувач поза мережею   mmmyrosja 

• Завсідник
  • Перейти до щоденника
  • Вставити нік
  • Цитувати
  • Група: Орг СП Малечі

Відправлено 06 June 2013 - 18:01

А мені пригадалося моє Перше причастя, тоді це було так святково, торжественно, не в плані гостини чи вбрання, бо початок 90-х був для усіх важким матеріально. Пам'ятаю, що сукеночку мама десь позичила, вона була така благенька блідо-голубенького кольору, але ми обшили її зеленим шпарагусом - і вона стала гарненькою. Причастя було у церкві св.Юрія, якісь моменти пам'ятаю і до сьогодні (мамі котилися сльози, бо раніше це було заборонено). Фото ми робили у якомусь ательє (ні у чиїх батьків з однокласників ще не було фотоапарата): я стою і тримаю свічечку та листочок-пам'ятку, а поруч молитвенничок - це одне із моїх перших кольорових фото, особливо дорогих серцю.

My Signature
Спойлер

Нагороди:

переглянути всі
  • Back To Top

Користувач поза мережею   Берта М. 

• Своя людина
  • PіpPіpPіpPіp
  • Перейти до щоденника
  • Вставити нік
  • Цитувати

Відправлено 13 June 2013 - 14:14

В нас до першої сповідінаголошую Сповіді, а не причастя, бо причастя у дітей має відбуватися від часу воцерковлення дитини (на 40 день після народження), діти ідуть в народних строях - цього року на 2 день Зелених Свят дівчатка підуть у вишиваних сукнях, а хлопці у сорочках. Перед тим дітей готують до Сповіді - є недільна школа. Але, звичайно, є дітки, які приходять за місяць до Сповіді, тому їх також готують у "прискореному" режимі - 10 Заповідей Божих, основні види гріхів і певні відомості по катехизму та поведінці у церкві. Священик в кінці Літургії дарує дітям ікони - декілька років поспіль це "Благословення дітей" і роздає свідоцва про Таїнство Першої Сповіді та Урочистого Причастя. А батьки закупили от такі альбоми
Прихований текст

Нагороди:

переглянути всі
  • Back To Top

Користувач поза мережею   marianochka 

• Завсідник
  • PіpPіpPіpPіpPіp
  • Перейти до щоденника
  • Вставити нік
  • Цитувати

Відправлено 20 February 2014 - 09:36

Ми цього року теж вперше підемо до сповіді і причастя. Присутність хресних є обов"язковою, також будуть бабусі-дідусі і мама-тато-братик. Діти готуються від вересня - вчителька християнської етики готує їх на уроці, крім того щотижня після уроків возить клас на зустріч з отцем, на службу в церкву, де відбуватиметься сповідь і причастя. Дуже мені подобається, коли церква видає на прокат однакові строї для дітей, але в нас, на привеликий жаль, такого нема. Тому доведеться трохи поламати голову над тим, що вдягнути дитині - щоб було святково, зручно для дитини і не дуже дорого. Плануємо невеличке святкування в сімейному колі(для мене це дуже сімейне свято) - батьки, хресні, бабусі-дідусь.Ще думала домовитися про сімейну фотосесію після події (зробити не тільки фото дитини самої,з батьками, але й з хресними, бабусями ), щоб зробити гарну фотокнигу для дитини на пам"ять і по кілька пам"ятних фото для хресних-бабусь.
Також в нас дарують подарунки дитині на пам"ять про подію - хресні вже домовилися, що купуватимуть золотий хрестик з цепочкою, бабуся кулон з Матінкою Божою. А що можна батькам подарувати дитині - щоб не дорого, але пам"ятно? Дитячий молитовник, вервичка і книжечка про молитву на ній, дитяча біблія у нас вже є.

Повідомлення відредаговано marianochka: 20 February 2014 - 09:38

• Back To Top

Користувач поза мережею   M@RT@ 

• Завсідник
  • PіpPіpPіpPіpPіp
  • Перейти до щоденника
  • Вставити нік
  • Цитувати

Відправлено 14 March 2014 - 22:24

МИ також цього року йдемо до причастя!Дывчатка хто може дати на прокат суконочку?Можливо хтось купляв бо я на даний момент не маю змоги купити тому взяла б на прокат!

• Back To Top

Користувач поза мережею   Элис 

• Своя людина
  • PіpPіpPіpPіp
  • Перейти до щоденника
  • Вставити нік
  • Цитувати

Відправлено 17 May 2014 - 18:11

привіт дівчатка:) я в шоці, щойно подзвонила моя похресниця. запросила завтра на перше причастя, а я не знаю, що маю робити, чи потрібні від мене якісь дії і чи варто приготувати якийсь подарунок? підкажіть:)

• Back To Top

Користувач поза мережею   Санджана 

• Фахівець
  • Перейти до щоденника
  • Вставити нік
  • Цитувати
  • Група: Vip-модератор

Відправлено 25 November 2016 - 16:23

Якдобре коли церква дає одяг свій. Вчора у нас були збори. Дві мами(одна хлопчика друга дівчинки) пішли по прокатах вибрали те що їм подобається прийшли іпоставили всіх перед фактом, що плаття для дівчат вони вибрали і для хлопців костюми. Коротше все за всіх вони вирішили. Плаття біле зверху приталине по фігурі аниз пишний із фатіну. Були крики, сварки. Клас розділився.

Питання додівчат в коговдітей були одинакові вбрання котрі брали на прокат як ви вибирали?Всі батьки брали участь у виборі фасону?

Особисто я проти пишного плаття ну не подобаються мені такі. Коли я запропонувала щоб кожни тоді вдівав дівчат у білі платтячка а фасон кожний собі сам вибере то мами на мене на летіли що всі мають бути одинакові бо фото гарне не буде)) от таке мене розсмішило то ж сповідь а не фото сесія це ж духовне таїнство)) Чи може я не права?

My Signature
Спойлер

Нагороди:

переглянути всі
  • Back To Top

Користувач поза мережею   Нічлава 

• Найактивніша форумчанка
  • PіpPіpPіpPіpPіpPіpPіpPіp
  • Перейти до щоденника
  • Вставити нік
  • Цитувати

Відправлено 28 March 2017 - 11:14

Санджана, мій малий теж цього року йде до першої сповіді. На разі більша частина батьків згодилась на однакові сукні, які будуть брати на прокат у Домініканському соборі. У виборі фасонів не всі батьки брали участь ))) Але сукні досить прості. Здається білий атлас з вишитим поясом. Для хлопців однакові вишиванки.
Я теж схиляюсь до того, що всі дити мають бути однакові одіти. Але не з тим помислом, що гарно на фото. А з тим, що не всі можуть купити дитині сукню за 1000 чи 1500 грн, і навіть не всі за прокат можуть заплатити 300-400 грн. Тому це гарне рішення для того, щоб не робити з Святого Таїнства бал. Але то чисто має імхо.

My Signature
Свобода - це не те, що вам дали. Це те, що не можна у вас забрати. (Вольтер)
Спойлер

Нагороди:

переглянути всі
  • Back To Top

Користувач поза мережею   Oksano4ka23 

• Вінтаж
  • PіpPіpPіpPіpPіpPіp
  • Перейти до щоденника
  • Вставити нік
  • Цитувати

Відправлено 28 March 2017 - 11:50

Перечитала тему і трохи здивована. Це у православних чи в католиків такі звичаї? Бо я нічого про таке не чула. У нас ніхто не збирається, хрещених не кличуть. Батьки самі вирішують, коли дитина готова і ведуть до сповіді. Часто бачила зовсім маленьких діток, рочків по чотири. Навряд чи дитина у такому віці щось розуміє.

Повідомлення відредаговано Oksano4ka23: 28 March 2017 - 11:51

My Signature
Зображення

Нагороди:

переглянути всі
  • Back To Top

Користувач поза мережею   Нічлава 

• Найактивніша форумчанка
  • PіpPіpPіpPіpPіpPіpPіpPіp
  • Перейти до щоденника
  • Вставити нік
  • Цитувати

Відправлено 28 March 2017 - 15:47

Oksano4ka23, в греко-католиків. Хоча знаю, що УПЦ КП також практикують першу сповідь та урочисте Причастя.

My Signature
Свобода - це не те, що вам дали. Це те, що не можна у вас забрати. (Вольтер)
Спойлер

Нагороди:

переглянути всі
  • Back To Top

Користувач поза мережею   Санджана 

• Фахівець
  • Перейти до щоденника
  • Вставити нік
  • Цитувати
  • Група: Vip-модератор

Відправлено 31 March 2017 - 17:29

Нічлава, ну в нас батьки ж були вирішили за всіх не питаючи. вони вибрали останню колекцію прокат якої коштував 700грн. І то просто білі без вишивки бо то негарно. Для хлопців також на прокат брати сорочку, штани, бабочку там ціна за прокат була 500грн з того всього декілка беруть одинакові декілька будуть барати в інших прокатах. В мене знайома шиє то я шию стратила 500грн на тканину і сукня буде моя. Пізніше куплю і вишию пояс і буде доня мати сукню вишиту на урочисті події. Хлопці на прокат не беруть а мають бути чорні штани та біла сорочка. Що спільне буде так то свічки та грамоти.

My Signature
Спойлер

Нагороди:

переглянути всі
  • Back To Top

Користувач поза мережею   юліана м 

• Перехожий
  • Pіp
  • Перейти до щоденника
  • Вставити нік
  • Цитувати
  • Група: Початківці

Відправлено 19 May 2018 - 19:32

Всім добрий день. Розкажу й про свій досвід першого причастя у донечки. Сповідь і причастя було у Домініканському соборі. Враження - жахливе. Неймовірно красиву церкву перетворили у базар із вибивання грошей із батьків. Але почну із самого початку. У вересні у школу, де вчились дітки , прийшла нова вчителька із християнської етики -монахиня Стефанія. Ми порозмовляли із керівником класу, щоб монахиня підготували дітей до першого причастя. На перші батьківські збори покликали її для того, щоб вияснити всі організаційні питання. Вона сказала закупити книжечки для навчання і повідомила чи ми не проти Домініканського собору. Це все. Жодний умов, правил, цін та тарифів нам не озвучували. Найцікавіше розпочалося за два місяці до причастя. Чисто випадково, від інших батьків, ми дізнались, що плаття та сорочки треба брати у церкві. Після 20-ти хвилинного очікування у захристії монахиня винесла нам це "плаття" та "сорочку"щоб подивитись . Так зване "плаття" більше нагадувало простиню із пасочком . Без талії , без плечей (точніше вони вирізані були, правда не на місці плечей) , кривуваті припосаджені бокові шви, тканина - самий дешевий креп-сатин далеко не новий, від чого набув сіровато-жовтявого відтінку, жлобська чорна вишивка (правда з червоними квіточками) тобто більше нагадувало костюм привида на карнавал. На довершення -знизу стирчала страшненька імітація під`юбника. Як виявилося, поміряти чи вибрати це вбрання по розміру батькам не можна - сестра сама поміряє їх ріст і видасть одяг, який на її думку їм підходить. Найцікавіше , що прокат платний і по закінченні служби дітей одразу у захристії роздінуть. Також треба брати одинакові віночки і одинакої свічки (я так розумію, що натякали про ті, що продають у церкві. ) Оскільки мамочка однієї дівчинки була в шоці від "цієї краси"подзонила до монахині і запиталась чи можна взяти інше. На що монахиня, в грубій формі ,сказала, що якщо не берете плаття - то причастя не дадуть і кинула трубку. Ми були в шоці. Звернулись до настоятеля церкви- він не хамив, як монахиня, проте заявив, що в церкві правило для всіх - плаття можуть бути інші, але мають бути одинакові. Таким чином церква займається благодійністю- здає напрокат плаття по 200 грн. Яке ж було наше здивування коли через два тижні ми прийшли на причастя до знайомих ,у той же Домініканський собор, і побачили, що одяг весь різний. Як виявилось , коли батьки , побачивши ці плаття, відмовились вести дітей у цю церкву - правила кардинально помінялись. Та це ще не кінець історії. За місяць до свята нам виставили тарифи. А саме : служба платна- священнику 1500грн. , хор платний -2000грн., монахині -1500грн., за квіти у церкву 1500грн. Перша реакція батьків була - поміняти церкву, але потім (враховуючи, що для батьків це не були такі шалені гроші) просто змирились. Що стосується самої служби, то оформлення з квітів ніякого звичайно ж не було ( висіли ті ж штучні квіти, що й місяць назад), проповідь не вразила і більше підходила на похорони, а ніж на перше причастя. Дуже смішно було чути настанови про відмови від матеріального, особливо після такси 1500грн. /за службу. Після такого, як розумієте, на причастя всі одягли дітей , як хотіли. Було дуже гарно. Кожна мама підійшла до вибору одягу творчо і з фантазією, всі дівчатка були неповторні і неймовірно красиві. І ніякого інкубатора. Свято відбулося - але осад залишився. Тому всім батькам раджу- у Львові безліч церков , де монахині і священники служать не за бабло , а за покликом душі. Всім удачі.

• Back To Top

Користувач поза мережею   *Anochka* 

• Своя людина
  • PіpPіpPіpPіp
  • Перейти до щоденника
  • Вставити нік
  • Цитувати

Відправлено 30 April 2019 - 18:05

Дівчата, підкажіть, будь ласка, де у Львові є великий вибір плать для причастя за адекватними цінами?

My Signature
Зображення

І все на світі треба пережити, і кожен фініш це, по суті, старт,
І наперед не треба ворожити, і за минулим плакати не варт.
  • Back To Top

Поділитися темою:

• 4 Сторінок +
  • « Перша
  • 2
  • 3
  • 4
  • Ви не можете створити нову тему
  • Ви не можете відповісти в тему

1 відвідувачів читають цю тему
0 користувачів, 1 гостей, 0 прихованих користувачів

Реклама

Останні зміни статусу

Коли я не знаю чогось - іду на форум.... Коли маю що розказати особистого - в щоденник... Коли хочу поділитися цікавим висловом, афоризмом, картинкою чи просто думкою без продовження і коментів - іду в статуси... Це ж так просто, логічно і виховано...

О.Катя світлина

О.Катя  Дівчата,чи знає хтось номер телефону Сидорук з ЖК Луцьк?

01 Nov 2019 17:55

Martlet світлина
Стасівчанка світлина

Стасівчанка  Я не знаю чи є тут такі теми, не знаю де писати тому залишу тут посилання https://m.facebook.com/profile.php?id=100014393529894&fref=nf&pn_ref=story допоможіть дитині, особисто знаю цю сім'ю. Хто чим може, молитвою, грошовим внеском. Допоможіть хлопчику, дайте шанс на повноцінне життя. Адміни не сваріть. Я не знаю чи є такі теми на форумі, пошуком користувалась не знайшла. Посилання на ФБ сторінку мами.

19 Oct 2019 18:25

Алея Ромашкова світлина

Алея Ромашкова  Оглянися, щастя завжди поруч

11 Oct 2019 14:22

Lacy світлина

Lacy  Я скучила за тобою Малеча! Нарешті я маю чим поділитись :)

19 Jul 2019 06:04

Lenka))) світлина

Lenka)))  Підкажіть будь ласка де можна зробити еег дитині у Львові, у суботу? Дуже треба! Буду дуже вдячна!!!

03 Jul 2019 10:18

Галина3 світлина

Галина3  Не знаю чи правильно користуюсь форумом. Але можливо мені хтось допоможе. У дитини 4 роки пахова грижа, направили на планову операцію. Хто з таким стикався, де оперували і сільки коштує зараз така працедура. Буду дуже вдячна за відповіді)))

13 May 2019 18:56

Показати коментарі (1)

Цинічна бандерівка світлина
Арабіка світлина

Арабіка  Привіт. Як добре повернутись на Форум Малеча

05 Apr 2019 14:49

Показати коментарі (2)

SEMA світлина

SEMA  Не довіряйте людям,бо обманюють на кожному кроці,робиш людині добро,а у відповідь отримуєш брехню

28 Mar 2019 22:43

Показати коментарі (2)

Всі зміни →

Родинний форум "Малеча" - форум для сучасних батьків

birthday Іменинники ( 23 November 19 )

• Немає іменинників сьогодні

Перекладач онлайн